Centralne uzamykanie a kufor

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

karol111
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned lis 27, 2011 14:49
Bydliště: Bratislava

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od karol111 » pát zář 09, 2016 23:36

dakujem.kufor je stale zavrety.da sa otvorit len znutra.prekaza plechova vystuz.DO odisti zamok,nie pokazde,ale cca kzdy druhy x posunie packu a odisti.to robi od novoty, v servise poledali, ze je to v poriadku/este bol v zaruke.../teraz je problem, ze postlaceni zamku kufra sa kufor neotvori, ulomil sa vnutri zamku nejaky vystupok.cize musim zamok vymontovat a zrejme vymenit.je viac druhov, preto chcem ist kupit so satrym ako vzor, aby to pasovalo.Prosim o prakticku radu ako to vymontovat,pri otvorenom kufri by som si musel vykrutit krk a s rukami sa tam da tazko robit,zly pristup,aj k sroubom.ak by som dostal prakticku radu/ked to niekto uz robil bol by som rad,lebo by som to chcel cez vikend vymntovat.dakujem

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5788
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od kotasekh » sob zář 10, 2016 06:58

Takze kufr je otevreny, tapec je dole (jestli tam nejaky je) a i presto nejde zamek dolu, protoze nevis, kde co odelat a odsroubovat? V pristupu vadi plech. Uz tedy chapu. Kdyz se podivas na fotky novych zamku (i kdyz treba vice druhu), neporadi ti to, kam ten torx nasadit? Jinak torx by mel byt zase neco mezi 20/25/30 :).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od Zefek » sob zář 10, 2016 08:30

Dej tady štítek ze sloupku spolujezdce. Těch možností je více.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

karol111
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned lis 27, 2011 14:49
Bydliště: Bratislava

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od karol111 » sob zář 10, 2016 10:31

Dakujem idem to odfotit a Hned dam sem. Inak mam aj problen vobec vidiet do toho priestoru kde je zamok . mam 190 cm a ten otvor kufra je naozaj maly . Tazky pristup. Dakujem
Stitok mam odfoteny , ale nejde mi to dat ako prilohu ! Mozem opisat niektore udaje- Ktore?

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od Zefek » sob zář 10, 2016 12:03

Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

karol111
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned lis 27, 2011 14:49
Bydliště: Bratislava

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od karol111 » sob zář 10, 2016 13:16

Obrázek DSCF7336.JPG nesplňuje rozměry-toto mi vypisalo ...

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5788
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od kotasekh » sob zář 10, 2016 14:48

Rajce, ulozto, edisk, cokoliv :D
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od Zefek » sob zář 10, 2016 19:40

Tak pošli číslo, které začíná R, pak číslo, které je LB a dva znaky za tím a pak třetí řádek první sloupec. Snad jsem to trefil.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

karol111
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned lis 27, 2011 14:49
Bydliště: Bratislava

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od karol111 » sob zář 10, 2016 21:46

Tak pisem z obrazka =
1.riadok LB03 R074958
3. riadok 0389
obr. nepresiel , lebo ma 3,54 MB a moze byt len maly subor.
Este je problem , ze ked stojim za autom / kufor otvorim z vnutra auta/ mudrl by dom di ktk a hlavu vykrutit aby som videl k tomu zamku... Alebo potom cez kufor zvnytra , ale to si neviem predstavit ked je ta vystuz
za zadnymi sedadlami . Dnes sa mi to nepodarilo . Zajtra skusam znova !

karol111
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned lis 27, 2011 14:49
Bydliště: Bratislava

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od karol111 » sob zář 10, 2016 21:49

karol111 píše:dakujem.kufor je stale zavrety.da sa otvorit len znutra.prekaza plechova vystuz.DO odisti zamok,nie pokazde,ale cca kzdy druhy x posunie packu a odisti.to robi od novoty, v servise poledali, ze je to v poriadku/este bol v zaruke.../teraz je problem, ze postlaceni zamku kufra sa kufor neotvori, ulomil sa vnutri zamku nejaky vystupok.cize musim zamok vymontovat a zrejme vymenit.je viac druhov, preto chcem ist kupit so satrym ako vzor, aby to pasovalo.Prosim o prakticku radu ako to vymontovat,pri otvorenom kufri by som si musel vykrutit krk a s rukami sa tam da tazko robit,zly pristup,aj k sroubom.ak by som dostal prakticku radu/ked to niekto uz robil bol by som rad,lebo by som to chcel cez vikend vymntovat.dakujem

Dnes sa mi to nepodarilo . zajtra skusim znova ... :cry:

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5788
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od kotasekh » ned zář 11, 2016 07:00

Taky je moznost si lehnout do kufru a viko priklopit, pak uvidis asi lip, kdyz jsi tak vysoky a kroutis si hlavu ;)
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

karol111
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned lis 27, 2011 14:49
Bydliště: Bratislava

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od karol111 » ned zář 11, 2016 11:33

suhlasim , aj som na to myslel. Otvor kufru maly a zvnutra zase vystuha za zadnymi sedadlami.Maly priestor. Skusim ci sa tam zmestim . Keby som sa neozyval, tak spomiajte na mna v dobrom...

karol111
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned lis 27, 2011 14:49
Bydliště: Bratislava

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od karol111 » pon zář 12, 2016 01:26

tak znutra kufra som videl srouby co drzia zamok . Nepasoval mi kluc, musim si zobrat do kufra vsetky velkosti, lebo neda sa lahko vliezat dnu... A ak treba najskor vybrat motorcek , takisto si musim vsetky
krizove sroubovaky zobrat dnu a silne svetlo tiez. Motorcek drzi este 1 gulata segrovka , dufam ze s ami to
podari dat dole. Potomasi vybrat motorcek , odpojit od tiahla a potom tie dva srouby co drzia zamok .
A este to male tiahlo tvaru L - bolo vyskocene , tak som ho zasunul do dielika z bielej umelej hnoty ,
takze sa prenasala sila z tlacitka zvonku zamku na to tiahlo a Odistovalo zamok a dalo sa otvorit. ked som to zasunul a potesil som sa ciastkovej oprave a zavrel kufor, zase neslo otovrit . Tak znovu som to isiel pozriet, to tiahlo tvaru L vyskocilo z toho puzdierka z bielej umelej hmoty / asi 2 cm dhe puzdierko./ To neviem ako vyriesil ked sa to L-ko vyskakuje z toho puzdierka . Zamok komplikovane rieseny , samy plast.
dufam ze zajtra pokrocim dalej ...
a

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5788
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od kotasekh » pon zář 12, 2016 15:22

Tak z toho co jsem rozlustil chapu, ze neni problem az tak v zamku, ale v tom, ze vyskakuje to "L". Nejde tam nejak nasilim zafixovat, aby to fungovalo furt?
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

karol111
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned lis 27, 2011 14:49
Bydliště: Bratislava

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od karol111 » pon zář 12, 2016 16:27

To prave neviem ze ako. To L je prave prenasac pohybu z tlacitka zvonku na mechanizmus samotneho otvarania vnutri. To male puzdierko z bielej umelej hmoty je akysi drziak-fixatok toho L-drotika
na to otvaranie . ked to vyskoci z puzdierka , nedochadza k prenosu stlacenia " klucky " kufra a stlacenie
sa neprenasa na packu , ktora odisti zapadku ktora drzi viko kufra zamknute voci dolnej casti zamku . Nechapem , ze Preco je to riesene puzdierkom z umelej hmoty , ak to nedrzi , samozrej ze sa neda
otvorit kufor stlacenim " klucky " = stred uchytu toho zamku kufra z vonkajsej strany. keby som to
vcera nevidel po akrobatickom vykone a silnym osvetlenim , Neveril by som , ze je to takto riesene .
PRETO je to CASTA chyba Thalii ! Necakal som toto ! Je to taky maly detail, ktory znemoznuje pouzivat
kufor a aj pouzivanie auta . Ten maly dielik z plastu ma asi 2 cm . Ak by som vedel AKO to zafixovat,
aby to Nevyskakovalo !?

indosament
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 17, 2017 15:52

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od indosament » pát bře 17, 2017 16:26

Zdravím,

koupil jsem thálii r.v. 2003 jako přibližovadlo. No a samozřejmě mám problém s kufrem. A to dvojnásobný. Nefunguje central - do kabelu nejde šťáva. Pojistky jsem zkontroloval, ale jsou v pořádku. Na zlomení kabelu to nevypadá. No a zamknout jej klíčkem také nejde - klíček se jen protáčí. Tzn. je asi něco zlomeného v zámku samotném. Takže jsem byl nucen zámek zamknout přes táhlo, aby se mi nikdo nedostal do auta. Neznáte někoho v okolí Mostu či Prahy, který by to uměl opravit anebo nějakou radu čím to může být? Bez kufru je to opravdu na nervy.

karol111
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned lis 27, 2011 14:49
Bydliště: Bratislava

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od karol111 » pon dub 17, 2017 16:01

Prosim o radu. Uzamykanie/neuzamykanie kufra na Tjalii I. ma uz potrapilo opakovane. Aj zamok bol zlomeny,aj motocek vymienany . Teraz je od vcera preruseny kabel privodu prudu k motorceku - preruseny hned pod zadnym plateau hned pod prechodkou. Prosim poradit ako spojit konce dvoch privodov, ked pri prechodke je hned to prerusenie kabla. je to nepristupne miesto na zlom mieste . Velmi pekne dakujem za skoru radu ...

Bravomv
Junior member
Příspěvky: 131
Registrován: pát bře 04, 2016 15:18

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od Bravomv » pon dub 17, 2017 18:38

Řešil jsem to právě včera, jinak, je tu toho na fóru ohledně tohoto problému celkem dost. Takže u mne centrál nefunkční, pod průchodkou el. káblíků v kufru oba káblíky obnažené, ne přetržené. Hodilo to zkrat a spálilo pojistku. Nenechej se zmást tím, že to máš přerušené jen v místě průchodky, či pod průchodkou (přístupné z kufru). Doporučuji sundat zadní plato (pod zadním oknem), a to z důvodu lepšího přístupu. Rovněž jsem zjistil, po sundání zadního plata, že jsou káblíky částečně poškozené na více místech, což nebylo z kufru vidět, a to ani po stažení průchodky. Tedy sundat plato, drží na třech plastových šteftech, čtvrtý je pod krytem brzdového světla, sundat brzdové světlo, rovněž musíš vytáhnout plast, který drží uprostřed plata zapínání bezpeč. pásů. Stáhneš dolů plato a máš lepší přístup ke káblům. Já jsem odcvakl poškozené kabely a v místě nad platem jsem na kábly dal el. propojky-konektory (samec,samice) a napojil jsem z nových dvou kabelů prodloužení, které jsem vtáhl do plastové bužírky. To celé jsem ještě před propojením protáhl původní průchodkou, kterou jsem trochu rozšířil tím, že jsem odstřihl to zužení odspodu. Vše jsem samozřejmě řádně zaizoloval. Teď při otevírání a zavírání kufru bužírka s kabely volně prochází průchodkou a nemůže se zde opětovně ulomit. Pak jsem vyměnil spálenou pojistku 20A a to je vše. Samozřejmě, že spálenou pojistku nemusí mít každý.

karol111
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned lis 27, 2011 14:49
Bydliště: Bratislava

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od karol111 » pon kvě 08, 2017 17:46

Bravomv píše:Řešil jsem to právě včera, jinak, je tu toho na fóru ohledně tohoto problému celkem dost. Takže u mne centrál nefunkční, pod průchodkou el. káblíků v kufru oba káblíky obnažené, ne přetržené. Hodilo to zkrat a spálilo pojistku. Nenechej se zmást tím, že to máš přerušené jen v místě průchodky, či pod průchodkou (přístupné z kufru). Doporučuji sundat zadní plato (pod zadním oknem), a to z důvodu lepšího přístupu. Rovněž jsem zjistil, po sundání zadního plata, že jsou káblíky částečně poškozené na více místech, což nebylo z kufru vidět, a to ani po stažení průchodky. Tedy sundat plato, drží na třech plastových šteftech, čtvrtý je pod krytem brzdového světla, sundat brzdové světlo, rovněž musíš vytáhnout plast, který drží uprostřed plata zapínání bezpeč. pásů. Stáhneš dolů plato a máš lepší přístup ke káblům. Já jsem odcvakl poškozené kabely a v místě nad platem jsem na kábly dal el. propojky-konektory (samec,samice) a napojil jsem z nových dvou kabelů prodloužení, které jsem vtáhl do plastové bužírky. To celé jsem ještě před propojením protáhl původní průchodkou, kterou jsem trochu rozšířil tím, že jsem odstřihl to zužení odspodu. Vše jsem samozřejmě řádně zaizoloval. Teď při otevírání a zavírání kufru bužírka s kabely volně prochází průchodkou a nemůže se zde opětovně ulomit. Pak jsem vyměnil spálenou pojistku 20A a to je vše. Samozřejmě, že spálenou pojistku nemusí mít každý.
DAKUJEM ! Kable su spojene . Chcem vymenit aj zamok kufra aby bola rezerva , ked sa zase kable zalomia. Musi sa vymenit cely zamok kufra aj s plastovou ruckou, alebo by stacilo len vlozku zamku ? radsej by som len vlozku , ked je viac druhov kluciek . Dakujem za odpoved .

karol111
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned lis 27, 2011 14:49
Bydliště: Bratislava

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od karol111 » pát kvě 12, 2017 17:00

Bravomv píše:Řešil jsem to právě včera, jinak, je tu toho na fóru ohledně tohoto problému celkem dost. Takže u mne centrál nefunkční, pod průchodkou el. káblíků v kufru oba káblíky obnažené, ne přetržené. Hodilo to zkrat a spálilo pojistku. Nenechej se zmást tím, že to máš přerušené jen v místě průchodky, či pod průchodkou (přístupné z kufru). Doporučuji sundat zadní plato (pod zadním oknem), a to z důvodu lepšího přístupu. Rovněž jsem zjistil, po sundání zadního plata, že jsou káblíky částečně poškozené na více místech, což nebylo z kufru vidět, a to ani po stažení průchodky. Tedy sundat plato, drží na třech plastových šteftech, čtvrtý je pod krytem brzdového světla, sundat brzdové světlo, rovněž musíš vytáhnout plast, který drží uprostřed plata zapínání bezpeč. pásů. Stáhneš dolů plato a máš lepší přístup ke káblům. Já jsem odcvakl poškozené kabely a v místě nad platem jsem na kábly dal el. propojky-konektory (samec,samice) a napojil jsem z nových dvou kabelů prodloužení, které jsem vtáhl do plastové bužírky. To celé jsem ještě před propojením protáhl původní průchodkou, kterou jsem trochu rozšířil tím, že jsem odstřihl to zužení odspodu. Vše jsem samozřejmě řádně zaizoloval. Teď při otevírání a zavírání kufru bužírka s kabely volně prochází průchodkou a nemůže se zde opětovně ulomit. Pak jsem vyměnil spálenou pojistku 20A a to je vše. Samozřejmě, že spálenou pojistku nemusí mít každý.
Dakujem . Uz som kable spojil . Cez vikend by som chcel ale vymontovat cely zamok kufru a vybrat pravdepodobre zlomenu vlozku zamku - odfotit ju a objednat niekde , potom ju vymenit a namontovat .Nerad by som sa zase spoliehal na problematicke kable ktore sa casto zalamuju a prerusuju . Vlozka vyzefra byt ulomena v mieste prechodu od vlozky k tej packe co otvara. Prosim radu k Demontazi zamku kufra . Dakujem.
Si jediny co mi radi . Admin ma len uzamyka a presuva - ja to ale neviem najst / temu / aleja to musim urobit tento viked . Dakujem .

Bravomv
Junior member
Příspěvky: 131
Registrován: pát bře 04, 2016 15:18

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od Bravomv » pát kvě 12, 2017 18:59

S tímto ti neporadím, máme Thalii I, r.v. 6/2008, takže ve víku kufru máme pouze tlačítko k otevření, a to ve znaku Renault. Otevírání za užití madla tam není. Já bych se toho ale nebál, sundal bych tapecírunk víka kufru a prohlédl bych to. Tím nic nepokazíš a třeba to prohlédneš a zjistíš, co je špatně.

karol111
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned lis 27, 2011 14:49
Bydliště: Bratislava

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od karol111 » pon kvě 15, 2017 16:53

Uz mam cely zamok doma na stole a pokusam sa vymanotoval volzku zamku / je zlomena v prechode do ramienka / medzi vlozkou a ramienkom / Chcel by som presne podla vzoru vymenit za novu vlozku . Len ju musim vymontovat a potom zmontovat s novou vlozkou . Samy plast - vyborny material na zamok kufru.

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů