ukazovatel paliva-chiba pri tankovany

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
marek4800
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob kvě 15, 2010 19:40

ukazovatel paliva-chiba pri tankovany

Příspěvek od marek4800 » sob říj 02, 2010 17:51

Chlapi dnes som bol tankovat,ukazovatel paliva mi pred tankovanim ukazoval 82l,ale ked som tankoval motor som vypol ale nevipol som kluc celkom do polohy 0 ostali mi svietit kontrolky to som si až vsimol ked som vosiel do auta .Po nastartovani stale svietilo 82l po prejdeni asi dvoch kilomrtrov pip a svietila kontrolka paliva,tak som siel este raz na benzinku natankovat ci sa palubny nespameta teraz som uz kluc vipol a vitihol ho no po nastartovani zasa pip a svieti kontrolka paliva neviete poradit co mam urobit aby to ukazovalo ako ma za kazdu radu pekne dakujem .

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » sob říj 02, 2010 20:41

Skus podrzat prave tlacitko ktorym sa prepinas na spotrebu, dojazd atd. Zresetujes hodnoty a mozna sa to upravy.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

peckos489
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 15, 2010 15:27

Příspěvek od peckos489 » sob říj 02, 2010 23:15

Podobny problem mi vyrobila moja draha, lebo nevypla motor pri tankovani. Tak som zasiel na benzinku, dal tam par litrov benzinu a ono sa to dostalo do normalu. Zostatok v nadrzi potom ukazovalo aj s tym benzinom, ktory natankovala zenuska.
Renault Clio Grangtour 1,2

marek4800
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob kvě 15, 2010 19:40

Příspěvek od marek4800 » ned říj 03, 2010 09:49

tlačitko na reset som tiež skušal nepomohlo, a natankovať som tiež bol a tiež nepomohlo ak by som skusil odpojiť bateriu neviete nepomôže to ale potom mi bude trebalo vložiť kod do radia to pre informaciu dik.

smoula99
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte kvě 11, 2010 13:56

Re: ukazovatel paliva-chiba pri tankovany

Příspěvek od smoula99 » pon říj 04, 2010 10:50

marek4800 píše:Chlapi dnes som bol tankovat,ukazovatel paliva mi pred tankovanim ukazoval 82l,ale ked som tankoval motor som vypol ale nevipol som kluc celkom do polohy 0 ostali mi svietit kontrolky to som si až vsimol ked som vosiel do auta .Po nastartovani stale svietilo 82l po prejdeni asi dvoch kilomrtrov pip a svietila kontrolka paliva,tak som siel este raz na benzinku natankovat ci sa palubny nespameta teraz som uz kluc vipol a vitihol ho no po nastartovani zasa pip a svieti kontrolka paliva neviete poradit co mam urobit aby to ukazovalo ako ma za kazdu radu pekne dakujem .
mna by zaujimalo aky ukazovatel paliva myslis :?: :?: :?: (lebo je len jeden a ten ti zobrazuje obdlznicky a nie cisla) asi si mal na mysli spotrebu paliva
precitaj si manual k pal. pocitacu
na strane 1.62 mas napisane:

Parametre jazdy:
Spotreba paliva od posledneho stlacenia Top Start

cize, po natankovani sa ti to cislo vobec nezmeni, zmeni sa az pri jazdeni, ked spotrebujes benzin (mna by zaujimalo, ake cislo si tam ocakaval po natankovani? ved po nastartovani ti tam malo ostat zasa len 82l pokial si nic nenuloval) :idea: :idea: :idea:

marek4800
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob kvě 15, 2010 19:40

Příspěvek od marek4800 » pon říj 04, 2010 12:18

ano ten ukazovatel s timi paličkami a to nemašpravdu lebo aj palicky mali pribudnut a tiez aj dojazd po najblisie tankovanie ked spom natankoval za 10€=8litrov a priemer pred tankovanim bol 6.4litrov tak mal ukazad dojazd priblizne 200km a a nic som nenuloval a netankoval som uz tak prvi raz ze sa mi hodnota dojazdu zmenila k plusu a tiez pribudli dajake palicky tim tankovanim mislim uplne vipnuti kluc poloha nola.

smoula99
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte kvě 11, 2010 13:56

Příspěvek od smoula99 » pon říj 04, 2010 12:35

marek4800 píše:ano ten ukazovatel s timi paličkami a to nemašpravdu lebo aj palicky mali pribudnut a tiez aj dojazd po najblisie tankovanie ked spom natankoval za 10€=8litrov a priemer pred tankovanim bol 6.4litrov tak mal ukazad dojazd priblizne 200km a a nic som nenuloval a netankoval som uz tak prvi raz ze sa mi hodnota dojazdu zmenila k plusu a tiez pribudli dajake palicky tim tankovanim mislim uplne vipnuti kluc poloha nola.
ukazovatel spotreby v palickach je maximalne nepresny a nestoji za nic (lepsi by bol analogovy ako na starych skodovicach :D )
takze pri ukazovateli paliva v nadrzi ti nemusela pribudnut ziadna palicka (je ich tusim 7 na 55l, cize ak ich je 7 celkovo, tak cca 8l = 1 palicka). Tak je teoreticky mozne, ze tvojim natankovanim ti tam ziadna palicka nepridala aj ked by pocet paliciek o 1 mal stupnut (ale mozno 0.1-0.2l naviac by ti to sposobili)
co sa tyka dojazdu, tak ten zalezi od priemernej spotreby posledneho nulovania (neviem, toto malo urcite stupnut, ale az po par km jazdy)

marek4800
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob kvě 15, 2010 19:40

Příspěvek od marek4800 » pon říj 04, 2010 13:06

ak si dobre čital moj prvi prispevok tak som siel natankovat na druhy krat ci sa nespameta palubny alebo plavak v nadrzi po prvom zlom natankovani druhe po prejdeni asi kilometra na inu benzinku tankovanie za 4€to jest ssi tri litre a ziadna palicka nepribudla ani dojazd sa nezmenil same palicky na dojazd po naj tankovanie skusim este odpojit bateriu ci sa to nespameta a ked nie tak diagnostika a skusime dajaky reset.

smoula99
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte kvě 11, 2010 13:56

Příspěvek od smoula99 » pon říj 04, 2010 13:25

titujem ze odpojenie baterie ti nepomoze (niektore el. veci sa vypinaju bud klucikom, alebo pri zamknuti auta - ako napr. "salene" svetlo v kufry auta)
skus vytiahnut poistku (poistka pristrojovej dosky - naspodu v strede) - aj ked asi ani to nepomoze

skus este toto (nemam to overene, len som nasiel na nete)
reset palubneho počitača vložiť kluč do druhej polohy podržať 20 sekund cca tlačidlo palubneho PC na páčke a potom prepnuť kluč do tretej polohy

daj vediet ci pomohlo :idea:

marek4800
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob kvě 15, 2010 19:40

Příspěvek od marek4800 » pon říj 04, 2010 16:46

skusim ale pôjdem najprv na diagnostiku ak to nepomôže tak to skusim ale tim podržanim na cca 20sek. vymažeš interval vimeny oleja no to by nebol až taky problem zatial dik dam potom vedieť. :D

yogik
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: stř čer 24, 2009 18:07

Příspěvek od yogik » úte říj 05, 2010 11:18

tak to iste sa mi stalo tiez. Odstranil som to tym ked som vytiahol kluc a otvoril viko a nasledne zatvoril ... nastartoval a bolo to ok

marek4800
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob kvě 15, 2010 19:40

Příspěvek od marek4800 » úte říj 05, 2010 15:18

yogik väčšiu capinu som nepočul to určite nebol môj problem .

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů