kontrolka airbag a SERV

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
neopagan
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon zář 10, 2012 13:43

kontrolka airbag a SERV

Příspěvek od neopagan » stř říj 24, 2018 09:02

Takmer od zaciatky co mam auto to robi dost casto - viem, ze uz sa to tu riesilo, preto to nechcem rozoberat do detailov, mam len otazku.

Vzdy pomohlo, ked som pomykal ten konektor pod sedadlom spolujazdca, niekedy aj pol roka nesvietila kontrolka. Obcas ked posuniem sedadlo a pod. tak vtedy zacne svietit. Z toho usudzujem, ze problem je v kontakte pod sedadlom.

Teraz to zacalo svietit zase, a uz pomykanie kablom ci konektorom nepomaha.

Chcem tie kable prepojit napevno, a tu by som chcel vediet ako na to? Odcvaknut kable, odobrat konektor a len priletovat tie kable spolu?
Renault Clio IV, 898 cm3 56kW Winter Edition 2019

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: kontrolka airbag a SERV

Příspěvek od kotasekh » stř říj 24, 2018 14:21

Nic sloziteho bych na tom nehledal. A odpojil bych pritom baterku.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

neopagan
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon zář 10, 2012 13:43

Re: kontrolka airbag a SERV

Příspěvek od neopagan » ned lis 11, 2018 20:11

tak servisak to hodil na diagnostiku, a vraj to hlasilo pravidelnu servisnu kontrolu, nechapem preco kvoli tomu svieti airbag a SERV, Vymazal to a pre istotu som dal vymenit oba konektory pod sedadlami, uz je to v poriadku, nesvieti to.
Renault Clio IV, 898 cm3 56kW Winter Edition 2019

Zemanik99
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 12, 2019 12:53

Re: kontrolka airbag a SERV

Příspěvek od Zemanik99 » sob led 12, 2019 12:59

Mám stejný problém, u mě to prý vypadá na předpínač pásu spolujezdce a v renaultu mi řekli že jak to svítí tak to nemám řešit že výměna je nákladná prý když se do toho auta montoval airbag spolujezdce tak to v renaultu v ostravě dojebali a že pokud svítí znamená to že je vyřazený z provozu nemusím to řešit a na technické s tím auto prochází už 10 let takže asi v klidu :D

Fugitive
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř črc 02, 2014 02:14

Re: kontrolka airbag a SERV

Příspěvek od Fugitive » pon črc 13, 2020 14:59

ja mam to iste.bol som s tym v renaulte a mechanik povedal ze to asi budu zoxidovane spoje na tej spojke co je pod sedadlom.pytal som sa ci sa da ta spojka (taka plastova blbost) objednat a ze by sa cvakli kable a prirobila by sa nova.ta ze to sa neda takto ze to cele sedadlo by trebalo menit.ostal som nechapavy.
tu sa spomyna sedadlo spolujadzca ale mne to robi na mojom sedadle,sedadlo vodica.zohnem sa,kus pokyvem s kablikom co mam pod sedadlom a mam na nejaky cas pokoj.

Kašík
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 25, 2019 09:26

Re: kontrolka airbag a SERV

Příspěvek od Kašík » sob srp 15, 2020 17:40

Řešil jsem ten samý problém. Bacha na tu výměnu konektoru. nejsou to obyčejné konektory, ale "bezpečnostní". Ten výraz berte s rezervou.Po rozpojení se speciálním plíškem, který je zabudovaný do konektoru, zkratují kontakty v té části, která vede do sedačky. Podle mě je to ochrana proti samovolné aktivaci předpínače. Opravit to jde buď prostříknutím konektorů Kontaktolem a když to nepomůže, tak opatrně jehlou přihnout kontakty v části, které vede "do auta". Už půl roku jsem bez problémů.

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů