3. servisní prohlídka

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
DannyF
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 11, 2008 12:30
Bydliště: Grand Prix Brno

3. servisní prohlídka

Příspěvek od DannyF » pon črc 20, 2009 21:33

Zdravím. chystám se na 3. prohlídku a tentokrát již po záruce (3 roky). Mám najeto skoro 90tis. tak jedu hlavně kvůli oleji.
Chtěl bych, aby se mi postarali hlavně o motor a takový věci jako jsou destičky a čepy si nechám udělat zadarmo u známého v servisu.
Jsem zvědav, jestli to vůbec půjde a přistoupí na to. Stejně z toho mám jen 12 letou záruku na prorezivění a ta je u Thálie k ničemu - nerezne.
Tak se mi nechce dávat navíc prachy za "značkový servis".
Udělali jste někdy něco podobného?
Thalia Clima Expression 1,4 16V r.v. 12/2005
Fiat Tempra 1,9Tds 90HP 1991

Uživatelský avatar
mayko
Senior member
Příspěvky: 1009
Registrován: stř lis 21, 2007 20:26
Bydliště: Podolinec

Příspěvek od mayko » úte črc 21, 2009 08:17

No na mojom Cliu bola robena ešte pri 90tisic km prehliadka v Renaulte. Ide o to že ide o "VELKU" prehliadku a menia sa tam už rozvody a neviem ešte čo všetko podla servisky som to nezistil a auto som kupil až 3tic po tej prehliadke. No rozvody v Renaulte stoja zhruba 400 Ečka tak to bude draha zaležitosť. Tak ako pišeš daj si to spraviť v neautorizovanom servise ušetriš určite kopu penazi. O zaruku na karoseriu by si prist nemal

kebab
Advanced member
Příspěvky: 453
Registrován: pon kvě 12, 2008 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kebab » úte črc 21, 2009 09:25

Co je teď ta krize tak domluva se servisem v Renaultu by měla být o to víc průchodnější. Teoreticky.
Já ročně najedu významně míň km a tak jsem řešil s olejem letos problém právě opačný: protože mám auto ještě v prodloužený záruce, chtěl jsem tam i za 3. prohlídku mít v knížce nějaký záznam ale tentokrát olej neměnit, až za rok, a za ty prašule si nechat dodělat něco jinýho. Tak se i nakonec stalo.
Na uchování záruky na kastli (tj. po skončení té hlavní záruky) by mělo stačit jednou za rok se domluvit a využít té jejich jarní nebo podzimní akce a co je asi za á 200,- Kč. Alespoň tak jsem nabyl dojmu, když jsem auto bral a snad se situace od té doby nezměnila.
---------------------
Ovšem nevím, když chceš šetřit, proč do Renaultu chceš jít právě s olejem? U takové dle mne dost rutinní a obecné záležitosti?

Já za 1. a 2. servisní prohlídku včetně výměny oleje (pokaždé jsem to načasoval do té jejich servisní slevové akce ale pokaždé za jiných podmínek) jsme platil kolem á 2.200,- Kč.
Letos na jaře mě nemile překvapilo, když jsme si sondoval obecné podmínky předem, že asi v Renaultu nemile podražili. Protože teď v létě jejich paušální cena Renaultu a jen za výměnu oleje (viz internet) začíná od 2.890,- Kč ... ale to mám právě důvodný pocit, že na jaře to bylo ještě o hodně víc, tj. nějak přes 3 tis. Kč, visela tam cena asi 3.600,- Kč ... a mně se z toho protočily panenky :( :?:
http://www.renault.cz/renault-ceska-rep ... salni-ceny

To když jsem si také zjistil, za kolik také můžu sehnat ten samotný olej (tj. ten samý co tam mám dnes z Renaultu). Je mi záhadou, co tam při výměně dál dělají, že to tolik stojí.
Tak jsem se začal zaobírat také myšlenkou, že kdybych si přinesl olej svůj, že bych narušil tu deklarovanou paušálnost jejich ceny a kolik by si asi účtovali potom prakticky jen za práci? A asi za likvidaci starýho oleje? Kolik papírově hodin by ten olej potom vyměňovali?
Když třeba zdejší garážník, i s "jeho" levnějším olejem, by mi to udělal za 1.200,- Kč celkem ... a kdybych si velmi rád připlatil za svůj donesený kvalitnější olej, bylo by to v součtu jen o pár bezvýznamných stováků víc? A když píšu garážník, tak předpokládám toho, kdo už ví, kam má při výměně sáhnout tj. má zkušenost.
Zatím jsem se s renaultí cenou a se skřípěním zubů smířil, to když bych přešel na dvouletý interval výměny. Alespoň při poslední 4. servisní prohlídce, když bude končit záruka a já se budu chtít domluvit na důkladnější prohlídce auta.

V diskuzích se také objevují názory, že dnes by záznam do servisní knížky o prohlídce mohl plnohodnotně a co se týče uznání případné následné reklamace v Renaultu provést i neznačkový servis. Ovšem praktickou zkušenost, která by toto ověřila, jsem zatím nikde neobjevil.
Renault Thalia 1.2 16V 5/2006, pneu 175/65 R14 82T celoroční Hankook H730 Optimo 4S
http://www.plynovka.cz/

DannyF
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 11, 2008 12:30
Bydliště: Grand Prix Brno

Příspěvek od DannyF » stř črc 22, 2009 18:22

Tak jsem dopadl někde mezi. Nechal jsem tam 10tis. Kč.
Měnili olej Shell 5W40 helix ultra super s filtrem 2400,- , čidlo servořízení 1900,-, pylový filtr 612,-, řemen alternátoru 539,-, čištění klimatizace 400,-, na brzdy jsem šahat nenechal - ty si vyměním sám.
Thalia Clima Expression 1,4 16V r.v. 12/2005
Fiat Tempra 1,9Tds 90HP 1991

kebab
Advanced member
Příspěvky: 453
Registrován: pon kvě 12, 2008 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kebab » stř črc 22, 2009 18:37

DannyF: nechci být nezdvořilý a vtíravý, ale když to nasčítám tak to je necelých 6 tis. Kč a né 10 tis. Kč.
Co dál bylo za položky a ať máme představu, co nás někdy čeká a ne jen u 3. prohlídky? :D
To tam u Renaulta neměli za olej ten Elf?
Renault Thalia 1.2 16V 5/2006, pneu 175/65 R14 82T celoroční Hankook H730 Optimo 4S
http://www.plynovka.cz/

DannyF
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 11, 2008 12:30
Bydliště: Grand Prix Brno

Příspěvek od DannyF » čtv črc 23, 2009 21:42

Materiál jsem napsal všechen. Dále tam jsou jen SÚ a DÚ (čili servisní a doplňkové úkony) a taky dolijí vodu do ostřikovače, litr za 44 Kč, a myli mi motor. rozpouštěč mastnoty 300 a neznámá položka 450 za čistidlo. Účtují si 590 za hodinu. A podle všeho na tom dělali přes 3 hodiny.

No je to mazec. Fakt jsem tam šel jen kvůli diagnostice motoru a proto, že jsem si nedovolil vyměňovat olej s elektronickou měrkou (bojím se abych nepřelil)

P.S.: a olej jsem dostal automaticky Shell, doufal jsem že to bude Castrol
Thalia Clima Expression 1,4 16V r.v. 12/2005
Fiat Tempra 1,9Tds 90HP 1991

janhonza
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: čtv lis 30, 2006 10:11
Bydliště: Havířov

Příspěvek od janhonza » pon zář 20, 2010 19:25

Ahoj.
Na koli výjde servisní prohlídka po 4 letech a cca 65tkm?
Díky.
Thalia expression 1,2 16v zelena metaliza r.v.2006
[img]http://images.spritmonitor.de/160695_5.png[/img]

dj.pepino
Člen RCČR
Příspěvky: 2219
Registrován: pát črc 28, 2006 14:37
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dj.pepino » pon zář 20, 2010 20:06

kebab píše:..........................
V diskuzích se také objevují názory, že dnes by záznam do servisní knížky o prohlídce mohl plnohodnotně a co se týče uznání případné následné reklamace v Renaultu provést i neznačkový servis. Ovšem praktickou zkušenost, která by toto ověřila, jsem zatím nikde neobjevil.

Nejsou to názory, je to skutečnost ! Modré RVHP nařídilo, že servisní prohlídky může provádět i neautorizovaný servis i se zápisem do servisní knížky. Hned jsem této příležitosti využil s Lagunou - výměna oleje + všech filtrů včetně palivového v Renaultu za 8-10 tisíc a já platil 3800Kč celkem - olej Elf co používá Rencek - ten nejkvalitnější kvůli FAP ve výfuku.
Obrázek
Laguna II/ 2.0DCi/16V /175Hp - chip na 225 (2007)Dynamique Obrázek
Megan II 1,9 DCi/88kW / 2005/chip na 150Hp , Megan II 1,5 DCi/ 63kW / 2004 - chip na 105Hp. Právní ochrana DAS.Autokamera TrueCam A5, Clip v.135
http://klondajk.brdy.org/
Hledají se spolubojovníci z Klondajku a Jinců.

danielkop
Starting member
Příspěvky: 94
Registrován: sob lis 14, 2009 20:57

Příspěvek od danielkop » čtv pro 23, 2010 23:42

............ Hned jsem této příležitosti využil s Lagunou - výměna oleje + všech filtrů včetně palivového v Renaultu za 8-10 tisíc a já platil 3800Kč celkem - olej Elf co používá Rencek - ten nejkvalitnější kvůli FAP ve výfuku.
a kde jsi prosim byl? budu muset v dohledne dobe se svym Renaultem a zda se mi, ze Autoavant, kam jsem zatim jezdil v zaruce, patri mezi drahe az velmi drahe servisy..... tak bych rad nasel levnejsi altrenativu....

diky
Grand Scenic III 1.5 dci (78kw) Expression/7 míst

Uživatelský avatar
Mr.Brain
Experienced member
Příspěvky: 692
Registrován: pon úno 25, 2008 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Brain » pát pro 24, 2010 11:00

kebab píše:Letos na jaře mě nemile překvapilo, když jsme si sondoval obecné podmínky předem, že asi v Renaultu nemile podražili. Protože teď v létě jejich paušální cena Renaultu a jen za výměnu oleje (viz internet) začíná od 2.890,- Kč ... ale to mám právě důvodný pocit, že na jaře to bylo ještě o hodně víc, tj. nějak přes 3 tis. Kč, visela tam cena asi 3.600,- Kč ... a mně se z toho protočily panenky :( :?:
http://www.renault.cz/renault-ceska-rep ... salni-ceny

To když jsem si také zjistil, za kolik také můžu sehnat ten samotný olej (tj. ten samý co tam mám dnes z Renaultu). Je mi záhadou, co tam při výměně dál dělají, že to tolik stojí.
<OT> Řeknu to jednoduše. Tolik nových vozů aby to útahlo ten celej ancábl lidí se neprodává a většina prodejců jede ze servisu. A protože je to originální servis (což znamená ve většině případů velký kulový kromě + XYZ % navíc - ale to je na dlouhý povídání) tak tomu hold odpovídá i cena. Když jsem volal tady v ČB k Linhartovi kolik stojí Elf NFJ 75W-80 (do převodovky) a dozvěděl jsem se cenu kolem 500 Kč/l (a to prosím ze sudu) a na internetu je to samý o 200 Kč levnější, tak se fakt divím, proč se nad tím pozastavuješ :)

Takže obecně řečeno, z příkladu Porsche CB - prodej aut je na nule (žádná ztráta ani zisk) a celej zisk táhne jen servis... Proto jsou ceny takový, jaký jsou. </OT>
Renault 19 Chamade Ph1 rv.90, Cléon powah kompresni tlaky 13,6-13,6-13,6-13,6 (173 000 km)
Alpine 9884R,Rainbow SAX 265.20 na Audison SRx4,Helix P10 Precision - 15l uzavřenka na Vibe Slick A7.

Obrázek

kremilek10
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 07, 2009 13:52

Příspěvek od kremilek10 » stř pro 29, 2010 20:40

Ja jsem sel na dvouletou garancku. Olej jsem si sehnal sam a to ELF.V salonu jsem rekl, ze mam svuj olej a zda je to pro ne problem kdyz mam jejich preferovany. Napred mi nabidli nejaky levnejsi olej (cena byla podstatne vyssi nez muj doneseny elf) ale pak ustoupili. V opacnem pripade bych se na ne vyprdnul.
Renault Thalia Alize 5/2008

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů