riadenie, ulozenie kolies, Tycka - tiahlo z ramena zavesenia kolies

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
llubik
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: pát led 04, 2013 20:55

riadenie, ulozenie kolies, Tycka - tiahlo z ramena zavesenia kolies

Příspěvek od llubik » ned lis 05, 2023 17:57

Nejaku poslednu dobu risim buchot od prednych naprav pri prechode nerovnostami, ale nie vzdy, napr pri retarderi nie, nezistil som od coho to zavisi. Tak som hladal na nete, prve co som vyskusal, vypodlozit horne ulozenie tlmicov, tam som mal medzeru , podlozka hrubky 8 mm z tvrdej gumy to vyriesila, zdalo sa mi ze buchot je menej. Otazne je, ci je to dobre riesenie, lebo ako som si vsimol, pri natoceni kolies sa meni aj uhol toho ulozenia, asi o 4-5 mm, ci teraz ta guma tomu nebrani. Ale zevraj u novuch to sedi na karoserii tak neviem . . . Ale dnes ked som tocil volantom, tak v urcitel polohe ako keby koleso o nieco skrelo, tak som pozrel po auto (bez zdvihania) a mam u jednej tycky - tiahla ktora vychadza , ako som podla obrazkov identifikoval, z ramena zavesenia kolies (taka trojuholnikova konstrukcia :-) ) a ide smerom dozadu mam vypadnuty srob, na druhej strane uz to vyzera ze uz mu na vypadnutie nechyba.
1. Naozaj je srob zastrceny zospodu? Ak by bol zvrchu, tak ked sa uvolni matica, srob to este podrzi . . . .
2. co je to za tycka - tiahlo?
3. Viem to opravit aj doma?
4. Ak nie, mozem s tym ist do servisu po vlastenj osi?
5. Moze mat na to vplyv ze sa to uvolnilo vypodlozenie horneho ulozenia tlmicov?
Ta druha fotka je dost neostra, ale snad bude vidiet ze srob uz kazdu chvilu vypadne.
Musel som obrazky neskutocne zmensit, ale snad to bude vidiet.

llubik
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: pát led 04, 2013 20:55

Re: riadenie, ulozenie kolies, Tycka - tiahlo z ramena zavesenia kolies

Příspěvek od llubik » ned lis 05, 2023 18:18

Nevidim prilohy . . . .
Subor uz ma len 77KB a ze bolo dosiahnute max. velkosti priloh . . . . to co mam prilozit 1bytovy subor?

Je to taja tycka - tiahlo zalomene smerujuce dozadu k vodicovi / spolujazdcovi

Takze zmensene subory su tu https://ulozto.sk/shared/batch/nGn5xYEC ... R5HwDmLt==

Kód: Vybrat vše

https://ulozto.sk/shared/batch/nGn5xYEC571H#!ZGuvLwR2AQV2AJLkZ2VmAmL0LmNlARtkAmHjAKcFnHR5HwDmLt==

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: riadenie, ulozenie kolies, Tycka - tiahlo z ramena zavesenia kolies

Příspěvek od kotasekh » ned lis 05, 2023 19:12

Silentblok tyce stabilizatoru. Ureznou srouby, prasknou. Vlastnost. Muzes s tim dojet. Doma to neopravis, nove ulozeni s gumou nezmacknes natolik, abys chytil matkou zavit sroubu. Ale klidne to zkus :).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

llubik
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: pát led 04, 2013 20:55

Re: riadenie, ulozenie kolies, Tycka - tiahlo z ramena zavesenia kolies

Příspěvek od llubik » ned lis 05, 2023 20:10

Teraz pozeram, nasiel som, cena od 3 do 12 eur, :roll: to je trosku velke rozpetie cenove . . . .
Aspon to skusim, pozrel som nejake video, na jednom dali v pohode, na druhom museli podopriet tycku zdvihakom . . . uvidime :-)
pozeral som, objednal som relativne najdlhsi, nasiel som 70 mm, objednal som 75, mali aj 78 ale tam bola nejaka podlozka navyse, takze uvidime :-)

llubik
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: pát led 04, 2013 20:55

Re: riadenie, ulozenie kolies, Tycka - tiahlo z ramena zavesenia kolies

Příspěvek od llubik » ned lis 12, 2023 20:46

Takze vymenene, jazdi jak nove :-)
na jednej strane OK, na duhej som pod tiahlo vypodlozil drevene hranoly a z hevera trosku spustil, len aby chytilo prvy zavit . . . horsie bolo odstranit stare zbytky, na jednej strane utrhnuty koniec srobu aj s maticou, guma tvrda jak kamen . . . na druhej som chcel maticu odsrobovat, skoncilo to ukrutenou skrutkou :-)

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů