Žhavení - řídící modul žhavení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tom Koldušek
Člen RCČR
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 31, 2003 06:49
Bydliště: Vítkov
Kontaktovat uživatele:

Žhavení - řídící modul žhavení

Příspěvek od Tom Koldušek » pon lis 14, 2005 09:48

Zdar všem,

ví někdo z majitelů ropáků jak je řízeno žhavení ??? Jak je řízena doba žhavení v závislosti na teplotě motoru ???? Pokud to řídí nějaká jednotka, tak kde ji hledat ???? (V motorovém prostoru jsem našel pouze výkonové spínací relé - bez řízení).

Dík za radu a osvětu.
T.K. Renault Mégane 1.9 dT - Barča

najag
Starting member
Příspěvky: 47
Registrován: pát kvě 13, 2005 16:46

Příspěvek od najag » pon lis 14, 2005 17:05

Neviem, ako je to u Renaultu konkretne, ale elektonika je vacsinou v tom rele, co je vykonne. Samozrejme, bez oznacenia suciastok, aby sa nedalo nic nahradit opravou. Nove stoji okolo 5000,- urcite.

Lada.H
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: pát dub 29, 2005 20:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lada.H » pon lis 14, 2005 17:22

Nové relé na megana stoji 1428 kč dnes sem ho objednával v Renaultu :wink:

Uživatelský avatar
Tom Koldušek
Člen RCČR
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 31, 2003 06:49
Bydliště: Vítkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom Koldušek » úte lis 15, 2005 06:50

To výkonové relé jsem kontroloval, jsou tam jen dvě nezávislé ovládací cívky a silové kontakty + přívod na ovládání elmag. cívek. Možná, že první elmag. cívka by měla sloužit pro žhavení před startem, ta druhá pravděpodobně na dožhavení po spuštění motoru cca 2-3 minuty. Dobu jsem hlídal po nastartování voltmetrem na žhavicí svíčce. V krabičce výkonového relé jsem žádnou elektroniku nenašel :cry: :cry: :cry:
T.K. Renault Mégane 1.9 dT - Barča

Karel Pokorny
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát lis 25, 2005 11:32
Bydliště: Domažlice

Příspěvek od Karel Pokorny » stř pro 07, 2005 09:11

Řízení bude v elektronickém centru, nebo jak tomu říkají. To je tam, kde jsou relátka za pojistkama, vedle volantu. Tento modul je bohužel nedemontovatelný, bez rozebrání půlky auta... :cry:
Renault Mégane-1.9D

Jaroslav Kollár
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: sob pro 31, 2005 21:35
Bydliště: Trnava, B.Smetanu 6, SR

žhavenie - riadiaca jednotka

Příspěvek od Jaroslav Kollár » stř lis 15, 2006 19:10

Chlapci, ja mám originálny problém so žhavením. Mám Renault Megane Combi 1.9dti r.v.2001 59 kw. Mne zhasne na prístrojovke kontrolka žhavenia, takže už by som mohol štartovať. Ale opak je pravdou. Žhaviče sa nažhavia až asi 6 - 7 sekúnd pozhasnutí kontrolky. Bol som na diagnostike a tam mi zistili:1) príliš nízky signál hlavné relé žhavenia - je nové),2)príliš vysoký signál snímača teploty chladiacej kvapaliny - je nový,3) snímač teploty nasávaného vzduchu - skrat. Teraz neviem či je vyskratovaný ten snímač alebo je skrat niekde po ceste k nemu. Neviem ani, ako by som overil funkčnosť toho snímača a čo majú znamenať vysoký a nízky signál. To sú srandičky s ktorými zápasím už druhý rok a v Renaulte servis som nechal už radšej ani nehovorím koľko a stále nič. Tak ak by ste niekto vedel poradiť, tak sem s tým. Dík.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů