Drncání od převodovky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Tomw
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: sob bře 13, 2021 19:35

Drncání od převodovky

Příspěvek od Tomw » úte zář 28, 2021 01:03

Zdravím, poslední 3 4 měsíce pozoruju drncání, plechový zvuk jakoby z prostoru převodovky, projevuje se to při pomalém zrychlování/zpomalování nebo jízdě z kopce kolem 2- 2 a půl tisíc otáček, na rychlostním stupni nezáleží, přičemž ohledně jedničky nevím, tu vytáčím rychle než bych stihl zaznamenat nějaký zvuk a řadím za 2 a při rychlé jízdě na pětku to snad přehlušuje kravál od kol, vítr apod., Takže to vnímám při jízdě na 2,3,4 stupeň kolem 2-2,5 tisíc otáček. Při prudkém zrychlování se to neděje nebo jen minimálně a při sešlápnutí spojky drncání okamžitě přestane. V jednom nejmenovaném servise to projeli a bylo mi řečeno že nic extrémního nezaznamenali, ale já si to nevymýšlím, snad kdyby servisák podnikl delší trasu, dal by mi za pravdu, nakonec řekli že je na vině nejspíš starý výfuk... kdyby to bylo výfukem, nezmizelo by to při sešlápnutí spojky ne. Máte někdo podobnou zkušenost? Je to Thálie 1.4 55kw, najeto 123 tisíc

Tomw
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: sob bře 13, 2021 19:35

Re: Drncání od převodovky

Příspěvek od Tomw » úte zář 28, 2021 01:09

Že nic hrozného nezaznamenali, tak já mám 4 měsíce asi bludy a zkušený kamarád servisák co jel jednou se mnou je má taky. No nakonec jsem si řekl že se s nima nebudu hádat a aspoň zatím ušetřím, protože teď se mi větší investice do auta nehodí, ale stejně se časem bude muset přijít na to co to způsobuje a opravit. Jinak olej v převodovce jsme vyměnili, to byla první věc co mě napadla, Total elf nfj 75w80, prostě předepsaný a starý olej vypadal dobře, takže jsme nic nevyřešili ale ani nepokazili. Chci hlavně vyloučit ten výfuk a podle toho co jsem vyčetl na jiných fórech to vypadá na jedno z ložisek v převodovce, co myslíte? Ale ti servismani se do toho prostě ani nepodívali, což mě zklamalo, takhle vypadám že si vymýšlím hovadiny, tak především do budoucna asi jiný servis

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5788
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Drncání od převodovky

Příspěvek od kotasekh » úte zář 28, 2021 07:07

Lozisko by hucelo furt. Tohle vypada na rezonance. Koukl bych na tepelny stit vyfuku. To, ze po seslapnuti spojky to prestane, muze byt taky zpusobeno tim, ze se hned zmeni otacky a zatizeni motoru a motor se pohne v silentbloku.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
czprava
Senior member
Příspěvky: 1235
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:55
Bydliště: Česká Lípa

Re: Drncání od převodovky

Příspěvek od czprava » úte zář 28, 2021 15:13

Tak kamaráde, tento zvuk či podobný jsem řešil dávno a vyřešil nedávno.
Co mi to dělalo?
Už dávno jsem pozoroval na volnoběh v kabině občasné záškuby motoru, vypadalo to jako, když motor nepravidelně vynechává.
Hodil jsem sem tehdy vlákno, ale rady byly na pytel. Neřešil jsem a drandil a nevšímal si toho.
Nedávno jedu do prudkého točitého kopečka, mám tam za tři, motor to sotva pobírá, ale pořád zabírá, a z prostoru motoru hodně hnusný zvuky, jako kdyby se mělo něco brzy pokakat, ale jako že hodně, přímo p**r*t.
No nic, zaparkuju, vlezu chtě nechtě pod auto, kontroluju důležité možné problémové body auta, jelikož jsem 50 km od domova.
Nic, vše OK, zapomínám, ale vedu v patrnosti.
O pár týdnů později dávám auto do servisu na výměnu brzdových trubiček pod podlahou a vzadu u regulátoru a volá mi maník ze servisu, že mám totál utržený silentblok dole pod motorem.
Velím okamžitou výměnu, převezmu auto a ejhhle, žádné vibrace na volnoběh, žádné pazvuky !!!!!
A taková blbost!
Renault Thalia 1.4 16V Expression Clima, r.v.2005, pořízeno 10/2005, 360 tis. km
Renault Clio III 1.2 16V Grandtour, r.v.2008, pořízeno 5/2021, 130 tis. km
Škoda Roomster r.v 2008, 1,4 MPI 63kW, pořízeno 2023, 110 tis. km
Škoda Felicia r.v 1997, 1,3 MPI 50kW, pořízeno 2002, 260 tis. km
Škoda Favorit r.v. 1993, 1,3i, 43 kW, pořízeno 1997, R.I.P.
Wartburg 353 alias dvoutaktní bramborák, 1994, R.I.P.

Tomw
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: sob bře 13, 2021 19:35

Re: Drncání od převodovky

Příspěvek od Tomw » úte zář 28, 2021 16:39

czprava píše:
úte zář 28, 2021 15:13
Tak kamaráde, tento zvuk či podobný jsem řešil dávno a vyřešil nedávno.
Co mi to dělalo?
Už dávno jsem pozoroval na volnoběh v kabině občasné záškuby motoru, vypadalo to jako, když motor nepravidelně vynechává.
Hodil jsem sem tehdy vlákno, ale rady byly na pytel. Neřešil jsem a drandil a nevšímal si toho.
Nedávno jedu do prudkého točitého kopečka, mám tam za tři, motor to sotva pobírá, ale pořád zabírá, a z prostoru motoru hodně hnusný zvuky, jako kdyby se mělo něco brzy pokakat, ale jako že hodně, přímo p**r*t.
No nic, zaparkuju, vlezu chtě nechtě pod auto, kontroluju důležité možné problémové body auta, jelikož jsem 50 km od domova.
Nic, vše OK, zapomínám, ale vedu v patrnosti.
O pár týdnů později dávám auto do servisu na výměnu brzdových trubiček pod podlahou a vzadu u regulátoru a volá mi maník ze servisu, že mám totál utržený silentblok dole pod motorem.
Velím okamžitou výměnu, převezmu auto a ejhhle, žádné vibrace na volnoběh, žádné pazvuky !!!!!
A taková blbost!
No dělá mi to taky i na volnoběh, dnes jsem to zkoušel, tak to převodovkou asi nebude, kouknu teda na ten silentblok

Tomw
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: sob bře 13, 2021 19:35

Re: Drncání od převodovky

Příspěvek od Tomw » úte zář 28, 2021 16:52

Taky se pod to auto mohli podívat a ne mě odbít že mám už starý výfuk, fakt ochota. No nic, budu s tím muset zajet za kamarádem, až si udělá čas, aspoň budu u toho

Tomw
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: sob bře 13, 2021 19:35

Re: Drncání od převodovky

Příspěvek od Tomw » úte zář 28, 2021 17:01

Tak už jsem s ním domluvený na víkend, tak pak napíšu co to bylo, už jsme spolu měnili i všechny pružiny a paráda, tak se těším, aspoň zase všechno uvidím, něco se naučím, vím že tam mám díly kvalitního výrobce a pohoda, než spoléhat na servis kde se mi ani nepodívali pod auto a smetli to ze stolu s tím že drncá starý výfuk, hotovo :D

Uživatelský avatar
czprava
Senior member
Příspěvky: 1235
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:55
Bydliště: Česká Lípa

Re: Drncání od převodovky

Příspěvek od czprava » úte zář 28, 2021 21:05

No ono pokud je to tím silentblokem, tak je to taková ta závada pro hodně zkušené praktiky automechaniky.
Je fakt jedna věc, že opravdu zkušený automechanik asi při takovém popisu závady tuší, po čem by měl jít.
Problém je, že najít dnes zkušeného nenafrněnýho a nenamachrovanýho servisáka s hlavou na krku, nikoliv jen se super ukecaným "poklopem" na krku, to je jako hledat jehlu v kupce sena. A to ani nemluvím o kvalitě horních končetin.
Přeji úspěch a snad i poměrně snadné odhalení závady.
Renault Thalia 1.4 16V Expression Clima, r.v.2005, pořízeno 10/2005, 360 tis. km
Renault Clio III 1.2 16V Grandtour, r.v.2008, pořízeno 5/2021, 130 tis. km
Škoda Roomster r.v 2008, 1,4 MPI 63kW, pořízeno 2023, 110 tis. km
Škoda Felicia r.v 1997, 1,3 MPI 50kW, pořízeno 2002, 260 tis. km
Škoda Favorit r.v. 1993, 1,3i, 43 kW, pořízeno 1997, R.I.P.
Wartburg 353 alias dvoutaktní bramborák, 1994, R.I.P.

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti