Jaké brzdy vybrat?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
lada
Junior member
Příspěvky: 221
Registrován: sob srp 21, 2004 17:09

Jaké brzdy vybrat?

Příspěvek od lada » ned srp 07, 2016 08:16

Zdravím.Vybírám přední brzdové kotouče a destičky na Megana 1,6e ,1996.Zatím jsou tam,ať už tomu budete věřit,nebo ne kotouče i desky z fabriky.Najeto má cca 155 000 km.Kotouče sice zvlněné nejsou,do pedálu při brždění nekopou,ale jsou sjeté do kuželu,v horní části jsou užší a ke středu se rozšiřují.A taky už jsou v nich celkem hrubé rýhy.Desky už jsou taky celkem tenké a nějakou dobu to při brždění píská.Slyším to sice jen při otevřeném okně,ale i tak už je to zralé na výměnu.I když jsem doufal,že to vydrží celý život auta :) :) Vybírám mezi značkami brzd ATE,TRW a Textar.Můžete nějakou doporučit,nebo je to celkem jedno?

Uživatelský avatar
goreff
Senior member
Příspěvky: 1208
Registrován: úte črc 10, 2007 19:05
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké brzdy vybrat?

Příspěvek od goreff » ned srp 07, 2016 10:11

:lol: celej život auta :lol: :lol: :lol: ...brzdy jsou spotřební materiál...všechny značky co jsi vypsal jsou celkem kvalitní, takže si vyber :lol: ohledně desek mám dobré zkušenost s Textar, nebo Brembo - stejný výrobce TMD Friction :)
F7P 16 Soupapes Died
F7R 16 Soupapes Sold
F4R Turbocompresseur

lada
Junior member
Příspěvky: 221
Registrován: sob srp 21, 2004 17:09

Re: Jaké brzdy vybrat?

Příspěvek od lada » ned srp 07, 2016 10:27

To jsem myslel ironicky,s tím,že to vydrží celou životnost auta :) Ale je teda fakt,že Megane má už 20 let a nevím,jak dlouho tady ještě se mnou bude :) Jinak sám se divím,že to ještě není nijak extrémně opotřebené ty brzdy.Kotouče jsou teda sjeté do kuželu,ale pořád jsou na hraně opotřebení co se mír týče.Desky se zdají být hodně sjeté vnitřní,vnější (u kola) mají ještě solidní tloušťku,ale to jen co je vidět skrz díru ve třmenu.Nerozdělával jsem to.Sice jsou tam kontakty na signallizaci opotřebení,ale co jsem zjistil,tak v palubce nebyla u kontroky žárovka a ani ,když jsem ji tam dal,tak to nefungovalo,ale to je známá věc,že tento systém není moc spolehlivý.

rk69
Advanced member
Příspěvky: 433
Registrován: sob čer 07, 2014 06:32

Re: Jaké brzdy vybrat?

Příspěvek od rk69 » sob říj 28, 2017 20:36

Kotúče aj platničky TRW,za dobré peniaze slušné brzdy,teraz mám Brembo Max kotúče a Textar platničky,trochu dlhšie si spolu sadali ale teraz už veľmi dobré.
Renault Mégane IV HB Intens červená
Flamme 1,6 dCi 2017 výmena za
Renault Mégane IV HB 2020 RS line 160 EDC červená Flamme

Uživatelský avatar
Jirka CV
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: úte srp 29, 2017 23:42
Bydliště: Chomutov

Re: Jaké brzdy vybrat?

Příspěvek od Jirka CV » ned říj 29, 2017 22:54

Já nedávno kupoval Megane z Německa.
Zadní kotouče nebyly nic moc - nějaké rýhy, ale dostal jsem k autu (asi to chtěl majitel ještě měnit) nové zadní kotouče (ty s ložiskem a kroužkem ABS), destičky a oba lanovody ruční brzdy. Vše zn. ATE.
Řekl jsem si, že když se bude dělat zadek, tak všechno a dokoupil přední kotouče i s deskama. Samozřejmě taky ATE.

Sedlo si to vcelku rychle. ATE je slušná značka a žádné stížnosti jsem na fórech a diskuzích nezaznamenal.
Megane Break 1.6 16V 2002

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů