Renault Megane 1.6 nestartuje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Arthinas
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv bře 08, 2018 19:09

Renault Megane 1.6 nestartuje

Příspěvek od Arthinas » čtv bře 08, 2018 20:05

Zdravím. Vím že je tady už hodně topicu o tom jak renault megane nestartuje. některé jsem si pročital a rozhodl jsem se i přesto založit vlastní.
Mám Renaulta Megane 1.6 , r. 2000 ,79kw.
Před 14 dny jsem sveho Renaluta odstavil na parkovišti, ve kterém jsem bohužel nechal jen mizerné množství paliva, protože už mi svítila rezerva a dojezd 80km. Poté jsem pracovně odjel do ciziny a mezitim v česku udeřily silné mrazy. Když jsem se vrátil a chtěl jsem se projet, tak nejen že jsem nemohl odemknout auto na dalkove ovladaní, ale také nešlo nastartovat. Samozřejmě baterka byla vyštavená, a tak jsem ji alespon trochu dobil za pomocí druhého vozidla. Baterka sice toči, ale nenastartuje to. Myslel jsem si že těmi mrazy tam něco zamrzlo, a tak jsem to nechal být a čekal až se oteplí. Obleva už přišla, ale auto stále nejde nastartovat. V prve řadě jsem si myslel , že mam slabou baterii v ovladači a tak jsem si koupil novou ( auto už mi zase zamyká na dálku) a pak si začal pročítat tohle forum a zjištovat jaké čim to může být, že mi to nestartuje.

- Dolil jsem tam 10 litru benzinu
- zkontroloval žhavici svíčky (dokonce jsem si koupil i nové)
- zkontroloval halovo čidlo "tzv. motýlek" a pročistil ho a zase jej zapojil.

dále nevím co bych mohl ještě na vozidle zkontrolovat a tak se obracím zde na toto forum. Před chvili jsem si četl nějake příspěvky o zablokovaní imobilizeru, a tak si říkam, jestli by to třeba nemohlo být i tím ( proto mi možná i nefungovalo to dalkové ovladaní.)

Budu vděčný za jakékoliv rady nebo tipy. Děkuji.

Uživatelský avatar
Ferrari1980
Junior member
Příspěvky: 223
Registrován: úte úno 21, 2012 17:04

Re: Renault Megane 1.6 nestartuje

Příspěvek od Ferrari1980 » ned bře 11, 2018 20:25

Nefunkčný imobilizér by mala signalizovať červená kontrolka imobilizéra
http://renault-megane.cz/viewtopic.php? ... a813f32ee5
Chcelo by to asi diagnostiku, laicky by som skúsil dať von jednu sviečku, či hádže iskru a či čítiť z valcov benzín
Megane I, 2001, 1,9 D
AR 156, 1,9 JTD, 2003
AR 159, 1,9 JTD, 2007
Ex: Škoda 100 - Žltý Drak; Peugeot 306 1,4 B; Škoda 125L s Favo motorom

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů