AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od Zefek » sob dub 20, 2013 23:24

A kdo se bojí pájení a chce to mít jako origo, nechť mi pošle jeho modul a obratem pošlu opravený (prodleva cca týden, při zaslání na poštu je to pár dní). Kdo nechce čekat, tak proti záloze pošlu opravený modul s tím, že mi pak pošlete ten váš a zálohu vrátím.

Cenově to vychází na cca 6-7 stovek i s poštou.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
fyluta
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř bře 28, 2012 18:12
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od fyluta » ned dub 21, 2013 22:08

Dotazek, mam opraveny ten pasek, dal jsem to nazpet, ale airbag sviti stale.. MUSI se to vymazat diagnostikou ??? dik
Talisman 1,6dci grandtour


Obrázek


prodáno: Megáne II 3dv. 2003 1.5dci, Twingo I, Laguna III 1.5dci 81kw

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od Zefek » pon dub 22, 2013 09:24

Nemusí se to smazat diagnostikou. Možná tam bude problém na konektorech pod sedačkou.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
fyluta
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř bře 28, 2012 18:12
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od fyluta » pon dub 22, 2013 12:25

ty mam uz napevno....
jeste jsem blbnul s kontaktem u spolujezdce pri cisteni filtru... ,ale tam neni co znicit..
Mel jsem to skoro rok bez toho pasku a vyndany, je asi dulezity u toho airbagu jen ty kabliky z boku, zeleny a modry, troubeni je jeden drate a pak kostra nebo co to je nema vliv...??
Talisman 1,6dci grandtour


Obrázek


prodáno: Megáne II 3dv. 2003 1.5dci, Twingo I, Laguna III 1.5dci 81kw

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od Zefek » pon dub 22, 2013 13:01

Na tu kontrolku mají vliv ty dva kable na boku airbagu (zelený a modrý). Nic jiného.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od shandy » pon dub 22, 2013 14:06

Fyluta: a máš to, co jsi opravoval, proměřené? Mně to zhaslo okamžitě po zapojení, řekl bych, že tam nemáš obvod..důležité jsou kablíky vždycky v páru - zelený s bílým jdou do zelené patrony, modrý s hnědým do modré patrony, šedý je kostra. Jestli jsi napájel jen modrý, zelený a šedý, tak to nestačí, nemáš tam pak obvod...

Uživatelský avatar
fyluta
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř bře 28, 2012 18:12
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od fyluta » pon dub 22, 2013 14:33

opravoval to clovek, co delal x,y,z airbagu a rikal, ze je to promerene a at hlavne to tam dam tak, aby byla v kontrolnim prurezu toho pasku videt tecka a to je..., musel jsem to delat na dvakrat, protoze ted to vyslo ze volant musel byt 45 stupnu doprava..., divne,ale po roce si fakt nepamatuju, v jake fazy jsem volant sundaval... (ale to stejne nema vliv na spoj, max na znovu ztrzeni)
Ja tam mam pouze zeleny se zlutou zapadkou a modry se zapadkou.. Zacvakl jsem to a nic... po roce bez pasku me malinko vadi jemne susteny ve volantu,ale nic necvaka, melo by to byt ok. Mrknu na to jeste...
Talisman 1,6dci grandtour


Obrázek


prodáno: Megáne II 3dv. 2003 1.5dci, Twingo I, Laguna III 1.5dci 81kw

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od shandy » pon dub 22, 2013 14:47

Nevím, zní to divně, na každou z patron musí jít dva dráty - když ti tam půjde jen jeden, tak tam přeci nemůže být obvod. Takže jestli jestli ti jde do každé patrony jen jeden drát, tak je to určitě špatně. Být tebou, tak si to raději přeměřím sám.

Nasazovat se to má tak, že máš kola nasměrovaná na střed, místo, kudy vychází z bubínku dráty do volantu je tedy na 12 hodinách (jinak to ani nasadit nejde, je to jediná "díra" v té železné konstrukci volantu) a bubínek jako takový musí být vystředěn, to znamená že v průzoru vidíš 2 dírky zhruba na dvou hodinách (jedna v černém krytu, druhá v bílém kusu umělé hmoty, vnitřek bubínku) - to znamená že musí jít krásně zlehka otočit 1 a třičtvrtě otáčky od středu doprava a totéž od středu doleva).

Uživatelský avatar
fyluta
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř bře 28, 2012 18:12
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od fyluta » pon dub 22, 2013 14:56

Jdou mi tam asi dva dratky, ale jsou v jednom konektoru.. jdu to vyfotit...
jak rikam, volant jsem musel dat doprava (oprava) 90stupnu, protoze kdyz jsem tam dal ten clen, tak ten vystupek s dratky byl na 3 hodine. Jelikoz me rikal, ze v tom pruzoru te pasky musim videt tecku a to bylo pouze techdy, kdyz to bylo na 3 hodinu.



PO ROCE NESVÍTÍ NIC ... krása

chyba na obvode, jeden konektor jsem nezajistil proti vypadnuti a asi vypadnul... zeleny

jinak cervene v kolecku je ukazano, kde jsem musel mit volat,abych spravne nasadil ten clen a po otoceni volantu na 12 jel rovne a zaroven mohl udelat oba rejdy naplno bez prasknuti dratku...
Přílohy
WP_000161.jpg
Talisman 1,6dci grandtour


Obrázek


prodáno: Megáne II 3dv. 2003 1.5dci, Twingo I, Laguna III 1.5dci 81kw

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od shandy » pon dub 22, 2013 15:47

No prosím, tak to byla dost jednoduše odstraněná závada :)


Pro každého je důležité něco jiného, pro mě ten pocit, kdy ta kontrolka bagů zhasla, byla fakt k nezaplacení, tak si dovedu představit tu úlevu po roce :)

Teď jen hlavně pozor na to, jestli ti ten člověk vypodložkoval ten rotující střed oproti vrchní straně mechanizmu (blíže viz video od pedroo), aby se ti to zase nepřetrhlo...

Fakt nedovedu pochopit, že je to konstrukčně tak blbě udělané a přitom stačí tak málo, aby si to člověk vyřešil...to na mě fakt působí dojmem záměru, aby lidi utráceli prachy....fakt škoda takových zbytečných bolestí, to auto má mnohem horší pověst, než si zaslouží...

česťa2005
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 09, 2013 15:01

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od česťa2005 » pon dub 22, 2013 16:11

Jenom info pro účastníky fóra: minulý týden proběhla u mistra Zefka oprava přetrženého pásku řidičova airbagu na mém Meganu. Rychlá domluva, rychlá oprava a od té doby funguje jak má, takže můžu jenom doporučit.

Uživatelský avatar
fyluta
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř bře 28, 2012 18:12
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od fyluta » pon dub 22, 2013 16:57

mel jsem 3 predchozi 3dveraky, ale az MEGANEL ma srdce. Ja mam asi stesti na kus, protoze mimo tohodle airbagu mam najeto 203 000km , koupeno s 180 000km za par korun a auto slape , spotreba krasna, nic jsem nedelal... (az na drobnosti s elektrikou , jako klasika stahovacka, vetracek az na podruhy slape jak ma, a ted obcas neco zavrze v ABS.., ale ... to jsou jen malichernosti :D )
Talisman 1,6dci grandtour


Obrázek


prodáno: Megáne II 3dv. 2003 1.5dci, Twingo I, Laguna III 1.5dci 81kw

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od Zefek » úte dub 23, 2013 12:39

Ta tečka musí jít vidět, když je ten mechanismus nastavený na volant rovně. Jinak dojde k tomu, že se ten pásek znova přetrhne. V podstatě nezáleží na tom, jak je nastavený volant, ten mechanismus se dá vždy nastavit tak, aby to pasovalo na volant a když se volant srovná, bude ta tečka (díra) vidět.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
fyluta
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř bře 28, 2012 18:12
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od fyluta » úte dub 23, 2013 21:09

Ted chapu, ze jsem ten volant nemusel znova povolovat, ale proste, kdyz me to dal opraveny, ten vystupek s dratkama nebyl nahore ale na 3 hodine... pak byla videt i ta tecka... kdyz to bylo na 12 hodinach, tecka videt nebyla.. Divny.
zatim jsem zkusil oba rejdy , jezdim treti den a je to OK. doufam ze to vydrzi..
Talisman 1,6dci grandtour


Obrázek


prodáno: Megáne II 3dv. 2003 1.5dci, Twingo I, Laguna III 1.5dci 81kw

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od shandy » ned kvě 05, 2013 00:29

Tak po necelém měsíci od opravy se opět opět rozsvítila kontrolka airbagu. Nejdřív tak pětkrát problikla a pak se rozsvítila nadobro. Dneska jsem to rozebral a viděl jsem, že kablík byl zhruba uprostřed přetržený. Dobrá zpráva je, že v uchycení na obou koncích to bylo v pořádku, ale uprostřed to bylo rozlomené. Zvláštní..když jsem rozlomený kabel vyndal, bylo jasně vidět, že izolace byla nalomená na více místech. Hlavně byla ale úplně ztvrdlá, jako kus plastu. Tak jsem pojal podezření, které se nakonec potvrdilo - když jsem to minule opravoval, dal jsem tam vazelínu. Kupoval jsem ji na radu jednoho prodávajícího "experta", kterému jsem explicitně vysvětlil, že potřebuji něco na mazání umělé hmoty/pryže. Dlouze se zamyslel a pak mi podal tubičku s tím, že to je super a že se tím dají mazat gufera. A já hlupák to vzal jako fakt a nijak jsem dál nestudoval, co jsem to vlastně koupil. A když jsem si tu tubu dneska vzal, pěkně od plic jsem si zanadával - ten "odborník" mi prodal normální vazelínu na kuličková ložiska...efekt na pryž/měkčenou umělou hmotu je jasný, brutálně to rozežírá...tak jsem to dneska pořádně vyčistil od té vazelíny, osadil novým kablíkem (tentokrát jsem to udělal na 7 žil místo 5 žil jako minule v naději, že to bude pevnější v ohybu) a celé jsem to pak prostříkal silikonovým olejem...tak jsem zvědavý, co to udělá teď. Ještě mě napadlo zkusit glycerin, to by byl případně další krok. Doufám, že to ten silikonový olej taky nerozežere...

Podám info, jak se to vyvíjí...

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Úspěšná výroba a výměna pásku

Příspěvek od Zefek » úte kvě 21, 2013 19:26

shandy píše:Klíčový pro celý princip navíjení je, jak už zde bylo mnohokrát řečeno, jazýček na konektoru pásku, který se nachází na rotující části. Je třeba pochopit jeho funkci a nahradit jej.
Myslel jsem si, že jazýček vůbec důležitý není, ale dnes, při opravě jednoho modulu jsem zjistil jeho opravdovou funkci. Jazýček je důležitý pro jednu jedinou věc a jen v jednom jediném místě při otáčení doprava. A abych jen nekecal, vyfotil jsem to. Ke zničení jazýčku by mělo dojít při přeskočení převodu. Je to otázka. Každopádně, pokud tam ten jazýček není, může dojít ke zlomení pásku a složení do harmoniky.
Obrázek
Není toho moc vidět, ale je vidět vnitřní navíjecí část s ukončením. Tahle část se dostane přímo naproti otvoru ve vnější navíjecí části. Když tam jazýček není, může se stát, že se pásek začne zasekávat a nahrne se právě do toho otvoru. Jazýček by měl tento otvor překrýt. Oprava je úplně jednoduchá - nalepení pásku na vnitřní navíjecí část.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Jirkaol
Starting member
Příspěvky: 86
Registrován: čtv úno 14, 2008 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od Jirkaol » pon čer 24, 2013 14:17

Chtěl bych se zeptat, jestli zde zmiňované opravy (konektor pod sedačkou, nebo polámaný pásek ve volantu), se dají aplikovat i na Scenika II (rv 2003). Mám možnost jednoho koupit ale svítí mu kontrolka Airbagu, tak si říkám jestli to taky není jenom taková "prkotina".
Renault scenic III 1,5 81kw 5/2015 předtím Renaul megane scenic II 1.9 88kw 2/2004 předtím Renault megane scenic 1,6 16V 4/99, předtím Ford Sierra combi 1,8 benzín/LPG 6/88 a předtím Škoda 120L 8/86.

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od krt.ecek » pon čer 24, 2013 14:27

bez diagnostiky předem bych jej nekupoval, až diagnostika ti řekne co tomu je.... pokud bude hlásit sedadlo, tak zkusíš zacloumat konektorem, docvaknout a měla by zhasnout, pokud bude hlásit volant, tak to bude na 99% pásek
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Uživatelský avatar
Jirkaol
Starting member
Příspěvky: 86
Registrován: čtv úno 14, 2008 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od Jirkaol » pon čer 24, 2013 14:35

To je mi vcelku jasné, jen mě zajímalo, jestli je to stejné u scenika jako u megana. Přesto dík za brzkou odpověď.
Renault scenic III 1,5 81kw 5/2015 předtím Renaul megane scenic II 1.9 88kw 2/2004 předtím Renault megane scenic 1,6 16V 4/99, předtím Ford Sierra combi 1,8 benzín/LPG 6/88 a předtím Škoda 120L 8/86.

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od krt.ecek » pon čer 24, 2013 14:37

víceméně ano, jen nevím zda jde ten pásek takto opravit, to by řekl Zefek....
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od Zefek » úte čer 25, 2013 11:11

Já myslím, že je to podobné jako u megana. Ale jak píše krt.ecek, bez diagnostiky bych do toho nešel. Může tam být zapsaná informace o nárazu, proto to svítí, ...
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Jirkaol
Starting member
Příspěvky: 86
Registrován: čtv úno 14, 2008 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od Jirkaol » úte čer 25, 2013 11:55

Kluci díky.
Renault scenic III 1,5 81kw 5/2015 předtím Renaul megane scenic II 1.9 88kw 2/2004 předtím Renault megane scenic 1,6 16V 4/99, předtím Ford Sierra combi 1,8 benzín/LPG 6/88 a předtím Škoda 120L 8/86.

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od shandy » pát črc 12, 2013 00:39

Tak jsem opět uslyšel onen důvěrně známý rachtavý zvuk z prostoru kolem volantu. Kontrolka airbagu se sice nerozsvítila, ale zvuk zněl neúprosně. Tentokrát jsem si řekl, že to do detailu prozkoumám a udělám takové opatření, které co nejvíce připomíná originální řešení a snad ho v něčem i převyšuje. Co se teda stalo, že se mi to zase prosmeklo a začalo blbě navíjet? Po rozebrání jsem zjistil, že jsem špatně přilepil podložky, kterými jsem vymezil vůle otočného mechanizmu oproti tělu modulu...tak tam opět vznikla vůle a už se to přesmyklo... Tak jsem to tentokrát přilepil fakt festovně a když už jsem to měl rozebrané, rozhodl jsem se, že neponechám nic náhodě a vyrobím si i ten přiblblý jazýček, který podle mého názoru zaručuje, že se to neprosmykne a vždy bude navíjet správným směrem.

Jazýček jsem vyrobil k kelímku od jogurtu, u kterého jsem si všimnul vhodného poloměru. Rozpůlil jsem kelímek na dvě půlky, vložil jednu takto vzniklou "půlku" do druhé a slepil vteřinovým lepidlem. Tímto zdojnásobením tloušťky stěny se vyřešil problém, že kelímek je z příliš tenkého plastu. A pak už jen nůžkami vymodelovat podobu jazýčku a voila, myslím, že je to OK (omlouvám se za fotku, je pořízená mobilem bez autofokusu...). Výroba a umístění náhrady za jazýček jsou fotky 1 - 6, tady je link na album:


http://imageshack.us/g/194/27ik.jpg/

No a fotky 7 až 11 ukazují menší inovaci - osazení datového kabelu, nahrazujícího bílý pásek, klasickými nacvakávacími počítačovými konektory se zámky - je to praktické, v případě potřeby může člověk rychle vyměnit kablík za nový - zacvaknout konektory trvá minutu, babrat se s pájením na tak malém prostoru je podstatně méně komfortní, alespoň pro mě.

Tak a teď jsem zvědavý, jak dlouho to vydrží :) Snad to někomu pomůže, mějte se!!!

Kdyby mi někdo poradil, jak sem hodit prolink přímo na ty fotky, rád bych to předělal, ale nějak si s tím nevím rady, tak kdyžtak dejte vědět.

PS - dobrá zpráva je, že po rozebrání byl měsíc používaný kablík naprosto bez jakéhokoli poškození či zatvrdnutí izolace, což je super.
Naposledy upravil(a) shandy dne sob črc 13, 2013 07:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od Zefek » pát črc 12, 2013 12:23

Tak to je parádní nápad s tím jazýčkem :) Dá se to takhle jednoduše vyrobit. Já to řeším tak, že ten kabel přilepím k tomu kolečku v délce toho jazýčku. Smysl to má stejný - jazýček musí překrýt vzniklou mezeru ve velkém navíjecím kole. Pokud tam jazýček není, kabel se při otáčení zlomí do té mezery. Celkově se potom zkrátí délka kabelu a dojde k jeho vytržení z konektoru. Teď je ještě otázka, proč se zlomí ten jazýček. Dle mého k tomu dojde při přeskočení toho ozubeného kolečka. Měl jsem na stole mechanismus, ve kterém byl pásek v pořádku, ale jazýček byl zlomený. Tak jsem si řekl, kabel je ok, tak to složím jak to má být. Ale po otočení ze strany na stranu na stole, došlo k blbému navinutí kabelu. Tak jsem se díval, co se stalo a zjistil jsem, že v jednom místě přeskočí ten převod. Vyřešila to vymezovací podložka. Kdybys chtěl, nějaké jsem nechal vyrobit a ještě je mám.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od shandy » pát črc 12, 2013 12:34

Zefek píše:Kdybys chtěl, nějaké jsem nechal vyrobit a ještě je mám.

No bať!!!!! :) Jasné, že bych rád vyměnil ten hnusný podložkový bastl za krááásnou silikonovou podložku :) Byl bych nesmírně zauzlován a štědře se odměním....třeba.....třeba prozradím, co to bylo za jogurt :lol: :lol: :lol:

Díky!!!!!

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů