Výměna POLOOS

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Menem
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 17, 2021 12:16

Výměna POLOOS

Příspěvek od Menem » ned led 17, 2021 12:43

Dobrý den, vlastním Thalii 2003 1,5 dCi 48 kW a na obou stranách mám odkrytý manžety. Od jisté, přepokládám vlivem bordelu, mi v nich při zatáčení chroupe, praská apod. Po bádání jsem tedy zjistil, že budu s největší pravděpodobností problém v kloubech, které budou poničené. Chtěl bych se tedy zeptat na rady ohledně kompletních výměn poloos, tedy na co si dát bacha při vyndavání apod... A má být zařazeno při vyndavání či ne? Děkuji moc za rady.

Menem
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 17, 2021 12:16

Re: Výměna POLOOS

Příspěvek od Menem » pon led 18, 2021 14:43

Nakonec pouze homokinetak po konzultaci.. tak zda prosím nemáte nějaké rady :)

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: Výměna POLOOS

Příspěvek od milan.maly » ned led 24, 2021 18:43

Pozor na to! U Renaulta sa vacsinou musia ymenit cele poloosi, samotny homokineticky klb nie je vymenitelny. Treba pozriet kontretnu poloosu. Takto mi v garazi zostali 2 nove homokineticke klby a musel som zhanat poloosi.
V pripade vymeny homokinetickeho klbu som na webe videl, ze to niekde menia aj bez demontaze poloosi z auta, ale je to zlozitejsie. Takze vacsinou poloos von z auta a homokineticky klb vymenit vonku na poloose uchytenej vo zveraku.
Pri vymene celych poloos je jedna strana demontovatelna bez vypustenia oleja z prevodovky. Po demontazi poloosi na druhej strane vyteka olej, takze pred demontazou sa musi olej z prevodovky vypustit.

U mna bol najvacsi problem s povolenim sruby poloosy, ktora drzi poloos v naboji. Ak nemas pneumaticky razovy utahovak, tak to chce velku paku - u mna pomohla az 2 metrova paka v pneuservise a povolenie pri zosliapnutej brzde.

Drzim palce!
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

Menem
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 17, 2021 12:16

Re: Výměna POLOOS

Příspěvek od Menem » pon úno 01, 2021 10:29

Díky moc za reakci! Každopádně, povedlo se nám vyměnit oba dva klouby bez sundaní celých poloos. Nejhorší bylo, když u té první člověk poradně nevěděl, co a jak, ale u te druhé už to bylo lepší a cca za ani ne půl den bylo hotovo. Povolil jsem navíc ještě tlumič a bylo to lepší.

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů