Spínacia skrinka

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
wlado99
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: čtv srp 07, 2014 22:39

Spínacia skrinka

Příspěvek od wlado99 » sob zář 02, 2017 07:18

Dobrý den,
v aute sa naskytol takýto problém,zasekol sa klúč pri vyťahovaní zo spínacej skrinky. Následne, ked som ho vyťiahol, tak nemôžem naštartovať, jedna poloha úplne chýba pri otáčaní klúčikom. Skrinku som vytiahol, hlavne tú mechanickú časť a teraz neviem ako dalej postupovať. Chcel by som ju vymeniť za funkčnú s tým žeby som klúčiky mal rovnaké na štartovanie aj na centrál. Ak by som kúpil z ojazdeného auta skrinku s klúčami tak by som dokázal naštartovať? Poprípadne by som prehodil čipy zo starého klúča do nového tak by to malo fungovať nie ? Dakujem za odpovede.

http://imgur.com/a/OVR2n

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: Spínacia skrinka

Příspěvek od milan.maly » pon zář 04, 2017 18:51

Riesil som kedysi davno na Thalii podobny problem: V mechanickej casti spinacej skrinky sa ulomila pruzinka a kluc sa z polohy startovania nevratil do polohy II.

Je mozne pouzit novu skrinku a k novym klucom prehodit stary cip, aby fungoval imobilizer. Novy kluc vsak nebude sediet do zamku dveri a kufra. T.j. v pripade nefunkcnosti centralneho zamykania (napr. vybita baterka) sa clovek nedostane do auta bez stareho kluca.

Hladal som preto sposob, ako moze sediet stary kluc do novej spinacej skrinky. Na to treba rozobrat vnutro zamkovej vlozky v skrinke a prehodit pruzinky a valceky zo starej spinacej skrinky do tej novej.
Odporucam najskor pochopit, ako to funguje, napr. vo videu v clanku tu: https://bydleni.idnes.cz/bezpecnostni-z ... bnosti_web
Nasledne staci davka miestami hodinarskej zrucnosti. Kryt valcekov a pruziniek je vo vlozke zaklepany - rozklepana cast zamku. Odhadujem tak, ze je mozna max 1 takato vymena, tj. pred finalnym zaklepanim krytu vlozky odporucam kontrolu funkcnosti (kluc sa musi otacat).

Vyhovou tohto postupu je fakt, ze rovnaky (stary) kluc sedi jak do zamkov, tak aj do spinacej skrinky.

Bohuzial z opravy nemam foto. Vtedy na to zial nebol cas. Drzim palce!
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Spínacia skrinka

Příspěvek od kotasekh » pon zář 04, 2017 19:37

Dobry zamecnik umi spinacku prevlozkovat pro dodany klic taky, stoji to par stovek (u nas, informace rok stara)
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

wlado99
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: čtv srp 07, 2014 22:39

Re: Spínacia skrinka

Příspěvek od wlado99 » pát říj 13, 2017 14:43

Nakoniec som to vyriešil tak, že som kúpil novú spínaciu skrinku, prehodil som kovovú časť kľúčika do starého klúča, kde je imobilizér a starú časť mam spolu na kľúčenke, otváram nou nádrž aj poprípade zámok na dverách.

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: czprava a 10 hostů