Bono Auto F-M, NJ

doporučení, kritika, rady kam se obrátit

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

Bono Auto F-M, NJ

Příspěvek od wali.el » sob lis 03, 2012 01:16

Zdravim, podelim se svama o me zkusenosti s temito prodejci:

Bono Auto Novy Jicin : kdyz jsem si chtel koupit nove auticko tak jelikoz jsem z Noveho Jicina tak jsem zavital do bono auto v NJ. Zajimal jsem se o Megane grandtour, chtel jsem si auto sestavit aby vyhovovalo mym pozadavkum a pokud mozno vyuzit packetytak aby se cena o tolik nezvedla. Ujala se nas nejaka zenska, na muj dotaz ohledne packetu a cen mi odpovedela tim ze nam vrazila do ruk prospekt stim ze si to mam precist a ze tam jsou i ceny. Tak jsme ironicky podekovali a odesli. Na druhou stranu s predchozim autem jsem tam byl na technickou a vse probehlo rychle, upozornili me na spatnou zarovku v prednim svetle kterou mi o den driv menili v servisu Skoda kde mi dali uplne jinou nez tam patri ve snaze neco prodat.. velmi prijemne jednani na to jak dukladne mi tam prolezli auto sem spise cekal ze se snazi mermomoci neco najit..


Bono Auto Frýdek-Místek: Uplne jine jednani, proste 100 a 1.. prisli jsme, koukli se na megana, pan ihned prisel za nama a snazil se vse ukazat, vysvetlit. Nasledne jsme se presunuli ke stolu kde nam nabidli kafe, vodu atd. hledal nam vselijake moznosti jak zkombinovat pakety a akcni nabidky s cenou, moznosti slev kde nam nabidli opravdu zajimavou slevu a to vse doprovazelo velmi pratelske a prijemne jednani celeho kolektivu. Dopadlo to tak, ze jsme si tam auto objednali. Byl nam sdelen priblizny termin dodani ktere odpovidalo +/- 2 dny. Kdyz jsme si prijeli auto prevzit tak nam opet nabidli kavu a piti, opet velmi prijemne jednani celeho kolektivu a co nas udivilo ze za nami prisel i majitel bono auta a podekoval ze jsme si vybrali prave je, popovidali jsme si a popral nam mnoho najetych km bez nehod a bez potizi. Clovek si pripadal jakoby prisel na navstevu ke znamym. po par dnech se objevil problem se zamkem zpatecky (defendlock) ktery nesel zamknout, zajeli jsme tam, servisak to zkusil zamknout a po trech pokusech sdelil ze to nebudou opravovat ale vymeni kus za kus a objednal jsem se na servis jelikoz jsem pomerne spechal. Mam jasno kam budu jezdit na servis.

Za me doporucuju Bono Auto frydek-mistek.

Jancha
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte zář 27, 2016 21:51

Re: Bono Auto F-M, NJ

Příspěvek od Jancha » úte zář 27, 2016 21:57

Má někdo další čerstvější zkušenost s Bono Frýdek - Místek?
Máme tam objednáno auto a chci nechat dodělat tažné, tak mě zajímá, zda tam nebo v jiném autorizovaném servisu.

Děkuji.
Naposledy upravil(a) Jancha dne čtv zář 29, 2016 11:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Bono Auto F-M, NJ

Příspěvek od Zefek » stř zář 28, 2016 13:38

Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

Re: Bono Auto F-M, NJ

Příspěvek od wali.el » pát led 27, 2017 10:22

Napíšu opět já. Tyhle dva servisy střídám. Vzhledem k tomu, že mají jednoho majitele tak krásně spolu spolupracují. Když potřebují dát auto do F-M tak ho odevzdám v NJ a oni ho tam odvezou a zase přivezou. Co si s kým domluvím to vždy na 100% platí a to je to, co jsem vždy hledal. Pokaždé kdy mělo auto zůstat v servisu, i kdyby na jediný den, tak mi vždy nabídli náhradní auto za 1kc. Jednalo se vždy o záruční opravy či servisní prohlídky. Jednou dodatečná montáž tažného a teď oprava po srážce se zvířetem.

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Bono Auto F-M, NJ

Příspěvek od 09freds » sob led 28, 2017 17:34

Jezdil jsem z Koleosem asi 6 let pouze do N.J. a pocity smíšené. Z jedné strany naprostá spokojenost, opravili co jsem potřeboval (HLAVNĚ Z POČÁTKU A i když jiný servis si s tím nevěděl rady), poskytli náhradní auto, ale z druhé strany mi tam např.vnutili naprosto zbytečně výměnu oleje v převodovce při 60000km, po výměně chlad. kapaliny mi dali auto s asi 1,5 litrovou vzduchovou bublinou v chlad.systému a co jim zazlívám nejvíce, že i když tam auto bylo minimálně jednou ročně, nepovažovali za nutné upozornit na pokračující korozi náprav a pomocného rámu. Došlo to to tak daleko , že jsem Koleosa k kvůli korozi raději prodál.
Když jsem s novým Kadjarem chtěl chtěl aktualizovat firmwér R-Linku , tak na mne koukali jak na UFO, nakonec mě předali paní z prodeje aut která mi zopakovala obecné věci a to bylo vše.
Tak jsem zkusil servis ve FM, tam to bylo jiné kafe. Přej. technik kouknul do PC a dle VIn našel pokyn výrobce k aktualizaci R-Linku, tak jsme se dohodli kdy tam bude eletrikář a bylo za cca 2 hod. hotovo.
Následně jsem si nechal výměnit olej v motoru po 3000 Km, provedeno na počkání, byl jsem spokojen. Ale později doma jsem zjistil, že hladina oleje je cca 5 mm nad horní rýskou a došlo mi že mechanik tam nalil zřejmě celým 5litrů, které jsem donesl i když do motoru patří 4,6 litru.............
Vše je o lidéch a bohužel hlavně v N.J. byla fluktuace techniků značná, pokaždé když jsem tam příjel tak tam byl někdo jiný a jak se mi jevilo i méně znalý !
Tak prozatím budu asi jezdit do f.m.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Bono Auto F-M, NJ

Příspěvek od Zefek » sob led 28, 2017 17:44

Ta vzduchová bublina v chladícím systému je blbost. 1) nevím jak jsi na to přišel, protože všechny hadice jsou neprůhledné. 2) v systému je čerpadlo a tak dojde k odvzdušnění během jízdy po otevření termostatu, takže to není "na závadu".
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

Re: Bono Auto F-M, NJ

Příspěvek od wali.el » sob led 28, 2017 18:20

spíše si myslím, že ti doporučili výměnu dle servisního intervalu. Odmítnout to můžeš, ale pokud to měl být servisní interval tak by jsi riskoval pak záruku (pokud je auto v záruce). Já jak jsem čekal na auto tak tam nějaký expert volal a slyšel jsem jen jak se technik divil s otevřenou pusou. Někdo si tam koupil auto a chtěl si POPRVÉ vyměnit olej v motoru ve 120.000 km :-D a nechtěl žádnou jinou servisní prohlídku ani výměnu filtru atd.

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Bono Auto F-M, NJ

Příspěvek od 09freds » pát úno 03, 2017 12:28

Zefek píše:Ta vzduchová bublina v chladícím systému je blbost. 1) nevím jak jsi na to přišel, protože všechny hadice jsou neprůhledné. 2) v systému je čerpadlo a tak dojde k odvzdušnění během jízdy po otevření termostatu, takže to není "na závadu".
Hadice nejsou průhledné,ale zákony fyziky jasné........
Po výměné chladicí kapaliny jsem odjel naprosto spokojený ze servisu, druhý den jsem provedl kontrolu hladiny kapliny a zjistil jsem že nádobka je prázdná. Dolíl jsem tam 1 litr destilované vody aby se hladina dostala alespoň na úroveň dna a jel do servisu. Tam provedli tlakovou zkoušku, ta byla OK a tak dolili dalších půl litru chladicí kapaliny, z litrovky kterou jsem si opět koupil za plnou cenu i když jsem předtím zaplatil za celý obsah chladicího okruhu.

A ovzdušnění okruhu snad patří k předpsaným úkonům při výměně chlad.kapaliny. Nebo se mylím?

Tak že neprovedení ovzdušnění po výměně kapaliny mne stálo cca 30 km jízdy , 2 hodiny času a asi 170 Kč.
To asi dobrý servis není.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Bono Auto F-M, NJ

Příspěvek od 09freds » pát úno 03, 2017 12:40

wali.el píše:spíše si myslím, že ti doporučili výměnu dle servisního intervalu. Odmítnout to můžeš, ale pokud to měl být servisní interval tak by jsi riskoval pak záruku (pokud je auto v záruce). Já jak jsem čekal na auto tak tam nějaký expert volal a slyšel jsem jen jak se technik divil s otevřenou pusou. Někdo si tam koupil auto a chtěl si POPRVÉ vyměnit olej v motoru ve 120.000 km :-D a nechtěl žádnou jinou servisní prohlídku ani výměnu filtru atd.
Sorry, ale příčetný jsem a servisní knížku si umím přečíst. Bylo to o tom, že při převzetí auta do servisu mne přesvědčili , že výměna oleje v převodovce je dle servisních interválu při 60000 Km, nechal jsem se přesvědčit ( jsou to přece odborníci),nechal vyměnit a zaplatil.
Po prostudování servisní knížky jsem zjisti ,že u manuální převodovky výměnu oleje výrobce nepředpisuje..........
Za hloupost se platí, ale nevím proč to zkoušeji na mne?
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Bono Auto F-M, NJ

Příspěvek od Zefek » pát úno 03, 2017 17:44

Tak to napiš do toho systému o servisech :)
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
bobMegane
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát bře 09, 2018 13:19
Bydliště: Beskydy

Re: Bono Auto F-M, NJ

Příspěvek od bobMegane » pát dub 13, 2018 10:06

BONO F-M, u jednání se servisem záleží, kde je na příjmu :-) Jinak mě odradila cena. Výměna oleje s filtrem v Meganu III 1.6 74kw chtěli 4000kč, což je skoro 2xvíce, než jsem dával ve Fordu Malý a Velký ve Focusu (2500kč). Takže jsem šel jinam ...
Megane III Grandtour 1.6 74kw
Rapid Spaceback 1.2 TSI
SX4 4x4 1.6 VVT

yanchee
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 09, 2019 16:15

Re: Bono Auto F-M, NJ

Příspěvek od yanchee » pát srp 09, 2019 16:21

09freds píše:
sob led 28, 2017 17:34
... ale z druhé strany mi tam např.vnutili naprosto zbytečně výměnu oleje v převodovce při 60000km,

tak to bych za zbytečné nepovažoval.. Při 60tkm má auto cca 3-5 let a který olej vydrží tak dlouho? Takový ještě nevynalezli...

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Bono Auto F-M, NJ

Příspěvek od Zefek » sob srp 10, 2019 19:45

V převodovce je doživotní náplň pokud jde o manuální převodovku. Ten olej zvládne bez problémů mazat i 20 let.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Bono Auto F-M, NJ

Příspěvek od Šamša » úte srp 13, 2019 15:43

Ideální interval výměny oleje v převodovce je 100-120.000 km.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
goreff
Senior member
Příspěvky: 1208
Registrován: úte črc 10, 2007 19:05
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Bono Auto F-M, NJ

Příspěvek od goreff » ned srp 18, 2019 12:47

na starejch verglech, co mají řazení táhlem zespodu, vyteče olej časem sám, není třeba ho měnit, pouze dolít :lol:
F7P 16 Soupapes Died
F7R 16 Soupapes Sold
F4R Turbocompresseur

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti se servisy autorizovanými“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti