Megane 1 classic 1,6i - čerpadlo

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
bonynek11
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 29, 2018 22:42

Megane 1 classic 1,6i - čerpadlo

Příspěvek od bonynek11 » ned dub 29, 2018 22:53

Zdravím,

dnes odpoledne jsem jel s autem a z ničeho nic mi při sešlápnutí plynu auto přestalo přidávat. Prostě na plynový pedál reagovat. Tak jsem tedy dojel bokem. Motor se ještě chvilku cukal a pak chcípl. Po opětovném nastartování jel tak 1 sekundu a zas chcípl. Na další točení startéru už nereagoval. Postřehl jsem, že při otočení klíčku do pozice před samotným nastartováním se nespustí palivové čerpadlo. Prostě nezavrčí. Auto jsem tedy dotáhl domů a začal zjišťovat příčinu. Jako první jsem se díval na palivové relátko jestli spíná. Při otočení klíčku se sepne asi tak na 1 sec a pak zase rozepne, ale čerpadlo se nespustí. Napětí na relátku je nějakých 12,8V. Zkoušel jsem i spínač který se rozepne při bouračce, aby zastavil čerpadlo.. Samozřejmě nic. Pojistky jsem zkontroloval všechny a všechny jsou v pořádku. Když jsem sundal kryt toho relátka a zkusil ho sepnout ručně, tak se také nic nestalo. Čerpadlo se prostě nespustí. Měřil jsem i kontakty přímo u čerpadla při sepnutém relátku. Jsou tam 2 tlustší kabely a 3 tenké. Vygooglil jsem, že ty tlusté by měly být napájení čerpadla. (černý a bílý). Nebylo na nich žádné napětí, jen jen na jednom z těch 3 tenkých jsem naměřil 4,68V. Usoudil jsem, že černý je zem a připojil ho přímo na - baterky. druhý jsem připojil na + baterky. Čerpadlo ani neškrtlo. nic. Co si pamatuji, tak dřív s tím byl taky problém a byl upadený kontakt v řídící jednotce. V servisu to vyřešili tak, že natáhli zvlášť kabel (nevzpominám si přesně k čemu byl, ale týkalo se to čerpadla) přímo dovnitř do vnitřku jednotky a zapájeli ho tam natvrdo. Je to něčím zapatlané, takže se k tomu bohužel nedostanu. Jestli jsem připojil tu baterku na čerpadlo správně a to se nerozběhlo, tak bych usoudil, že odešlo asi čerpadlo ? Popřípadě děkuji za další názory, nevím si s tím rady.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů