Pískání od zadního kola - brzdy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
honzamo
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: pát srp 20, 2010 12:12

Pískání od zadního kola - brzdy

Příspěvek od honzamo » ned črc 21, 2013 17:42

Zdravím, tak jsem si u auta v posledních dnech všiml pískání, které se ozývalo po delší jízdě někde z levé strany. Zajímavé je, že se ozývalo hlavně při zatáčení doleva (stačilo jen lehce vychýlit volant). Nejdříve jsem to dával do souvislosti s nedávnou nehodou a čekal jsem něco od levého předního kola (naboural mě jeden taxikář, který mě předjížděl, když jsem odbočoval doleva. Vše bylo opravované na jeho pojišťovnu v autorizovaném renaultu amos Otava - měněná tyčka řízení, rameno a nějaké další díly na nápravě + nárazník, blatník a další věci).

Také jsem pozoroval, že šla trochu nahoru spotřeba, ale to jsem přikládal spíš častému používání klimatizace...

Když jsem za jízdy pískání zkoumal podrobněji, všiml jsem si, že ustane, když šlápnu na brzdu. Co bylo ale zajímavější, ustane i když trochu přitáhnu ruční brzdu. To mě přivedlo k zadní nápravě.
Když jsem auto zvednul, tak byla příčina poznat. Levé zadní kolo jde za odbržděného stavu protáčet velmi ztuha, pravé se točí docela volně. Zkoušel jsem za jízdy prudce zatáhnout ruční brzdu a ta zablokuje jen levé kolo, ale na pravé brzdí také. Bohužel na levém zadním kole vyháknutí lanka ruční brzdy nepomohlo a stále se točí velmi ztuha.
Máte nějaký nápad čím by to mohlo být? Mám vzadu kotouče.

Zítra se s tím chystám zajet do servisu, tak uvidím jak to dopadne...
Clio III 2008, 1.6 16V 82kW dynamique+, 92 000km, prodáno
Nyní Honda Civic 1.8 i-VTEC sport 2008, 91 000km

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Pískání od zadního kola - brzdy

Příspěvek od Zefek » ned črc 21, 2013 18:57

Může být zarezlý zadní třmen. Záleží na tom, kdy byly naposledy dělané brzdy (byť jen údržba bez nutnosti něco měnit). Ta spotřeba s tím taky může souviset.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

honzamo
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: pát srp 20, 2010 12:12

Re: Pískání od zadního kola - brzdy

Příspěvek od honzamo » stř črc 24, 2013 23:10

Takže vyřešeno, byl to zarezlý třmen. Akorát se mi bohužel povedlo spálit destičky, než jsem si toho všimnul, takže mám nové...
Clio III 2008, 1.6 16V 82kW dynamique+, 92 000km, prodáno
Nyní Honda Civic 1.8 i-VTEC sport 2008, 91 000km

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů