Kolísání otáček při delší jízdě

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
MarthasN
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 18, 2018 07:39

Kolísání otáček při delší jízdě

Příspěvek od MarthasN » pon čer 18, 2018 07:52

Ahoj,
vím, že kolísání otáček už se tu několikrát řešilo, ale nenašel jsem nic, co by bylo jako můj případ. Mám Megane r.v. 2000, 1.6l, 16V, 79kW, automat. Poslední asi měsíc se mi děje, že po cca 30 - 40 minutách jízdy začnou kolísat otáčky motoru a to někdy (hlavně když je venku vedro) tak, že se ani na plný plyn nedostanu přes 2000 rpm - otáčky zběsile lítají mezi cca 2000 a 800. Když to začně zlobit, tak má také motor tendenci chcípat při popojíždění v koloně, nebo parkování. Dokud je motor studený, je vše v pořádku a otáčky se ani nehnou. V servisu, kam jezdím běžně si nevěděli rady, tak jsem zajel do autorizovaného, kde z diagnostiky zjistili závadu snímače teploty chladící kapaliny. Snímač vyměnili, ale problém přetrval. Při návštěvě druhý den po výměně ale v paměti nic nebylo. Jediná rada byla najet dalších 1000km, že třeba to, co je rozbité, se rozbije ještě víc a už to řídící jednotka zaznamená. Budu rád za jakoukoliv radu, co by tohle mohlo dělat...

Děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů