pomoc s touto situací

doporučení, kritika, rady kam se obrátit

Moderátor: Moderators General

HelenaH
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: čtv říj 06, 2011 15:30
Bydliště: Praha

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od HelenaH » úte lis 08, 2011 19:26

Tak pro všechny uvedu pokračování naší situace, třeba to pomůže do budoucna i dalším. Včera jsem volala na dopravku všechny nové informace k autu (část SPZ) a ten co to šetří tak tam nebyl. Prý mu to napíší a ráno mě zavolá. Samozřejmě se neozval, tak jsem ho dnes ráno volal a sdělil mu vše co jsme vypátraly. Poděkoval a prý odpoledne zavolá. Samozřejmě nevolal to se dalo čekat. Prý toho šetří hodně a je moc brzy něco vyhledat. Proto jsem v 19 hodin vyrazila na Místní oddělení Policie, abych zkusila podat trestní oznámení na neznámého pachatele za způsobenou škodu. Bohužel jsem byla vyvedena z omylu, že to nelze, protože, když to již šetří dopravní policie, jako doravní nehodu, tak nelze podat trestní oznámení za způsobenou škodu v téže věci. Musím prý čekat, až dokončí dopravka celé šetření. To může trvat až 3měsíce, ale to je hrůza. Sami na obvodě mě řekli, že to bude vše záležet na tom, jak se bude chtít dopravce hledat v registrech. Mám prý dost indicií, ale záleží to na tom, jak se bude dopravce chtít hledat. Takže šílená představa pro mě. Obvoďáci mě však poradili ať si seženu nějakého likvidátora a nechám to poškozené auto od něho nafotit, aby byly k dispozici fotky, které dělají pojišťováci. To pro případ, kdyby se nakonec našel ten lump co to udělal a začalo jednání s jeho pojišťovnou. Také mám nechat zpracovat předběžné posouzení rozsahu oprav a vypracovat to písemně s razítkem servisu, abych předešla tomu, že to budou chtít hodit na totálku. Takže, jakmile budu vědět cokoli nového hned se podělím.

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od faldicek » úte lis 08, 2011 19:33

No tak to pěkný, doufám, že se ten zmetek najde... :shock:

Werner
Člen RCČR
Příspěvky: 34
Registrován: ned bře 09, 2008 22:19
Bydliště: Praha

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od Werner » úte lis 08, 2011 19:39

co zkusit jednu z televizí?
Scenic II - odcizen
Grand Scenic III

HelenaH
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: čtv říj 06, 2011 15:30
Bydliště: Praha

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od HelenaH » úte lis 08, 2011 20:02

Také mě tu televizi policajti radili :) , protože jsem zatím nepodepsala papír o mlčenlivosti, ale to je věc, u které jsem na velkých pochybách. Nechce se mě ukazovat dítě v televizi, jako cvičenou opičku, protože na tom to mají ty televize založené, kvůli sledovanosti.

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od krt.ecek » úte lis 08, 2011 22:09

Ja myslim, ze by to mohli i bez ditete,proste to zkusit...

Jinak ty radia prud porad dokola,treba na Impulsu (nejposlouchanejsiradio) jsem to neslysel...:)

Dalsi co by mohlo pomoci je idnes.cz a novinky.cz hodne lidi to cte.


Bohuzel clovek se musi snazit sam:(

Neni okolo nejaka banka,bankomat atd.? tam jsou kamery
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od Zefek » úte lis 08, 2011 23:35

Pokud budete dělat fotky, tak by bylo dobré, aby to někdo nějak zaprotokoloval. Protože udělat si jen tak fotky a pak říkat, že to auto takhle vypadalo. ... Chtělo by to podpis nějakého likvidátora + nějaké razítko, případně notáře, jestli to jde. Prostě co nejvíc věcí zajistit pro případ, že by po třech měsících policie toho lumpa vypátrala, tak aby to bylo po ruce a s nějakým dokladem o tom, že to tak skutečně bylo. Tři měsíce jsou dlouhá doba, potom si ani nevzpomenete, že se něco takového stalo! Pozor na to, čas hraje důležitou roli.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

HelenaH
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: čtv říj 06, 2011 15:30
Bydliště: Praha

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od HelenaH » čtv lis 10, 2011 17:43

:lol: Hlásím jednu a to velikánskou novinku. Samozřejmě policie do dnešního nic nezjistila a nevypátrala. Jen mě hasiči zjistili, že sice kamery na křižovatce snímaly, ale bohužel nenahrávaly, tak tam nic není. Tak jsem jen zamáčkla slzu a plánovala kde ještě pátrat. Spojila jsem se s redakcema některých novin a zítra vyjde výzva v Metru a MF Dnes, aby se řidič přihlásil. Když jsem jim poslal podklady tak mě, ani ne za půl hodiny volala jedna schopná redaktorka z MFDnes a nahlásila mě SPZ toho pacholka co nás naboural. Jen mě spadla čelist a koukala jsem. Měla to během 10minut zjištěno. A stačilo jí na rozdíl od policie, která má centrální rejstřík, ten večejně přístupný na internetu. Zadávala zjištěné části SPZ na stránky České Kanceláře Pojistitelů a tam ho dohledala. Je to opravdu MAN a má SPZ 9S5 4941. Tak jsem to obratem volala na policii s radostí, že něco podniknou, ale byla jsem asi jen naivní. Ten vyšetřovatel má dovolenou tak mu to napsali a až přijde do práce, tak mě snad zavolá. Musím proto osobně na jejich velitele, aby se to pohlo a já nečekala do Vánoc. Chci poděkovat touto cestou všem za pomoc při pátrání a všechny rady a odkazy, jmenovitě pak za osobní pomoc panu Martinovi Kuželíkovi a panu Lukáši Macounovi z RainbowCars, který mě vyšel vstříc a bude mě auto opravovat.

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od defuckto » čtv lis 10, 2011 17:44

Tak držím palce ať to dobře dopadne.. ;-)
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Martin
Člen RCČR
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 02, 2004 13:22
Bydliště: Praha-východ

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od Martin » sob lis 12, 2011 12:00

Myslím, že je to na dobré cestě. Doufáme, že mu ta sviňárna (jinak to totiž nazvat nelze) jen tak neprojde, a budeme usilovat i o to, aby to jen tak neprošlo ani Policii, protože to, co předvádějí za naše peníze, nad tím zůstává rozum stát. Příště bych nechal pana policistu, až si třeba zlomí nohu, ležet cca týden na chodníku, protože doktor má přeci taky nárok na dovolenou. Minimálně bych to viděl na pěknej článek v novinách, nebo možná i televize? :?
Laguna´95 1.8i, ex.Espace II´96 2.1TD

HelenaH
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: čtv říj 06, 2011 15:30
Bydliště: Praha

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od HelenaH » sob lis 12, 2011 13:15

:D Všechny zdravím a hlásím radostnou zprávu. Včera mě dopátral pan Macoun z Rainbowcars majitele toho Manu co to udělal. Ten o tom totiž vůbec nevěděl a zaměstananec co to udělal, mu to ani neřekl. Přiznal se, až když na něho udeřil. Včera večer dorazil, sepsali jsem záznam o dopravní nehodě a nahlásili to na jeho pojišťovně (má Kooperativu). Máme tak již číslo škodní události a teď mě čeká další etapa boje, tentokráte s likvidátorem pojišťovny při stanovení výše škody. Pro majitele auta co nás nabouralo to tím všechno skončilo, nehodu nahlásil, ale pro nás začínají velké starosti a nešlo to na totálku a abychom ze škody alespoň opravili a zprovoznili auto. Celá SPZ toho MANU co nás naboural je 9S5 4941, takže hasiči měli pefektní postřech a jsem jim strašně vděčná za ten poznatek, protože bez nich bych se neměla v začátku pátrání čeho chytit a nikdy by se nenašel. Jsem zvědavá, kdy ho vypátrá Policie, protože vyšetřovatel má dovolenou, kdy se vrátí mě nemůžou říci, až se vrátí tak mě prý určitě zavolá :roll: .Jeho vedoucí, který by to mohl předat někomu jinému a tak to urychlit končil ve středu ráno a přijde až v úterý :shock: . Takže pokud bych se měla spolehnout na práci naší policie znamenalo by to, že po třech měsích bych dostala papír, že pachatele se nepodařilo dohledat a je neznámý. Chci tak moc poděkovat všem, kteří mě pomáhali hledat a pátrat a pomohli mě najít pachatele. Samozřejmě napíši, jak to bude probíhat na pojišťovně a k čemu se dopracujeme.

HelenaH
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: čtv říj 06, 2011 15:30
Bydliště: Praha

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od HelenaH » sob lis 12, 2011 13:19

I když co se divím, u nás to byly jenom pitomé plechy. Lidé jsou dnes schopni všeho.

http://www.novinky.cz/krimi/250350-ridi ... -ujel.html

HelenaH
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: čtv říj 06, 2011 15:30
Bydliště: Praha

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od HelenaH » úte lis 15, 2011 22:36

Dobrý večer všem, teprve teď jsem se dostala k tomu, abych popsala co se děje dál s nabouraným autem. Vše je nahlášeno na Kooperativě, jejich technik co auto přijel nafotit, tak to nejprve hodil na totálku, později se nechal ukecat na ponížení ceny opravy a tak snad bude souhlasit s předloženým rozpočtem oprav. Nelíbil se mě přístup pojišťovny (já zničené auto, jejich klient má jen odřenou samolepku, navíc od nehody odjel) proto jsem navštívila tiskového mluvčího a seznámila ho s mojí situací. Slíbil, že se bude snažit to nějak vyřešit. Raději jsem ještě zajela na techniky, aby věděli, že nemám zničené auto, ale hlavně zdravotní pomůcku. Dost mě dostalo, když mě takový postarší pán sdělil co bych po nich chtěla, že jsem měla stejně staré auto ( jeho slovy vrak) a opravou by mě ho zhodnocovali. Tak jsem se mu snažila vysvětlit situaci, do jaké mě jejich klient dostal a co mě způsobil. Teprve následující dny ukáží zda bude Kooperativa chtít věc řešit tak, abych byla schopná nechat auto opravit a bylo, alespoň trochu jako před tím.Jinak do dneška se se mnou ještě policie nespojila a tak ani nevím zda si už našly viníka nehody i když už mají odemě jeho celou spz a později jsem jim i zdělila jeho adresu a celé jméno.Ale za to my bylo policií zděleno že se to může řešit až 6 měs.

radata
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: pon srp 17, 2009 02:10
Bydliště: tábor

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od radata » sob pro 10, 2011 19:30

Tak jak si natom me do espase tukly zezadu pred 2lety mel sem tenkrat toho 3litra z 2003 podle fotek sem natom byl mnohem lip a odhad pojistovny byl 230tis takze totalka protoze odhadni cena v ty dobe byla 190tis jenze sem si ho chtel nechat tak to daly do ty jejich aukce a ja dostal jen 90tis a auto my zustalo doufam ze dopadnes lip
megane grand scenic 1.5dci 78kw 5,2l/100km
megane 1.5dci grandtour 4.4l/100km social verze(prodano)
grand espace 3,0dci 9,2l/100km initial (prodano)
velsatis 3.0dci 8,8l/100km initial (prodano)
espace 3,0dci 7,6l/100km initial (prodano)
espace 3,0dci 7,8l/100km privilege proactive (prodáno)
master 2,8dti 9l/100km s podvalem10-11l/100km (prodano)
Yamaha YZF 1000R Thunderace
když vim rád poradím, když nevim potupně se zeptám.

HelenaH
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: čtv říj 06, 2011 15:30
Bydliště: Praha

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od HelenaH » ned pro 11, 2011 12:53

Tak včera se situace pohnula již tím nejlepším směrem. Byla to sice dlouhá cesta, stála mě velké nervy a peníze za telefony, ale zdá se, že se námaha vyplatila. S prvním jednáním na pojišťovně, kdy se to snažili hodit na totálku jsem nesouhlasila. Následně pojišťovna přišla při druhém jednání s tím, že stanovila strop pro opravu na 80tis. Prý musíme udělat oba kompromisy a slevit. S tím jsem také nemohla souhlasit, protože za tu cenu bych to neopravila. Tak jsem zkusila navrhnout cenu 95tis., za kterou by to bylo snad trochu reálné ze strany servisu opravit. Postupem času se ukázalo, že to bude o trochu víc. Ve čtvrtek jsme zaslali na Kooperativu celkový rozpočet prací, s tím, že auto nám příští týden dovezou a prý bude, jako nové. Celková částka na opravu vyšla na celkových 99.670,-Kč. Tak jsem čekala, jak se bude na to tvářit pojišťovna. Čekala jsem negativní reakce. Raději jsem poprosila tiskového mluvčího Kooperativy, který náš příběh znal již z novin, aby se na to podíval a nemusela jsem čekat 3 měsíce, jak má pojišťovna ze zákona na vyřízení. Mile mě překvapilo, že obratem zaslal email, že hned v pátek pojišťovna uzavřela celou škodu s tím, že již poslali na účet celou částku za opravu, tak jak byla rozepsána ve faktuře od servisu a ani se necukali. To jsem jen koukala. Tak jsem měla štěstí v neštěstí. Hlavně však byly velkou tlačenkou v jednání s pojišťovnou ty naše články v novinách. Docela se hnula i policie v řešení nehody. Již za 15 dní od nehody jsem měla doma papír o ukončení šetření nehody a předání do správního řízení na Magistrát. Tak i z této strany je posun. A zase díky novinářům. Proto to chce nedat se při jednání s pojišťovnou, protože je dost precedentních rozsudků Nejvyššího a Ústavního soudu, které vydaly ohledně pojišťoven a jejich plnění z povinného ručení a lze z nich vycházet při podobných událostech. Chce to tlačit od prvního okamžiku na řešení, ale takového, aby jste na to nedoplatili Vy. Klidně se nebojte obrátit se na média a pokud to dojde až na soudní řízení, jděte do něj, pojišťovny to v 99% vzdají předem, nebo prohrají. Taky jsem byla rozhodnutá hnát to, až do soudního řešení, pokud by pojišťovna nechtěla uhradit všechny peníze co oprava stála, abych měla auto ve stavu, jako před nehodou. Děkuji proto všem za rady a pomoc, kterou mě zde poskytli a samozřejmě hodím sem fotečky opraveného auta až dorazí. Helča

radata
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: pon srp 17, 2009 02:10
Bydliště: tábor

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od radata » ned pro 11, 2011 14:23

Tak to koukam ze zaplatily 100% a ze nedaly amortizaci me nedavno couvly do satise mam taky 2003 rok a uz my nato souply 20% amortizaci
megane grand scenic 1.5dci 78kw 5,2l/100km
megane 1.5dci grandtour 4.4l/100km social verze(prodano)
grand espace 3,0dci 9,2l/100km initial (prodano)
velsatis 3.0dci 8,8l/100km initial (prodano)
espace 3,0dci 7,6l/100km initial (prodano)
espace 3,0dci 7,8l/100km privilege proactive (prodáno)
master 2,8dti 9l/100km s podvalem10-11l/100km (prodano)
Yamaha YZF 1000R Thunderace
když vim rád poradím, když nevim potupně se zeptám.

HelenaH
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: čtv říj 06, 2011 15:30
Bydliště: Praha

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od HelenaH » ned pro 11, 2011 14:45

Našla jsem totiž na stránkách ústavního soudu rozsudky ohledně uplatnění amortizace ze strany pojišťovny a když jsem se o nich zmínila, tak obratem otočili a nebyl problém. Jak je vidět tak se snaží odrbat každého, kdo se po nehodě nedokáže ve všem orientovat, dají mu hned něco podepsat, nabídnou první částku peněz a na to dost lidí slyší a kývnou na to. Opravdu se vyplatí dát se do boje s nimi a nedat se.
Tady jsem brala inspiraci:
Případ poškozeného V.P., projednávaný u Obvodního soudu pro Prahu 1 pod sp.zn. 19 C 177/2010, žalovaný Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
.... Co se týká odpočtu amortizace, shledal soud s ohledem na nález Ústavního soudu sp.zn. II. ÚS 2221/07 ze dne 19.3.2008 odpočet ze strany pojišťovny jako nepřijatelný, protože náklady na provedení opravy by uvedly vozidlo pouze do stavu, v jakém bylo před nehodou a v žádném případě by nedošlo ke zvýšení jeho obecné ceny, tedy k jeho zhodnocení.

A takových rozsudků je tam několik. Stejné to je i s havarijním pojištěním.

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od krt.ecek » ned pro 11, 2011 21:58

mjeden rozsudek jsem sem cely koppiroval (topic nehoda aamortizace)
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Martin
Člen RCČR
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 02, 2004 13:22
Bydliště: Praha-východ

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od Martin » pon pro 12, 2011 13:12

Tak moc gratuluji k úspěchu. Opravdu se vyplatí nepolevit a hádat se s pojišťovnou co to jde. A v nejhorším je opravdu nejlepší vyhrožovat novinami a televizí, spousta pojišťoven má interní předpisy, podle kterých se člověku takto vyhrožujícímu nemá moc odporovat. Oni si to vyberou jinde.
Ještě by mě zajímal postih toho, co to způsobil, nějaká tučná pokutička by nezaškodila, aby si to pro příště pamatoval. Protože tu spoustu času, peněz za vyřizování a hlavně ty nervy, to vám nikdy nikdo nezaplatí.
Držím palce, ať oprava dopadne k maximální spokojenosti. Pár drobností jsme sice s nimi řešili, ale jinak byly opravy dobře provedené.

P.S. Dali jste do požadavků i to náhradní auto? Nárok na to rozhodně máte.
Laguna´95 1.8i, ex.Espace II´96 2.1TD

HelenaH
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: čtv říj 06, 2011 15:30
Bydliště: Praha

Re: pomoc s touto situací

Příspěvek od HelenaH » čtv pro 15, 2011 20:21

Dnešním dnem by jsem mohla uzavřít celou anabázi s rozpáraným autem. Dneska mě totiž bylo přivezeno auto domů, a je jako nové. Nikdo nic nepozná. Taky už pojišťovna proplatila celé náklady za opravu auta a ještě zbývá proplatit zapůjčené auto po dobu oprav. Musím říci, že to byl tedy velmi krušný měsíc. Ještě mě taky čeká správní řízení na magistrátu, kam to již přeposlala policie, jsem zvědavá, jak viník dopadne po tom co udělal.
Dávám Vám tady odkaz na průřez fotografií auta, jak procházelo opravou v servisu a jak nakonec vypadá. Auto jsme měli v RainbowCars servis, který nám doporučil tady na Renault Clubu pan Martin. Tímto mu moc děkuji za pomoc a podporu.
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 320&type=1
Moje poučení do budoucna je a to bych i radila všem co se jim stane něco podobného, je hádat se a hádat s pojišťovnou a studovat na co máte nárok a nepolevit, protože pojišťovny si totiž děsně vykládají zákony po svém. A v nejhorším případě to vzít přes tisk a jiná média, to totiž nemají rádi a nebo co jsem udělala já i přes tiskového mluvčího pojišťovny a nebát se mu říct co podniknete, i to že to dáte k soudu, toho se totiž oni moc bojí a hned je dohoda možná:) Vlastně né dohoda, udělají to na co máte ze zákona nárok. Prostě vás neošidí, což dělají velmi rády.

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti se servisy autorizovanými“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti