Renault auto Zličín

doporučení, kritika, rady kam se obrátit

Moderátor: Moderators General

onemaen
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 03, 2009 16:14

Renault auto Zličín

Příspěvek od onemaen » úte lis 03, 2009 19:09

Popisovat mou příhodu s koupí auta je na dlouho,ale zkrátím to. Auto jsem kupoval před rokem (listopad 2008). Auto bylo ojeté, najeto 34000km. Zkušební jízda na tzv. letních pneu OK.Domluvil jsem slevu, defend lock, zimní pneu zdarma. Vše podezřele jednoduše. Při koupi výměna pneu za nové zimní, letní uloženy v servisu. Koncem dubna 2009 výměna pneu. Od začátku po výměně, šílený hluk. Nějak jsem tomu jako amater nvěnoval pozornost. V červnu 2009 mě kamarád upozornil na totálně sjeté gumy. Nebyly letní, ale univerzální a totálně sjeté. Těžko se tak stalo za dva měsíce, když navíc 14 dnů bylo v Renault servisu na opravě. Prodejce na mou námitku reagoval zvláštně, prý jsem byl na zkušební jízdě a že na gumy se záruka nevztahuje a že jsem dostal zimní pneu zdarma. Reklamace odeslána i na Renault ČR,ale žádná odpověď. Takže až budete kupovat auto, zkontrolovat i pneu. Poučení pro další koupě.

Příběh pokračuje: V březnu se mi stala nehoda. Najel jsem na odpadlé kolo nálaďáku ve tmě. Na první pohled krom prasklého ráfku a blatníku s podběhem vše OK.Koupil jsem nový ráfek, vyměnil pneu. Po 3 týdnech garančka na Renault Zličín. Na nic nepřišli, vše OK, jen upozornili na ten blatník s podběhem. Za další dva týdny výměna na letní pneu. V papíru ze servisu "tzv. semafor" vážné poškození tlumiče a další věci kolem. Kontaktoval jsem pojišťovnu, ta hradila škodu. Co je zarážející, že na tyto závady nepřišli při garanční prohlídce. No nic, asi ne.
Po 10 dnech mi auto opravili, dle fotek to vypadalo krásně, nic nebylo vidět. Cena 69000Kč. Ptal jsem se na cenu, proč tolik. ak vše ocohotně vysvětlili, a dodali, včetně toho nového ráfku. Ten starý jsme vyměnili. Ale pokud jste četli dobře, víte že jsem koupil sám nový. Tak se ptám, proč ho mění, když byl nový, vyměněný na můj náklad. A pán na to, že už to mají nasazené, a že mi to kolo dají do kufru, pokud chci. Načež jsem reagoval tím, že chtějí udělat podvod na pojišťovnu a trochu si zvednout výdělek. Jednak cenou zakázky, a taky prodejem mého nového disku, pokud bych se neozval. Napsal jsem stížnost na Renault a dodnes mi na to nidko neodpověděl, jen nějaký pán volal, že je vedoucí opravářů, ale pak již nic. Jen email od vedoucího celého servisu, že to tak nebylo a že můžu být rád... Tak to je ponaučení pro laiky, jako jsem já, nečekejte, pokdu jste sami ve své práci profesionál, že tak jednají v Renault Zličín. Ani technik ani jeho šéf tedy v žádném případě. K práci klempířů a lakýrníků nemůžu říct ani popel. Zbytek šílený. DEJTE SI TAM POZOR. NEBO RADĚJI JDĚTE JINAM. ZAJÍMÁTE JE JEN KDYŽ KUPUJETE NOVÉ AUTO, NEBO MÁTE OPRAVU ZA 50 LITRŮ, KDE SI MŮŽOU NAPAKOVAT KAPSY NA DÍLECH. Emaily mohu na požádání jako důkaz svých tvrzení poslat zájemcům.
Renault Megane Grandtour 2006

Jay256
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 09, 2010 10:39

Příspěvek od Jay256 » úte úno 09, 2010 11:19

Něco na tom bude ... nějaký ten pátek zpátky mi můj postarší Mégane tu a tam odmítal startovat a jelikož jsem sám žádnou zjevnou vadu nenašel, došla mi trpělivost a Zličín byl poblíž, nechal jsem ho tam odtáhnout. Odpoledne mi volali smutnou správu, že mám přetržený rozvoďák a možná nechráněný styk válců s pístama, cena opravy v desítkách tisíc.

Tu jsem odmítl - buď se A) motor skutečně potkal, v tom případě ho už nemělo ani cenu opravovat, nebo B) nekontrolují případně nepoznají přetržený řemen, a nebo C) se mi chystali nadměrně provětrat peněženku. Druhý den jsem vlastními silami vyloučil variantu A, řemen byl na svém místě a v celku. A když se udělalo hezky, auto normálně nastartovalo - neznačkový servis poté odhalil vadnou zapalovací jednotku, po výměně vše ok.

Takže zbyly varianty B a C ...

fandarenault
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř led 06, 2010 13:34
Bydliště: Vsetín

Opačná zkušenost

Příspěvek od fandarenault » úte úno 09, 2010 12:25

Tak já zase byl ve Zličíně spokojen.Příjemný a profesionální příjem a vůz mi spravily na počkání.Byla mi nabídnutá,,paušální cena´´ a celkem dost jsem ušetřil.

Uživatelský avatar
Čouďas
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: pát pro 12, 2008 19:36
Bydliště: Praha 13

Příspěvek od Čouďas » ned bře 28, 2010 11:54

Já jezdím do Renaultu na Zličín jak na prohlídky,přezouvání nebo když něco potřebuji a nemohu si na nic stěžovat.Ochotný a vstřícný přístup.Kvalita a ceny přiměřené značkovému servisu.Prostě jsem spokojený a neměnil bych 8)
Renault Scénic RXT16 - 1,6/16V/79kW rv.2000

sunava
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 26, 2010 20:57

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od sunava » sob úno 12, 2011 18:30

Zkušenost se servisem Renault Zličín ze srpna/září 2009: auto (Laguna) při neutrálu na otáčkách pod 1000, celé se klepalo. Takže na diagnostiku, výsledek vstřiky. Po telefonu řečeno, že oprava bude stát 12tisíc - OK. Při vyzvednutí cena 23tisíc! V zakázkovém listě navíc odhadem cena 10tisíc. Neskutečné dohady, prý 12tisíc byla cena bez DPH a jen za vstřiky, navíc je nutno připočítat práci, mechanik prý do telefonu říkal 16tisíc, hovory mají prý nahrávané (NEBYLA PRAVDA - JEN ZASTRAŠOVÁNÍ), auto zabaví, dokud nezaplatíme!!! Na Renault lince absolutně nepomohli (ve smyslu co dělat, auto jsme potřebovali a oni nám ho de facto "zabavili", jen řekli, že cena je oprávněná. Samé nervy, konzultováno dokonce se SOS. Jakmile jde do servisu s autem mladá baba, navíc blond, páni servisáci si asi myslí, že je blbá. Nakonec na ně naběhl chlap, trochu zakřičel, cena 16tisíc s DPH. Takže výsledek: NENECHTE SI NIC LÍBIT! TRVEJTE SI NA DOHODNUTÉ CENĚ! ZLIČÍN NEDOPORUČUJI!!!

jarda144
Člen RCČR
Příspěvky: 252
Registrován: čtv led 13, 2011 00:15
Bydliště: Praha Letňany

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od jarda144 » pon kvě 02, 2011 23:56

Na Zličíně jsem auto nekupoval a ani neservisoval, ale při nákupu náhradních dílů velice neochotný. Holt jsem je otravoval, když jsem si nekupoval nové auto. (asi podle nich)
Takže si dovedu představit jednání při servisu.
Škoda 1000-136 favorit felicia vw passat santana chevrolet kalos
Renault 21 Nevada 1.7 TSE r.v.1988 prodáno

Renault Laguna RT 2.2D r.v.1995 prodáno

Renault Laguna 1.9dci r.v. 2000 od 20.3.2014 prodáno


Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 aktual

Renault Laguna 3.0 24v r.v. 1999 aktual

Kajman
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: čtv bře 03, 2011 10:07

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od Kajman » pon čer 06, 2011 10:44

jarda144 píše:Na Zličíně jsem auto nekupoval a ani neservisoval, ale při nákupu náhradních dílů velice neochotný. Holt jsem je otravoval, když jsem si nekupoval nové auto. (asi podle nich)
Takže si dovedu představit jednání při servisu.
Musím potvrdit, při nákupu ND, máte pocit, že jste je právě vzbudili, a pokud nepotřebujete věc za 20 tisíc, tak že je hrozně otravujete. Navíc vědí prd, jedou jen dle tabulek a pojistný šrouby mi nakonec stejně dali malý. (výjimkou byla jenom jedna pani, která asi zaskakovala, protože jsem jí víckrát neviděl a ta byla hodně ochotná)
Renault laguna III grandtour GT 2.0dci 131kw

Uživatelský avatar
Movalis
Starting member
Příspěvky: 77
Registrován: stř zář 05, 2007 16:19

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od Movalis » stř čer 08, 2011 14:51

Moje zkušenost je teda opačná. Auto jsem tam taky nekupoval ani neservisoval, jezdím tam na minute servis měnit žárovky, mazat vrzací pedály a ztrapňovat se při nefuknčnosti otevírání dveří zevnitř při aktivované dětské pojistce, ale vždycky bez problémů.
Renault Megane Grandtour 1,6 16V, 2007

Uživatelský avatar
lujule
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: úte srp 16, 2011 21:53

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od lujule » úte srp 16, 2011 22:49

Před týdnem jsme kupovali nového Mégana Grandtour.

Popravdě jsem měl vytipováno pár dealerů, které jsem oslovil s tím, že mám auto z roku 2003, které chci na protiúčet. První dealer byl Renault Kubíček z Olomouce, který dokázal starý vůz odhadem rozmezí ceny ocenit přes mail. Jelikož jsme z Prahy a v OC máme rodinu, bylo nasnadě oslovit pražského dealera, přičemž Zličín máme nejblíže.

Na Zličíně se nám věnoval pan Michal Černý, prodejce nových vozů, jehož prodejní um byl doslova utrpením... K vytipovanému autu a autu naprodejně nám v podstatě nic neřekl aniž bychom se přímo nedotázali. Samozřejmě, že fakta o Grandtouru jsem měl nastudovaná, a že k autu patří 4 kola, volant, řadící páka a výfuk věděla i manželka, takže z mé strany šlo i o testování ochoty prodejce jednat a prodat.

Pan Černý nám nenabídl zhola nic atraktivního čím by nás zaujal a my se rozhodli koupit vůz u něj. Ohledně ceny odmítl jednat, výbavu navíc zdarma přidat nemůže atd. atd. Dohodli jsme se, že mu zašlu mailem podklady k ocenění stávajícího vozu s tím, že se mi v pondělí (byla sobota) ozve s odhadem výkupní ceny. Cenu nezaslal dodnes, avšak sdělil mi, že "cena by se definitivně potvrdila při fyzické prohlídce vozu...". Reagoval jsem ve smyslu, že je sice hezké, že definitivní cenu potvrdíme při fyzické prohlídce vozu, avšak stále jsem nedostal ten odhad. Odpověď přišla záhy od pana Tremla "přesná cena vozu se u nás dá sdělit pouze při fyzickém prohlédnutí vozu.Bohužel nám naše interní nařízení nedovolují vůz ocenit z fotek a údajů zaslaných klientem emailem,jelikož vykoupené vozy postupujeme smluvnímu autobazaru a s ním taktéž komunikujeme výkupní cenu vozu.".
Podotýkám, že pan Černý při osobním kontaktu tvrdil přesný opak (auto orientačně odhadneme z mailu, vykoupené vozy prodáváme u nás...). Dále jsme si objednali zkušební jízdu v Grandtouru nejlépe 74kW. Absolvovali jsme ji v hatchbacku 81kW. Pravda, mohli jsme vyfasovat coupé GT Line 2,0 dCi 118kW, takže zde spokojenost a chvála Zličínu, i když červenou barvu VIF jsme nechtěli. :lol:

Dalším zajímavým faktem byl termín dodání nového vozu. Náš výběr zanmenal vůz z výroby. Na Zličíně bylo dodání vozu v půli listopadu 2011, všude jinde (Olomouc Kubíček, A.M.O.S. Otava) v půli října 2011. Jak by vše dopadlo nevím, pořídili jsme o výbavu lepší skladovku (Advantage) v A.M.O.S. Otava se slevou a výbavou navíc... Konkrétně s paní Ventlukovou se jednalo příjemně a měla snahu prodat - najít východisko pro oba.

Vrátím-li se k porovnání Auto Kubíček vs. Zličín - tak prodejkyně v Olomouci se aktivně zajímala o naši představu, navrhovala varianty slev resp. výbavy, do druhého dne zaslali cenový interval výkupu starého auta a zaháčkovala si mne cenovou nabídkou na nový vůz. Na Zličíně nezájem jako v Albertu u pokladny. :roll:

Mégana jsme koupili v A.M.O.S(u) a staré auto prodali bokem za cenu o něco vyšší než nabídli v Olomouci. Pokud bych kupoval z výroby tak bych pravděpodobně objednával v Olomouci.

Pokud je tedy na Zličíně stejný přístup v servisu jako při prodeji tak "pane jo"... :shock:
Megane III Grandtour 1.6 100k Advantage šedá Eclipse 08/2011
ex HONDA Civic 1.6 110k ES SatinSilverMetalic 03/2003

Werner
Člen RCČR
Příspěvky: 34
Registrován: ned bře 09, 2008 22:19
Bydliště: Praha

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od Werner » pon srp 22, 2011 23:22

Nebudu psát o servisu, ale o prodeji.
Kupovali jsme zde již druhého scenica (dvojku nám ukradli v lednu). P.Treml je velice pohodový, slušný a věci znalý prodejce. Auto nám popsal a půjčil na předváděcí jízdu (je mnohem lepší, když si auto projedete sami a nesedí vám za zády cizí člověk). Následně jsem oslovil více dealerů s poptávkou konkrétního vozu. Zličín nebyl nejlevnější, nicméně po jednání p.Treml šel s cenou nejníže ze všech. Auto bylo dáno do výroby a p.Treml nás pravidelně informoval, v jakém stavu vůz momentálně se nachází (výroba, termín transportu do ČR,...). Všechny dané termíny dodržel.
Závěr - naprostá spokojenost.
Scenic II - odcizen
Grand Scenic III

roodie
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: úte zář 27, 2011 16:32

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od roodie » stř lis 02, 2011 11:50

To jsou pěkný věci. Tak já jen tak trošku do mlýna. Do Zličína to mám při cestě na jednání, tak jsem si řekl, že ty zástěrky co sháním, koupím tam. Na netu jsem našel telefonní číslo, zavolal, velmi ochotná slečna mě přepojila na prodej ND a pak se děly věci. Nejslušnější co ten hulvát řekl, bylo "co chcete" místo pozdravu - dobře. já:Chci zástěrky na C III. on:A co já s tím mám dělat? já:Zajímala by mne cena a kdy bych si je mohl vyzvednout. on: jo takhle? takže ještě bez práce a jen tak otravujete? já:máte pravdu, už Vás otravovat nebudu. Tím jsem hovor skončil. Takže jsem zavolal do Avantu, kde bylo auto kupovaný a super přístup a hrozně milej chlápek a ještě mi zavolal, když zástěrky přišly. Takže asi tak. Do Zličína nepojedu, byl bych asi nepříjemný

Werner
Člen RCČR
Příspěvky: 34
Registrován: ned bře 09, 2008 22:19
Bydliště: Praha

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od Werner » úte pro 27, 2011 13:10

V červnu jsme si na Zličíně koupili nového Scénica. V říjnu si kuna udělala v motoru hnízdo a vykousala všechny odhlučňovací výplně. Dojel jsem na Zličín a po prohlídce jsem od přejímacího technika dostal odpověď - "Škoda cca 3.600 Kč, je to zbytečné hlásit na pojišťovnu při spoluúčasti 5 tis. Kč, náhradní díly se musí objednat." Auto jsem si pro jistotu nafotil.
Po cca 2 týdnech auto přijímal jiný přejímací technik na cca 2 dny práce. Druhý den volal, že našli další vykousaný díl, cena celková za vše 5.380 Kč a není nutné dávat na pojišťovnu.
Po 4 dnech jsem si auto převzal. Ke své bl.. jsem si pro auto přijel večer a místo prohlídky při převzetí jsem klábosil s prodejcem, tudíž jsem auto převzal jen papírově. V sobotu jsme si auto prohlédli a zjistili, že nevyčistili motor a jednu výplň nevyměnili. V pondělí při reklamaci si přejímací technik vzal k autu mechanika, který auto opravoval. Ten do motorového prostoru koukal jak do... a nevěděl co má říci (chudák to odnesl on, přestože jen plní pokyny přejímacího technika). Cena výplně 3.800 Kč a mám si rozmyslet, zda-li jí mají objednat. Prý to je již vše.
Škodu jsme v této fázi již nahlásili na pojišťovnu (naštěstí jsme měli své fotky), ale pořád nám něco říkalo, že to není všechno. Volali jsem po všech prodejnách, jestli někde nemají stejný vůz se stejným motorem, abychom se ujistili, že opravdu už nic jiného není poškozeno. Neměli. Nakonec se nám podařilo jeden sehnat u známých a jaké bylo naše překvapení, když jsme našli další výplň, která chyběla (až z fotek jsme zjistili, že tam kuna nechala zbytek, který servis odstranil, ale nedoplnil celou výplň).
V servisu přejímací technik si musel ofotit si naše fotky, aby vůbec byl schopen objednat příslušný díl.
Celková cena vyšla na 10.845 Kč. Bez jakékoli omluvy ze strany servisu za neodbornou prohlídku a práci. Naštěstí pojišťovna škodu zaplatila.
Servis Renault Praha Zličín společnosti RENAULT RETAIL GROUP CZ, S.R.O. je pro nás TABU!!!
Scenic II - odcizen
Grand Scenic III

Uživatelský avatar
madsnail
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte pro 27, 2011 20:52

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od madsnail » stř pro 28, 2011 12:52

Mame v rodine jiz 4 auto od RPZ a nemuzeme si stezovat. Tak asi jako vsude: jsou tam lidi velmi schopni a mili, a lidi neschopny a ... neprijemny.

Sem tam se neco vyskytlo - treba byla garancni oprava 30 tkm jeste v zaruce a po 14 dnech - zaruka jiz nebyla - prestala fungovat klimatizace. Ukazalo se, ze je to zavazna chyba (=draha oprava), bylo to urcite jiz nejakou dobu predtim - coz jsme moc zaplatit nechteli. Zeptali jsme se, zda to mela garancni oprava odhalit ....... zrejme mela (nejsem automechanik), ale neohalila. :o
Skoncilo to k nasi plne spokojenosti ... auto bylo opraveno s finalni uctenkou 0 Kc pro nas.

Uz rok a pul jsme uvazovali o vymeme aut. Jedno se nam podarilo zachytit jeste na podzim minuleho roku - ne uplne nove, ale za skvelou cenu.
Pan ing. Trachta + pan Stepan proste nemaji chybu !!!

Pak jsme chteli jeste jedno. Na jare jsme si v ojetych tentokrat moc nevybrali - cena byla jen o par tisic mensi nez za nove. Nemelo to vubec cenu.
Dohodli jsme se na novem.

....... a skoncili jsme v naruci pana Cerneho. Nechci to moc rozebirat ... nechodi sem a nemuze se branit ... ale spokojenost jako s kolegou Stepanem se nedostavila.
Co se dostavilo bylo zklamani a rozhorcenost. Meli par aut bokem (nemuseli bysme cekat na dodani x mesicu) a na dovolenou v lete vyrazit jiz novym vozem.
Komunikace se bohuzel totalne zadrhla .... informace, ze jsou nejaka volna (skladova) auta nam jaksi nestacila a nez prisla dalsi zprava po 14 dnech jake (detaily) ... auta byla samozrejme pryc.
Pochopili jsme, ze tady to se zajmem obchodnika o (nasi) koupi noveho vozu bude uplne jine ..... vnucovat se nam moc nechtelo ... zrejme byl nekdo prednejsi.
(Vedeli jsme, ze na jare a v lete byla po novych autech opravdu velka poptavka a prodavalo se cokoliv a to za jakoukoliv cenu.)


Dovolenou jsme vyridili jinak a skoncili stastni opet v naruci pana Stepana, kde jsme nakonec udelali dalsi vyborny "kauf".
(Ikdyz se priznam, ze na zimu jsme nakup vubec neplanovali - puvodni plan byl: nechat nakup na pristi jaro, pristi rok. Nedalo se ale rici NE!)

Se servisem jako takovym jsme nikdy vylozene problem nemeli. Vzdy se vse vyresilo k nasi spokojenosti (viz vyse).

Z vypovedi ostatnich a zpetne pri premysleni o nasich zkusenostech to chce mit zpocatku stesti a kapnout na ty spravne lidi ... nebo si je postunym jednanim vytipovat. Pozdeji se vracet a komunikovat jen s nimi.
A to jak v nakupu, tak i na servisu. Kdyz se toho clovek drzi, je spokojeny. Co takhle udelat nejaky prehled lidi, na ktere se ma clovek obracet?
Prodaný Milášek: Megane II hatchback 1,5 dCi 2005 :? :cry:
Novorozený Milášek: Scenic III 1,6 dCi 2011

Werner
Člen RCČR
Příspěvky: 34
Registrován: ned bře 09, 2008 22:19
Bydliště: Praha

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od Werner » čtv pro 29, 2011 15:01

madsnail píše:Co takhle udelat nejaky prehled lidi, na ktere se ma clovek obracet?
Za nás:

prodej nových vozů - doporučuji p. Jana Tremla

servis - nedoporučuji p. Petra Uhereka a p. Jakuba Hořejšího.
Scenic II - odcizen
Grand Scenic III

Uživatelský avatar
madsnail
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte pro 27, 2011 20:52

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od madsnail » pát pro 30, 2011 00:03

Ano, to se mi libi! Pozitivni seznam ! :D

Prodej novych vozu: Jan Treml - dostali jsme na nej take velmi pozitivni reference/recenze

Prodej ojetych vozu: p. Stepan

Zastresuje je pan ing. Trachta - take doporucuji (, ale je to vedouci .... otazka zbytecneho "obtezovani" kvuli beznym vecim ... od toho tam ma lidi. Nemuze delat a starat se o vse. 8) )


Servis: p. Konarek
Naposledy upravil(a) madsnail dne ned bře 04, 2012 21:39, celkem upraveno 1 x.
Prodaný Milášek: Megane II hatchback 1,5 dCi 2005 :? :cry:
Novorozený Milášek: Scenic III 1,6 dCi 2011

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od mirak » pát bře 02, 2012 18:00

Kupoval jsem tam již druhé auto- předtím GSII a teď GS III.
Zkušenosti s koupí- jak bylo v předchozím příspěvku plně potvrzuji- velice solidně-p.Štěpán,ale i další prodejci nových aut.
Nyní mám i zkušenost s řešením reklamace- řešil technik pan J.Konarek a technik na dílně přes řídící jednotky- velmi profesionální přístup obou techniků. S takovým jednáním jsem spokojen, i když se řešila reklamace.
GS III 1,6 dCi

Uživatelský avatar
Espero
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: pon srp 27, 2012 12:19
Bydliště: Beroun (Tetín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od Espero » úte zář 04, 2012 15:00

S RRG na Zličíně jsem se setkal prvně v r. 2007, když jsme kupovali Logana MCV, tedy chtěli ho koupit. Byl tam prodejce, jméno už nepamatuji, který když jsem chtěl nějaké specifické vlastnosti leasingu, tak mě řekl, že když se mi to nelíbí, jak to spočítal, tak ať si jdu klidně jinam. Šel jsem jinam. Do Jihlavy ke Kudrnovi. Už když jsem jednal se Zličínem, měl jsem od něj nabídku a musím říci, že v důsledku těch specifik mě to auto za celou dobu splácení příjde asi o 4 tis. Kč méně, než dle propočtu ze Zličína. Svět se kvůli 4 tisícům nezboří, ale každá koruna dobrá. Proto jsem na Zličín v době záruky nejezdil, jezdil jsem k Freibergovi do Břevnova, jenže tam se ukázali nikoli jako opravna, ale spíše zničovna. Nebyla tam jediná oprava, kterou bych nereklamoval, nebo to nedodělával, nebo dokonce nekupoval nový motor zadního stěrače za 6 tisíc (už na Zličíně), když při jeho přemontování ze starých dveří do nových ho místo na 3 silentbločky připevnili na 2, takže se po čase "ukýval". Měl jsem smůlu, že auto bylo 5x násilně nezaviněně poškozeno, v sumární hodnotě cca 230 tis. Kč (přesto v okamžiku nárazu vždy stálo - 1x na červenou 2x na parkovišti a 2x bylo ve stoje vykradeno) a finální provedení oprav bylo odstrašující, zejména lak nebo protikorozní ochrana po vaření ve skeletu na spodku i když klempířské práce tam byly celkem kvalitní.
Lemplovství u Freiberga mne přivedlo na Zličín do servisu a myslím, že jsem udělal dobře, zatím zde kvalita oprav dobrá, ochota techniků také a můžu říci, že i přístup, hlavně p. Uherek v karosárně špičkový, mechanických oprav jsem zatím moc nepotřeboval, pouze běžný servis. Na ten Zličín jsem se naknec dostal proto, že kolem něj 2x denně jezdím do práce a domů, takže to je pro mně ideálně umístěný servis, musel jsem ovšem překonat averzi z r. 2007.

Protože p. Uherek byl dříve technikem u Hyundaje, nabídl mi servisování i mojí hjundajské dodávky a tak jsem tam začal jezdit paradoxně i s ní. Zatímco u Hjundajů mají na tohle auto hodinovou sazbu za práci 1125,. Kč, Renaulti na Zličíně to dělají za cca 650,-, takže jsou o dost levnější.

Vyzkoušel jsem si i jejich klempírnu, když mi v červenci opravovali Dacii po kroupách (cca 198 důlků) a kvalita opět špičková, i když na to májí externistu.

Letos jsem se rozhodl na Zličíně koupit Renaulta Thalii, prodával mi to v červnu p. Treml a díky němu jsem získal brutální 3 slevy v sumární hodnotě 120 tis. Kč oproti původní ceně. Takže Auto za původních ceníkových 275 tis (vč. dodělávek) jsem koupil za 155 tis. Opět spokojenost, přístup o něco možná méně "přátelský" či "rodinný" než u Kudrny v Jihlavě, tam mě nechali telefonovat mým jihlavským známým, vařili mi 2x kafe, avšak slevy vesměs řádné. Lepší je nemít kafe a mít pořádnou slevu.

Zatím jsem na Zličíně spokojen a řekl bych, možná škoda, že jsem tenkrát v r. 2007 utekl, ovšem z toho jejich prodejce tenkrát šel skoro strach.....
Renault R 11 1,7 GTX z r. 1985 v barvě červené
Peugeot Boxer 3000 Blue HDi 2,0 L2H1 barva červená Tiziano od 29.3.2018
Hyundai I-30 Combi 1,6 CRDi Tricolor Comfort v barvě Stellar blue z 02/2019

Uživatelský avatar
madsnail
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte pro 27, 2011 20:52

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od madsnail » sob zář 08, 2012 18:24

Sorry za OT - kratce No, s Freibergem-servis zkusenost nemam, ale s jejch STK ano = jezdim jinam!!! :x :evil:
Prodaný Milášek: Megane II hatchback 1,5 dCi 2005 :? :cry:
Novorozený Milášek: Scenic III 1,6 dCi 2011

Uživatelský avatar
Honza1977
Člen RCČR
Příspěvky: 34
Registrován: čtv led 05, 2012 22:08
Bydliště: Praha 10

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od Honza1977 » pát dub 12, 2013 12:05

S RPZ mam dve mensi, zato velmi dobre zkusenosti.
Vymena celniho skla - perfektni. Objenali me hned na druhy den a za 24h hotovo. Auto naprosto ciste, nikde neni absolutne nic poznat..asi by to mela byt samozrejmost vsude, ale kdyz jsem menil sklo u predchoziho auta v neorigo autosklo servisu, tak to tedy rozhodne perfektni nebylo.
Druha zkusenost cca 4 mesice zpatky - oprava nefunkcniho tempomatu (vymena cidla na pedalu za par stovek), vyreseno rychle a prekvapive levne. Navic mi technik dal slevu 20% i na orig. koberecky v ramci zakzky, coz mi jinde tvrdili ze nejde a ze slevu lze uplatnit pouze na dily bezne udrzby a opotrebeni pouzite k oprave (asi meli v podstate pravdu, ale jak je videt vsechno jde kdyz se chce). Takze i ochota bych rekl nadstandardni.
Renault Laguna II Grandtour 2,0T Privelege 125kW 2006

honzamo
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: pát srp 20, 2010 12:12

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od honzamo » sob dub 13, 2013 22:59

Taky přidám pozitivní zkušenost. Včera mi na Cliu odešla jedna cívka a auto jelo na 3 válce. Ano jsem nedoufal, že by to někdo mohl opravit v sobotu (v neděli jsem potřeboval jet pryč), ale na zličíně mi po zavolání řekli, že cívku by v pohodě vyměnili. Auto jsem přivezl ráno a za hodinu a půl mi volali, že je vše hotové a ještě ho stihli i umýt :-).
Clio III 2008, 1.6 16V 82kW dynamique+, 92 000km, prodáno
Nyní Honda Civic 1.8 i-VTEC sport 2008, 91 000km

Discovery
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: čtv říj 10, 2013 09:34

Renault ZLIČÍN - nejezdit

Příspěvek od Discovery » čtv říj 10, 2013 10:21

Byl jsem na diagnostice jednotky airbagů a hadice a stav turba. Přijmal mě šampónek, který mi odmítl kontaktovat přímo technika, který bude pracovat na mém autě - výsledek: šamponek mi sdělil, že turbo odpovídá stavu najetých km (?!?!?) cca 250tisíc. Po otázce, zda-li tedy turbo odpovídá starému vylágrovanému turbu po čtvrt milionu km, nebo zda-li odpovídá repasovanému, co má právě najeto 3000km se trochu zakoktal a řekl, že s ním nic není. Další otázky, opět směřované na stav turba nepřinesly žádnou uspokojivou odpověď, neboť mi technik postupně sdělioval, že je turbo vlastně v docela dobrém stavu. S technikem mě opět odmítl spojit, takže ani nebylo možné ověřit, zda-li na turbo vůbec někdo koukal (dle mého názoru NEKOUKAL).

Cena napojení na diagnostiku (jednotka airbagů se nehlásí, tj. žádná diagnostika), vizuální kontrola hadice od turba, to vše za 1200,-Kč

Bacha podobný přístup v MERCEDESu CHODOV!!!! Arogantní jednání, žádné informace, neochota řešit reklamace, katastrofa!!!

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault ZLIČÍN - nejezdit

Příspěvek od Zefek » čtv říj 10, 2013 10:52

A dali ti nějaký výpis z té diagnostiky? Protože tohle musí udělat, i kdyby v jednotce nic nebylo! Pokud výpis nedají, jako by žádnou diagnostiku neudělali a odmítl bych za to platit.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Discovery
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: čtv říj 10, 2013 09:34

Re: Renault ZLIČÍN - nejezdit

Příspěvek od Discovery » sob říj 19, 2013 11:19

Nedal mi žádný výpis, jen fakturu, kde bylo mimo jiné i 0.2 hodiny za to, že auto přeparkovali z parkoviště na dílnu... pozvali si mě na půl devátou ráno a věděli, že chci na opravu počkat, ale když jsem přijel a ptal se, jak dlouho budu čekat, tak se smál a řekl, že prý nejmíň do čtyř.

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od Dehumanizer » stř črc 01, 2015 16:41

No tak dnes ma pekne na***li... Aj ked skor Renault ako taky, nie tento servis, ak je to tak ako mi povedali.
V ramci zaruky som reklamoval rozheganu slnecnu clonu u vodica a opadavajuci lak na lavom zadnom kolese (bez akychkolvek znamok poskodenia, ze by to bolo skrabnute alebo tak nieco). Oboje im vraj zamietli v Renaulte, clona vraj bola prasknuta (ak bola prasknuta tak to bolo vadou materialu, ja som s tou clonou nic nerobil a ani nijake vonkajsie poskodenie nebolo zjavne) a na lak na kolesach sa vraj zaruka nevztahuje!! Tak to ma uz dostalo uplne. Tak kupim si nove auto za nemale peniaze a oni neuznavaju na zaruku ani taketo hovadiny? To je koniec...
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od Zefek » stř črc 01, 2015 16:44

Napiš tu zkušenost prosím i na http://servis.nazory.cz
a dej i hodnocení, jak se k tobě chovali, jestli ti to teda řekli nějak slušně, nebo tě arogantně odbyli.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti se servisy autorizovanými“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host