tempomat

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
magadafagada
Experienced member
Příspěvky: 855
Registrován: pon led 29, 2007 07:22
Bydliště: staňkov
Kontaktovat uživatele:

tempomat

Příspěvek od magadafagada » stř čer 13, 2007 08:24

nevíte někdo kolik by tak řádově stálo dodělání tempomatu do megana 1.4.16v 2002 elektronický plyn?

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Příspěvek od krt.ecek » ned zář 23, 2007 14:04

Ahoj, posunul jsi se nějak dopředu?? víš něco nového??
Vím že se to tady řešilo ale bylo to por novější megany než mám a mě řekli že nemám elektrickej plyn, včera jsem se hrabal v našem megánovi rv 2001, 1,6 16V (coupe, kdyby to bylo rozdílný ale myslím že ne) no a když jsem byl v tom motoru tak jsem zjistil že od plynového pedálu mi vede lanko do takový krabičky, kde je konektor s 6ti dráty a ty vedou někam do pryč Z toho usuzuju že tam je elektronickej plyn, jde mi o to jeslti někdo neví co kterej drát znamená a tak, chtěl bych si dodělat tempomat, není pro mě problém si ho vyrobit, když budu vědět co jakej drátek dělá, nebo třeba originál dodělat s jinejma tlačítkama, jen nevím kam co a jak zapojit a zda je potřeba nějaká aktivace v ŘJ. Tuší někdo co kde a jak s edá dělat, co ty dráty znamenaj a kam vedou a tak??

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Příspěvek od krt.ecek » sob zář 29, 2007 09:38

To nikdo neví jak je zapoejná ta krabička?? co kterej drát dělá?? Nebo nemá někdo doma tuhle krabičku, klidně i rozbitou, bych si jí rozebral a třeba pochopil :twisted:

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Příspěvek od krt.ecek » sob zář 29, 2007 11:23

Tak už vím proč od toho vede 6 drátů, jsou tam dva potenciometry, takže teď bych potřeboval další informaci k tomu abych si mohl udělat vlastní tempomat a to je informace od otáčkoměru, vím že tam vede jeden drát, ale potřeboval bych informaci, co po něm teče, zda je to impulzní informace, nebo zda je to ovládané napětím, či prodem. Osobně si myslím že je to pulzně, ale neví to někdo jistě, dále by mě zajímalo proč tam jsou dva potenciometry, chápu proč jeden, ale dva, to mi halva nebere, asi to budu muest příští týden proměřit, takže otázka na snadě, nemá někdo v praze, nebo poblíž prahy oscyloskop na pujčení :?: :twisted:

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Příspěvek od krt.ecek » pon říj 01, 2007 22:15

http://www.renault-megane.cz/viewtopic.php?p=53367 tady jsou info o otáčkách. To jsem jedinej kdo se o to tak zajímá, vždyť to není špatnej nápad ne :?:

magadafagada
Experienced member
Příspěvky: 855
Registrován: pon led 29, 2007 07:22
Bydliště: staňkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magadafagada » úte říj 02, 2007 08:29

mě to taky zajímá,ale nemám čas se v tom nějak vrtat, čekal jsem jestli se někdo ozve :?:

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů