brzdove kotouce

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dj.G
Starting member
Příspěvky: 40
Registrován: pát zář 17, 2004 08:21
Bydliště: Neratovice
Kontaktovat uživatele:

brzdove kotouce

Příspěvek od Dj.G » pát čer 23, 2006 09:19

Zdravim, koupil jsem desticky Ferodo Premier, ale zjistil jsem ze mam kotouce v haji :( Tak koukam na Brembo Max ale nikde jsem nevycelt zda jsou chlazene :(
Rada se hodi..
Diky

Mirek

daggereall
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: sob lis 27, 2004 14:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daggereall » pát čer 23, 2006 11:31

Je to jednoduchy zjistit,nechlazeny kotouce maji sirku kolem 12mm,chlazeny kolem 21mm.
Megane classic 1.6e r.v. 98

Uživatelský avatar
Tom Koldušek
Člen RCČR
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 31, 2003 06:49
Bydliště: Vítkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom Koldušek » pát čer 23, 2006 11:51

Zdar,

Brembo ???? Již nikdy více..... :evil: Aj kdyby jsem měl brzdit klackem v podlaze.
T.K. Renault Mégane 1.9 dT - Barča

Uživatelský avatar
Dj.G
Starting member
Příspěvky: 40
Registrován: pát zář 17, 2004 08:21
Bydliště: Neratovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dj.G » pát čer 23, 2006 13:18

Tom Koldušek: cetl jsem tvy posty, docela jsi se s temi kotouci natrapil a prave s temi brembo.. :o( Je to fakt asi tezky sladit dohromady kotouce+desticky. BTW jak jsi to nakonec vyresil?

daggereall: jsou tam chlazeny

Uživatelský avatar
Tom Koldušek
Člen RCČR
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 31, 2003 06:49
Bydliště: Vítkov
Kontaktovat uživatele:

kotouče

Příspěvek od Tom Koldušek » sob čer 24, 2006 09:31

Zdar,

o řešení snad ani nemůže být řeč, ale brzdy jsem rozebral do šroubku a perfektně vyčistil - pístky ven, promazat spec. vazelinkou a smontovat. Teď jdou zasunout zpět jen rukou. A hlavně jsem prefektně vyčistil a promazal vodící čepy celého třmenu. Ještě jsem zkontroloval veškeré pružné uložení - silentbloky ramena, čepy, horní uchycení, kuláky... Vše drží jak má... Takže zbývají už jen opět kotouče. Ale provedl jsem takový pokus, u kámoše jsem původní kotouč upíchl do soustruhu a vycentroval a změřil "hodinkama". Pak jsem popadl švajc (autogen) a kotoučům trochu přitopil - simulace tepla při brždění. Hodinkám ani stupnice pomalu nestačila :lol: Takže závěr: Dle distributora jsem kotouče spálil bržděním - reklamace není uznána, akorát nevím jak a kdy. Dle mého názoru šmejd materiál, nebo origo krabice a noname kotouč (polák).

Řešení pro příště: Auto přistavit do značkového servisu. Pokud se bude závada opakovat dále, tak reklamovat a reklamovat. Myslím, že rekord drží kolega, který na Laguně během dvou měsíců vystřídal 8 párů kotoučů.
Ten devátý pár je prý O.K. :wink:
T.K. Renault Mégane 1.9 dT - Barča

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » čtv čer 29, 2006 14:41

No....kotouče Brembo, destičky Textar, zatím 15kkm a žádný problém! Tím myslím ŽÁDNÝ!!! Takže: koupit kotouče, vyrobené v Polsku, či kterém Maďarsku, koupit destičky z recyklovaného papundeklu, a pak nadávat na značku, je sice česky typické, leč ne dost korektní....
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
Tom Koldušek
Člen RCČR
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 31, 2003 06:49
Bydliště: Vítkov
Kontaktovat uživatele:

kotouče

Příspěvek od Tom Koldušek » čtv čer 29, 2006 17:47

Zdar Čendo,

abych řekl pravdu, byl jsem na kotuče Brembo + desky Textar docela natěšený, hodně lidí chválilo, tak jsem to zkusil. Bohužel výsledek pochybný. Jo a papír snese všechno, tím myslím krabici - ta může být originál a v ní cokoliv. :cry:
S podobným výrobkem zn. GATES jsem se setkal. Začali to prodávat jako origo, ale bylo to dovezené z PL. Dva roztrhané motory jsou už rozprodané, teda to, co z nich zůstalo, zbytek sběrné suroviny. Dál to doufám nemusím komentovat.
Možná jsem měl štěstí na špatný kousek, já fakt nevím... A kupovat nové ???
To se mi nechce. To raději skousnu značkový servis, tam můžu reklamovat dokud to nebude v pořádku.
T.K. Renault Mégane 1.9 dT - Barča

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » čtv čer 29, 2006 18:43

No, nevím jak ve Vítkově - Prajzové na severu jsou asi drazí a na jih od Oder nevím o dobrém servisu. V Žatci to za mě řeší šéf Barumu - změří auto, navrhne řešení, já řeknu že je to drahé - on pohledá v katalozích, navrhne řešení a ... já pak jen zaplatím... :D Mockrát jsem to tu psal, ale opravdu si ten kapitalismus užívám.... A není to jen šéf Barumu, je toho víc :D
Já vím, že je to O.T., ale neškodí připomenout
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů