Výměna baterie pro Renault Scenic 2,0 l

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
valouchv
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 03, 2019 08:40

Výměna baterie pro Renault Scenic 2,0 l

Příspěvek od valouchv » čtv led 03, 2019 08:45

Ahoj, poradí mi prosím někdo, jakou novou baterii koupit pro Renault Scenic 2,0l rok výroby 1999? Dnes jsem bohužel už podruhé nenastartovala..Děkuji

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Výměna baterie pro Renault Scenic 2,0 l

Příspěvek od Dawes » čtv led 03, 2019 09:57

Ahoj,
Osobně bych to řešil tak, že bych se podíval jaké parametry má baterka co je v autě a sháněl novou baterku stejných nebo jen nepatrně odlišných hodnot.
12Volt bude jasné, otázka je kapacita. Tuším že budeš mít něco kolem 74Ah, víc je asi nesmysl pokud nemáš nezávislé topení nebo nějakou extra elektrickou nástavbu. Principielně koukni na údaj v Ah (ampér hodiny) a sháněj stejný nebo +/- 15%. Až najdeš, je dobré pro jistotu zkontrolovat rozměry, někteří výrobci aut nenechávají moc vůli a někteří výrobci baterek mají dost individualistické ambice. Taky bacha na pravé / levé umístění + pólu, dělají se obě verze a většinou se v autě blbě montuje (pokud to vůbec jde) baterie opačná.

Na otázku jakou značku a model existuje minimálně tolik odpovědí, jako je lidí co ti odpoví. Každý preferuje něco, někdo konkrétní značku, někdo nízkou cenu, někdo parametry.....
Já osobně používám ve všech mých vozidlech baterky EXIDE, tedy 1 auto, 2 motorky. Kamarádovi jsem ji dával do náklaďáku, kde dostává zabrat (auto s denním zimním provozem a hydraulikou která se používá bez puštěného motoru) a 4 roky se drží jak jak Andrejko ve Strakovce.

Tady nakupuju baterky já, nevím odkud jsi, třeba se ti bude hodit:
https://www.battery.cz/autobaterie/?ord ... 5B%5D=1035

BTW: Jak je ta baterka stará stará? Kontroloval / měřil jí někdy někdo? Kontroloval / měřil někdy někdo dobíjení v autě? Jak dlouho auto stálo, když se ti stalo, žes nenastartovala?

BTW2:
tvůj dotaz přesouvám do technické sekce podle modelů / Megane I, kam patří (diskuze a pokec je spíš obecná sekce pro řešení kvality buřtů na grilu, než na techniku)
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů