Špatně fungující stěrače

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka_B
Advanced member
Příspěvky: 292
Registrován: pon dub 21, 2008 16:38
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Špatně fungující stěrače

Příspěvek od Jirka_B » pát zář 03, 2010 10:03

Ahojte :-D Ptám se za kolegu, co má clio 3... dneska jel do práce a prý když pustil stěrače, tak jeli hodně trhaně a pomalu, jen když na páčce nastavil největší rychlost, tak fungovali normálně, ale když páčku zas přehodil na jakoukoli jinou rychlost tak se ani nevrátily zpět dolů... nevíte co s tím může být ? Motorky asi ne, když na nejvyšší rychlost jedou normálně, ne? :D
Laguna 1.8 8v 66kw, 1995

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » pát zář 03, 2010 10:11

To je tak na navstevu asi servisu. Podla mna to bude v elektronike riadenia stieracov. :(
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Michal290
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 06, 2011 16:05

Re: Špatně fungující stěrače

Příspěvek od Michal290 » stř dub 06, 2011 16:12

To mi robilo tiež, začalo to v daždi, do hodiny už nešla ani najvyššia rýchlosť, šiel som do servisu, vraj bol vadný motorček a vymenili ho.

VLADY
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř kvě 16, 2007 21:45
Bydliště: BA-SK

Re: Špatně fungující stěrače

Příspěvek od VLADY » čtv dub 07, 2011 14:21

Motorček to môže byť ... Bežne je tá zmena rýchlosti robená tak, že motorček má tri uhlíky , jeden je spoločný napríklad ten na ktorý sa pripája mínuska alebo kostra a pluska sa privedie potom na jeden z tých zvyšných dvoch a tým sa mení aj veľkosť otáčok a teda aj rýchlosť pohybu stieračov.Ale inak na motorčeku zas môže byť viacero závad ktoré sa rôzne prejavujú.....nemusí byť zákonite len zhorené vinutie.
Clio III-2007,1.2TCE, Rip Curl

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Re: Špatně fungující stěrače

Příspěvek od jurajc » čtv dub 07, 2011 14:29

Niekde som to uz tu pisal. Jeden pan ma upozornil, ze si treba davat pozor na tie odtokove kanaliky co idu pod podbeh a odteka dole voda. Stava sa na Clio, ze sa upchaju a neodteka voda ostava v zlabe a zoskratuje motorcek. Mozem potvrdit, ze za rok som tam mal tolko bordelu musel som to dratom prepchavat.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

pecaturboman
Advanced member
Příspěvky: 293
Registrován: pát říj 02, 2015 19:58

Re: Špatně fungující stěrače

Příspěvek od pecaturboman » úte bře 13, 2018 21:09

Ja mám senzor stěračů a když sem je zapl tak nic a ostřikovače stříkali a nic ani jedna rychlost a naráz se rozjely a 4 x asi stirly a zastavili se kde se jim chtělo a za chvilku to samé ,to už alesamozdrejme na sucho . Auto mám chvíli a nezapinal sem to ještě .nevíte co s tím?nebo nemáte stejný problém ?

hOOrNeT
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: ned pro 10, 2017 19:48

Re: Špatně fungující stěrače

Příspěvek od hOOrNeT » stř bře 14, 2018 17:31

Mám clio III a souhlas s tím, že je třeba pravidelně čistit odtokové kanály. Pravý odtok jsem měl ucpaný (zarostl nějakou houbou, nebo podobným sajrajtem) a přestala mi odtékat voda. Všiml jsem si toho včas. Garážované auto, s minimálním stáním venku. Od té doby 1x ročně sundávám mřížku před stěrači a čistím tyto odpadní kanály --> je to jen gumová hadice dolu k podběhu.
Zkusil bych sundat tuto mřížku a podívat se, zda je mechanika stěračů v pořádku. Třeba je přidřená a vykazuje velké odpory
Clio III Grandtour facelift 2009; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

pecaturboman
Advanced member
Příspěvky: 293
Registrován: pát říj 02, 2015 19:58

Re: Špatně fungující stěrače

Příspěvek od pecaturboman » sob bře 17, 2018 23:24

A to pokaždé zdelavas ramínka? Mě spolujedcovo nešlo ani udělat ,musel sem si pucit stahovák

hOOrNeT
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: ned pro 10, 2017 19:48

Re: Špatně fungující stěrače

Příspěvek od hOOrNeT » ned bře 18, 2018 14:09

jo, sundávám. Ono drží na kuželu, když ho ale správně vezmeš sikovkami tak z kuželu pěkně odskočí :wink:
Clio III Grandtour facelift 2009; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 23 hostů