Výmena pletenca výfuku 1,4 16 V

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
rk69
Advanced member
Příspěvky: 437
Registrován: sob čer 07, 2014 06:32

Výmena pletenca výfuku 1,4 16 V

Příspěvek od rk69 » čtv čer 20, 2019 17:40

Treba mi vymeniť pletenec výfuku a v servise mi povedali, že je to komplikované, treba dať dole kopu vecí, oprava za cca 200€... Toľko sa mi nechce za to dať. Je to fakt taký problém alebo to mám skúsiť v inom servise?
Renault Mégane IV HB Intens červená
Flamme 1,6 dCi 2017 výmena za
Renault Mégane IV HB 2020 RS line 160 EDC červená Flamme

Ladis_z_Brna
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: čtv úno 24, 2011 07:48
Bydliště: Brno

Re: Výmena pletenca výfuku 1,4 16 V

Příspěvek od Ladis_z_Brna » sob úno 17, 2024 11:30

Komplikací je vlastní povolení matic na přírubě výfuku. Většinou jsou matky orezlé a málo místa. Já taky sundával tak nějak se vztekáním. Podařilo se. Po vyndání jsem výfuk i s vlnovcem dal na stůl, zafixoval. K přírubě vlnovce přidělal kousek překližky a zafixoval vůči stolu. Uřízl vlnovec flexou a na podle obrysu příruby na překližce přiložil nový a zavařil. Prvotně to vypadalo složitě, ale vlastní práce šla poměrně rychle a bez komplikací. Na auto to páslo jak z fabriky. Na štefty jsem místo malej matiček, dal prodloužený matky. Namaza měděnou vazelínou. Jen pro zajímavost, horní pancéřování drátky bylo potrhané, ale vlastní vlnovec i po 23 letech provozu byl těsný, v pořádku a bez známky únavy.
Renault Scenic 1,6 16v 08' - opět v LPG, pilotuje manželka s odborným komentářem dcery z autosedačky
Renault Scenic 1,6 16v 01' - krásný povození + Clip diagnostyka, snad mě už nic nepřekvapí (LPG a pilotuji osobně)
Peugeot 205 1,8 D 88' - legenda a špica auto
Renault 5 TD 85' - todle auto se mi rozpadlo za 4 měsíce pod rukama, jako 15tý majitel a vysloveně "dobrá" koupě :)

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů