Renault AUTOMOTOLAND Opava

doporučení, kritika, rady kam se obrátit

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Tom Koldušek
Člen RCČR
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 31, 2003 06:49
Bydliště: Vítkov
Kontaktovat uživatele:

Renault AUTOMOTOLAND Opava

Příspěvek od Tom Koldušek » pon srp 09, 2004 16:02

Zdravím všechny příznivce značky Renault.
Dlouho jsem váhal, jestli se podělit o zkušenosti nebo jen zanadávat a snažit se na vše zapomenout. Zjistil jsem na otcovém R 19 Chamade 1.4 propálené těsnění mezi sacím potrubím a tělesem vstřikovače (jednobod špric). Při této příležitosti jsme chtěli vyměnit vymačkané těsnění mezi krabicí čističe vzduchu a horní částí komory tělesa vstřikovače (tvar trojúhelník se zaoblenými vrcholy). Dolní těsnění stojí cca 100Kč, to bych ještě pochopil, ale nemůžu strávit a pochopit proč horní těsnění mezi tělesem vstřikovače a krabicí vzduchového filtru lze měnit jen s horním víkem tělesa a vstřikovacím ventilem. Když na mě vyhrkli cenu za 46.500 Kč, tak jsem se málem vyvrátil. :evil: :evil: :evil: To ještě další překvápko bylo za prasklé gumové kolínka odsávání z ventilového víka - levé kolínko za 910 Kč, pravé za 635 Kč.

P.S. Bylo mi odborně vysvětleno, že samotné horní těsnění měnit nelze, jen celý set.

Tak hurá do servisů !!!!!!!!! :( :( :(

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » úte srp 10, 2004 09:16

Vyměňujeme, neopravujeme. U slušnějších servisů Renault ti rovnou řeknou ať tam nejezdíš, nebo ať to u nich nekupuješ. Tohle na nich oceňuju, občas se za ceny někdo i omluví. :wink:

Ivan

Uživatelský avatar
lagunn
Junior member
Příspěvky: 194
Registrován: čtv úno 26, 2004 21:54
Bydliště: pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lagunn » úte srp 10, 2004 21:47

Ano - občas se i omluví. Mně se omluvili za to, že na diagnostice mi nenašli závadu :shock:
Zdraví lagunn
Laguna 1.8 RN combi + LPG

Darda Tomáš
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 22, 2009 20:58

Oprava v Automotolandu Opava

Příspěvek od Darda Tomáš » sob říj 24, 2009 17:09

Já jsem byl několikkrát v Autokomplexu R+T Opava s.r.o.(to je na ulici Ostravské v Suchých Lázcich ) a mohu říct , že jsem byl spokojen

info@autokomplex-france.cz

epic
Junior member
Příspěvky: 225
Registrován: stř čer 04, 2008 07:33
Bydliště: Ostrava

Re: Oprava v Automotolandu Opava

Příspěvek od epic » čtv lis 05, 2009 23:01

:D :D :D

Darda Tomáš píše:Já jsem byl několikkrát v Autokomplexu R+T Opava s.r.o.(to je na ulici Ostravské v Suchých Lázcich ) a mohu říct , že jsem byl spokojen

info@autokomplex-france.cz
Volvo S80 2.4i 20v
Vel Satis 2.2dci initiale 2006-na díly
Vaneo 1.7cdi

Uživatelský avatar
MaD@x
Člen RCČR
Příspěvky: 1267
Registrován: ned črc 29, 2007 23:23
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava v Automotolandu Opava

Příspěvek od MaD@x » pon lis 09, 2009 13:31

epic píše::D :D :D

Darda Tomáš píše:Já jsem byl několikkrát v Autokomplexu R+T Opava s.r.o.(to je na ulici Ostravské v Suchých Lázcich ) a mohu říct , že jsem byl spokojen

info@autokomplex-france.cz
asi tak...:D
Ofce v TDÍ, ale nedělá pou
ex Renault Laguna 95 1,8RN 69kW - Letadlo
ex Renault Laguna 99 3.0RXT 140kW - sekačka(bo žere aj travu kol cesty)
ex Renault Clio Grandtour 1,2 55kW Ice - Služební koza
ex Renault Laguna Grandtour 03 1,9dCi Privilege 88kW - Silver spur
ex Mercedes-Benz Citan 111 1,5dci - Kangoo pro kolotočáře

Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý...

fandarenault
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř led 06, 2010 13:34
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od fandarenault » čtv led 07, 2010 10:41

Fakt je ten,že na starší auta jsou díly nekřesťansky drahé.Otec do tohoto servisu jezdí a je spokojen a prý i díly jsou levnější,ale musí se využívat ty jejich servisní dny.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » úte dub 27, 2010 17:19

Byl jsem v tomhle servisu, když jsem kupoval auto z bazaru. Bazar stál kousek vedle, ale nevím, jestli měli něco domluveného. Táta domluvil tu prohlídku. Technik si převzal auto, hodil na diagnostiku, pak to zvedli na zvedák. Nezjistilo se celkem nic.
Do dneška akorát nechápu, jak si technik nemohl všimnout toho, že po nastartování svítí kontrolka service. Po napojení na diagnostiku to totiž neukázalo žádnou chybu a já jsem na tom ve všem to spěchu zapomněl. Nakonec jsme se ale dohodli s prodejcem, protože ještě nešla jedna karta.
Podruhé jsem tam byl už servisovat právě ten svítící service a nefunkční kartu. Návštěvu servisu domlouval prodejce. Když jsem tam přišel a sdělil technikovi, že mám nefunkční kartu, tak se na mě podíval a řekl: A co jako s tím? Tak říkám, že bych ji chtěl opravit. A on mi řekl, že karty se neopravují :D Jako bych to já, zákazník, mohl tušit. Ale nakonec řekl, že to vezmou na dílnu a podívají se na to.
S cenama jsou tam asi jako v každém autorizáku a práci kterou mají, tak dělají, takže celkem spokojenost. Ještě mi tenkrát řekli, ať s autem co nejvíc jezdím, ať se za toho půl roku přijde na co nejvíc chyb.
Naposledy upravil(a) Zefek dne stř lis 02, 2011 12:17, celkem upraveno 1 x.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Příspěvek od kotasekh » pát kvě 14, 2010 19:21

Zpravovali mi tu moje autí po "drobném" škrábanci, a s výsledkem jsem naprosto spokojen. vyloženě dokonalá lakýrnická práce, stríkali kapotu, nárazník, blatník, dveře. Přístup super, ceny šílené, ale asi jako v každém autorizovaném servisu. účtovat si 3600kč za sundání a nasazení blatníku mi příjde fakt moc :-).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault AUTOMOTOLAND Opava

Příspěvek od Zefek » pon dub 04, 2011 18:23

Další zkušenost s tímto servisem už tak v pohodě nebyla. Psal jsem o tom už v jiném vláknu.
Šlo o to, že jsem měl na autě problém, který evidentně způsobovala kabeláž. Abych mohl provést opravu (věděl jsem, že tohle jen tak v servise neopraví), potřeboval jsem vědět, jaké komponenty zlobí. A k tomu jsem potřeboval diagnostiku. Takže jsem tam přišel a řekl, že se chci objednat na diagnostiku. Byl tam akorát prodejce, který se mě hned zeptal, proč se chci objednat na diagnostiku a co to auto dělá.
V domluvený den začalo auto zlobit, a protože to bylo domluveno, tak jsem si řekl, že na to kašlu, však chci jen diagnostiku. Auto přebíral pan Hluchník. Už od začátku se mi zdálo, že on bude řešit tu závadu, ač v knize zakázek bylo jasné, že chci diagnostiku. Auto zlobilo, to je pravda. Při předávce jsem se mu říkal, že mají během diagnostiky pohýbat kabeláží.
Musel jsem odjet, ale po dvou hodinách jsem se vrátil. Auto ještě bylo v dílně. Na saloně byl jen druhý technik. Ptal jsem se na to, jak dlouho to ještě bude trvat. Říkal, že je vadný snímač vačkové hřídele a taky to budou reprogramovat, takže ještě tak dvě hodiny. Celé to mělo stát 3500,-kč (jeho odhad).
Když jsem se vrátil zpátky, auto už bylo venku. Proběhl takový pokec o závadě. Zeptal jsem se, jestli pohýbali kabeláží. Odpovědí bylo, že ne, že to je přece zbytečnost a závadu odstranili. Ptal jsem se i na reprogram. Nejdřív mi řekl, že to nešlo, protože auto musí být studené a oni to zkoušeli po jízdě. Pak změnil a řekl, že tam vlastně nejnovější software je. No co, řekl jsem si fajn, je to opraveno a bude to jezdit.
Nadšení z opravy netrvalo ani 100km a bylo to zpátky. Takže jsem se v servise objevil na reklamaci. Opět to přebíral pan Hluchník. Nesepsal se mnou žádný dokument o reklamaci a odvezl auto na dílnu. Říkal, že to dělá škrtící klapka a že ji vyčistí. Cena cca 1000kč. Odmítl jsem, protože jsem byl přesvědčený, že to klapka nedělá. Pak mi řekl, že to dělá rozvodové kolo. Viz. přesuvník v tématu Mégane II. Na závěr jsme se v tom tématu dobrali k tomu, že tohle nemá na nic vliv, takže jsem mu to vymluvil. Následovalo tvrzení, že to dělá ventil, který přesuvník ovládá. Až jsme se dostali k tomu, že jsem mu řekl, že tuhle závadu způsobuje chyba v programu v jednotce vstřikování. Až sem to trvalo skoro hodinu. Pak odešel na dílnu. Vrátil se asi za půl hodiny, že mám jít na dílnu s ním. Tam začal poskakovat a rozhazovat rukama, že to dělá kabeláž a že to nikdo neopraví, že se to musí vyměnit a že to bude pěkně drahé. Došlo na placení, měl jsem zaplatit diagnostiku. Řekl jsem, jestli to byl takový problém zjistit tu závadu na kabeláži, když tam auto stálo poprvé a chtěl jsem, aby pohýbali kabeláží během diagnostiky. Nakonec mi vrátil kartu a odjel jsem.

Takže abych to zrekapituloval. Chtěl jsem se objednat na diagnostiku. Každý hned předpokládal, že s tím autem musím nutně mít nějaký problém, který oni budou odstraňovat. V tom vznikl celý problém. Technik viděl jen problém, který na tom autě aktuálně je a ten odstranil. Vůbec ho nezajímalo, že jsem chtěl provést nějaký úkon (pohýbání kabeláže). Po opravě jsem si řekl, že oni jsou autorizovaný servis a přece tomu rozumí, takže to taky opravili a už s tím nebudou problémy. Při reklamaci se technik choval arogantně, neustále chtěl provádět na autě nějaký úkon, aniž by přesně věděl co daný problém způsobuje. Další chování technika, hlavně ke konci úkonu během reklamace, lehce hraničilo až s hysterií. Po tom, co mě vzal na dílnu, aby mi ukázal, co auto dělá, vyskočila na diagnostice chyba. Vztekal se, že mu diagnostický přístroj neukazuje víc, přitom se jen stačilo překliknout na tlačítko a ukázala by se mu přímo hodnota.

Takže jsem velmi rozhořčen z chování servisu a každopádně bych tento servis nikomu nedoporučil.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
DanV
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: čtv kvě 26, 2011 16:16
Bydliště: Praha

Re: Renault AUTOMOTOLAND Opava

Příspěvek od DanV » úte kvě 31, 2011 17:35

V tomhle servisu jsem jednou byl. Byli jsme na dovolený v Jeseníkách a rozvístila se kontrolka airbagů. Do konci dovči zbývalo ještě asi 5 dní a cesta do Prahy. Když jsme tam přijeli, hned se nás ujali (volali jsme předem). Asi po 15 minutách čekání po předání auta přišel technik, že se jim rozbil počítač s diagnostikou, když ho připojili k autu. Že prý ať chvíli počkáme, jestli to zprovozní. Nakonec jsme čekali asi hoďku a půl. Nic se nestalo a auto jsme dali do servisu v Praze.
ex Renault Megane III, 1,6 16v, 74 kW, Expression, 3/2009-1/2015, modrá Roy
http://moje.auto.cz/DanV/meganek.html
Obrázek
Renault Grand Scenic 1,6 16v 81 kW, Limited, 01/2015 červená metalíza
http://moje.auto.cz/DanV/neni.html
Obrázek

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Renault AUTOMOTOLAND Opava

Příspěvek od kotasekh » stř zář 28, 2011 14:10

Tak musím přidat další zkušenost. Moje autí mělo další "škrábanec", nějaký dobrák se mi na parkovišti opřel o oboje levé dveře. Byly trochu promáčklé u B sloupku, ale nic strašného. Jelikož jsem měl možnost to nechat přes pojistku opravit, tak jsem toho využil, po předchozích zkušenostech opět v servisu Automotoland CZ Opava. Auto přebíral p. Hluchník, vše proběhlo v pořádku. Za cca 10 dnů bylo auto hotové. Bylo zaparkované před servisem, úžasně vymydlené, naleštěné a vysáté (za 550kč bez DPH :-D). Na dveřích by nikdo nepoznal, že někdy byly opravovány, perfektní práce, i co se týká zástřiku okolních dílů. Poté jsem šel za p. Hluchníkem vyřídit papíry. Hned ze startu jen tak mimochodem prohodil, že zadní dveře jsou úplně nové, že by tam bylo složité tmelení a jelikož by nové pojišťovna neproplatila, tak do nich s rozběhem kopnul, pořádně je poničil a poté teprv ukázal likvidátorovi, za což mu od srdce děkuji :-). Celková cena za opravu toho hlubšího škrábance byla 33000kč (to mi málem oči vypadli), ale jde to z povinného ručení. Takže veškerá spokojenost, nemám co vytknout, mohu doporučit a pochválit :-).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Renault AUTOMOTOLAND Opava

Příspěvek od kotasekh » pon srp 13, 2012 07:34

Musím trochu poupravit recenzi, zkopíruju co už jsem psal jinde...

Jelikož dělám momentálně hudbu do auta, tak mám celé auto rozebrané. Včera jsem tlumil kufr zevnitř, sundal levý tapec, vytlumil, zakryl a šel na druhou stranu. Vím, že pravé zadní světlo se trochu klepalo při vyšší hlasitosti hudby, říkal jsem si, že to pak podložím, stačilo na něj mírně přitlačit a byl klid. Sundal jsem teda pravý tapec, začal odmašťovat plech a že teda rovnou prohlídnu to světlo, kde by se dalo podložit. Koukám že tam je fajný šroub, ten jsem zkusil povolit (fest dotáhlý), světlo trochu přitlačit a zase dotáhnout, nepomohlo. Tak že překontroluju ty dva šedé plastové bazmeky v kastli, co slouží jako ten protikus na zacvaknutí světla (to co Keras tahal ven i se světlem za pomocí kombinaček :-)). No a mé překvapení bylo skoro infarktové. Já tam měl jen jednu. Světlo bylo jen na jedné a přišroubované. Zkontroloval jsem i levé světlo a tam vše v pořádku. Pravé světlo sundávali v servisu Renault Automotoland Opava (u Globusu). Jejich práce se mi vždy líbila (už jsem u nich nechal přes 100000,-Kč, samozřejmě přes pojistky proplaceno), ale když teď auto rozebírám, postupně vidím jejich fušeráckou práci. Tu zapomenou dát to, tu zas tamto, a tady nejde vidět, tady to můžem poškrábat... Takže díky jejich "opravám" mi chybí molitanová příchytka zamykacího kolíku a plastová podložka na švihadle pravých zadních dveří, přibyl totálně dodrápaný plech dveří pod tapecem (blbci to páčili šroubovákem) a momentálně si musím dokoupit úchytku zadního světla... Bych je bil...
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Renault AUTOMOTOLAND Opava

Příspěvek od kotasekh » pát srp 24, 2012 20:09

Tak jsem ještě odhalil špatně slícované pravé zadní světlo a nárazník (poškrábané od vibrací) a poohýbané lemy předních blatníků - sundával jsem podběh, všiml si že plech je nějaký vlnitý, tak jsem myslel, že jsem to udělal já, ale na druhé straně, na kterou jsem ani nešáhl, to bylo taky. Stačilo na to přitlačit gumovou násadou šroubováku a je to opět skoro rovné :-)
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Renault AUTOMOTOLAND Opava

Příspěvek od kotasekh » stř srp 07, 2013 12:15

Dneska opět návštěva tohoto servisu. Tentokrát neutrální zkušenost. Objednal jsem se na měření kompresních tlaků válců. V osm ráno jsem auto přistavil a šli jsme to sepsat. Měření komprese už mám párkrát za sebou, jednou v neautorizáku a jednou v CMN Renault Přerov. V neautorizáku práce na 15 minut a cena 100,-Kč. V CMN Přerov práce na 30 minut a cena 150,-Kč. Teď se mě přebírací technik p. Novák tedy ptal, jestli si počkám v salonu. Říkám že jo, že to je přeci na chvilku, že 30 minut jim musí stačit i s pauzou na kafe. Byl jsem vyveden z omylu, že to je práce na hodinu, spíše dvě. Vykulil jsem oči, zeptal se, co tam tak dlouho chtějí dělat a kolik to tedy bude stát. Prý to dělají přes diagnostiku a musí natahat asi to příslušenství nebo co. A cena 800-1000,-Kč. Mohl jsem odmítnout, ale šel jsem do toho. Vyrazil jsem pěškobusem do města a opravdu auto bylo za 1,5 hodiny hotovo. Pan Hluchník mi vysvětlil, že komprese je v normě. Cena 998,-Kč. Toť vše. To se mi nelíbilo. Zeptal jsem se tedy, jestli bych mohl dostat nějaké hodnoty. Pan Hluchník tedy z hlavy vylovil hodnoty 160/160/150/160. Zeptal jsem se, v jakých jednotkách mi to udává. Prý tedy v "psi". Říkám ok, a kolik je to tedy barů? A odpověď? No přeci 16 :-D. Na to jsem odvětil, že můj motor takovéto tlaky nemůže mít a že tohle nemohli naměřit. Byl jsem ujištěn, že můj motor má tlaky 16 barů :-). Vzal jsem to tedy tak jak to bylo, je to přeci "v normě", zaplatil a odešel. Na netu jsem si "psi" převedl na "bar" a hodnota odpovídá 11 barům. Problém je v tom, že můj motor nemá takové tlaky ani jako nový. Poslední měření v neautorizáku i v CMN Renault Přerov ukázaly hodnoty 8/8/7.5/8 bar, což je stále v pořádku.
Nemyslím si, že by změření komprese vůbec nedělali, to ne. Ale nějak je asi nenapadlo, že budu ty kompresní tlaky chtít vědět (kdo by to byl čekal že...) tak na mě p. Hluchník zkusil vychrlit nějaké číslo. Ale s tímhle se fakt netrefil, můj motor opravdu nemá kompres 11, natož 16 barů :-).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2513
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Renault AUTOMOTOLAND Opava

Příspěvek od GREYWOLF » stř srp 07, 2013 12:57

Pokud jsi byl opravdu ochotný za tohle zaplatit tak ti do SZ posílám své číslo účtu a pošli mi tam taky nějakou tu koruny když je nepotřebuješ a hážeš do kanálu....
Lukas
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Renault AUTOMOTOLAND Opava

Příspěvek od kotasekh » pon led 27, 2014 13:57

Dneska jsem za nima skočil na akční zimní prohlídku, inzerovanou na renault stránkách za 299,-Kč. Trvalo jim to hodinku, dostal jsem papír se "semaforem" a jel jsem domů, vůbec mi nešlo o to aby na autě něco našli, ale abych měl záznam v registrech, že občas dělám nějakou tu kontrolu v autorizáku :-). Zkusím teda popsat dnešní zkušenost.
Ujmuli se mě rychle, přijel jsem přesně na objednaný čas. Dostal jsem do ruky k podepsání zakázkový list, odhadovaná cena nezadána, přitom byla přesně známa. Auto jsem jim předal, p. Novák vůbec neřešil, že auto je celé domlácené a žádné poškození nesepisoval, jeho starost :-). Pak jsem si jen pro auto přišel, p. Novák mi oznámil že nenašli žádnou závadu a vše je v pořádku. Zaplatil jsem 259,-Kč. Inzerovaný termo hrnek zdarma jsem nedostal, nebyl mi nabídnut a ani mi nebylo oznámeno, že by jim došly zásoby. Nevadí, stejně bych ho nechtěl, ale čekal jsem, že se zmíní. Doma jsem si prohlédl papír se semaforem a nestačil jsem se smát :-). Vezmu to tedy popořadě :-)
Kontrola provozních náplní - stav oleje - dle papíru v pořádku, ve skutečnosti tam skoro žádný není a měrka na něj určitě ani nedosáhne :-).
Osvětlení a baterie - parkovací světla a osvětlení značky - dle papíru v pořádku, ve skutečnosti nesvítí pravá parkovačka a jedna žárovka na SPZ.
Vnitřní osvětlení a podsvícení - dle papíru ok, ve skutečnosti tři žárovky nesvítí.
Kontrola stavu akumulátoru - dle papíru ok, ve skutečnosti je baterka po smrti, má nabitá 11.7 V a při startování mám na palubce diskotéku...
Viditelnost - čelní sklo - dle papíru ok, já bych řekl že ani ne, je poškrábané a budu ho měnit, ale to je dejme tomu subjektivní, vyloženě prasklé není.
Zpětná zrcátka - dle papíru ok, ve skutečnosti levé rozbité na střepy.
Bezpečnost - tlak pneu - dle papíru ok, ve skutečnosti levé přední silně podhuštěné, to jsem jim udělal naschvál, abych viděl, jestli si všimnou :-D. Nevšimli...
Povinná výbava - lékárnička, dle papíru ok, ve skutečnosti neměli šanci ji najít, to samé trojúhelník a žárovky :-).
Kontrola na zvedáku - stav manžet poloos - dle papíru ok, ve skutečnosti je to celé tak zechcané od oleje, že netuším, jak tu manžetu vůbec objevili :-). V převodovce už snad ani žádný olej není...
A perlička - platnost STK - dle nich rok propadlá, ve skutečnosti samozřejmě vše ok :-).

Vzhledem k tomu, že už mi auto někdo počtvrté objel druhým autem a ujel, tak využiju posledního měsíce havarijka a nechám auto opravit. Ale nevím, jestli u nich... Nejradši bych to dal do CMN Přerov, tam se mi moc líbí, ale to není smluvní servis ČP :-(.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault AUTOMOTOLAND Opava

Příspěvek od Zefek » pon led 27, 2014 15:08

A za co jsi jim teda zaplatil?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Renault AUTOMOTOLAND Opava

Příspěvek od kotasekh » pon led 27, 2014 15:24

No, evidentne jen za zaznam do jejich registru, ze jsem byl na prohlidce :-D.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault AUTOMOTOLAND Opava

Příspěvek od Zefek » čtv bře 13, 2014 13:41

Včera další zkušenost. Nebudu to hodnotit, jestli byla negativní, nebo pozitivní, to si musí rozhodnout každý sám. Ale momentálně sháníme auto. Samo, nové nechceme, narazili jsme na Sandero (2009), které je totálně oholené. A tak nás zajímala cena nového. Proto jsme tam šli. Jen jsme vlezli dovnitř a chvilku jsme se dívali na Sandera, už u nás byla paní. A hned spustila. Jako přístup tohle hodnotím dost kvalitně, protože někde se vás neujmou, nebo si vás ani nevšimnou. Ale bylo poznat, že paní má nazpaměť naučené fráze a loví je někde hluboko z hlavy, což kazilo dojem. Když začala o výbavách, bylo to jen tady je výbava stepway a tady je zase jiná ... Ale už neřekla, v čem je výbava jiná, co obsahuje, ... U motoru sice řekla, že auto má 0,9 motor, ale že jde o benzín, nebo o TCe motor, už ne. Jako nejdrsněji pak hodnotím přeřek (ano, paní se nejspíš jen přeřekla), že existuje nafta 0,5. Snad to v Opavě s tím downsizingem moc nepřehánějí a dojde k nápravě na 1,5.
Začala motat dohromady rezervu a LPG, což spolu vůbec nesouvisí, ale říkala, že říká všem, že je dobré koupit rezervu, že pak už to nejde. Oceňuji upřímnost. Ale celkový projev byl spíše takový zmatenější, nemělo to moc hlavu ani patu. Zajímala nás hlavně cena totálně oholeného auta, což jsme si pak vyčetli z prospektů, které jsme dostali.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Renault AUTOMOTOLAND Opava

Příspěvek od kotasekh » čtv bře 13, 2014 14:05

Neviděls tam moje auto? :-D .Zrovna tam je na plastice, tak pak napíšu, jak jsem spokojen :-). Při přebírání auta více méně vše ok, až teda na reakci pana Hluchníka, kdy se ptal, jestli ty dráty, co vedou do dvěří z B sloupku mimo průchodku jdou někde odpojit. Poté, co jsem řekl, že jdou odpájet u repro a nikde jinde rozpojit nejdou, mi rovnou řekl, že je tedy přestřihnou (spolu s kabely od centrálu). Trošku mě to zarazilo, ale nakonec to chápu, přece jen je to nestandartní řešení a není těžké to "slepit" dohromady, snad to tedy přestřihnou trošku inteligentně :-).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Renault AUTOMOTOLAND Opava

Příspěvek od kotasekh » stř bře 26, 2014 08:52

Tak auto mám od ponděli doma. Krásně nalakované, umyté. Jsem ho skoro nepoznal. Předávání proběhlo skvěle, nikde žádný zádrhel. Panem Novákem jsem byl upozorněn, že likvidátor si auto prohlížel víc než obvykle, tak že se mám prý připravit na to, že se mě bude pojištovna ještě dotazovat na detaily.
Během dvou dnů jsem objevil jednu malou chybičku a jednu podstatnou chybu. Malá chybička je špatně přilepená folie na B sloupku, odlupuje se na přehybu dveří, bude stačit pod to hodit lepidlo a přitlačit. Kdyby to byla jediná chyba, tak si to udělám sám. Ale ta druhá chyba je ta, že při plném otevření předních dveří drhnou dveře o blatník. Špatně slícováno. Jde to sotva postřehnout, ale je tam drhnutí a lak na dveřích už je lehce škráblý, jde na něm vidět ten dotyk (ten lak mi ale nevadí, auto je poškrábané celé...). Příští týden si domluvím reklamačku, snad to stihnou na počkání.
Celkově jsem ale s prací spokojen, už jen proto, že když jsem auto přebíral, tak fungoval centrál i hudba, tudíž žádné kabely přestřihnuty nebyly, nebo byly zpět slepeny, což jsem nečekal. A taky mi bylo nabídnuto, že se aspoň pokusí zpět nalepit tlumící pláty, co mi sundaly z vnitřku dveří, což jsem odmítl, dám si tam nové. Bylo mi vyhověno v tom, že nenasadí švihadla od okýnek. Bylo mi umožněno si auto prohlédnout a nafotit uprostřed prací. Jo, jsem spokojen ;-).

Edit: tak to vypadá, že s dveřmi je trošku jiný problém nežli slícování, asi drhne něco v pantu nebo v tom zadržovacím mechanismu. Pořádně jsem to prohlédl a nic o sebe nedře. Takže zbyla jen ta nálepka a ta se teď v tom horku přilepila asi sama ;-).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault AUTOMOTOLAND Opava

Příspěvek od Zefek » pon črc 13, 2015 12:14

Hodnocení servisu
Obrázek
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Renault AUTOMOTOLAND Opava

Příspěvek od kotasekh » úte kvě 28, 2019 08:37

Tak po letech opět nějaká ta zkušenost s Opavou. Že já tam furt lezu, když si čtu ta svá hodnocení :D.
Jelikož thalia dosluhovala, jal jsem se nakoupiti nové auto. V říjnu 2018 jsem se tedy stavil v Opavě a v oddělení Dacie se mě ujal pan Hruška. Po pár návštěvách byla objednávka hotova a já čekal na dodání mého nového auta Dacia Logan MCV Stepway. Termín dodání 31.1.2019. Na začátku ledna telefon od pana Hrušky, termín dodání posunut na polovinu dubna, možná ale začátek dubna. To je v řiti, thalii technická končila 4.4. Nu co, uvidíme, buď to vyjde nebo budu chvíli bez auta. Na konci března se mi stejně thalii povedlo rozbít na totálku, takže na začátku dubna jsem byl tak jako tak bez auta. Telefon do opavy, dodání spíše v druhé polovině dubna. Nálada opadala, měsíc bez auta nedám. Následoval email panu Hruškovi, kde jsem mu vysvětlil mou situaci a emoce (nasrané :-D ) plus jsem požádal o půjčení auta od poloviny dubna do dodání mého nového s tím, že budu platit jen palivo (bral jsem to jako formu omluvy za zpoždění). První odpověď byla, že oni za to nemůžou (což chápu), ale nakonec jsem si k nim přijel pro staré olítané Sandero (2008), které mi zapůjčili opravdu až do dodání nového a neplatil jsem nic. Nové auto dorazilo 20.5. a ten den jsem Sandero také vrátil. Čekací doba 7 měsíců je hrozná, ale dealer za to částečně nemůže, to se moc ovlivnit nedá. Zdarma k autu jsem tedy dostal půjčovné jiného na měsíc, povinnou výbavu a gumovou vanu do kufru. Celkově spokojenost, s panem Hruškou se jednalo příjemně a mohu ho doporučit. Co se týká té druhé části prodejny (Renault), tam se vlastně nic nezměnilo a jednat s nimi vyžaduje individuální přístup :-).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Renault AUTOMOTOLAND Opava

Příspěvek od kotasekh » úte bře 24, 2020 04:03

V Opavě proběhla velká čistka. Pan Hluchník, pan Novák ani pan Hruška již ve firmě nepracují. Snad to bude změna k lepšímu.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti se servisy autorizovanými“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti