Auto RN Trutnov

doporučení, kritika, rady kam se obrátit

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
rybi
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: ned črc 22, 2007 19:06
Bydliště: Krkonoše

Auto RN Trutnov

Příspěvek od rybi » pon zář 01, 2008 15:57

Nejdříve pozdrav všem. Včera večer jsem starší dceři půjčil svého M II na cestu z Trutnova do Poděbrad. Co čert nechtěl, zastavila v Nové Pace u benzinky, když zaplatila a chtěla odjet, ani ťuk. Startér se nehnul i když všechny budíky byly v pořádku. Tak se mě bála, že něco s autem provedla, že zavolala ségře, ta se doma na něco vymluvila a tradá za ní svým Golfem. Na místě už mezitím několik ochotných pánů vyzkoušelo co se dalo, bezvýsledně. Výrok zněl, že asi klekla baterka nebo startér. Nenapadlo je nic lepšího, něž to zapřáhnout a v noci po 22tý hodině jely zpátky do Trutnova. Umíte si představit tu cestu? Dvě vyděšený holky bez elektriky, bez posilovače brzd, jenom servo šlo a vydrželo jít až do Trutnova, takže baterka je pašák holka. Tam to odstavily a konečně mi zavolaly. No tahle noc byla plná vášní... Ráno jsem si vzal volno, ještě před tím jsem kontaktoval servis Auto RN Trutnov, mechanik mě odvezl k autu, vyzkoušel co se dalo a verdikt byl, že je v háji startér (99%). Na nový 8.500 nemám, ale dělají repase za 4.000, to už by šlo, s tím, že to bude hotový za dva dny. Odjel jsem domů a když jsem musel v poledne do Trutnova na úřady, přišla 1 km před servisem SMS, že auto je hotový za 1157,- Kč a můžu si ho vyzvednout. Takže přímo do rány, paráda. Závada prostá, ukostření hlavního silového kabelu k baterii se uklepalo, takže startér nemohl reagovat. Dnes jsem před vedením servisu a před mechniky smekl, protože to všechno trvalo asi 2 hodiny včetně testu celého vozu a zkušební jízdy. Takže žádné zbytečné výměny drahých součástí a vše velmi rychle. Díky aspoň takhle veřejně pánové.
rybi

Šuby
Junior member
Příspěvky: 246
Registrován: pon čer 23, 2008 18:47

Příspěvek od Šuby » stř bře 11, 2009 10:31

Ahoj, máte ještě někdo zkušenosti s Auto RN Trutnov? Chci tam dát Lagunu na výměnu rozvodů, tak se ptám. Přemýšlel jsem i o Koutkovi v Liberci, ale co jsem si tady pročetl, tak jsem ho zavrhl.

Šuby
Junior member
Příspěvky: 246
Registrován: pon čer 23, 2008 18:47

Příspěvek od Šuby » sob bře 14, 2009 09:49

Tak jsem volal do RN Trutnov kolik by stála výměna rozvodů na L2 1,8 16V a cena 12000 kč i sprací a materiálem. Zajel jsem ještě do jednoho servisu a tam mě řekli cenu 4500 kč za orig. díly+ něco práce, ale do 8500 kč se vejdu. Tak to dám do druhýho servisu.

pkey
Advanced member
Příspěvky: 348
Registrován: sob zář 12, 2009 08:19

Příspěvek od pkey » sob zář 12, 2009 08:30

Tak jak to popisujete mám dojem, že to nebyl SILOVÝ KABEL K BATERII, ale prosté ukostření motoru, protože uvádíte, že budíky byly v pořádku. Na zjištění této závady stačí nejjednodušší měřák za 4 stovky a základní znalosti z oboru. Takže toho mechanika nebrat!!!

Uživatelský avatar
pivi
Člen RCČR
Příspěvky: 1888
Registrován: stř led 25, 2006 17:43
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od pivi » pon zář 14, 2009 18:14

pkey píše:Tak jak to popisujete mám dojem, že to nebyl SILOVÝ KABEL K BATERII, ale prosté ukostření motoru, protože uvádíte, že budíky byly v pořádku. Na zjištění této závady stačí nejjednodušší měřák za 4 stovky a základní znalosti z oboru. Takže toho mechanika nebrat!!!
Muzes nam ted vysvetlit co udelal spatne? :shock:
Martin

Lidem bez jmena neodpovidam na sz.
R5 Turbo 2 rv.1985
R21 Turbo 1991
R21 Turbo Quadra rv.1991 in work
Megane 3 Bose Gt- Line Edc Prodan
Grand Espace 3.0 Dci 2007 Privilege prodan
Espace 2.0 Dci 2008 Initiale

pkey
Advanced member
Příspěvky: 348
Registrován: sob zář 12, 2009 08:19

Příspěvek od pkey » pon zář 14, 2009 20:08

Nezkontroloval ukostření motoru. Jestli se nemýlím, tak mínus baterie je připojen na skelet auta. Motor je uložen na silentblocích a starter je na motoru. Takže ten starter bude buď přes motor nebo přímo spojen s kostrou a to řádným bagem. Jestli konstatoval mechanik, že je v tahu starter, tak by mě zajímalo, jak to teda zjistil na místě. V servisu na to zřejmě přišel on, nebo jiný mechanik coby dup.
Petr

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti se servisy autorizovanými“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů