Renault v Kunovicich

doporučení, kritika, rady kam se obrátit

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
ludek.cingalek
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 07, 2009 20:52

Renault v Kunovicich

Příspěvek od ludek.cingalek » pát srp 07, 2009 21:12

Vazeni kolegove,
dnes se mne stala takova prihoda v autorizovanem servisu Renault v Kunovicich. Rad bych znal Vas nazor, jak by jste postupovali. Podotykam, ze vlastnim asi 4. renaulta, nyni Megane combi 1,5dCi a zatim jsem nemel zadny problem s autem ani servisem. Takze k veci:
Jelikoz za 4 dni odjizdim na dovolenou do zahranici autem, rozhodl jsem se, ze uspisim servisni prohlidku o cca 3 mesice. Poprve do Kunovic, protoze jinde meli plno. Radne jsem se objednal a jelikoz jsem nemel cas, poslal jsem s autem do servisu manzelku. V poradku predala funkcni auto, s kterym technik zajel do dilny. Podle servisni knizky mimo jine menili palivovy filtr. Asi po 2 hodinach volali manzelce, ze auto nelze nastartovat, ze v aute je spatna nafta. A ze je treba ji odcerpat a znovu vymenit palivovy filtr. Tankoval jsem asi pred tydnem 55 litru nafty u Eurooilu (pohonne hmoty z Cepra). Neprojevil se sebemensi naznak spatneho paliva ci poruchy za tyden ani do predani auta servisnimu technikovi (do servisu je to cca 50km). Samozrejme jsem overil u dotycne benziny, jestli nahodou nebyl nejaky problem a pro jistotu i dodavatele Cepra. Take mne zarazila poznamka ohledne stavu paliva 20 litru, podle mne vsak mela byt 45-50l. Uznavam, ze to je vsak chyba manzelky, ze si to nezkontrolovala. Servis tvrdi, ze pokud vymenili naftu za svou, tak vse v nejlepsim poradku.
Myslite, ze to mohla byt takova nahoda, ze by zrovna v servisu neslo auto nastartovat z duvodu paliva, kdyz jsem predtim ujel na toto palivo cca 100km? Nebo manipulaci s filtrem a jeho vymenou mohlo dojit k poruse?
Dekuji za diskusi. Preji hezky vecer.

Ludek

Takže jak to nakonec dopadlo:
Oprava + servisní prohlídka stála 7602,- Kč. Čekal jsem více. V protokolu o převzetí vozu k opravě bylo doopravdy stav nádrže 20l, ale vrátili mně 40l nafty v barelu. Takže paní asi špatně odečetla údaj z karty na PC. Nakonec tvrdili, že to není naftou, ale nečistotou v nádrži. Na dně sklenice mně ukazázali nějakou usazeninu. Co však mně zarazilo, že za 3 dny, co měli auto v servisu na něm bylo najeto přes 500 km.
Abych jen nekritizoval, na celou dobu nám půjčili náhradní vůz bez poplatku, jen za cenu benzínu.

Jinak dnes jsem se vrátil z autem z Bulharska a najezdil cca 4000 km bez problemu. Proto ta pozdni reakce.

Ludek
Naposledy upravil(a) ludek.cingalek dne úte srp 25, 2009 09:48, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Re: Renault v Kunovicich

Příspěvek od Kuno » stř srp 12, 2009 20:22

ludek.cingalek píše:Vazeni kolegove,
dnes se mne stala takova prihoda v autorizovanem servisu Renault v Kunovicich. Rad bych znal Vas nazor, jak by jste postupovali. Podotykam, ze vlastnim asi 4. renaulta, nyni Megane combi 1,5dCi a zatim jsem nemel zadny problem s autem ani servisem. Takze k veci:
Jelikoz za 4 dni odjizdim na dovolenou do zahranici autem, rozhodl jsem se, ze uspisim servisni prohlidku o cca 3 mesice. Poprve do Kunovic, protoze jinde meli plno. Radne jsem se objednal a jelikoz jsem nemel cas, poslal jsem s autem do servisu manzelku. V poradku predala funkcni auto, s kterym technik zajel do dilny. Podle servisni knizky mimo jine menili palivovy filtr. Asi po 2 hodinach volali manzelce, ze auto nelze nastartovat, ze v aute je spatna nafta. A ze je treba ji odcerpat a znovu vymenit palivovy filtr. Tankoval jsem asi pred tydnem 55 litru nafty u Eurooilu (pohonne hmoty z Cepra). Neprojevil se sebemensi naznak spatneho paliva ci poruchy za tyden ani do predani auta servisnimu technikovi (do servisu je to cca 50km). Samozrejme jsem overil u dotycne benziny, jestli nahodou nebyl nejaky problem a pro jistotu i dodavatele Cepra. Take mne zarazila poznamka ohledne stavu paliva 20 litru, podle mne vsak mela byt 45-50l. Uznavam, ze to je vsak chyba manzelky, ze si to nezkontrolovala. Servis tvrdi, ze pokud vymenili naftu za svou, tak vse v nejlepsim poradku.
Myslite, ze to mohla byt takova nahoda, ze by zrovna v servisu neslo auto nastartovat z duvodu paliva, kdyz jsem predtim ujel na toto palivo cca 100km? Nebo manipulaci s filtrem a jeho vymenou mohlo dojit k poruse?
Dekuji za diskusi. Preji hezky vecer.

Ludek
Zkusím poradit,provozuji tzv. "neautorizovaný" servis :D
Pokud dáváme auto do servisu,sepisuje se tvz.zakázkový list,kde by mělo být popsáno mimo požadované úkony i ev.poškození auta (oděrky laku...atd),stav pal.nádrže.
Další důležitou část tvoří odhad předběžné ceny zakázky,kterou může servis bez souhlasu majitel překročit tuším o 10 procent.
Překročí-li bez souhlasu,nemá nárok požadovat více než cenu předběžnou+10procent.
takže v tomto duchu bych jednal.

Spíš si ale myslím,že vaše auto nemohli nastartovat,právě proto,že měnili pal.filtr. :D :D :D
No a potom někoho "chytřejšího " napadlo,že by tam mohla být špatná nafta.....
Podrobněji Ti potřebné rád vysvětlím na tel: 603324542
P.S.Ty zkazky se špatnou naftou a benzinem mne opravdu XXXXXX . Svádí se na to s oblibou bezradnost při opravách moderních aut.
Švagr má v západních Čechách několik benzinek a říkal,že nezná nikoho,kdo by si v dnešní době dovolil pančovat naftu nebo benzin.
Zvláště,když veškeré palivo,co jde k pumpám je tzv. z "jedné bečky",jen cisterny,co to vozí mají jiná loga.

Dříve se horší benzin nebo nafta ke stojanům dostaly ale tato situace skončila s výprodejem armádních NZ a NZ tehdejší Sovětské armády.
No a to už je hodně dávno. :D
Chysler PT Cruiser,Mitsubishi 3000GT,VW Transporter,Renault Kangoo.
Bylo:R.Megane II 1.9DCI,VW Passat,R.Scenic,R.5,Š.Octavia 1.9tdi,Honda CRX VTEC,VW Vento,Lancia Delta 2000 HF Turbo.....a x dalších aut různých značek. :)))

Uživatelský avatar
Miguel
Člen RCČR
Příspěvky: 145
Registrován: pon srp 10, 2009 19:42
Bydliště: Trnová 23

Příspěvek od Miguel » stř srp 12, 2009 22:55

No ot je nepříjemná situace, ale mám jednu kuriozitu, která mě fakt dostala....
Šel jsem na jarní prohlídku a předtím jsem dolil kapalinu do odstřikovačů ( plnou ) Vždy kupuji Sheron 3 litry za 190kč. V servisu na prohlídce mi řekli, že museli vyměnit odstřikovače, protože do nádržky leju nekvalitní kapalinu a ta mi ucpala hadičky, ale když jsem to chtěl ukázat, tak mi odpověděli, že se v koši hrabat nebudou:-) Takže hadičky a nová kapalina 480kč. Je to trochu z jiného soudku, ale princip stejný. Buď chtějí vydělat nebo jsou nemehla a neumí si poradit a nerozumí svojí práci. Těžko soudit....
Hodně najetých KM přeji.

Uživatelský avatar
Jaromír Novák
Člen RCČR
Příspěvky: 321
Registrován: pon kvě 21, 2007 19:50
Bydliště: Kámen, okr.Děčín

Příspěvek od Jaromír Novák » čtv srp 13, 2009 20:00

ahoj hoši v servise asi neumí vyměnit naftový filtr,páč,asi největší důvod nenastartování auta po jeho výměně bylo zavzdušnění palivového okruhu.Mirek
Renault Laguna hatchback 2,0 16V 103kW r.v.2000

epic
Junior member
Příspěvky: 225
Registrován: stř čer 04, 2008 07:33
Bydliště: Ostrava

Re: Renault v Kunovicich

Příspěvek od epic » pát srp 14, 2009 10:17

ludek.cingalek píše:Vazeni kolegove,
dnes se mne stala takova prihoda v autorizovanem servisu Renault v Kunovicich. Rad bych znal Vas nazor, jak by jste postupovali. Podotykam, ze vlastnim asi 4. renaulta, nyni Megane combi 1,5dCi a zatim jsem nemel zadny problem s autem ani servisem. Takze k veci:
Jelikoz za 4 dni odjizdim na dovolenou do zahranici autem, rozhodl jsem se, ze uspisim servisni prohlidku o cca 3 mesice. Poprve do Kunovic, protoze jinde meli plno. Radne jsem se objednal a jelikoz jsem nemel cas, poslal jsem s autem do servisu manzelku. V poradku predala funkcni auto, s kterym technik zajel do dilny. Podle servisni knizky mimo jine menili palivovy filtr. Asi po 2 hodinach volali manzelce, ze auto nelze nastartovat, ze v aute je spatna nafta. A ze je treba ji odcerpat a znovu vymenit palivovy filtr. Tankoval jsem asi pred tydnem 55 litru nafty u Eurooilu (pohonne hmoty z Cepra). Neprojevil se sebemensi naznak spatneho paliva ci poruchy za tyden ani do predani auta servisnimu technikovi (do servisu je to cca 50km). Samozrejme jsem overil u dotycne benziny, jestli nahodou nebyl nejaky problem a pro jistotu i dodavatele Cepra. Take mne zarazila poznamka ohledne stavu paliva 20 litru, podle mne vsak mela byt 45-50l. Uznavam, ze to je vsak chyba manzelky, ze si to nezkontrolovala. Servis tvrdi, ze pokud vymenili naftu za svou, tak vse v nejlepsim poradku.
Myslite, ze to mohla byt takova nahoda, ze by zrovna v servisu neslo auto nastartovat z duvodu paliva, kdyz jsem predtim ujel na toto palivo cca 100km? Nebo manipulaci s filtrem a jeho vymenou mohlo dojit k poruse?
Dekuji za diskusi. Preji hezky vecer.

Ludek
Ta nafta je záhada protož když prijedeš do servisu a přiloží kartu na ten snímač tak jim ukáže přesný stav paliva a km. :?:
Ale pravdu se stejně nikdy nedovíš.
Jestli tomu dobře rozumím tak borci mají o 50l nafty doma a Ty jsi jim novou naftu zaplatil že?
Možná by to chtělo slyšet ještě názor druhé strany :wink:
Volvo S80 2.4i 20v
Vel Satis 2.2dci initiale 2006-na díly
Vaneo 1.7cdi

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » pon srp 24, 2009 18:11

Dnes sem byl na diagnostice vymazat chyby serva atd,pohoda pokecal sem muzu doporucit
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » pát led 29, 2010 15:54

Dnes jsem tam byl na vymene termostatu,domluva je s nima dobra,chodim tam semtam i pro nejake drobnosti pripadne radu.Tento servis urcite doporucuji,cena byla ok a jednani taky
PS:Sem sem pritom psal predtim a ted sem to nemohl najit :roll:
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » ned bře 14, 2010 11:37

Takze dalsi poznatky,po pokusu vymenit cidlo na xenony na predni naprave,privezl jsem si svoje z vraku nepasovalo,vytahli sme konektor a zacalo svitit abs,diagnostika ukazala vadne cidlo abs praveho predniho kola,cidlo se objednalo nove,ale tim to nebylo.Nakonec to bylo v kabelazi,cca 3hodiny prace 1500kc,ale opraveno.i kdyz zavadu zpusobili defacto oni,ja byl pri aute,takze to byla spis moje chyba.Kdybych jim ho tam jen dal,tak by mi ho nemohli vratit bez funcniho abs.Jinak domluva dobra a mechanici jsou tam 3 a 2 z nich opravdu umi
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault v Kunovicich

Příspěvek od ToJa » stř kvě 18, 2011 19:22

Tak opet muzu pridat pozitivni zkusenosti s timto servisem,nacteni ventilku kol plus zmena jazyka probehla bez nejmensich problemu,plus pekny pokec :D
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

glock69
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 19, 2009 08:59

Re: Renault v Kunovicich

Příspěvek od glock69 » stř kvě 18, 2011 20:27

Tak nevím, mám dělat garanční prohlídku na autě a cena o 1500 Kč vyšší než v jiném renaultu. A to bych měl v Kunovicích slevu, protože jsem auto tam koupil. Tak by mě zajímalo, kolik by to stálo bez slevy.

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault v Kunovicich

Příspěvek od ToJa » stř kvě 25, 2011 16:04

Co mas za auto?Jako ceny jsou renaultacke ale o 1500 je dost
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

glock69
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 19, 2009 08:59

Re: Renault v Kunovicich

Příspěvek od glock69 » stř kvě 25, 2011 17:29

Megane III benzin. A fakt by mě zajímala cena servisní prohlídky, kdybych neměl slevu za koupi auta u nich.

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Re: Renault v Kunovicich

Příspěvek od rousini » stř kvě 25, 2011 21:23

Sím vás pěkně... podívejte se na název vlákna a zkuste se zamyslet...
Napiš sem, až budeš po garančce, jak jsi byl spokojen, TO BUDE K VĚCI
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti se servisy autorizovanými“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů