Prestaly fungovat vsechna ovladani krome pocitace a radia

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
upman
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 12, 2013 16:45

Prestaly fungovat vsechna ovladani krome pocitace a radia

Příspěvek od upman » sob led 12, 2013 16:54

Ahoj,

mam peklity problem a uz nevim jak dal. Z niceho nic mi prestaly fyngovat vsechny packy na volantu, alias prepinani svetel, mlhovka, sterace pod cyklovacem (kdyz ale pritahnu packu na ostrikovac, tak se to ostrikne, pouze ale 1x setre, ne 3x).

Hledal jsem v pojistkach, ale zadna pojistka na ovladaci panel tam neni. Zvlastni je, ze v pohode funguje ovladani radia na volantu a trmpomat.

Auto po nastartovani sviti, radio hraje, vse se zda v poradku, ovsem nelze prepinat dalkova svetla a stirat sterade.

Auto je Clio III Rip Curl 2007, doposud bez jedineho problemu a malo jezdene.

Napada vas, v cem je zakopany pes? Zkusil jsem i odpojit baterku, ale nevyresilo se to.

Diky moc za pomoc

Enron
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: stř pro 31, 2008 17:12
Bydliště: Nitra

Re: Prestaly fungovat vsechna ovladani krome pocitace a radi

Příspěvek od Enron » sob led 12, 2013 18:01

Ahoj,
o podobnom probleme som pisal v diskusii o par riadkov nizsie-packa svetiel. Ak to ma aspon trochu podobne priznaky, skus pozriet tie kabliky medzi packami pod volantom. Mne odvtedy vsetko funguje...
R-CLIO GRANDTOUR RIP CURL 1,2TCE

upman
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 12, 2013 16:45

Re: Prestaly fungovat vsechna ovladani krome pocitace a radi

Příspěvek od upman » sob led 12, 2013 22:06

Diky moc, nasel sem, zitra rozeberu a dam vedet.

upman
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 12, 2013 16:45

Re: Prestaly fungovat vsechna ovladani krome pocitace a radi

Příspěvek od upman » čtv led 17, 2013 14:07

Ahoj, tak je to blbly :( Sundal jsem dekl pod volantem, jsou tam cervene dratky, tenke, ale paradne zapozdrene, uplne jako nove, zadne prodreni ci opotrebeni neni videt. Tak jsem jeste zkusil prohlidnout vsechny pojistky a smula, vsechny jsou v poradku.

Divne je, ze packa sterace nejde pouze cyklovac (alias otaceci kolecko a pohyb dolu urcujici frekvenci), kdyz packu pritahnu, tak uplne v klidu zabzuci motorek ostrikovace a sterac projede cyklus po ostriknuti okna (alias trikrat setre, pak chvili pocka a pak jeste jednou setre).

Packa na ovladani svetel je mrtva, nereaguje na nic, nezapne mlhovku, dalkova svetla nesepnou, proste nechapu.

Napada nekoho jeste nejaka jina zaludnost?

Diky
Petr

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Prestaly fungovat vsechna ovladani krome pocitace a radi

Příspěvek od septim » sob led 19, 2013 09:47

Mna napada len jednotka USH. Mas to este v zaruke? Ak ano jedine srevis. Ak nie, skus sa pozriet pod palubovku pod volantom, treba dat dole listu nalavo je tam srob a plastova poistka podobna srobu, tesnenie dvery stiahnut medzi pantami, tam je dalsi srob, ale treba vypacit bocny panel plastovy a potom vies dat dole spodny diel palubovky. Takto sa to dost zle popisu, ale tam je jednotka spinania. Este ma napada pozeral si poistky v motorovom priestore??
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

upman
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 12, 2013 16:45

Re: Prestaly fungovat vsechna ovladani krome pocitace a radi

Příspěvek od upman » ned led 20, 2013 13:37

Ahoj, mojistky v motoru jsou OK. V zaruce nemam a nezbyva tedy nic jineho, nezli dat auto do servisu, ach jo :(.

Jinak spodni panel jsem sundal, ale jednotku spinani jsem nenasel - jak to vypada?

Diky

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Prestaly fungovat vsechna ovladani krome pocitace a radi

Příspěvek od septim » ned led 20, 2013 14:00

Je to taka cierna skrinka vlavo, vedie do nej vela kablov konektorov a aj pocut spinanie relatok. Este ma napadlo ci si nepozeral relatka v motorovej poistkovej skrinke. Ale toto je len take tapanie, asi bude treba najst dobreho elektrikara a premerat to. Pripadne ci nieco nepovie diagnostika.
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

upman
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 12, 2013 16:45

Re: Prestaly fungovat vsechna ovladani krome pocitace a radi

Příspěvek od upman » pon led 21, 2013 10:13

Ahoj, tak hned vedle baterie jsem nasel pojistky (v motorove casti), cca 6 velkych pojistek, vsechny jsou ale OK. Je v motorove casti jeste nejaka dalsi "skrinka" s pojistkami a relatkami? Zkousel sem hledat Dialogys na Clio 2007 abych neotravoval, ale nepodarilo se mi, alias potrebuji navigaci :)

Diky

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Prestaly fungovat vsechna ovladani krome pocitace a radi

Příspěvek od septim » úte led 22, 2013 08:45

to neni ono. Je tam dalsia poistkovo relatkova skrinka. Ked otvoris kapotu vpravo ako je tycka na podporu kapoty vpravo hore od baterie je maly cierny panel/skrinka. Su tam hore 2 torx sroby tie vybrat vyklopit, dole su len nasuvacie nozicky dekla. Tam mas asi 15 mini poistiek relatka a konektory. Mne tam zhorela poistka ked som menil osvetlenie spz!
Neviem ci som to dobre opisal ale skus.
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

upman
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 12, 2013 16:45

Re: Prestaly fungovat vsechna ovladani krome pocitace a radi

Příspěvek od upman » čtv led 31, 2013 15:49

Ahoj diky za perfektni navigaci, nasel jsem hned, pojistky OK, rele jsem vyjmul a premeril - a funguji :( Takze zakopany pes je jinde a jak jsem tak cetl tady na foru, tak to vypada na vymenu pacek. Ach jo, no co se da delat.

Kazdopadne dikec za rady, pokud to shrnu tak:

- pojistky po volantem - vsechny OK
- pojistky v motoru (velike) - vsechny OK
- pojistky vedle baterie a rele - vsechny OK a plne funkncni

Takze babo rad...

Dikec
Petr

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Prestaly fungovat vsechna ovladani krome pocitace a radi

Příspěvek od septim » pát úno 01, 2013 12:18

Nemas moznost diagnostiky? Ja by som este skusil ak mas skusacku premaerat ci ide nejake napatie na tych konektoroch paciek. Ak sa ani tam nepohnes dalej tak jedine servis alebo skusit s niekym prehodit packy ci ti to nepojde s inymi packami. Viac ma nenapada...
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Prestaly fungovat vsechna ovladani krome pocitace a radi

Příspěvek od krt.ecek » pát úno 01, 2013 12:27

voltmetr tady moc nepomůže, je to na sběrnici, takže tam není trvalé napětí na žádném pinu a ani proměřit sepnutí není až tak jednoduché
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

jarins
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 18, 2017 14:42

Re: Prestaly fungovat vsechna ovladani krome pocitace a radia

Příspěvek od jarins » sob srp 19, 2017 15:21

Ahoj,

mám právě úplně stejný problém. Co bylo příčnou závady?

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů