Renault auto Zličín

doporučení, kritika, rady kam se obrátit

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od Dehumanizer » stř črc 01, 2015 16:57

Ok, zajtra idem po auto tak potom to tam poslem. Este mi bude musiet niekto vysvetlit ako je mozne ze nieje zaruka na nieco co ma rok a pol. A na tu slnecnu clonu zvazim ze necham spravit sudnoznalecky posudok lebo ak je tam nieco zlomene tak to rozhodne bolo zlomene kvoli vade materialu, autom jazdim len ja a nikdy som s clonou nerobil nic cim by mohlo nastat zlomenie niecoho vovnutri. Dokonca som nou ani trochu prudsie nemanipuloval nikdy.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od Zefek » pon črc 13, 2015 12:22

Hodnocení servisu
Obrázek
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
kem
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: sob bře 19, 2011 14:48

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od kem » pon srp 24, 2015 09:42

Moje zkušenost ze 4-leté garančky:
Renault AMOS, kam jsem jezdil já, už to asi úplně zabalil. Tak jsem v pátek obvolal několik pražských servisů a všude se dozvěděl předpokládanou cenu mezi 10-11 tis Kč. Zvolil jsem tedy Zličín, kam mě pozvali hned na sobotu ráno. Měnili mi olej, olejové i vzduchové filtry a náplň do klimatizace. Obsluha byla vlídná - dokonce mi tam klepli nějakou slevu (prý jsem už těsně před 5+ slevou). Celkově ta sranda vyšla na 3 hodiny a 9600Kč. Jen doplním, že mám Trafic 2.0 dci 115 Passenger.
Renault Traffic Passenger 2.0 dCi, 115k, r.v. 2011

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2513
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od GREYWOLF » čtv říj 08, 2015 15:37

Dnes výměna oleje v automatu na Espace IV 2.0T. Auto jsem jim dal dnes v 08:30 cena domluvená při předání 4000,- Převzetí proběhlo ve 14:00 a cena oproti domluvené byla 3490,- vč DPH

Výborně jsem si s panem Šikýřem popovídal , ukázal mi kompletní historii auta jak jezdilo do servisu a dokonce i opravili čidlo teploměru které ukazovalo o 13°C míň než byla realita.

Jen pro info ostatní oslovené firmy specializující se na automaty si za výměnu (pouze výměnu , ne s proplachem) řekly v rozmezí 3800-5400,- bez DPH

Takže za mě 1+ :wink:
Lukas
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2513
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od GREYWOLF » čtv úno 04, 2016 13:40

Dnes o5 návštěva RPZ kvůli nahrání nově objednaných karet.
Cena za 2 karty 4340,- cena za smazání původních karet a nahrání 2 nových a 1 původní 576,- Objednal jsem se minulý týden na 13:00, včera jsem zjistil, že se mi změnili pracovní plány tak jsem se přeobjednal na 12tou. Bez problému. Po příjezdu jsem si vyzvedl karty, přešel na servis, předal karty a šel si projít autosalon Renault a Dacia a během 20 minut bylo hotovo.

Jen upozornění pro ty kdo si kupují náhradní karty jinde tak i když vypadají hodně podobně je v nich OBROVSKÝ rozdíl.
1, zmačknutí tlačítek je v original kartě daleko snažší
2, originální karta se lépe vkládá a vyndavá ze čtečky
3, originální karta má o 10m lepší dosah na odemčení/zamčení auta ( otestoval jsem je obě s tou samou baterii na stejném místě několikrát)

Před půl rokem jsem si nechal opravit původní karty a sice levněji,ale ne natrvalo...
Lukas
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od Zefek » čtv úno 04, 2016 16:55

Jen co se týká toho smazání karet. Karty se z řj odeberou vždy. Na diagnostice není nic ve smyslu zaškrtnutí karty a tuhle chci nechat. Ne. Při zadávání karet je potřeba mít u sebe všechny karty, které chci používat. Pokud nějakou nedodám, nebude fungovat. Nelze si vybrat kartu, kterou chci ponechat a kterou chci smazat. Proces je tedy takový, že se odeberou všechny karty a zpět se nahrajou ty, které mám u sebe. Které nemám, ty tam nenahraju a ty nebudou s autem komunikovat.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

FyBy
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: sob říj 03, 2015 07:55
Bydliště: Praha

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od FyBy » úte zář 13, 2016 13:18

S RPZ mám zatím dobré zkušenosti. Až na cenu olejů jsou ok. Mám zkušenosti v podstatě 2:
1)karosáři - ochotně a umě namontovali křidýlko na kufr
2)minute servis - v podstatě převlékání pneu, načítání ventilků, geometrie, vždy fajn přístup a bez problémů
Espace V, 4control, 1.6dci 118kw 160k
Ex (fnuk): Laguna III grandtour, 4control, 2.0dci 127kw 172k
Ex. Laguna III liftback, Bose 4control, 2.0dci 96kw 130k
Ex. Megane III grandtour, gt style, 1.2Tce 85kw 115k
Ex. Clio III grandtour, 1.2 55kw 75k

martin68
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 15, 2017 12:39

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od martin68 » stř bře 15, 2017 12:52

Nedoporučuju. Je to nejbližší servis a přesto jezdím jinam. Dvakrát jsem jim dal šanci, jakože se něco zlepšilo a bylo to čím dál horší

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2513
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od GREYWOLF » stř bře 15, 2017 13:20

A víc k tomu nemáš :?: Tenhle výkřik do tmy je vcelku nic neříkající... Co ti opravovali a proč se cítíš nepokojen :?:
Lukas
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

Uživatelský avatar
Espero
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: pon srp 27, 2012 12:19
Bydliště: Beroun (Tetín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od Espero » stř bře 29, 2017 15:17

S tímto servisem jsem se rozhodl právě včera definitvně rozloučit, a to tam jezdím od r. 2009 postupně se 4 vozy. 2 vozy jsem tam také koupil nové. A protože mi řešili několik nezaviněných havárií, nechal jsem tam pěkných pár set tisíc korun za ta léta, byť to vesměs platily pojišťovny viníků těch nehod, myslel jsem, že jsem považovaný za stálého zákazníka. S kvalitou oprav jsem byl spokojený, rozhodně lépe než u Freiberga, kam jsem jezdil dříve. V průběhu posledních cca 1,5 roku tam došlo k obměně vedení, na post šéfa servisu byl jmenován předtím přijímací technik Hořejší, který byl dle mého názoru ten nejméně operativní a ochotný ze všech. Vedlo to k tomu, že postupně odešli všichni ostatní technici, ale také třeba mistr klempírny. A ze servisu, který byl schopný na počkání řešit drobné, ale nepříjemné lapálie, se stal moloch, kde objednací lhůty jsou dvou i více týdenní, ale hlavně, kde auto neopraví a propustí ho s původní závadou, na což klidně upozorní, ale čas na autě strávený si nechá servis zaplatit. Všecho je jen o lidech. Moje poslední auto je z důvodů porozvodových po asi 12 letech, kdy jsem kupoval jen nové vozy, 5 let stará ojetina v holé verzi, ale koupil jsem jí s najetými jen 24 tis. km jako zánovní vůz koncem října 2016, ale jako každá ojetina má zpočátku nějaké mouchy k vychytání.
Poprvé jsem byl s tímhle autem na Zličíně poč. listopadu 2016, kdy mi ukapával olej pod výpustným šroubem olejové vany. Údajně vyměnili těsnění pod šroubem, a že prý je poškozena dosedací plocha výpustního šroubu na vaně. Doporučili mi výměnu olejové vany za cca 2 600 Kč bez DPH k tomu nové těsnění vany a montáž za odhdem 4 tis. Kč vč. DPH. Vozidlo opustilo servis neopravené a po jejich zásahu se úkap oleje ještě zhoršil. Výměnu vany jsem odmítl a vůz nechal opravit operativně a hned následující den v Autocentru Votice, což je opravna, která má stále ještě obráběcí dílnu a dodnes opravuje a nejen vyměńuje. Tam opravili dosedací plochu, dali nové měděné těsnění pod výpustný šroub a olej od te doby ani nekápne. Cena: 450 Kč tedy asi 10% ceny navrhované opravy v Renault Zličín.
Podruhé jsem tam byl s tímto vozem také v listopadu 2016, když mi vadilo, že se volant po zatočení nevrací do původní polohy. Vůz neopravili se zdůvodněním, že je to proto, že tam není posilovač řízení. No totální ptákovina, protože mám řidičák nějakých 49 let a s vozy bez posilovače řízení jsem jezdil dobře 2/3 života, protože dříve vozy s posilovači ani nebyly, a i přes to se volanty všech těch aut normálně samovolně do původní rovné polohy vracely. Neochota a lenost přijmacího technika, nic jiného v tom nebylo.
Potřetí jsem tam byl včera s tím, že po zimě jsem zjistil po přezutí zimních gum, že na pravém kole se z vnější strany na 7,5 tis. km o 1 mm sjel vzorek více než na straně vnitřní. Bylo potřeba seřídit geometrii. Pozvali mě na 4. 11., tedy za týden a nijak nereagovali na argument, že za tu dobu poškodím i letní PP gumu, neboť s vozem jezdím cca 100 km denně. Zavolal jsem do servisu, co mi dělá Hyundai H1, mé druhé (velké) auto, vysvětlil o co jde a tam mi řekli ať rovnou přijedu, že geometrii udělají na počkání. Udělali, byla rozhozená o 6 mm a řekli si za to 400 Kč. A sami přišli na to, že se volant správně nevrací a prý se to pokusili promazat, snad prý to půjde lépe.

V důsledku posledních třech špatných zukšeností jsem se rozhodl do Renault servisu na Zličíně přestat dávat auto, byť to pro mne bylo vemi pohodlné protože kolem něj 2x denně jezdím do a z práce. Jenže teď jsem bez renaultské opravny a třeba mi tady někdo poradí dobrou opravnu na Renaulty v Praze.
Renault R 11 1,7 GTX z r. 1985 v barvě červené
Peugeot Boxer 3000 Blue HDi 2,0 L2H1 barva červená Tiziano od 29.3.2018
Hyundai I-30 Combi 1,6 CRDi Tricolor Comfort v barvě Stellar blue z 02/2019

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od jaggerl » stř bře 29, 2017 17:32

Ano, je to tak. Renault Zličín se nehorázně zhoršil. Při přezutí vozu se pokoušel technik fakturovat načtení ventilků za 400,- bez DPH a to se vše řeší v menu vozu. Při reklamaci od nich koupeného Talismanu mi chtěli účtovat na půjčení vozu 1000,-, i když Renault ČR jim toto proplácí a majitelé Talismanů mají toto zdarma. Tedy nic jsem z toho nerealizoval a jsem a spokojeně funguji a Auto Kout, kde je zatím stále domluva a lidský přístup.

Analyse
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: stř dub 25, 2018 20:12

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od Analyse » stř pro 28, 2022 17:49

Dnes jsem tam byl se svojí Lagunou 3 na odtahovce. Nejdřív jsem volal na to univerzální RPZ číslo, jestli můžu přijet a auto složit na servis, protože asistenční služba se bála, aby nemuseli řešit úschovu auta přes svátky. Paní říká, že by to neměl být problém. Tak jsme dorazili a servis, že neexistuje, že nepojízdné auto tam nechtějí a že mi nabídnou maximálně celý blok motoru převyšující cenu auta. Jako LOL. Už mě nenapadne tam ani volat.

Měl jsem štěstí a sehnal specializovaný motor servis, kam jsme to odvezli. Tak jsem si vzpomněl na přístup BMW Invelt, kam mi kdysi odtáhli E39. Okamžitě přijato, ráno oznámena příčina, řešení a bylo.

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault auto Zličín

Příspěvek od Dehumanizer » stř pro 28, 2022 18:02

Heh wtf, v servise nechcu opravit nepojazdne auto? A co tam opravuju, pokazene stierace? :-)
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti se servisy autorizovanými“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti