Nefunkční tachometr

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Peteres
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 11, 2007 20:45
Bydliště: Ostrava

Nefunkční tachometr

Příspěvek od Peteres » pát pro 21, 2007 19:27

Prosím o pomoc. Mám Thalii 1,4 u které mě trápí tachometr. Nepravidelně přestane z ničeho nic fungovat a ručička začne ztřeštěně lítat po ploše a není schopná se ustálit - v nižší rychlosti do 40km/h neukazuje vůbec. Někdy pomůže restart :) vypnu motor a po chvíli zase nastartuji - i když ani to někdy nepomůže a jezdím dokud se to zase samo nesrovná.

Prosím o každou radu, v Renault servise opět neví jako vždy, ale nedivím se jim mám pech na záhadné závady :(

truny
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: čtv úno 15, 2007 22:47

Příspěvek od truny » ned pro 23, 2007 20:31

na zadni casti prevodovky se shora vedou kabely ke snimaci rychlosti. ten snimac samotny je vetsinou problem. je plastovy, zasunut do kovoveho pouzdra. novejsi renaulty to nemeli, brali si signal rychlosti z abs pocitace.

prokyon
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 06, 2008 22:31
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prokyon » úte dub 21, 2009 23:06

Těsně po nákupu nové Thalie jsem řešil stejný problém,jedu a koukám že ručička tachometru neukazuje nic, nebo splašeně lítá až nadoraz. Protože to bylo týden staré auto, hned mě napadla jediná věc, která to mohla způsobovat - autorádio. Odpojil jsem ho s ISO konektoru a tachometr začel fungovat bezvadně, zapojil jsem ho zpět a tachometr byl nefunkční. Oni totiž originál autorádia Renault mají dynamiku hlasitosti a podle rychlosti vozu sami zesilují, nebo zeslabují zvuk. Zapojení jsem nezkoumal, veřím, že by to šlo odpojit, připojil origoš rádio a jsem spokojen.

otelo
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: ned čer 03, 2007 14:23

Re

Příspěvek od otelo » pon říj 19, 2009 08:36

truny píše:na zadni casti prevodovky se shora vedou kabely ke snimaci rychlosti. ten snimac samotny je vetsinou problem. je plastovy, zasunut do kovoveho pouzdra. novejsi renaulty to nemeli, brali si signal rychlosti z abs pocitace.
objavil sa mi podobny problem, raz za cas mi za jazdy padne rucicka tachometra na nulu, prejdem po nerovnosti a znova ozije.

preventivne som sa pozrel po internete, no v online katalogoch snimac otacok na thaliu neviem najst, hladam zle alebo to pojde jedine cez renault?
Naposledy upravil(a) otelo dne stř říj 28, 2009 19:12, celkem upraveno 1 x.

otelo
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: ned čer 03, 2007 14:23

Re:

Příspěvek od otelo » stř říj 28, 2009 19:01

pre tych co to zaujima, je to snimac odometra alebo tachometra cislo dielu 7700418919. na slovensku som to mimo renaultu nenasiel a tam zan chcu 50€ !!!

tu je cinska verzia, fotka je to co original.
http://autoparts58.en.made-in-china.com ... AULT-.html

cihla
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: úte zář 26, 2006 11:57

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od cihla » ned lis 08, 2009 18:54

Peteres píše:Prosím o pomoc. Mám Thalii 1,4 u které mě trápí tachometr. Nepravidelně přestane z ničeho nic fungovat a ručička začne ztřeštěně lítat po ploše a není schopná se ustálit - v nižší rychlosti do 40km/h neukazuje vůbec. Někdy pomůže restart :) vypnu motor a po chvíli zase nastartuji - i když ani to někdy nepomůže a jezdím dokud se to zase samo nesrovná.

Prosím o každou radu, v Renault servise opět neví jako vždy, ale nedivím se jim mám pech na záhadné závady :(
Měl jsem stejný problém nedávno, prostříkal jsem všechny konektory u všech čidel v motorovém prostoru Kontaktorem a vše je od té doby v pořádku. Mám za to že je to oxidací konektorů nebo se někam dostala voda, přece jenom při projetí větší kaluže je motor od vody.
Thalia 05, 1.4 16V, Klima
čekám Fluence Exception 1.6 16V, 05/2010

otelo
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: ned čer 03, 2007 14:23

Re:

Příspěvek od otelo » pát pro 11, 2009 07:35

tak nakoniec to bol naozaj zaneseny kontakt v konektore, ale snimac uz bol objednany tak som ho tam dal novy.

keby niekto z oblasti kosic mal zaujem o moj stary snimac tachometra, vzdam sa ho za lacny peniaz, nechajte mi SS (SZ).

horsepolo
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 26, 2010 17:23

Příspěvek od horsepolo » pát kvě 07, 2010 08:55

Ahojte mám veľký problém, raz za čas mi na ceste vypadne rýchlomer a s tým aj na palubnom PC aktuálna spotreba kde sa ukazujú 0,00, v tom momente auto akoby pribrzdilo a prestáva ťahať, dokonca stáva sa mi že trhá radiacou pákou. Prosím poraďte nikto nevie čo to je ani Renault orig servis kde im na diagnostike nič neukázalo mám KAngoo 1,2 16V 2006

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od defuckto » sob led 15, 2011 15:04

Zdravím, neví někdo kde je ten snímač rychlosti? Blbne mi to a zítra potřebuji jet, jak to skáče, tak blbne i posilovač za jízdy a není to zrovna příjemné.. :(
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

ketos
Advanced member
Příspěvky: 283
Registrován: sob lis 29, 2008 22:33

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od ketos » sob led 15, 2011 19:24

defuckto píše:Zdravím, neví někdo kde je ten snímač rychlosti? Blbne mi to a zítra potřebuji jet, jak to skáče, tak blbne i posilovač za jízdy a není to zrovna příjemné.. :(
Nevim jak vypada 1.2 16V motor, ale snimac je cerna ~10cm dlouha vec zapichnuta do prevodovky, respektive diferencialu.

Kdyz otevres viko motoru, po prave ruce je prevodovka, musis se nad ni hodne naklonit a nejlip si necim svitit. Je to podobne umistene jako je motylek na setrvacniku, ale jeste vic vzadu a mirne doprava. Ten snimac neni nicim prisroubovanej, drzi ho pouze plastove packy a tesneni, z vrchu je do nej pripojenej kabel.

Snimac vypada takhle (obrazek z googlu - "renault speed sensor", cisel si nevsimej):
Obrázek

Potom zhruba umisteni viz nejaky obrazky tady:
http://www.google.cz/images?hl=fr&safe= ... =&aql=&oq=
Hyundai i30 1.6 CVVT, 2013

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od defuckto » sob led 15, 2011 21:18

Děkuji. Zítra to omrknu. Kdyby se nezadařilo, můžu vytažením pojistky vyřadit servo, bez následků?
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

ketos
Advanced member
Příspěvky: 283
Registrován: sob lis 29, 2008 22:33

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od ketos » sob led 15, 2011 22:36

defuckto píše:Děkuji. Zítra to omrknu. Kdyby se nezadařilo, můžu vytažením pojistky vyřadit servo, bez následků?
Huh, ses si jistej, ze posilovac rizeni je nejak zavislej na snimaci rychlosti? Mel jsem taky s tachometrem problemy (skakal, neukazoval vubec, nebo se naopak tvaril jakoby nikdy neprestal spravne fungovat), taky spatnej senzor, no rizeni tim ovlivneny nastesti nijak nebylo. No je mozny, ze je to u Clia jinak.
Kazdopadne pokud mas hydraulickej posilovac, tak bych se nejakyho vyndavani pojistky vyvaroval. Rizeni potom pujde v lepsim pripade sakra ztuha (ne jako kdyz auto nema ve vybave posilovac, ale hur) a navic to bude dost pruzit.
Hyundai i30 1.6 CVVT, 2013

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od defuckto » sob led 15, 2011 23:11

ketos píše: Huh, ses si jistej, ze posilovac rizeni je nejak zavislej na snimaci rychlosti? Mel jsem taky s tachometrem problemy (skakal, neukazoval vubec, nebo se naopak tvaril jakoby nikdy neprestal spravne fungovat), taky spatnej senzor, no rizeni tim ovlivneny nastesti nijak nebylo. No je mozny, ze je to u Clia jinak.
Kazdopadne pokud mas hydraulickej posilovac, tak bych se nejakyho vyndavani pojistky vyvaroval. Rizeni potom pujde v lepsim pripade sakra ztuha (ne jako kdyz auto nema ve vybave posilovac, ale hur) a navic to bude dost pruzit.
No jestli přímo na tomhle snímači, to nevim, ale na nějakym určitě, vždyť přece čím rychleji jedeš, tím je účinek serva slabější až se vypne skoro uplně, aspoň tak jsem to četl. ;-) Pojistku tam tedy raději nechám. Další věc, co mi díky tomu blbne, je automatické zamykání, stačí nastartovat a dřív nebo později se samo zamkne, prostě si to auto myslí, že jedu, ikdyž pořád stojim, zvláštní na tom je, že se u toho ručička tachometru ani nepohne, za jízdy občas ano.. Snad to zítra objevím a bude to jen blbá oxidace, jako se mi už několikrát stalo. Doufám a prosím držet palečky, jináč bude muset k doktorovi a to bude řacha. :cry:
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

starecek
Člen RCČR
Příspěvky: 592
Registrován: pon bře 01, 2010 19:16
Bydliště: Kladno

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od starecek » ned led 16, 2011 06:26

Jo oba máte asi pravdu, mi defucto máme elektrickej variabilní a spravně uvádíš že se síla mění v závoslosti na rychlosti, ketos má stoprocentně hydrauliku a ta běží stále
Renault Grand Modus 1.2 16V 2008

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od defuckto » ned led 16, 2011 16:09

Tak jsem strávil půl dne pod a nad motorem a to blbý čidlo sem tam prostě nenašel.. :( všechny na který sem narazil jsem prostříkal, ale výsledek žádný..Je možný že by to bralo rychlost z abs? Jinak už fakt nevim. Pojistky taky všechny ok..
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

starecek
Člen RCČR
Příspěvky: 592
Registrován: pon bře 01, 2010 19:16
Bydliště: Kladno

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od starecek » pon led 17, 2011 06:51

Asi ano. v jiné sekci někdo prohodil kroužky abs z 26 zoubků za cca 40 a auto mu lítalo přes dvěste, taky si myslím že mám jen čidlo na zpátečku.
Renault Grand Modus 1.2 16V 2008

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od defuckto » pon led 17, 2011 21:29

Tak krom výše zmíněného jsem u motoru ještě sundal kostru, vyčistil, vrátil, prostřík ty dva konektory abs před zadním levým kolem(nerozpojoval jsem je, jen tak zvenku jsem je postříkal wédéčkem), pro jistotu jsem vypnul automatický zamykání a nakonec sem odpojil baterku a nechal to do rána. Ráno sem přišel, zapojil baterku, vyjel a ručička zase lítala jako splašená(prve už jen ležela na nule). No asi po 10km se ustálila a ujel jsem s tím 150km v pohodě, až v praze mi to tam jen párkrát zahaprovalo, ale nic velkýho. No a když jsem jel teď večer domu, tak klyjáček ukazoval bez chybičky. Tak doufám, že ho pozlobil ten papírek v peněžence s číslem na Vašendu a rozmyslí si dělat mi takovýhle lumpárny.. :-)
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od defuckto » pát led 21, 2011 23:15

Tak opět nefunguje. Jelikož tam není snímač, bude to brát z ABS, neví někdo, kde najdu jeho jednotku? Myslím že je to za motorem před spolujezdcem za tapecem, ale nevim nevim,..
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

starecek
Člen RCČR
Příspěvky: 592
Registrován: pon bře 01, 2010 19:16
Bydliště: Kladno

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od starecek » sob led 22, 2011 06:52

Místo máš dobře jen z druhé strany plechu, je v motorovém prostoru u podběhu pravého kola a je to vlastně součástí čerpadla abs, takže jdi po trubičkách. je tam bajonetová zdířka s mnoha piny od jednotlivých čidel ostatní dráty.
Renault Grand Modus 1.2 16V 2008

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od defuckto » sob led 22, 2011 09:16

Ok, díky. Takže zvednout, sundat kolo, podběh a pak se uvidí.. :-)
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

starecek
Člen RCČR
Příspěvky: 592
Registrován: pon bře 01, 2010 19:16
Bydliště: Kladno

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od starecek » sob led 22, 2011 10:16

NE stoupnout si k pravému kolu otevřít kapotu motoru nebo obráceně hluboký nádech a ostrý předklon. Konec srandy je vidět mezi motorem a motorovou příčkou jakoby pod ventilátorem topení. Plast podběhu sundat až snad při celkové demontáži.
Renault Grand Modus 1.2 16V 2008

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od defuckto » sob led 22, 2011 10:48

No za chvíli se na to vrhnu no, ale nevim jak se tam tedy dostanu. tapec snad nějak sundám, pak to snad půjde.. ;)
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

starecek
Člen RCČR
Příspěvky: 592
Registrován: pon bře 01, 2010 19:16
Bydliště: Kladno

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od starecek » sob led 22, 2011 11:17

Ty jo, jakej tapec, ohneš se mezi motor a sklo tam to na tebe bude čumět, já snad píšu tatarsky nebo co.
Renault Grand Modus 1.2 16V 2008

ketos
Advanced member
Příspěvky: 283
Registrován: sob lis 29, 2008 22:33

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od ketos » sob led 22, 2011 11:56

Ještě bych ti doporučil zkontrolovat stav ABS kroužků na poloosách a potom vyčistit konektory obou předních snímačů (vzadu IMHO netřeba).
Hyundai i30 1.6 CVVT, 2013

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od defuckto » sob led 22, 2011 13:52

Tak jsem tam málem umrznul, ale k věci. Tapec je právě nad tou jednotkou, tak jsem ho sundal pro lepší přístup, ale zeshora sem na ní neviděl nic, co by šlo omrknout, tak zítra kouknu zespodu. ABS kroužky a snímače bych asi vyloučil, když abs funguje v pořádku, navíc minule jsem na ně(kromě těch konektorů vzadu) vůbec nešahal, dnes jsem jen odpojil zas ty zadní a uvnitř byly ok. přední taky kdyžtak zítra, ale pochybuju, že by to bylo kvůli nim. Ale stejně nejspíš bude muset do servisu no.. :-/
Pak mě ještě napadlo, že by byl problém v budíku(nebo konektoru za ním) ale to by jen nezobrazovalo rychlost a auto by se chovalo normálně ne?
Jinak děkuji.. ;)
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti