Zadní náprava Megane Classic. Náhrada.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
KlasickejKlasik97
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 27, 2018 19:07

Zadní náprava Megane Classic. Náhrada.

Příspěvek od KlasickejKlasik97 » sob led 27, 2018 19:16

Zdravím všechny spoluRenckaře


Dávám dohromady Megana Classic ročník 97. Najeto 300km, bohužel v dost zbídačeném stavu-pracovní auto(Ale zdravej motor a netknutá kastle, dovoz z Itálie). Bohužel mu prdly torzky vzadu(Nejdřív jedna, pak po chvilce druhá, v tisícihranu takže to není vidět). Auto sedí tak 3cm nad zemí takže jsem začal koumat jak to opravit. Výměna torzních tyčí už po přečtení jednoho z návodů co jsou na netu a po zjištění jejich ceny, jsem se rozhodl nápravu vyměnit sakum-prásk celou. Jenže nová stojí 6, na vrakáčích je to nedostatkové zboží(Kolikrát mám pocit že nikdo nemá o existenci Classica ani páru). Po pročtení pár fór jsem zjistil že je několik variant.

1)Náprava z Grandtouru. Úplně stejná bez práce ale i tu je celkem majstrštyk sehnat v použitelném stavu
2)Scenic-náprava je širší, prej budu mít problém s tím aby se mi vešly kola do podběhu. Tlumiče údajně budou křivo takže se musí vyměnit i ty
3)Neověřená možnost nikdo mi neřekl najisto jestli to jde, náprava z HB,Coupé dvoutorzková. NA 19cce to údajně šlo zaměnit. Je prý o dost spolehlivější, jen auto by s ní mohlo být trošku měkčí než normálně, což mě nevadí. Za mě ideální řešení, dostupnost velká(NA vrakáči co jezdím jich mají šest, cenově jsou za poloviční cenu co stojí náprava na Scendu) ovšem jestli to tak jde udělat...

Díky moc za každou radu která povede k tomu že nenechám na retardérech půlku auta...byl bych rád kdybych stařečka zase dostal do formy protože nechci aby skončil za léta služby na vrakálu :)

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů