Po prepnuti na plyn sa motor dusi a zdochne

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
James2nd
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 28, 2015 09:41

Po prepnuti na plyn sa motor dusi a zdochne

Příspěvek od James2nd » sob zář 12, 2015 18:32

Ahojte,

prosim vas pomoc. Mam Renault Megane II Grandtour 2008 1.6 16V s LPG Solaris. Doposial nebol ziadny problem, chodil krasne na benzin aj plyn.

Pred tyzdnom bol problem s elektrikou, zoxidovany spoj, nedalo sa auto nastartovat, vsetky riadiacky zblbli zrejme kvoli poklesu napatia. Baterku to zabilo. Mechanik spoj nasiel a opravil, vymenil baterku. Vsetko slo uplne v pohode asi 300 km. Potom som zacal sledovat mierne zvysenu spotrebu na plyn a mierne cukanie motora, co mi pripomenulo interval vymeny sviecok. Auto zacalo skapinat na volnobehu na plyne (na benzin mi to zial nenapadlo prepnut a otestovat), skapalo niekolko krat za 5 km jazdu a trhanie uz bolo citelne a neznesitelne. Vymenili sa sviecky a odvtedy to zacalo. Motor po nastartovani na benzin (studeny aj teply start) krasne nabehne, drzi otazky bez jedineho zavahania, po prepnuti na plyn za zacne dusit, klesnu otacky, nepomoze ani pridanie plynu, ked aj pridavam, otacky klesaju az motor zdochne. Pri vymene sviecok sme preventivne sprejom na karburatory prestriekali skrtiacu klapku. Na benzin jazdi krasne, vymenu sviecok jemne citit, zmena k lepsiemu. Pri nasadzovani hadice sania vzduchu na skrtiacu klapku som si vsimol, ze z hadice sania pred skrtiacou klapkou ide dalsia hadica smerom dole k motoru a nie je na nic pripojena. Neviem na co tam je a ci je zo spodu diera.

- mohla po skrate zblbnut RJ LPG? Ak ano, moze sa to prejavit az po niekolko 100 km?
- ak by nasavalo vzduch aj odinakadial, mohlo by to ovplyvnit len LPG?
- lambda sonda ma asi 75000 km za sebou
- po oprave skratu a vymene baterie pred 300 km jazdou som tankoval plyn, pocas tejto jazdy vsetko OK, len trosku vyssia spotreba, v nadrzi je teraz mozno 10 litrov alebo menej, mohlo by to byt kvalitou plynu?

Vdaka za rady

James2nd
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 28, 2015 09:41

Re: Po prepnuti na plyn sa motor dusi a zdochne

Příspěvek od James2nd » čtv zář 24, 2015 14:43

Problem je vyrieseny. Na znackovej cerpacej stanici som natankoval nekvalitny plyn, ktory mi za par 100 km znicil filtre, membranu a zaniesol vstrekovace. Nastastie dodavatel plynu opravu preplatil.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Po prepnuti na plyn sa motor dusi a zdochne

Příspěvek od Rado77 » pát zář 25, 2015 09:51

Hej? Tak to sa ceni !
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

James2nd
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 28, 2015 09:41

Re: Po prepnuti na plyn sa motor dusi a zdochne

Příspěvek od James2nd » ned zář 27, 2015 10:07

Veru, klobuk dole. A ma to este jedno pozitivum - ten servis ma aj svoju cerpaciu stanicu na LPG, ale kedze je to len budka s cisternou, nevzbudzovala vo mne doveru, chodil som radsej na kamennu cerpacku. Maju pritom rovnakeho dodavatela, od ktoreho kupuju priamo bez sprostredkovatela, ktoremu sa toto stalo prvy raz za ich 10-rocnu historiu. Vratili niekolko vagonov plynu spat do Nemecka. Takze uz jej mozem verit a plyn mavaju vzdy o cca 5 centov lacnejsi, co na plnych nadrziach urobi nejaky ten rozdiel.

Robo91
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: pon říj 07, 2013 09:30

Re: Po prepnuti na plyn sa motor dusi a zdochne

Příspěvek od Robo91 » ned črc 17, 2022 09:08

Zdravim, riesim problem s LPG. Auto ide na benzin normalne. Ked ma prepnut na LPG, auto zdochne. Reduktor , filtre aj ventily su OK. Vidim to na vstrekovace, lenze odmeral som ze do nich ide prud a zaroven ked ich pustim priamo na 12V tak cvakaju a fuci cez ne plyn, ako je reduktor este natlakovany (samozrejme pri vypnutom aute). Prepinac v aute, ktory obvykle hlasi chybu, nepipa. Auto ma odpojene vstrekovace benzinu, RJ LPG si mysli ze ide na LPG (chybu hlasi a odmieta prepnut na plyn len ked nema tlak v reduktore). Ma niekto tip kam sa pozriet? System Teleflex GFI. Diky
Renault Laguna III Grandtour 2,0 dci 96 kW 2013
Renault Megane II Grandtour 1,6 16v 83 kW 2004 LPG

Robo91
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: pon říj 07, 2013 09:30

Re: Po prepnuti na plyn sa motor dusi a zdochne

Příspěvek od Robo91 » čtv črc 21, 2022 13:02

Tak som tu zas. LPG uz funguje, teda po prepnuti na plyn auto ide. Teda, ide ako ide. Kym je motor v otackach, tak sa to sprava uplne normalne. Na volnobeh vsak poblikava kontrolka motoru, autom mierne trasie a vyfuk akoby strielal. Vymenil som sviecky, ale ziadne zlepsenie. Diagnostika hlasi chybu P0300, co odkazuje na chybu zapalovania. Na benzin ide auto uplne normalne, akurat pri studenom motore je citlivejsie na plynovy pedal. Nemam nikoho v okoli na diagnostiku LPG. Vie mi niekto vo vseobecnosti povedat, ci napriklad vadna zapalovacia cievka moze este v pohode palit benzin, ale na zapalenie LPG dava napriklad slabu iskru?
Renault Laguna III Grandtour 2,0 dci 96 kW 2013
Renault Megane II Grandtour 1,6 16v 83 kW 2004 LPG

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Po prepnuti na plyn sa motor dusi a zdochne

Příspěvek od kotasekh » čtv črc 21, 2022 19:14

Nelaboruj a napichni to na poradnou diagnostiku. U benzinove jednotky se podivej na dlouhodobe i kratkodobe adaptace pri jizde na lpg. A lpg diagnostikou nasledne uprav smes podle pozadovaneho. Nema cenu na to auto zkouset hazet nove dily a verit, ze to pomuze.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Robo91
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: pon říj 07, 2013 09:30

Re: Po prepnuti na plyn sa motor dusi a zdochne

Příspěvek od Robo91 » úte zář 27, 2022 09:26

Dik za odpoved. Ku plynarovi som sa nedostal, ma priserne cakacie doby a v mojom okoli je jediny, kto robi system GFI. Zahadou pre mna je, ze v pripade ak nastartujem studeny motor na benzin, zohrejem motor na prevadzkovu teplotu a az potom tlacitlom prepnem na LPG, auto ide uplne normalne, necuka, ma normalny vykon, kontrolka motoru neblika, vsetko v poriadku.
Ak vsak auto na LPG prepne kratko po nastartovani s teplym motorom, na 90% sa zacne ihned prejavovat strata vykonu, rachotanie motoru, blikanie kontrolky emisii. Avsak v 10% pripadov vie ist aito na plyn tiez uplne v pohode.
Renault Laguna III Grandtour 2,0 dci 96 kW 2013
Renault Megane II Grandtour 1,6 16v 83 kW 2004 LPG

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Po prepnuti na plyn sa motor dusi a zdochne

Příspěvek od kotasekh » úte zář 27, 2022 09:42

Studeny motor - jeste nefunguje lambda - lpg jede v nerizenem nastavenem rezimu (open loop). Po zahrati uz lambda funguje a lpg jede v rezimu rizenem lambdou (closed loop). Bude chyba v nastaveni lpg pro open loop rezim.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1035
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Re: Po prepnuti na plyn sa motor dusi a zdochne

Příspěvek od lakinooo » pát zář 30, 2022 07:04

Ja som plyn nikdy nemal, ale to sa dokaze same prestavit?
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Po prepnuti na plyn sa motor dusi a zdochne

Příspěvek od kotasekh » pát zář 30, 2022 08:23

Ano, ridici jednotka lpg i benzinu si umi sama upravovat mapy, viz LTFT a STFT - kratkodobe a dlouhodobe upravy smesi.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 10 hostů