Denní svícení - Thalia+fotonávod od CZPRAVY

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Josef K.
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 14, 2005 20:54
Bydliště: Rokycany

Denní svícení - Thalia+fotonávod od CZPRAVY

Příspěvek od Josef K. » stř čer 28, 2006 20:26

Prosím o sdělení, zda se již někdo zabýval problematikou denního svícení a automatického rozsvěcování u Tálky - mam r. výroky 2003 R-T. 1,4 55 kw, případně zda se již někomu podařilo získat el. schéma? Děkuji Josef K.

Uživatelský avatar
Pavelkon
Člen RCČR
Příspěvky: 55
Registrován: pon říj 17, 2005 19:57

Re: Denní svícení - Thalia

Příspěvek od Pavelkon » stř čer 28, 2006 23:34

Josef K. píše:Prosím o sdělení, zda se již někdo zabýval problematikou denního svícení a automatického rozsvěcování u Tálky - mam r. výroky 2003 R-T. 1,4 55 kw, případně zda se již někomu podařilo získat el. schéma? Děkuji Josef K.
Taky sem se o to zajímal. Ještě minulý týden mi všude řikaly že to oficiálně nejde. V jednom servisu mi minulý týden řekli že Renault snad něco připravuje. Že maj slíbeno. Ať se zeptám pozdějš.
No a včera když jsem volal do Autoavantu tak mi řekli že to jde a stojí to u nich necelý dvě tisícovky.
Takže necelá pokuta za nesvícení.

Jsem objednanej na Pátek. Tak pak poreferuju.
Dříve: Thalia Expression Clima 1.4 16V 72kW, ABS r.v. 2005, zelená metalíza
Nyní: Thalia Frekvence 1 1.4 16V, ABS, automatická klimatizace, palubní počítač, elektricky stahované fšechny okénka, 4× airbag, mlhovky, metalíza Béžová Poivre, tempomat, LPG

jindrich
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv bře 03, 2005 19:32

denní svícení

Příspěvek od jindrich » čtv črc 20, 2006 21:54

zdravím, je to tak 3 neděle co jsem do thálky namontoval

http://www.zetron.cz/zetron/index.php?m ... =210&cl=61
a funguje to bez problemů a nechá se to ještě vylepšit

korycan
Starting member
Příspěvky: 40
Registrován: úte srp 29, 2006 10:23
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korycan » ned říj 22, 2006 21:26

Mám auto ještě v záruce, takže se toto zařízení namontovat sám zatím neodvažuji. Ptal jsem se v servisu Autoland v Opavě, kde jsem auto kupoval a řekli mi, že toto zařízení montují a cena je 1.700 Kč. Zítra se jdu objednat, vyplatí se to, i když jsem celkem pečlivka, už se mi několikrát stalo, že jsem na světla zapoměl. Zatím jsem nebyl chycen. :lol:

PaTER
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: pon zář 12, 2005 23:09
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PaTER » stř říj 25, 2006 20:20

korycan píše:Mám auto ještě v záruce, takže se toto zařízení namontovat sám zatím neodvažuji. Ptal jsem se v servisu Autoland v Opavě, kde jsem auto kupoval a řekli mi, že toto zařízení montují a cena je 1.700 Kč. Zítra se jdu objednat, vyplatí se to, i když jsem celkem pečlivka, už se mi několikrát stalo, že jsem na světla zapoměl. Zatím jsem nebyl chycen. :lol:
No, já mám taky auto v záruce, ale nechal jsem si automatické svícení zapojit servisem - u nás doma, za 500,- Kč. Se vším všudys. Funguje perfektně. V servise Rebaultu to sice udělají taky, ale jak Ty píšeš, za 1700,-. To je velký rozdíl...Jinak ss tou zárukou to není pravda. V kupní smlouvě sttojí, že padá záruka pouze na ty části, které jsou montáží či úpravou dotčeny - v tomto případě skoro vůbec nic.
Dacia Sandero Arctica 1.2 16V LPG Modrá navy (6/2013), tempomat, Nedia NAV
Obrázek(spotřeba platí pro LPG)

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Příspěvek od krt.ecek » stř říj 25, 2006 21:41

PaTER píše: - v tomto případě skoro vůbec nic.
no až na celou elektriku

PaTER
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: pon zář 12, 2005 23:09
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PaTER » sob říj 28, 2006 09:45

krt.ecek píše:
PaTER píše: - v tomto případě skoro vůbec nic.
no až na celou elektriku
Ale kdepak. Pouze na okruh, kterého se to týká. Navíc mi sdělili, že tato montáž je pro ně irelevantní - prostě mi ji v záruce uzanjí.
Dacia Sandero Arctica 1.2 16V LPG Modrá navy (6/2013), tempomat, Nedia NAV
Obrázek(spotřeba platí pro LPG)

Mirda
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: úte lis 21, 2006 18:23

Automatické rozsvěcování

Příspěvek od Mirda » úte lis 21, 2006 19:26

Dneska jsem si ho nechal namontovat u Auto Avant, napřed cena: inzerují cenu 1990,- včetně DPH, nevím čím to, ale zaplatil jsem 2020,- Kč (montáž 1150,-), no dejme tomu, ve faktuře jsem pak našel položku izolační páska - 50Kč :x asi jí tam vypotřebovali hodně :roll: ale jinak jsem spokojen, funguje to tak, že do 10s po nastartování cvakne nějaké relé a zapnou se světla, včetně přístrojovky a podsvícení ovl.prvků (u oktávie se přístrojovka nerozsvěcí) pod přepínačem na blinkry a světla je umístěný malý vypínač, kterým se dá automatika vypnout, po opětovnym zapnutí při běhu motoru se již nerozsvítí, je nutno znovu nastartovat. Dají se i zapnout mlhovky. Akorát mám neblahé tušení že nepůjdou zapnout dálková světla, teda houkačka by měla fungovat ale asi nepůjdou zapnou trvale, dokud nerozsvítím světla na páčce, ale ještě to musím vyzkoušet, nějak jsem na to zapomněl. Můžu doporučit, akorát je to palba (na oktávku stojí 1800,- - bez vypínače a večer se musí rozsvěcet ručně) myslim že Renaut to má vychytanější

Uživatelský avatar
Pavelkon
Člen RCČR
Příspěvky: 55
Registrován: pon říj 17, 2005 19:57

Re: Automatické rozsvěcování

Příspěvek od Pavelkon » úte lis 21, 2006 21:55

Mirda píše:Dneska jsem si ho nechal namontovat u Auto Avant, napřed cena: inzerují cenu 1990,- včetně DPH, nevím čím to, ale zaplatil jsem 2020,- Kč (montáž 1150,-), no dejme tomu, ve faktuře jsem pak našel položku izolační páska - 50Kč :x asi jí tam vypotřebovali hodně :roll: ale jinak jsem spokojen, funguje to tak, že do 10s po nastartování cvakne nějaké relé a zapnou se světla, včetně přístrojovky a podsvícení ovl.prvků (u oktávie se přístrojovka nerozsvěcí) pod přepínačem na blinkry a světla je umístěný malý vypínač, kterým se dá automatika vypnout, po opětovnym zapnutí při běhu motoru se již nerozsvítí, je nutno znovu nastartovat. Dají se i zapnout mlhovky. Akorát mám neblahé tušení že nepůjdou zapnout dálková světla, teda houkačka by měla fungovat ale asi nepůjdou zapnou trvale, dokud nerozsvítím světla na páčce, ale ještě to musím vyzkoušet, nějak jsem na to zapomněl. Můžu doporučit, akorát je to palba (na oktávku stojí 1800,- - bez vypínače a večer se musí rozsvěcet ručně) myslim že Renaut to má vychytanější
Pokud chceš dálkový tak se samozřejmě musí zapnout světla ručně. Je to mechanicky blokovaný v páčce. Mě to ale vyhovuje. Než sem to automatický svícení měl, tak se mi párkrát ve dne stalo že sem na někoho bliknul a nevšim sem si že sem přepnul na dálkový. Přes den sem svítil vždycky.
Jo a montovali to taky v AutoAvantu. A stálo to necelých 1900.- Měl sem tam nějakou slevu protože sem auto kupoval od nich.
A zejtra si tam jdu zas pro auto protože mě měnily čelní sklo. Ještě že sem ho před měsícem připojistil.
Dříve: Thalia Expression Clima 1.4 16V 72kW, ABS r.v. 2005, zelená metalíza
Nyní: Thalia Frekvence 1 1.4 16V, ABS, automatická klimatizace, palubní počítač, elektricky stahované fšechny okénka, 4× airbag, mlhovky, metalíza Béžová Poivre, tempomat, LPG

Uživatelský avatar
Pavelkon
Člen RCČR
Příspěvky: 55
Registrován: pon říj 17, 2005 19:57

Re: Automatické rozsvěcování

Příspěvek od Pavelkon » úte lis 21, 2006 21:56

Mirda píše:Dneska jsem si ho nechal namontovat u Auto Avant, napřed cena: inzerují cenu 1990,- včetně DPH, nevím čím to, ale zaplatil jsem 2020,- Kč (montáž 1150,-), no dejme tomu, ve faktuře jsem pak našel položku izolační páska - 50Kč :x asi jí tam vypotřebovali hodně :roll: ale jinak jsem spokojen, funguje to tak, že do 10s po nastartování cvakne nějaké relé a zapnou se světla, včetně přístrojovky a podsvícení ovl.prvků (u oktávie se přístrojovka nerozsvěcí) pod přepínačem na blinkry a světla je umístěný malý vypínač, kterým se dá automatika vypnout, po opětovnym zapnutí při běhu motoru se již nerozsvítí, je nutno znovu nastartovat. Dají se i zapnout mlhovky. Akorát mám neblahé tušení že nepůjdou zapnout dálková světla, teda houkačka by měla fungovat ale asi nepůjdou zapnou trvale, dokud nerozsvítím světla na páčce, ale ještě to musím vyzkoušet, nějak jsem na to zapomněl. Můžu doporučit, akorát je to palba (na oktávku stojí 1800,- - bez vypínače a večer se musí rozsvěcet ručně) myslim že Renaut to má vychytanější
Pokud chceš dálkový tak se samozřejmě musí zapnout světla ručně. Je to mechanicky blokovaný v páčce. Mě to ale vyhovuje. Než sem to automatický svícení měl, tak se mi párkrát ve dne stalo že sem na někoho bliknul a nevšim sem si že sem přepnul na dálkový. Přes den sem svítil vždycky.
Jo a montovali to taky v AutoAvantu. A stálo to necelých 1900.- Měl sem tam nějakou slevu protože sem auto kupoval od nich.
A zejtra si tam jdu zas pro auto protože mě měnily čelní sklo. Ještě že sem ho před měsícem připojistil.
Dříve: Thalia Expression Clima 1.4 16V 72kW, ABS r.v. 2005, zelená metalíza
Nyní: Thalia Frekvence 1 1.4 16V, ABS, automatická klimatizace, palubní počítač, elektricky stahované fšechny okénka, 4× airbag, mlhovky, metalíza Béžová Poivre, tempomat, LPG

Mirda
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: úte lis 21, 2006 18:23

:-)

Příspěvek od Mirda » stř lis 22, 2006 15:58

Taky jsem Natálku koupil u nich, slevu mi nějak zapoměli dát, příště si řeknu, moje blbost, hlavně jstem té milé paní říkal 2x že jsem vůz kupoval u nich. Akorát cena na faktuře mi nic moc neřekla, to až doma když jsem se kouknul na jejich stránky tak jsem si spočítal že mě cca o kilo natáhli :-)

Josef K.
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 14, 2005 20:54
Bydliště: Rokycany

Tálka a denní svícení.....

Příspěvek od Josef K. » ned zář 23, 2007 20:40

Vracím se cca po roce k tomuto tématu a s několika zkušenostmi.... Nakonec jsem koupil denní světla od firmy Hela a jsem na velice spokojený. Montáž jsem si udělal sám......byla to piplačka...zvlášť když Renault nechce uvolnit informace..... je jak žába na prameni :( . A teď si si vesele svítím a dokonce ani četníci ani STK nic neříká...... super. Přestaly praskat žárovky, a spotřeba klesla cca o 0,5 litru......

majkl
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pon srp 22, 2005 18:39

Příspěvek od majkl » ned zář 23, 2007 22:06

Chtěl jsem se zeptat jakou verzi denních světel jsi si od helly pořídil kulaté, oválné 16W nebo 6W moc dik.

kebab
Advanced member
Příspěvky: 453
Registrován: pon kvě 12, 2008 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kebab » pát kvě 23, 2008 16:04

Pokusím se téma oživit. Čas od času se k dennímu svícení vracím. Jako ke stále nezodpovězenému velkému otazníku.

Na Thalii mám už mlhovky a rozhodně je sundávat, resp. za denní světla měnit, nechci. Protože mlhovky čas od času používám. Protože a také potom prý policie ráda staví k dokazování, že „mlhovky“ nejsou mlhovkami, ale právě denními světly. Nechci zbytečně provokovat.
Také jsem došel k názoru, že smysl má tam dnes dát pouze teoreticky věčná LED, a to právě kvůli nízké spotřebě.
Třeba dalším důvodem (poněkud vzadu) je také to, že denní světla při zapnutí neztlumí doufejme osvětlení palubních přístrojů ... a já bych si opět mohl, po dlouhé době, ve dne přečíst co mám před sebou na budících.
Určitě je třeba mít denní světla s nezpochybnitelnou homologací!

Problémy:
1. Výběr denního světla a nejlépe LED s homologací.
2. Najít umístění světla do přední masky.
3. Zajištění montáže.

Ad 1) Výběr dosud prakticky a co se týče LED není, v omezené nabídce se vyskytují prý poziční světla vydávaná za denní a s nejistou případnou homologací.
Jak jsem právě zjistil u jednoho dodavatele, prakticky dosud jediná prý v Česku homologovaná LED denní světla (včetně modulu pro automatické rozsvícení) o něco zlevnila, ale na stále dost vysokých 3.000,- Kč (obrázek je bez spínacího modulu, na mysli mám typ2):
ObrázekObrázek
http://www.levnealarmy.eu/denni-sviceni ... -6733.html

ad 2) Umístění světel je dáno limity předpisu a také rozměry samotného světla, přední maska Thalie byla posledním faceliftem navíc změněna, třeba já mám ten předposlední. Umístění světel může komplikovat očko na vlečné lano a případně další zádrhele. Orientačně se nabízí místo v úplně spodním „prázdném“ modulu předního nárazníku zkraje, hned vedle mlhovek. O patro výš je na jedné straně to oko pro vlečné lano.

Ad3) Renault se má, zvláště u auta ještě v záruce, pouze k dodatečné montáži automatického spínání stávajících světel.
Vzhledem k relativně vysoké ceně účtované práce je montáž spínání rozhodující položkou: celková cena může dosáhnout až 2.000,- Kč (tj. prý asi 3 hodiny práce plus spínání samo za pár stovek).
V případě, že by přece jen se individuálně Renault uvolil nainstalovat denní světlo, tak k hodinám práce pro spínání nutno přičíst navíc jaksi předem neznormované hodiny pro umístění světel v přední masce auta a jejich zapojení, což včetně bádání kolem a řešení případných problémů bude znamenat další hodiny a hodiny navíc:
takže takové denní světlo á 3.000,- Kč plus montáž může odhaden vyjít celkem také až na 6.000,- až 7.000,- Kč, což vidím jako hodně drahý špás.
Tak jsem od toho zatím vždy utekl! :(
Renault Thalia 1.2 16V 5/2006, pneu 175/65 R14 82T celoroční Hankook H730 Optimo 4S
http://www.plynovka.cz/

glow3
Advanced member
Příspěvky: 299
Registrován: pát led 26, 2007 21:18
Bydliště: Kosice-Slovakia

Příspěvek od glow3 » pát kvě 23, 2008 17:42

Ja by som si dal skor toto kamarat si to dal na GOLF 4 a pekne mu to svieti ani policajti mu nic nevravia on to kupil na blsaku za sa mi zda ze na obidve strany ho to stalo 300SK.Su to vlastne SMD diody ako na mobile ale svietia ovela ovela ovela silnejsie
Fiat Croma 2.0 TD,1989, siva metaliza
Renault Thalia 1.4 8V EXPRESION 2004,zelena metaliza.
http://fotoalba.cz/Glow3-Moja Thalia :zen13: :bartmoon:

kebab
Advanced member
Příspěvky: 453
Registrován: pon kvě 12, 2008 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kebab » pát kvě 23, 2008 21:01

glow3: cha, chááá, zajisté tu vtipkuješ? :)
Nebo, už ale nevím dataci, tak z některých diskuzí k denním světlům vyplynulo, že jste ještě neměli prý na Slovensku podepsaný příslušný zákon? Tak prý, raději, s přejezdem na Slovensko přepnout na obvyklá potkávací světla ... současný stav u Vás ale já nevím a nemyslím to vůbec zle ani osobně, jen se vyjadřuji k tomu blešáku a kamarádovi :)

Ta světla z blešáku totiž nemají homologaci, také a pokud se jedná o LED tak zcela ne(!)dostatečně svítí (proto tu homologaci nemůžou dostat) a dávat to na auto jako denní světlo je proto od počátku velký nesmysl.
Osobně by se mi nejvíc líbilo nějaké schůdné řešení pomocí LED strip a dát to k reflektoru, tedy vůbec neprasit nárazník, ale opět není homologovaná(!) nabídka, vypadá to nějak takto:
ObrázekObrázek

Také jsem dlouho přemýšlel na světly od Conrad asi á 1.500,- Kč se žárovkou, dohromady 42W (2x21W), ale zase to končí u té české homologace s velkým otazníkem, na obrázku světel jsem vůbec totiž nenašel požadované prý označení RL a když tam už to Exx nějaké asi má, in natůra to zjistit nejde, protože světla obvykle mají až ve skladě někde v Německu nebo kde (je také kulaté provedení světel):
Obrázek
http://www.conrad.cz/univerzalni-sada-d ... e+dp76540/
potom ovšem, proti věčným LEDkám, také musíš vozit sebou náhradní žárovku a především řešit, jak se ke světlu zabudovanému do nárazníku při výměně žárovky vůbec dostat ... :(

PS To téma jsem tu schválně otevřel pro zajímavost, že třeba někdo to na Thalii řešil a vyřešil, třeba příspěvek tady z ne září 23, 2007 7:40 pm od Josefa K. a škoda, že se odmlčel a na položený dotaz už neodpověděl. Ta věc denních světel je dost kontroverzní, je toho obecně po webu plno a proto smysl bych neřešil a neotevíral, buď je někdo chce nebo ne.
Renault Thalia 1.2 16V 5/2006, pneu 175/65 R14 82T celoroční Hankook H730 Optimo 4S
http://www.plynovka.cz/

glow3
Advanced member
Příspěvky: 299
Registrován: pát led 26, 2007 21:18
Bydliště: Kosice-Slovakia

Příspěvek od glow3 » pát kvě 23, 2008 22:31

Kebab:stou homologizaciou mas pravdu ale svieti to tak isto ako v svetlach a sa mi zda ze este lepsie ale sa ta chcem spytat budes sa racej srat z letovanim lediek do svetiel alebo kupis rovno tie SMD diody a nalepis?a stym blsakom som to myslel tak ze je to najnizsia cena samozrejme ze mas aj drahsie a kvalitnejsie a dokonca su aj firmy ktore ti to namontuju.
Fiat Croma 2.0 TD,1989, siva metaliza
Renault Thalia 1.4 8V EXPRESION 2004,zelena metaliza.
http://fotoalba.cz/Glow3-Moja Thalia :zen13: :bartmoon:

kebab
Advanced member
Příspěvky: 453
Registrován: pon kvě 12, 2008 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kebab » sob kvě 24, 2008 10:14

glow3: já to tak také ještě potom pochopil :)
Protože pokud tam prý nedaj´ LEDky a které mají (a ty jsou opravdu dražší), tak rozdíl mezi těmi z blešáku a těmi s podivnou homologací je prý opravdu jen v té ceně, tj. ve skoro tisícikorunovém rozdílu a třeba i víc.
Pro to odkazované drahé ale česky prý homologované LED provedení (prý s těmi LEDkami a co tam být mají) jsem našel na webu tenhle obrázek Ford Mondeo:
Obrázek
http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... &start=240
a nemyslím, že by majitel auta to foto dodatečně schválně upravoval, nutno ale upozornit, že umístění světel je na samé hranici povoleného umístění, tj. co se týče umístění světel příliš(!) od boku na střed.

Za daných nákladů a vůbec všech okolností včetně toho, že auto mám a ještě budu dál doufejme mít v záruce, do toho pro mne těžko jít.
Několikrát jsem se dostal do složitých situací a ač nevinně, tak dodatečně jsem zjistil, že jsem zapomenul zapnout světla. Pokud bych měl vypláznout v Renaultu 2.000,- Kč za spínání světel, tak bylo a je lákavé prověřit možnost případně něco připlatit a dát tam rovnou ta světla denní (ale kdo to tam namontuje, že).
Ono totiž a jak se tak trochu také obávám: na to běžné celodenní svícení běžným způsobem nebylo auto původně udělaný, nemusí tam být rezervy a především v případě nějakého vypálení tam není počítáno s výměnou, resp. musíš třeba kvůli tomu (obecně a dle diskuzí) potom vyměnit třeba celou palubku.
Ale nechci tady ta téma zda-li ano nebo denní světla ne dál rozvádět.
Renault Thalia 1.2 16V 5/2006, pneu 175/65 R14 82T celoroční Hankook H730 Optimo 4S
http://www.plynovka.cz/

jindrich
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv bře 03, 2005 19:32

denni sviceni

Příspěvek od jindrich » pon kvě 26, 2008 20:20

zdravim, zarizeni ars smart funguje bez sebemensich problemu. Je treba jen sundat plast pod volantel + paraelne pripojit k dratum od vypinace svetel toto zarizeni. Po nastartovani se svetla behem 4s zapnou po vypnuti klicku zase vypnou - naprosta spokojenost - /prvni instalace bez schematu zapojeni spinace svetel - je treba voltmetrem zjistit jak spina tak montaz priblizne 1,5 h/

Uživatelský avatar
netoldam
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: ned bře 02, 2008 17:30

Denní světla

Příspěvek od netoldam » čtv kvě 29, 2008 22:51

Mě by klidně stačilo nějak zapojit klasický světla, ale aby svítily jenom přední a pokud možno ještě bez osvětlení palubky.. Pokud vím, tak zadní světla ve dne svítit nemusí a palubka už vůbec ne.
Naposledy upravil(a) netoldam dne sob kvě 31, 2008 18:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
janmil
Junior member
Příspěvky: 214
Registrován: pon bře 08, 2004 15:37
Bydliště: MT, Slovakia

Re: Denní světla

Příspěvek od janmil » pát kvě 30, 2008 08:00

netoldam píše:Mě by klidně stačilo nějak zapojit klasický světla, aale by svítily jenom přední a pokud možno ještě bez osvětlení palubky.. Pokud vím, tak zadní světla ve dne svítit nemusí a palubka už vůbec ne.
Väčšina automatických rozsvecovačov toto normálne umožňuje.
Napríklad aj vyššie spomínaný "Zetron" (sám ho vlastním). Držal som v ruke aj iné typy, u niektorých bolo treba pre docielenie takéhoto režimu doplniť obyčajnú diódu.
Thalia Expresion 1,4 8v

dafr
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 18, 2008 22:29
Bydliště: Uherské Hradiště

Automatické rozsvěcování

Příspěvek od dafr » sob kvě 31, 2008 14:45

Já jsem kupoval Thalii před dvěma měsíci u Auto AD ( http://www.autoad.cz/ )a již při sepisování objednávky jsem požadoval montáž aut. rozvěcování. Řekli mi, že je to možné a za 3000 mi to namontovali (je to dost peněz ale v celkové investici se to ztratí :-) a chtěl jsem to od nich také kvůli záruce). Světla se rozsvítí IHNED po nastartování motoru.
Thalia 1,2 16V, 55kW, 2008
předtím Felicia 1,3 GLXi, 1998
předtím Š125L

kebab
Advanced member
Příspěvky: 453
Registrován: pon kvě 12, 2008 12:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní světla

Příspěvek od kebab » úte čer 03, 2008 10:16

netoldam: obávám se, že bys tvrdě narazil, protože potom bys z klasických světel udělal světla denní a ta jako denní homologovaná nejsou ... jistě tam na nich značku RL uvedenou nemáš :D
Renault Thalia 1.2 16V 5/2006, pneu 175/65 R14 82T celoroční Hankook H730 Optimo 4S
http://www.plynovka.cz/

dj.pepino
Člen RCČR
Příspěvky: 2219
Registrován: pát črc 28, 2006 14:37
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

RE

Příspěvek od dj.pepino » sob čer 07, 2008 17:34

Našel jsem na netu LED světla s homologací E11 - což mají i popisovaná světla v příspěvcích. Stačí homologace E11 nebo je v tom ještě nějaký zádrhel :?:
Odkaz je tu : http://e-shop.re5pect.cz/index.php?l=cz ... ni-sviceni :oops:
Obrázek
Laguna II/ 2.0DCi/16V /175Hp - chip na 225 (2007)Dynamique Obrázek
Megan II 1,9 DCi/88kW / 2005/chip na 150Hp , Megan II 1,5 DCi/ 63kW / 2004 - chip na 105Hp. Právní ochrana DAS.Autokamera TrueCam A5, Clip v.135
http://klondajk.brdy.org/
Hledají se spolubojovníci z Klondajku a Jinců.

kebab
Advanced member
Příspěvky: 453
Registrován: pon kvě 12, 2008 12:35
Kontaktovat uživatele:

Re: RE

Příspěvek od kebab » sob čer 07, 2008 19:53

dj.pepino: zádrhel může být a to dost podstatný.
Internetové obchody jsou zamořený nabídkami s prý LED denními světly, myslím že tato světla jsem už viděl i za kolem á 900,- Kč, chlubí se homologací, ale nejedná se prý o denní světla ale ve skutečnosti o světla poziční. Takže to může být vlastně podvůdek. Který se na TK nebo u policajta nevyplatí.

V jedné diskuzi se mi podařilo dohledat, že prý právě tato odkazovaná světla prý ne(!)mají na světlech k označení Exxx to důležité navíc RL:
jak jsem koupil tak prodávám a pokud to je pravdou, tak tato "denní světla" bys mohl hodit tak akorát do odpadkového koše :(

Tak pozor na to! Ať se Ti prodejce zaručí, že na světlech je značka RL!
PS ... a poděl se o informaci s ostatními.
Renault Thalia 1.2 16V 5/2006, pneu 175/65 R14 82T celoroční Hankook H730 Optimo 4S
http://www.plynovka.cz/

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů