Megane 1996 eco D - ztráta výkonu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
kowalovski
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 11, 2019 17:07

Megane 1996 eco D - ztráta výkonu

Příspěvek od kowalovski » pát led 11, 2019 17:26

Zdravím, předem upozorním že jsem procházel všechny dostupné příspěvky na toto téma a řešení jsem nedohledal. Vlastním Renault Megane 1996, eco diesel 47 Kw. Před vánocemi jsem začal pociťovat značný pokles výkonu. Zdálo se mi že auto ztrácí výkon a na vině je spojka. Ta sice klouzala, ale po výměně (otec byl automechanik, máme doma zvedák..) se problém nevyřešil. Lamela byla v pohodě, akorát přítlačák se zdál jetý.. No všechno jsme složili zpět a auto nastartovali. Opět stejný problém, motor jde do otáček, ale jakmile se dostane na cca 80% max rychlosti na daný rychlostní stupeň, už nechce výš. Nikdy to nebyla žádná raketa, ale těch 150-160 km/h zvládl. Teď je bez odporu (bez kol) a nedostane se ani na 120 - při plném plynu rychlost postupně klesá. Zkrátka motor jde do otáček, ale nejspíše ne do maximálních, vzhledem k tomu že v autě jsou místo otáčkoměru hodiny, nejsem schopný říct ke kolika se dostává :D . Jsem docela bezradný, vyčistil jsem sání, ale přesto žádná změna. Vzhledem k tomu že pracuji a studuji v Ostravě, mám čas jenom víkendy, ocenil bych nějakou radu, abych jej konečně zpojízdnil.. Děkuji za jakoukoliv pomoc.

Stribrny drak
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: ned říj 29, 2017 16:59

Re: Megane 1996 eco D - ztráta výkonu

Příspěvek od Stribrny drak » sob led 12, 2019 14:14

Nazdar, možná blbost, ale jak na tom jsou palivový a vzduchový filtr?
OBD zásuvka tam není, viď?
Aktuálně:
Renault Mégane II 1.9 dCi, r. v. 2005, 88 kW
Renault Thalia 1.4 16V, r. v. 2001
Dříve:
Renault 5 TD 1.6, r. v. 1987
Renault Laguna 1.8i, r. v. 1997

kowalovski
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 11, 2019 17:07

Re: Megane 1996 eco D - ztráta výkonu

Příspěvek od kowalovski » ned led 13, 2019 03:28

Vzduchový je nový a palivový byl asi mesic zpet vyčištěný. Motor běží normálně na všechny válce. Jen tak na 80 %.. nejsem si jistý zda tento typ má ERG ventil, ale přepad z motoru do sání tam je. Zkusím to rozebrat a vyčistit. Opravdu si nevim rady :D .

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů