Problem - topeni, foukání, klimatizace ...

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
tbarta
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 27, 2009 09:33

Problem - topeni, foukání, klimatizace ...

Příspěvek od tbarta » úte led 27, 2009 09:50

Zdravím lidi
Renaul Megane 1997
občas mi to foukalo na přední sklo a šla mi klimatizace,ale ted mi to přestalo foukat úplně.zkoušeli jsme kontakty na kabeláži u baterie když jsme kontakty přitlačili tak to foukalo.a ted už ani tohle nepomáhá.ted už mi jen při zapnutí klimatizace svítí kontrolka že je zaplá ale nic se neděje.bylo to u opraváře ten mi řekl že motorek ventilátoru jde ale že si to mám dát na diagnostiku.jinak nic nezjistí.neměl prosím vás někdo podobný problém jestli jo jak ste to prosím řešili.

Uživatelský avatar
filip-megane97
Junior member
Příspěvky: 115
Registrován: čtv dub 10, 2008 11:10
Bydliště: Ostrava

topení

Příspěvek od filip-megane97 » pát led 30, 2009 08:23

Na diagnostice nic nezjistíš,...
Na 99% budou špatné výkonové tranzistory.
Je to krabička která je umístěná v plastikovém boxu pod čelním sklem tam jak máš pylový filtr a kondenzátor klimy.
Přístup je od motorku stíračů.
Musíš vyndat baterku a pak to drží jen na dvou šroubkách.
Bud koupit tu krabičku novou a nebo ji rozebrat a vyměnit tranzistory (jsou dva)
Pokud si to uděláš sám tak tě to vyjde asi na 30kč ale kolik stojí nová krabička nevím...
mégane 1997 1,6e RXE (htch); laguna 2002 1,8 16v expresion (liftback)

petan.vut
Junior member
Příspěvky: 112
Registrován: úte bře 18, 2008 21:56

Příspěvek od petan.vut » pát led 30, 2009 12:12

Zdaravím,to samé sem řešil na mém meganu před měsícem.taky mně to foukalo někdy a pak už vůbec jenom když sem tam na tu krabičku přitlačil plastovou. Ale měl sem tam akorát šptaný kontakt(bylo tam vidět ojiskřený kontakt), tak sem ty dráty co vedou do té krabičky normálně z té jedné časti odcvikal a namačkal tam fastonky a nasadil to přímo do toho modulu a ted to chodí to parádně. Sice je ta mpřístup nic moc ale de to.Hlavně si poznač dráty aby si pak věděl co kam připojit.

Uživatelský avatar
Jaromír Novák
Člen RCČR
Příspěvky: 321
Registrován: pon kvě 21, 2007 19:50
Bydliště: Kámen, okr.Děčín

Příspěvek od Jaromír Novák » ned úno 01, 2009 16:17

Zdravim kamarádi prosim Vás ovlivňuje sepnutí klimatizace také venkovní teplota???Občas se mi stane že když zmáčnu tlačítko na zapnutí klimy tak to nezapne .Mirek
Renault Laguna hatchback 2,0 16V 103kW r.v.2000

Uživatelský avatar
Jaromír Novák
Člen RCČR
Příspěvky: 321
Registrován: pon kvě 21, 2007 19:50
Bydliště: Kámen, okr.Děčín

Příspěvek od Jaromír Novák » ned úno 01, 2009 18:37

Ahoj co je to za typ tranzistorů(nějaké označení bych potřeboval vědět)mě se taky rozsvítí jenom kontrolka a větrák se netočí.Díky Mirek
Renault Laguna hatchback 2,0 16V 103kW r.v.2000

PEPE007
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: pát úno 06, 2009 20:04

Problem - topeni, foukání, klimatizace ...

Příspěvek od PEPE007 » pát úno 06, 2009 21:38

Chodi ti ventilator alespon na nejaky stupen?pokud ne ne sepne se ti ani klima.

Uživatelský avatar
Mirecc
Člen RCČR
Příspěvky: 63
Registrován: stř kvě 16, 2007 11:49
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirecc » pát srp 14, 2009 23:27

Navod na odstranenie vasich problemov pre vas spracoval Maverick: http://www.renault-megane.sk/readarticl ... ticle_id=2

Tento postup je vyskúšaný aj na Renaulte Mégane 1,6i 55kW/75k r.v. 1998 s klimatizáciou.
Renault Megane Century, 1,6 r.v.1998
[img]http://images.spritmonitor.de/160362.png[/img]

gadis
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 13, 2011 20:00

Re: Problem - topeni, foukání, klimatizace ...

Příspěvek od gadis » čtv led 13, 2011 20:11

Ahoj potreboval bych vedet kde vede privodni kabel od ventilatoru topeni jedna se mi o dve zily co vedou od ventilatoru topeni nekam a potrebuju vedet kam abych mohl zkusit zapnout ventilator napevno poradite na ktere svorky nebo kam to vede?
jedna se o Megane rok 96 (ma to klimu a vnitrni cirkulaci)

Uživatelský avatar
KarelJ
Experienced member
Příspěvky: 573
Registrován: pon srp 21, 2006 09:52
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem - topeni, foukání, klimatizace ...

Příspěvek od KarelJ » úte led 18, 2011 21:25

vede za baterku. plus je pripojeny na takovy kulaty rele a minus na regulator.
Renault Megane hatch 1,6l 55kW 1997

Vlastním renault clip diagnostiku. Kdo by chtěl diagnostikovat auto pište sz. Kutná Hora. Čáslav

nabízím redukci k autorádiu http://www.renault-megane.cz/viewtopic.php?f=5&t=14035

gadis
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 13, 2011 20:00

Re: Problem - topeni, foukání, klimatizace ...

Příspěvek od gadis » ned led 23, 2011 16:09

ok diky zitra to zkusim najit :-)

gadis
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 13, 2011 20:00

Re: Problem - topeni, foukání, klimatizace ...

Příspěvek od gadis » úte led 25, 2011 15:38

no tak jsem zjistil ze k tomu relatku kde je zapojene + tak je skoro stejny pristup jako k ventilatoru takze taky tam nedokazu napojit napajeni pro odzkouseni ventilatoru topeni :-( takze dneska zacnu rozebirat potrubi a vymenik abych oddelal ventilator a zjistil jestli je dobry :-(

gadis
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 13, 2011 20:00

Re: Problem - topeni, foukání, klimatizace ...

Příspěvek od gadis » čtv led 27, 2011 18:14

tak jsem to zacal rozebirat ale zjistil jsem ze mi to nejde nejak vyndat ale nastesti jsem uz uvidel dratky od ventilatoru takze jsem je strihl zkusil dat napajeni a ventilatoru foukal :-) takze jsem nastavil draty a chtel jsem to pripojit naprimo na relatko jenze pak jsem zjistil ze jsem mel spatne to relatko takze ted to mam dane jen na vykonovy vypinac a brzy si udelam regulator otacek a uz mi bude ventilator snad jen dobre slouzit :-)

sasek3
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 02, 2014 19:28

Re: Problem - topeni, foukání, klimatizace ...

Příspěvek od sasek3 » pát led 03, 2014 12:27

Zdravim mam ten isti problem fukare mi idu len akoby na 4 stupny hned ako otocim kolecko na 1 stupen .. skusal som hladat ten odpor ako som sa docital tuna na fore .. nikto pise ze je pod stieracama u vodica ..ale tam som nasiel len nejaky kabel na skartku a chladic nic viac .. pls poradte mi ako nato velmi pekne dakujem za kazdu radu kde ten odpor najdem .. a ako sa knemu dostanem . mam renault megane r.v 1997 1.6i 55kw ma to klimatizaciu .. nemozem najst aj pelovy filter ked rozoberem stieracce vyndam krit na chladic je tam vidno len ten chladic zeby ten odpor bol pod tym chladicom to sa mi verit nechce moc .. za kazdu radu vopred dakujem

rodrigoh6
Junior member
Příspěvky: 142
Registrován: stř srp 19, 2009 12:57

Re: Problem - topeni, foukání, klimatizace ...

Příspěvek od rodrigoh6 » sob led 25, 2014 19:36

Zdravím,potřeboval bych poradit od někoho kdo měnil radiator topení na jedničkovym meganovi.

Stačí kvuli vyměně odšroubovat a posunout palubku a ten černej plech kde vedou hadice radiatoru do kabiny? nebo je ještě něco potřeba ze strany motoru? Hlavně jestli se musi vytáhnout celý černý plastový topení. Klimu nemám.

Díky

kingkuku
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 12, 2014 23:09

Re: Problem - topeni, foukání, klimatizace ...

Příspěvek od kingkuku » úte čer 10, 2014 11:13

Zdravím mám megana coupé 1.6 16V 1999 a chtěl bych se zeptat kde přesně se má nacházet ta jednotka klimatizace? Hned za baterkou mám sice dva šroubky ale nic na nich není a válí se tam u toho jakýsi tří pinový konektor a na druhé straně od baterky mezi stěračama je konektor s modrou prachovkou, který mám odpojený a nevím k čemu je. Jinak můj problém je takový, že ventilátor mi jede na všechny rychlosti, ale když zapnu klímu tak se jenom rozsvítí a to je vše. Díky za pomoc

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Problem - topeni, foukání, klimatizace ...

Příspěvek od Zefek » úte čer 10, 2014 11:25

A je ta klima naplněná?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Ferrari1980
Junior member
Příspěvky: 223
Registrován: úte úno 21, 2012 17:04

Re: Problem - topeni, foukání, klimatizace ...

Příspěvek od Ferrari1980 » ned čer 29, 2014 19:29

Otázočka - a čo Scenic r.v. 2002, 1,9 dCi, automatická kíma...nejde vetrák...vôbec
Megane I, 2001, 1,9 D
AR 156, 1,9 JTD, 2003
AR 159, 1,9 JTD, 2007
Ex: Škoda 100 - Žltý Drak; Peugeot 306 1,4 B; Škoda 125L s Favo motorom

Uživatelský avatar
Megane GALANTA
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob pro 26, 2015 13:24
Bydliště: Galanta

Upchatý radiátor topenia

Příspěvek od Megane GALANTA » pon pro 28, 2015 10:24

Zdravím všetkých. Chcem Vás poprosiť o radu. Chystám sa prečistiť výmenník tepla ( radiátor kúrenia). Rád by som to urobil takým spôsobom , že odpojím obe hadice radiátoru od okruhu a prečistil to prúdom vody. Je pri tomto úkone nutné vypustiť chladiacu kvapalinu,alebo stačí hadicu odpojiť ktorá vedie do radiátoru a od radiátoru , prepláchnuť a potom len doplniť kvapalinu , ktorá unikla a odvzdušniť? Ďakujem za každú radu. Ide o Renault Megane 1996 1.6 55 kW
Renault Megane 1996 1.6 55kW

peterncr
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: sob úno 13, 2016 23:49

Re: Problem - topeni, foukání, klimatizace ...

Příspěvek od peterncr » ned kvě 08, 2016 15:17

Zdravím, vidím že sa tu množia otázky ale odpovede nie, no aj tak skúsim.
Megan I. 2002 hatchback 1.6 16V. Keď som ho kúpil bol narazený a menili mu predok, aj s chladičom. Niečo hovorili aj o klimatizácii. Vôbec neviem kde tam tá klimatizácia je. Ale pred týždňom som si ju nechal naplniť. No a včera som jazdil asi pol hodinu so zapnutou klimou, vetráky na 4ke a taký jemný chladík na mňa fúkal, že za hodinu cesty mi auto nevychladilo. Vystúpim von a vonku chladnejšie ako vnútri. To znamená že mi fúkalo len vonkajší vzduch bez chladenia. (myslím si) Pričom keď som zapol klímu, cítil som že motor zlenivel, tak asi tam zaplo to nejaké čerpadlo na klímu. Viete mi poradiť kde môže byť problém? Čo môžem ja urobiť a čo zaniesť k mechanikovi. Poprípade koľko to bude stáť? O 2 týždne idem na ňom na dovolenku, chcel by som už aby bola funkčná. :/

Edit: ok, tak ta klíma neide vôbec. Teraz som to skúšal podľa toho čo som sa dočítal tu na fóre. Ventilátor sa netočí a po stlačení tlačítka len zasvieti, žiadna zmena zvuku. Včera za jazdy sa mi to asi len zdalo. Ako funguje to čerpadlo? ono ten remeň sa tam točí, ale keď pozerám zblízka, mne to príde že to koleso čerpadla len stojí a remeň prešmykuje. Ale to je blbosť že? Nechcel som to prstom skúšať :D

Edit2: tak som prišiel na to, že sa nezopne ten kompresor. myslím, že by to malo vyzerať asi ako na tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=6OBbW0ySi4U (7:25)
Renault Megane III (r.v.2015), 1,2 TCe Grandtour

dudymudy
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: pon kvě 03, 2010 17:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem - topeni, foukání, klimatizace ...

Příspěvek od dudymudy » ned kvě 22, 2016 10:25

Zdravím, mám problém s větrákem. Funguje pouze na stupni 4. Zbylé tři stupně nereagují, nefoukají a nejde u nich ani klimatizace. Kde může být problém? P. S. Předtím jsem byl na bezkontaktním mytí, je varianta, že jsem třeba někde stříkl vodu a zkratoval? Díky moc.
Renault Laguna Grandtour KG0E05, 1.9 dCi, 74 kW, r.v. 2001

Uživatelský avatar
Megane GALANTA
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob pro 26, 2015 13:24
Bydliště: Galanta

Re: Problem - topeni, foukání, klimatizace ...

Příspěvek od Megane GALANTA » stř lis 02, 2016 11:35

dudymudy píše:Zdravím, mám problém s větrákem. Funguje pouze na stupni 4. Zbylé tři stupně nereagují, nefoukají a nejde u nich ani klimatizace. Kde může být problém? P. S. Předtím jsem byl na bezkontaktním mytí, je varianta, že jsem třeba někde stříkl vodu a zkratoval? Díky moc.
Vadný odpor kúrenia podla mňa
Renault Megane 1996 1.6 55kW

dudymudy
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: pon kvě 03, 2010 17:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem - topeni, foukání, klimatizace ...

Příspěvek od dudymudy » pát lis 04, 2016 14:51

Ano, je to tak, byl špatný odpor topení.
Renault Laguna Grandtour KG0E05, 1.9 dCi, 74 kW, r.v. 2001

Uživatelský avatar
Peťa
Advanced member
Příspěvky: 430
Registrován: pát říj 26, 2007 10:19
Bydliště: Zlín

Re: Problem - topeni, foukání, klimatizace ...

Příspěvek od Peťa » pon úno 18, 2019 09:49

Opravdu je tu více otázek než odpovědí. Každopádně mě některé příspěvky navedly na správnou cestu při opravě nefunkčního ventilátoru topení. Myslel jsem, že je problém v motoru, ale problém byl v té "krabičce" s tranzistory, která je umístěná v plastovém boxu pod motorkem stěračů. Stačilo krabičku vysunout (drží je 2 šroubky na křížák), opatrně rozebrat plastové krytky a propájet všechny kontakty. Všiml jsem si, že některé kontakty ve spoji konektoru a tištěného spoje byly přerušeny. Po propájení krásně fouká.
Pište raděj SZ prosím :-)

RED DWARF

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů