Výmena zámku na dverách

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
jakkub21
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 03, 2017 17:43

Výmena zámku na dverách

Příspěvek od jakkub21 » sob lis 11, 2017 18:46

Dobrý deň,

stala sa mi taká vec, že mi pravdepodobne praskla spružinka na zámku dverí. Jednoducho povedané nedokážem zamknúť dvere použitím kľúča. Točí sa dokola ako hodinky....

Problem sme planovali vyriešiť rozobraním zámku na dverách a výmenou spružinky. Ale je to troška komplikované na rozobratie tak sme planovali vymenit zámky. Pokazený (na ľavej strane) za funkčný (na pravej strane) po rozobraní dverí, sme sa konečne dostali k zámku a pri ich výmene sme narazili nato že niesu rovnake, alebo lepšie povedané sú rovnake len jeden je na ľavé dvere a druhy na pravé a niesu kompatibilne pri výmene.

Problém neplánujeme vyriešiť výmenov nových zámkov. Skôr ma zaujíma či je možne nejako využiť zamok z opačných dverí, na prvý pohlad vyzeraju doslova rovnako je tam len taka gumeno/plastová zarážka ktora ovláda zamikanie dverí,

Tým, že jeden zámok je na lavé dvere a druhý na pravé tak aj ta zarážka je opačne prispôsobená.

Moja otázka znie či je možné ich nejako poupraviť aby sme vymenili jednu zarážku za druhu alebo či s týmto už mal niekdo skúsenosti.

Ďakujem za odpovede.

wlado99
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: čtv srp 07, 2014 22:39

Re: Výmena zámku na dverách

Příspěvek od wlado99 » úte pro 05, 2017 18:46

Zdravím, mám tiež thaliu a tiež som rozoberal zámky aj motorček, no podla mna by sa to dalo vybrať, ale naspať sa to nebude dať zložiť.
Ja odporúčam kúpiť nové, kovovú čast z nového kluča ,vybrať a dať spolu so starými klúčmi.
Ja som tak menil spínaciu skrinku, ktorú som objednil z aliexpresu za paru centov a funguje perfektne,.
Kovové časti nového kluca sa dajú vybrať a vložiť do starého puzdra, odskúšané.

https://www.aliexpress.com/item/DOOR-LO ... eLevelAB=3

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů