Bouchání od přední nápravy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Deevyx
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: stř dub 24, 2019 18:18

Bouchání od přední nápravy

Příspěvek od Deevyx » stř dub 24, 2019 18:29

Zdravím, doufám, že jsem ve správné sekci. Mám Renault megane 1.4 16v 70kw a při jízdě (zdá se, že při nerovnosti vozovky) něco klepe/bouchá někde od přední nápravy, cítím to i na volantu, přijde mi, že je to časem častěji. Auto asi 5 měsíců stálo. Nejdříve se to zdálo, že je to jenom při otáčení volantu, pak se zdálo, že to je jenom když brzdím, ale nakonec i při rovném držícím volantu a nesešlápnutou brzdou to klepe a vypadá to, že to je při nerovnosti vozovky. (přes koleje, hrboly, atd..).
Renault Megane 1.4 16V 70kw r. 2001

rk69
Advanced member
Příspěvky: 433
Registrován: sob čer 07, 2014 06:32

Re: Bouchání od přední nápravy

Příspěvek od rk69 » ned kvě 05, 2019 11:08

Deevyx píše:
stř dub 24, 2019 18:29
Zdravím, doufám, že jsem ve správné sekci. Mám Renault megane 1.4 16v 70kw a při jízdě (zdá se, že při nerovnosti vozovky) něco klepe/bouchá někde od přední nápravy, cítím to i na volantu, přijde mi, že je to časem častěji. Auto asi 5 měsíců stálo. Nejdříve se to zdálo, že je to jenom při otáčení volantu, pak se zdálo, že to je jenom když brzdím, ale nakonec i při rovném držícím volantu a nesešlápnutou brzdou to klepe a vypadá to, že to je při nerovnosti vozovky. (přes koleje, hrboly, atd..).
Môže to byť uchytenie tlmičov, čapy alebo aj stabilizátor.Možností je viac,treba dať na zdvihák a ísť vylučovacou metódou.
Renault Mégane IV HB Intens červená
Flamme 1,6 dCi 2017 výmena za
Renault Mégane IV HB 2020 RS line 160 EDC červená Flamme

Deevyx
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: stř dub 24, 2019 18:18

Re: Bouchání od přední nápravy

Příspěvek od Deevyx » pát čer 14, 2019 11:14

Tak jsem to nechal nějakou dobu být, protože nejsou peníze, ale zdá se mi, že se to zhoršuje.. Zjistil jsem, že to dělá otáčení volantu, je divné, že až po nějaké delší jízdě, po tom co jsem po delší jízdě zastavil, zkoušel jsem s vypnutým motorem točit volantem a zdálo se, že to lupe od hřebenu řízení, to samé jsme zkoušel s autem houpat, taky to lupalo.. Je možné, že to je hřeben řízení? Ještě zkusím nechat auto stát pár hodinek a zahýbat s volantem a autem i potom, jestli to bude dělat bez delší jízdy.
Renault Megane 1.4 16V 70kw r. 2001

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů