Jak sundat volant?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Lagunatop
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 04, 2012 13:13

Jak sundat volant?

Příspěvek od Lagunatop » stř říj 31, 2012 12:41

Nazdar všichni,neví někdo,jak sundat volant Clio III r2007.
Volant sundat asi bude hračka,ale jak sundám airbag???
Volant jsem otočil o 180stupňů z přímého směru,takže je "hlavou dolů"do dírky jsem strčil šroubovák,ale nejde to.
Airbag se tlačí dolů,nebo se nejprve stiskne "troubit" a pak se tlačí dolů?
Jak se má pracovat šroubovákem,jak se to vypíchne?
Neví někdo?

Tohle platí pro ScenicII
pedroo píše:volant otočit ze základní polohy jako při jízdě rovně - tak aby potom byl spodek nahoře a pak je tam zezadu otvor kterým se dá prostrčit i větší šroubovák a nahmatá se jako by plechový pružný element do kterého se tlačí a pak se musí ještě tím středem volantu tlačit směrem dolů a po pár pokusech se to vyhákne a je to,pak je ve volantu jeden torx šroub který se povolí a volant je dole...
A šroubovákem nic nenahmatám,nevím,co vyháčit.

javils
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: pát dub 25, 2008 07:11

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od javils » čtv lis 01, 2012 17:16

zkus se prohrabat tady ,spousta návodů je pro rencky podobná https://picasaweb.google.com/rado.megane.rakovicky

dj.pepino
Člen RCČR
Příspěvky: 2219
Registrován: pát črc 28, 2006 14:37
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od dj.pepino » stř lis 07, 2012 13:19

Teď jsem to dělal na Meganu. Volant jsem měl v poloze jako když jedu rovně ( vůbec jsem ho neotáčel) Vzal jsem imbus klíč - co největší, aby šel lehce do té dírky. Zatlačil jsem imbus dovnitř a palcem jsem vysunul airbag nahoru. Airbag jsem nemačkal jako na houkání. Šlo to krásně lehce. Tady máš video - je to sice na Megana, ale hodně to pomůže a napoví - video se jmenuje Видео снятия руля в Меган 2 : http://www.megane2blog.com/shlejf-airbag/ . Na tom videu taky neotáčí volant :!:
Obrázek
Laguna II/ 2.0DCi/16V /175Hp - chip na 225 (2007)Dynamique Obrázek
Megan II 1,9 DCi/88kW / 2005/chip na 150Hp , Megan II 1,5 DCi/ 63kW / 2004 - chip na 105Hp. Právní ochrana DAS.Autokamera TrueCam A5, Clip v.135
http://klondajk.brdy.org/
Hledají se spolubojovníci z Klondajku a Jinců.

onc
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát srp 20, 2010 22:20
Bydliště: okr.PV

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od onc » sob led 18, 2014 19:04

... zdravim ve spolek ... potrebuji sundat airbak z volantu a po vyzkouseni vsech sroubovaku, imbusaku atd. se mi to nepodarilo ... :evil:
... mohu pozadat nekoho, kdo uz airbag sdelaval, aby uvedl co a jak? ...
... navod na megana ci jineho renaulta mi fakt nepomuze ...
... DEKUJI ... komukoliv kdo mi pomuze ... :D
Megane III Grandtour Limited 2015 1.5dci 81kw
ex Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw
Clio III 2006 1.2 55kw

honzamo
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: pát srp 20, 2010 12:12

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od honzamo » ned úno 02, 2014 19:53

Ahoj, já se ve svém autě chystám na výměnu volantu během pár týdnů. Sehnal jsem volant z Clia RS i s airbagem. Ten ale nechám ze svého auta.

Zatím jsem si vyndání airbagu zkoušel cvičně doma na novém volantu.

Popisovaný postup více méně odpovídá:

Otočit volant o 180°, aby byl hlavou dolů. Nahoře je takový výstupek, kterým se dá prostrčit šroubovák. Problém je, že ta díra je docela úzká, takže tenčí šroubovák projde, ale pěkně debilně se s jeho pomocí uvolňuje pružinka. Tlustý šroubovák by poničil ten otvor.
Na fotkách je snad trochu vidět jak to vypadá. Každopádně to chce si pohrát šroubovákem, na tu pružinu se musí zatlačit hodně silou a pozor ať šroubovák nevyskočí. Kdyby byl delší, tak by tam možná mohl napáchat nějakou škodu na kabeláži. Když se šroubovákem povede tu pružinu uvolnit, tak je nejlepší prsty airbag podebrat a táhnout. Jakmile se uvolní na jedné straně, je vyhráno.
Je to docela boj i na sundaném volantu, takže se toho v autě docela děsím. Ale snad se to povede :-).
Předtím samozřejmě vypojit baterku.

Přikládám pár fotek vyndaného volantu a airbagu, aby bylo vidět, jak je to upevněné. Pro představu to myslím pomůže.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Clio III 2008, 1.6 16V 82kW dynamique+, 92 000km, prodáno
Nyní Honda Civic 1.8 i-VTEC sport 2008, 91 000km

onc
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát srp 20, 2010 22:20
Bydliště: okr.PV

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od onc » úte úno 04, 2014 17:00

... zdarec ...
... tak se mi podarilo konecne shodit airbag a vymenit volant za kozeny ...
... cca 1 hodina sileneho zapaseni ... jj zatlacit na tu pruzinku a pak celkem
silou vykvedlat airbag k sobe a pak vytahnout i druhou stranu ... nic lehkeho ...
... dekuji honzamo za pomoc ... dobry navod ...
Megane III Grandtour Limited 2015 1.5dci 81kw
ex Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw
Clio III 2006 1.2 55kw

honzamo
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: pát srp 20, 2010 12:12

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od honzamo » úte úno 04, 2014 18:17

Super, tak se mi to taky snad povede.

Zeptal bych se na dvě věci, když už to máš za sebou:
Kolegové mě strašili, že se tím odpojením deaktivuje airbag a budu muset na diagnostiku. Když ale vypojím baterku, tak by to mělo být ok, ne?

Jaký klíč je pak potřeba na odšroubování volantu samotného?
Clio III 2008, 1.6 16V 82kW dynamique+, 92 000km, prodáno
Nyní Honda Civic 1.8 i-VTEC sport 2008, 91 000km

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od Zefek » úte úno 04, 2014 18:18

Nic se nedeaktivuje. Klíč je torx 45.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

onc
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát srp 20, 2010 22:20
Bydliště: okr.PV

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od onc » úte úno 04, 2014 19:02

... jak píše Zefek ... torx 45 a dělat vše při odpojené baterce ... a nic se nemůže stát ...
Megane III Grandtour Limited 2015 1.5dci 81kw
ex Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw
Clio III 2006 1.2 55kw

honzamo
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: pát srp 20, 2010 12:12

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od honzamo » ned úno 16, 2014 22:23

Tak mám výměnu úspěšně za sebou. Vrhli jsme se na to ve dvou s kamarádem a to bylo docela v pohodě. Když má jeden na starosti šroubovákem tlačit pružinu a druhý vycvaknutí airbagu, tak to jde.

Celé jsme to sfoukli cca za půl hodiny. Nejhorší bylo asi povolit ten torx, bylo to utažené hodně fest a měli jsme kratší klíč...


Na volant z verze RS se zvyká opravdu rychle, kůže je mnohem příjemnější a tloušťka volantu taky. Jen mě trochu otravuje ve výhledu ta červená nit na vrcholu volantu, na tu nejsem zvyklý :-D.

Jinak jsem si všiml, že je do volantu vyvedený i konektor na zapojení tempomatu. Nejspíš by tedy nemusela být nutná výměna kroužku pod volantem. Asi pak ještě někdy časem zkusím sundat airbag, vrátit na volant tlačítka tempomatu a v plastovém krytu pro ně vyříznout otvor. Pak už by mohlo stačit jen sehnat přepínač tempomat/omezovač a celé to aktivovat. Ale kdo ví, kdy na to budu mít čas...

Tady je foto:
Obrázek
Clio III 2008, 1.6 16V 82kW dynamique+, 92 000km, prodáno
Nyní Honda Civic 1.8 i-VTEC sport 2008, 91 000km

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů