zmluvna zaruka

doporučení, kritika, rady kam se obrátit

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
jajo
Junior member
Příspěvky: 187
Registrován: pát kvě 15, 2009 13:04
Bydliště: Bratislava

zmluvna zaruka

Příspěvek od jajo » čtv kvě 21, 2009 09:30

Dobry den.

Ak dane tema uz bolo rozoberane (pre nedostatok casu, som cele forum neprestural), tak to zmazte a poslite mi prosim link na danu problematiku.

Urcite z vas vseci co maju auto v zaruke citali tento odsek:

Zmluvna zaruka sa neuplatni v nasledujucich pripadoch, ked vyrobca nenesie zodpovednost za vady:
druhy odsek
- zistena zavada suvisi so skutocnostou, ze vozidlo bolo opravene alebo udrziavane v servise, ktory nieje sucastou siete RENAULT a tato oprava alebo udrzba bola vykonana v rozpore s technickymi odporucaniami vyrobcu.

Tak a teraz ma zaujimaju vase skusenosti s podciarknutym textom.
Mam to chapat tak, ze kazdu vadu budu chciet hodit na to, ako bolo nieco montovane mimo nich, trebarz namontujem si sam autoradio, lebo vieme akych sikovnych ucnov maju v servisoch a potom neskvor mi prestane ist svetlo, tak sa oni budu vyhovarat, ze to bolo sposobene zlou montazou radia?

Proste, radsej nic nerobit v aute pocas zaruky?
Alebo da sa to obhajit ze, napr. montaz radia nijako NESUVISI s danou skutocnostou, ze o pol roka neskvor mi prestalo ist svetlo?

Ma niekto s tymto skusenosti, da sa to obhajit, alebo tato veta je vzdy v ich prospech?

Dakujem za odpovede
Clio III facelift 09
R5 uz odpociva v pokoji

ITexpert
Člen RCČR
Příspěvky: 2456
Registrován: ned led 11, 2009 17:18
Bydliště: Stochov

Příspěvek od ITexpert » čtv kvě 21, 2009 11:58

tak radia bych se nebal ... ale montaze repraku uz trebas i jo ... radio jen nasunes a nacvakas na ISO konektory u repraku rozebiras tapec na dverich a tam je elektriky habakuk :wink:
Renault R11 1,4 Turbo 105k - r.v. 1984

Dodge Intrepid 3,5V6 - denni vozitko - r.v. 1993

ITexpert

Uživatelský avatar
jajo
Junior member
Příspěvky: 187
Registrován: pát kvě 15, 2009 13:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od jajo » čtv kvě 21, 2009 12:29

ITexpert píše:tak radia bych se nebal ... ale montaze repraku uz trebas i jo ... radio jen nasunes a nacvakas na ISO konektory u repraku rozebiras tapec na dverich a tam je elektriky habakuk :wink:
Ako bat sa nebojim rozoberat kadeco(horsie je to so skladanim).
Verim radsej sebe ako niekomu cudziemu.
Ide skor o to ci tu vetu pouziju proti mne.
...rozoberiem tapec na dverach a korektne poskladam...
som si vedomy ze som nikde nic neposkodil, ale....
...jedneho casu sa mi poserie startovanie na auto, oddide cievka, sviecka, barz co a v servise mi povedia, to mate preto, lebo ste si montovali sam repro do zadnych dveri. :shock:

Tak teda neviem, ci tu vetu brat ako vyhrazku od nich, alebo ci rozumny ludia sa preca dohodnu, ze montaz repra v zadnych dverach neposkodi sviecky,...barz co v oblasti motora.
Clio III facelift 09
R5 uz odpociva v pokoji

ITexpert
Člen RCČR
Příspěvky: 2456
Registrován: ned led 11, 2009 17:18
Bydliště: Stochov

Příspěvek od ITexpert » čtv kvě 21, 2009 12:57

tak jako todle ne tam by to mohli pouzit kdyby odesel central nebo stahovani v tech oknech ... bacha bavime se o prednich dverich standartne tam nejsou repro zadne!!! :wink:
Renault R11 1,4 Turbo 105k - r.v. 1984

Dodge Intrepid 3,5V6 - denni vozitko - r.v. 1993

ITexpert

Uživatelský avatar
jajo
Junior member
Příspěvky: 187
Registrován: pát kvě 15, 2009 13:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od jajo » čtv kvě 21, 2009 13:24

:D
proste nemozu vsetko zvalit na mna, dalo by sa teda vyhadat (pripadne ak mam celu montaz napr.repra nafotenu), ze nieje chyba zapricinena zlou montazou?
Clio III facelift 09
R5 uz odpociva v pokoji

ITexpert
Člen RCČR
Příspěvky: 2456
Registrován: ned led 11, 2009 17:18
Bydliště: Stochov

Příspěvek od ITexpert » čtv kvě 21, 2009 13:27

jajo píše::D
proste nemozu vsetko zvalit na mna, dalo by sa teda vyhadat (pripadne ak mam celu montaz napr.repra nafotenu), ze nieje chyba zapricinena zlou montazou?
tak tzo nevim s fotama jsem to jeste neresil ale zkusit to muzes... a uvidis ... ja bych se tim asi netrapil radio jsem taky uz menil original za neoriginal a v pohode nikdo nic nerekl a ted sem montoval i GPS antenu a mel jsem rozebranou palubku ... nesmis se toho bat... :wink:
Renault R11 1,4 Turbo 105k - r.v. 1984

Dodge Intrepid 3,5V6 - denni vozitko - r.v. 1993

ITexpert

Uživatelský avatar
jajo
Junior member
Příspěvky: 187
Registrován: pát kvě 15, 2009 13:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od jajo » čtv kvě 21, 2009 13:48

ja sa nebojim rozobrat a poskladat
Ked som mal rozhadzanu R5ku tak to vyzeralo, ze to uz nikto po mne neda do kopy, a preca som vsetko ponapajal sam a v pohode(menena komplet elektrika, co sa dalo a co sa mi chcelo).
Ruky nemam obe lave :D

Len ma trosku strasi to ze vsetci sa boja na aute zmenit co len jednu skrutku koli zaruke :evil: :!:

Tak ma zaujimalo ci sa mam zaradit aj ja medzi nich a bat sa s nimi :roll:

Alebo ci mam kludne vytrcat z davu a nebat sa na Servisakov s kludnym svedomim otvorit hubu ak viem, ze danu zavadu som nesposobil ja(kiez by ziadne zavady neboli, ťuk, ťuk)

Zaujima ma len to ci sa na niekoho pokusili nasit vynu a dotycni si to obhajil, ze vina je na ich strane a nie na jeho
Clio III facelift 09
R5 uz odpociva v pokoji

lubbo
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát lis 21, 2008 21:29

Příspěvek od lubbo » sob kvě 23, 2009 16:49

Na túto tému by som vedel dlho filozofovať :) . Podľa mňa , ak zistia že si si sám montoval niečo v aute ( akože je 70 % pravdepodobnosť že pri montáži ti poškodia niečo iné čo neskôr budeš musieť reklamovať) alebo ak ti nalejú olej čo si sám prinesieš , môže sa stať že ti zahlásia že si na vine ty a padá ti záruka, ale najdôležitejšie je že práve oni musia dokázať to čo tvrdia.Inak na autorizované servisy mám alergiu, asi aj preto že mám moje 4 nové auto.
najvyšší čas dať garážmajstrom rovnaké práva ako má autor. servis

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti se servisy autorizovanými“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů