Startér točí, ale nestartuje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Kobrik
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 17, 2012 21:45

Startér točí, ale nestartuje

Příspěvek od Kobrik » ned čer 17, 2012 21:56

Ahoj, na autě mých rodičů se delší dobu vyskytuje tento problém. Jedná se o Mégane 1.4 16V. V podstatě kdykoliv a za jakýchkoliv podmínek se stane to, že motor nechce naskočit. Jen startér točí jako zběsilý, ale auto nemá vůbec jakoukoliv snahu. Po chvíli, když to člověk zkusí znovu, tak to chytne na drc :shock: . V případech, kdy to nechce naskočit, tak čerpadlo normálně vrčí. Při odpojení hadičky k palivové liště benzín normálně teče. Zkoušel jsem odpojit teplotní čidlo, ale nevím kolik jich tam vlastně je. To co jsem odpojoval, tak je řekl bych u termostatu. Co se týče zapalování, tak svíčky jsou snad OK a cívky taky. Jakmile auto totiž nastartuje, tak je vše v cajku. Volnoběh drží, žádné cukání v celém spektru otáček v jakémkoliv jízdním režimu. Jinak diagnostika 0 chyb. Nemáte někdo nějaký tip prosím?

karlosv
Junior member
Příspěvky: 102
Registrován: pát kvě 30, 2008 09:42
Bydliště: liberecký kraj

Re: Startér točí, ale nestartuje

Příspěvek od karlosv » stř čer 20, 2012 07:08

může to být i snímač otáček, dělalo mi to dříve u clia. V servisu mi poradili ,že mám do snímače klepnout (nouzovka než se to opraví)
Renault Mégane Grandtour 1.6 16V r.v.12/1999

dj.masa
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: pát kvě 04, 2012 08:44

Re: Startér točí, ale nestartuje

Příspěvek od dj.masa » ned zář 16, 2012 17:31

Dobrý den, mám ten samý problém se startováním ale mě to udělá jen párkrát do roka ale spíš se mi to stalo když jsem zaparkoval a zamknul auto a odešel a do 5až 10 min se vrátil a někdy se mi stalo že auto točí ale nenastartuje.... a pak je druhej problém a to že když cca večer okolo 19 hodiny zaparkuju auto a příjdu druhý den ráno cca v 8 a chci nastartovat tak to nejde hned na poprvé někdy ani na podruhé..... ale pak když za celej den startuju víc krát tak to naskočí ,,hned,, jen néé po dlouhém zaparkování (po celé noci) díky za radu... Petr jen dodatek pokud to pomuže musím ručně kodovat své auto protože klíč mám na dálkáč a imobilizer ale nefunkční. a jedná se o aut Renault megan cupe cabriolet 1.6e

Uživatelský avatar
RomanB74
Advanced member
Příspěvky: 368
Registrován: úte srp 14, 2012 11:13

Re: Startér točí, ale nestartuje

Příspěvek od RomanB74 » stř zář 19, 2012 11:22

Příbuzný problém na Renault Megane Break RXE 1.6 r.v. 2000 a jeho řešení:
Začaly se projevovat problémy se startováním. Obzvláště opětovné starty po krátkém zastavení jako u školky, u obchoďáku, u pumpy. Někam jsem dojel a za chvíli nebylo možné nastartovat. V mém případě byl na vině kompletně "odcházející" startér. Závada se začala projevovat zaseknutou kotvou startéru v poloze 0. Ta byla vyměněna. Jen o pár týdnů později se závada projevovala netočením rotoru z důvodu ohoblovaných kontaktů rotoru startéru.
Situace samozřejmě došla do stavu, kdy bylo potřeba poklepat na startér či jiným způsobem donutit startér k činnosti při každém druhém nastartování. Vše pochopitelně vyřešila až celková generálka startéru a výměny všech opotřebených součástek.

V podstatě mám dotaz na Kobrika:
- točí se celý motor, nebo jen startér?
- jsou slyšet zážehy motoru, nebo je "mrtvo"?
- uzemnění v pořádku, dotažené?
Fluence 1.6 2011 81kW, LPG Tartarini
Peugeot 106 Sketch (1998)
Scenic 2.0 RT (1996)
Megane Break 1.6 74kW (2000)
R 21 1.7 (1989)
Favorit 135L (1991)
Ford Taunus 1.6 L (1979)
Wartburg 353 (Jura/Trias... už přesně nevím)

Uživatelský avatar
HEERY
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: ned úno 08, 2004 00:58
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér točí, ale nestartuje

Příspěvek od HEERY » pon kvě 05, 2014 23:20

Měl jsem obdobný problém na Megane Scénic 1.6 16V 75KW 1999.
Někdy to chytlo hned a někdy až po desáté sérii...
Samozřejmě jsem řešil uzemnění a dal vyměnit startér a furt to samé.
Bylo to kvůli tomu 2x v servisu kde bylo řešeno nějaké propájení spínačky + odpojení alarmu + počítač a stále to samé.
Upozorňoval jsem (na základě podobných případů naštudovaných z fór) na možné vadné čidlo snímání otáček.
To by prý ukázal počítač a nebo by to blblo i při provozu - což se nedělo.
Nicméně jsem si to čidlo našel a při jednom "nestartovacím záchvatu" jsem pořádně zahýbal s kabelama vedoucíma od čidla a od té doby na první chytám...
Takže celá sranda trvající 2 roky bude zřejmě jenom ve zkorodovaném konektoru a studeňáku...
BMW M5 E34 3.6, Renault Scenic 1.6 16V

Gwynbleidd
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 18, 2009 23:09

Re: Startér točí, ale nestartuje

Příspěvek od Gwynbleidd » úte kvě 13, 2014 18:05

Přesně co popisuje Heery se mi dělo také a tak dlouho jsem rozpojoval a zapojoval kabely, až jednoho dne to začalo pracovat naprosto perfektně... taky bych se přiklonil ke kontrole kabelů

Gekon
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 02, 2021 23:15

Re: Startér netočí, ale nestartuje

Příspěvek od Gekon » čtv črc 22, 2021 14:43

Renault grand Scénic 2010 turbo
Startér ok auto nestaruje po roztlaceni naskočí motor jinak ani nechvalně . Nevíte kde je závada zkušenosti dik

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů