Neodemykají LZ dveře.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bery9CZ
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: ned dub 05, 2015 12:41

Neodemykají LZ dveře.

Příspěvek od Bery9CZ » stř led 04, 2017 21:00

Ahoj všem.
Hledal jsem na foru, ale nenašel.
Takže problém je v LZ dveřích. Centrálem odemknu dveře. Motůrek neslyším. Dveře jdou otevřít pouze zevnitř. Zvenku nejdou. Když je otevře zevnitř, tak dveře už normálně fungují, přes mechanické kliky. Pokud tedy opět nezamknu centrálem celé auto. Rozebral jsem tapecírung a vše prostříkal. Centrálem jdou prostě ty dveře jen zavřít. Napadlo mě jestli to spíše nebude nějaká elektrická pojistka, protože zamknout jde, ale otevřít ne.
Máte někdo zkušenosti s tímto problémem?
Poraďte prosím, než objednám nový servomotor.
:P
Renault Clio II, 1.2, 43kW, r.v. 2006,

sikula
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: stř úno 25, 2009 14:09

Re: Neodemykají LZ dveře.

Příspěvek od sikula » čtv led 05, 2017 11:47

Zkus toto, zda se ty zadní dveře otevřou.
Zasuň klíček a dej do první polohy popřípadě nastartuj a následně stlač tlačítko na středovém panelu pod rádiem pro uzamykání a odemykání dveří zevnitř, otevřou se ty dveře? Pokud ano, měl by být servopohon v pořádku.
S dětskou pojistkou asi problém nemáš, to by nešly mechanicky otevřít zevnitř, přesto si s ní pohrej.

Uživatelský avatar
Bery9CZ
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: ned dub 05, 2015 12:41

Re: Neodemykají LZ dveře.

Příspěvek od Bery9CZ » čtv led 05, 2017 13:39

Tak to mě nenapadlo. Mám druhý klíček bez centrálu( prošel pračkou) a otvíral jsem dveře středovým tlačítkem na palubce. Hned dnes to ještě odzkouším a napíšu. Uvidíme.
Když jsem měl vše rozebrané a zámek pomalu venku, tak mi vadila jedna osička. Propojení mechanismu na kliku. Měl jsem strach to demontovat, aby jsem to dostal zpátky. Ale vše promazáno na nejvyšší úroveň. Servomotůrek stojí zhruba na Netu asi 400 Kč.
Jdeme zkoušet.
Renault Clio II, 1.2, 43kW, r.v. 2006,

Uživatelský avatar
Bery9CZ
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: ned dub 05, 2015 12:41

Re: Neodemykají LZ dveře.

Příspěvek od Bery9CZ » pát led 06, 2017 11:12

Tak bohužel to nezabralo. Zkusil jsem to jak jsi říkal, ale nezabralo to. Takže další možnost je vyndat motůrek. Není tam ještě někde v elektrice pojistka.
A ještě k motůrku? Podle mě je jedno jestli bude z levých či pravých dveří. Takže co dále.
Renault Clio II, 1.2, 43kW, r.v. 2006,

sikula
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: stř úno 25, 2009 14:09

Re: Neodemykají LZ dveře.

Příspěvek od sikula » pát led 06, 2017 12:07

podle mě jsou servomotory všech dveří ovládány dvěma dráty ze stejné svorkovnice, tedy nejde o nějakou pojistku, protože ostatní dveře se otevírají, pak může být varianta že je špatný servomotor, nebo přerušený přívod k němu. Tedy zkusit zda je při otevírání na jeho svorkách napětí, pokud ne je chyba ve vlastním přívodu, tj je přerušený drát do dveří či na jejich svorkovnici, pokud ano je chybný servomotor. Servomotor by šlo rovněž odzkoušet např. připojením na dráty PZ dveří, dráty bych ale přitom od zkoušeného servomotoru odpojil. Dráty by mohly být asi bílý a šedý. Vycházím ze schématu starší verze Clia.

Uživatelský avatar
Bery9CZ
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: ned dub 05, 2015 12:41

Re: Neodemykají LZ dveře.

Příspěvek od Bery9CZ » pát led 06, 2017 21:42

Když jsem měl sundaný tapecírung, tak jsem vše nafotil, ale na služební mobil. Foto dodám. Servo jsem odpojil a pak znovu připojil. Myslím si, že v kabelu to nebude, protože servo zamyká dveře pokaždé, ale neotvírá. Proto si myslím, že v kabelu nic nebude. Zkusím demontovat druhé servo a prohodit je a odzkoušet. Uvidíme, ale prostě mě zaráží, že to servo jen zamyká.
Ještě prosím o info jak vymontovat celý zámek, protože mi brání tyčka, co jde od vnější kliky na mechanismus. Mám strach, když to vyndám, abych to dostal zpět. Jde vyndat celá klika?? Abych se dostal na tu tyčku. Budu muset prostě jen laborovat a zkoušet, pokud někdo nemá info či plánek.
Renault Clio II, 1.2, 43kW, r.v. 2006,

Uživatelský avatar
Bery9CZ
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: ned dub 05, 2015 12:41

Re: Neodemykají LZ dveře.

Příspěvek od Bery9CZ » čtv led 26, 2017 22:48

Tak jsem se dostal tak daleko, že dveře se už ani nezamykají. Tak a co teď. Dětskou pojistku asi ne, to je ta páčka na otvírání zevnitř. Centrál prostě nezamkne levé zadní dveře. Zkoušel jsem i mačkat centrální zamykání uvnitř auta, ale prostě to nejde. Tak co dělat dále.
Renault Clio II, 1.2, 43kW, r.v. 2006,

Uživatelský avatar
Bery9CZ
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: ned dub 05, 2015 12:41

Re: Neodemykají LZ dveře.

Příspěvek od Bery9CZ » ned led 29, 2017 07:36

Vyřešeno. Dočasně. Nejdříve to lehké - venovní klika odpojena. To těžší - demontáž celého zámku a vyndání vadného servomotorku od centrálu. Konektory jsem pro jistotu proměřil a jsou v pořádku. Teď tedy už jen objednat nový motorek a držet si palce, ať to jde zpět dohromady.
Renault Clio II, 1.2, 43kW, r.v. 2006,

Uživatelský avatar
Bery9CZ
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: ned dub 05, 2015 12:41

Re: Neodemykají LZ dveře.

Příspěvek od Bery9CZ » pon úno 06, 2017 19:00

Tak vše namontováno zpět. Vše chodí jak má, akorát při montáži zpět jsem musel dvakrát nastavovat výšku kliky.
Renault Clio II, 1.2, 43kW, r.v. 2006,

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů