Zapojení neorig. rádia na stávající kabeláž

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Idefix
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: pát pro 01, 2017 08:44

Zapojení neorig. rádia na stávající kabeláž

Příspěvek od Idefix » čtv pro 28, 2017 13:57

Potřebuju připojit standardní konektor ISO autorádia (uzemnění, stálé napětí 12 V z baterie, napětí 12 V spínané klíčkem) ke kabeláži, která je v Meganu II. Jak jsou v autě barevně označené tyhle vývody? Další nemilé překvapení je mizerný signál z antény, rádio vzaté z předchozího auta přestává přijímat stanice daleko dřív, hned za vrcholem prvního kopce apod. Je anténa prostě a jednoduše mizerná nebo špatně umístěná, nebo je v ní zesilovač, který potřebuje napájení, aby fungoval? Díky.
Megane II kombi 1,6 16V 2003
"Messieurs, salut la voiture horrible!"

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Zapojení neorig. rádia na stávající kabeláž

Příspěvek od Zefek » čtv pro 28, 2017 15:34

Černá - kostra, červená - stálé napájení, žlutá - napájení po zapnutí zapalování. Anténa má zesilovač, který je napájený přes koaxiální kabel antény. Pokud není napájen, nebo je zesilovač vadný, hraje to dost mizerně.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Idefix
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: pát pro 01, 2017 08:44

Re: Zapojení neorig. rádia na stávající kabeláž

Příspěvek od Idefix » pát pro 29, 2017 10:58

Je k napájení antény potřeba "fantomový napáječ"? Nestačilo by v konektoru ISO zapojit i modrý kabel (anténa), který jsem nezapojoval, neb jsem byl na tom, že slouží jen k ovládání vysouvání antény?
Na webu výrobce autorádia, se kterým jsem auto kupoval (LG) jsem našel pokyn, o kterém nevím, co si mám myslet: "U nových modelových řad automobilů je nutné dodat ještě adaptér pro CAN-BUS!! Protože zejména +klíčku a tachopulzy jsou generovány pouze elektronicky a běžné rádio tak nelze zapojit." Rádio LG mělo zapojený i modrý vodič, ale jestli přijímalo signál líp než moje (Sony) si už nevzpomínám.
Megane II kombi 1,6 16V 2003
"Messieurs, salut la voiture horrible!"

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Zapojení neorig. rádia na stávající kabeláž

Příspěvek od Šamša » úte led 02, 2018 09:47

Napájení antény(zesilovače) je identické s funkcí vysouvání, tak napájení je nutné mít zapojené na příslušný vývod rádia. Pokud chceš mít funkci dynamické hlasitosti, tak musíš mít ten převodník CAN.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů