Mégane Combi - zkušenosti se střešními nosiči

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mégane Combi - zkušenosti se střešními nosiči

Příspěvek od Martan » pát led 13, 2006 09:49

Zdravím. Napište prosím své zkušenosti. Obávám se, že originální příčníky jsou natolik široké, že na ně nelze upnout standardní nosiče kol, lyží apod., které mají třmeny cca 60mm.
Laguna II

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » pát led 13, 2006 11:57

Ahoj,

jistě ... na příčníky co dostaneš k Mégane Combi nejdou běžné nosiče lyží či rakev přidělat bez nějakých velkých úprav.

Renault ale prodává redukci... takovou objímku která se na zahrádku namontuje a pak na ní přiděláš držák lyží či rakev, nebo něco jiného.

Mám pocit že se mi jedna sada válí doma... už Mégana nemám... kdybys měl zájem jsem z Prahy... Také mám na Mégana originál Renault shěhové řetězy :D

Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martan » pát led 13, 2006 12:19

100KUC píše:Ahoj,

jistě ... na příčníky co dostaneš k Mégane Combi nejdou běžné nosiče lyží či rakev přidělat bez nějakých velkých úprav.

Renault ale prodává redukci... takovou objímku která se na zahrádku namontuje a pak na ní přiděláš držák lyží či rakev, nebo něco jiného.

Mám pocit že se mi jedna sada válí doma... už Mégana nemám... kdybys měl zájem jsem z Prahy... Také mám na Mégana originál Renault shěhové řetězy :D
Díky za odpověď. Mám nyní 5DV Hatchback a přemýšlím o přechodu na Combi a zjišťuji, jaká rizika mě čekají. Moc dobře nechápu, proč upustili od klasických podélných nosníků.
Laguna II

meginka
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: sob dub 09, 2005 10:37

Re: Mégane Combi - zkušenosti se střešními nosiči

Příspěvek od meginka » pát led 13, 2006 19:59

A nebo si můžeš koupit do český nosič Piccolla, který má klasický (ůzký) tvar a na něj pak dáš cokoliv i bez adaptérů :D

karel.z
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: čtv zář 30, 2004 08:18

Příspěvek od karel.z » pon led 16, 2006 12:21

Mám Megana combi s originál příčníkama. Je teda pravda, že jsem k nim vždycky zatím lyže, nafukovací loď, nebo jiný přepravovaný materiál připevňoval pouze těma gumovejma lankama z háčkama, jak já tomu říkám gumicukama, ale uvažuju letos o zamykacím držáku na lyže. V Kauflandu jsem ho viděl asi za 800 pro mám dojem 4 nebo 6 párů lyží. Jestli to tam teda nebude pasovat, tak jsou u Renaulta docela tupci. Na co jsou držáky ke kterým nepasuje standardní příslušenství. To úplně postrádá logiku. Ale dík za upozornění aspoň zbytečně nevyhodím peníze.
Karel

Ekscel
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: úte říj 04, 2005 10:53
Kontaktovat uživatele:

Adaptéry na příčník

Příspěvek od Ekscel » pon led 16, 2006 16:57

S tou nestandardní šířkou příčníku mě taky trochu zaskočili. A navíc ty adaptéry se prodávají v sadě po 4 ks, přičemž celá sada stojí 800 Kč :?
Mně to přišlo jako trochu drahý špás, zejména pokud potřebuješ připevnit více než 1 nosič na kolo (1 nosič = 3 body uchycení, tzn. 3 ks adaptéru)

Jedno řešení jsem viděl na nějakém Scénicu - borec měl pomocí 4 adaptérů upevněny nad Renault aerodynamickými příčníky klasické obdélníkové příčníky např. Hakr. a na ně namontováno asi 6 standardních nosičů kol. Asi měl k dispozici garáž, kde mohl celý nosičový rošt postavit ke zdi, ale mělo to výhodu, že mohl využít celou délku příčníků na šířku auta (nebyl omezen pouze šířkou střechy).

Já jsem se pustil do home-made řešení: nechal jsem si fundovaně poradit v Renault servisu, kde mi serviceman řekl "já jsem si koupil 6mm ocelovou tyč (drát), vyřezal jsem si závit a ty třmeny, kterými se nosič kol připevňuje na příčník jsem si vyrobil sám". Tak jsem se do toho taky pustil. Třmeny už mám vyrobeny, letos mi zbývá koupit páskovou ocel a vyrobit protikusy odpovídající délky.
Naštěstí nevozím na střeše lyže, ale zdá se, že bych si musel stejným způsobem vyrobit upínací třmeny i pro nosič lyží.

pop
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: pon říj 31, 2005 22:32

Příspěvek od pop » pon led 16, 2006 17:03

řešení fáze 1: navrtal jsem díry do originál příšníků, aby na ně pasovaly třmeny z nosičů na kola. Nestálo to za moc, origoš příčník není rovný, ale prohnutý, nosiče na kola jsem musel podkládat.
řešení fáze 2: na originál příčník našroubovat rovný jekl - zavrženo, scenik je už tak dost vysoký, dalších 5 cm navíc bych těžko snášel

definitivní řešení: koupil jsem příčníky od Neumanna , které pasují do původních střešních žlábků a jsou vodorovné. a je klid.
Megane Scenic 1.6 16V

Uživatelský avatar
ladze99
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 04, 2017 11:45

Re: Mégane Combi - zkušenosti se střešními nosiči

Příspěvek od ladze99 » ned čer 04, 2017 18:34

Ahoj všichni.

vidím, že už se to tady řeší. Mám Megane Break 2000 s origo příčníky, které mají 6,5cm horní plochu a 2cm ve vrcholu tloušťku. Nemůžu na to dát standartní rakev ani nosič na kola, protože jsou navrtaný na 5cm. Četl jsem tu něco o redukci. Nevíte, kde se dá sehnat? Nebo nemáte je někdo doma na prodej? Případně poradit levnou "rakev" která by pasovala? Mám Renaulta od února, mám ho jako druhé auto a jezdíme s ním kempovat :) tak prosím o každou radu, rakev by se šikla.

Díky, L.
Renault Megane Break r.v. 2000 1.6 16V RXE - Camping car v perfektním stavu, originál výbava + zatemnění, jezdí jen na výlety :D

Ekscel
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: úte říj 04, 2005 10:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Mégane Combi - zkušenosti se střešními nosiči

Příspěvek od Ekscel » pon čer 12, 2017 08:00

Ahoj, jak píšu o pár příspěvků výše, mám tyto adaptéry: https://goo.gl/images/30NF3V
Momentálně je nevyužiji, takže jsou na prodej.

Franta489
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 11, 2020 12:42

Re: Mégane Combi - zkušenosti se střešními nosiči

Příspěvek od Franta489 » stř led 13, 2021 19:50

Já jsem se spolehnul na příčníky Hakr, od této značky jsem kupoval i nosič na kolo a autobox, jsem s tím spokojený, máme to na meganu 2012, který má sice velký kufr, ale pro 5 člennou rodinu to úplně není nic moc. Vybral jsem si největší model boxu 400 litrů Hakr Magic Line 400l a příčníky v obchodě https://autoboxy-znojmo.cz/prodej/ , kde se kluci jsou schopní dostat na nejnižší cenu

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů