Záruční oprava nového vozu

doporučení, kritika, rady kam se obrátit

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Eva Semeráková
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát čer 14, 2013 15:03

Záruční oprava nového vozu

Příspěvek od Eva Semeráková » pát čer 14, 2013 15:33

Zdravím,

chtěla bych se s vámi podělit o své zkušenosti se servisy Renault. Po najetých 6000 km mi při jízdě v Praze u nového vozu Renault Fluence prasknul řemen. Servisní služba mě odtáhla do nejbližšího servisu a to do AUTOAVANT Družstvo v Praze 8. Příhoda se mi stala v sobotu v dopoledních hodinách, proto se na auto podívali až v pondělí. Jaké bylo mé překvapení, když mi telefonicky zástupkyně autoservisu sdělila, že v motoru auta našli cizí předmět - mýdlo, které se používá na mazání řemenu, a tudíž nemůže být oprava uznána jako oprava v rámci záruky vozu. Samozřejmě, že já jsem tam žádné mýdlo nedala. Na můj podnět, který jsem podala na Infocentru Renaultu, mi bylo odpovězeno, že při výrobě ani distribuci vozu se k jakémukoli promazávání předmětného dílu nepřistupuje a ani autorizované servisy zmiňovaný postup s mýdlem při šustění řemenu nepoužívají. Nabízí se mě tedy jediné vysvětlení, že takovéto řešení záručních oprav je možná záměrem autoservisů, nemáte někdo také podobné zkušenosti? Navíc po sdělení techniků z jiných autorizovaných servisů, že mýdlo mohli do motoru zanést hlodavci, že hlodavci řemen rozkousali apod., jsem nabyla dojmu, že je to asi běžná praxe. Beru to jako výsměch ze strany autoservisů vůči zákazníkům, a vím, že Renault si už nikdy nekoupím.

Všem mnoho šťastných kilometrů bez závad.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Záruční oprava nového vozu

Příspěvek od Zefek » pát čer 14, 2013 15:40

A to mýdlo ti ukázali?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Eva Semeráková
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát čer 14, 2013 15:03

Re: Záruční oprava nového vozu

Příspěvek od Eva Semeráková » pát čer 14, 2013 22:25

jo, dali mi ho při převzetí auta z opravy, tvrdá koule něčeho neidentifikovatelného. Kdyby aspoň bylo nějaké voňavé, ...

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti se servisy autorizovanými“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů