start motoru na několikátý pokus

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
nasaaudi
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát pro 11, 2020 19:11

start motoru na několikátý pokus

Příspěvek od nasaaudi » pát pro 11, 2020 19:34

Ahojte, mám problém s motorem F9Q 736. Za studena motor odmítá naskočit, až po několikátém pokusu!! Jakmile je trochu zahřátý tak je to stejně sázka do loterie. Někdy naskočí hned, někdy až na několikátý pokus. Mám vysledované, že pokud je motor teplí stačí přidat třetinu plynu a nastartuje ihned. Hodně mě zaráží, že při startu otáčkoměr letí až na tři tisíce!!! Diagnostika píše snímač otáček kliky. Provedena výměna za nový, ale stále problém setrvává a naskočí v závadě. Dálé výměna žhavičů, nový pal. filtr, kontrola kabeláže od snímače, kontrola startéru. Neřešil někdo stejný problém???:

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: start motoru na několikátý pokus

Příspěvek od Šamša » ned led 10, 2021 13:58

Na diagnostice Clip, nebo WOW dáš živá data a sleduješ tlak paliva v rampě. Při startu by mělo být min 250 bar. Pokud ne, tak nechat zkontrolovat přepady nafty na vstřikovačích, jejich korekce. Popř. vyměnit regulátor na VT čerpadle.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů