Závady na clio III

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Jean ViC » úte kvě 26, 2015 19:25

sikula píše:Něco na té vyšší hlučnosti na dálnicích bude, jednak je to kvalitou našich dálnic, ale i vozem Clio III Grandtour 1.2 Tce. Když jedu po dálnici, tak téměř nemá smyslu pouštět rádio, protože není slyšet. Je to jak podvozkem, tak motorem. Hlučnost se zvyšuje s věkem vozidla, zpočátku bych řekl dobrá, po dvou letch výrazně stouplá. Vozidlo mám od ledna 2009.
ze by kombik a kratsi prevody udelali tak moc?
u me to neprijde nejak hlucne, prave uplne naopak a kdyz presednu z fluence 1.6 tak mi to prijde jako mercedes :D
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

bopol
Junior member
Příspěvky: 151
Registrován: pon úno 21, 2011 19:38

Re: Závady na clio III

Příspěvek od bopol » stř kvě 27, 2015 09:06

To mas pravdu fluence je neskutocne hlucne auto aj oproti meganu 2- je megan s klasa.Zena ma take clio grandtour 2011ku a hlucnost je v pohode na dannu triedu auta je tichsie ako megan2,1,6. Teraz som dal vymenit rozvody lebo to uz neako cudne vrcalo ale aj pretahovali 50tis.km a teraz ide super.Inak tu hlucnost mozu sposobovat aj gumy na Lagune3 continentale hucia neskutocne,ked prezujem na zimne matadorky tak ich ani nepocujem.Vozil som sa aj na clio IV Grandtour GT 1,2tce automat,manual neni a hlucnost sa mi zdala vacsia ako na clio III.

palk
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: ned kvě 20, 2012 00:21

Re: Závady na clio III

Příspěvek od palk » čtv kvě 28, 2015 00:57

Tak úplně to sem nepatří, protože mám III grandtour 1,2 bez turba, ale fakt je, že mezi 120 a 130 hluk strašně naroste. Mluvit ve 130 s někým na zadním sedadle už je problém. Je zajímavé, že u Fabie HTP, která točí zhruba stejně, ta hlučnost nijak zvlášť nenarůstá.
Clio Grandtour Advantage, 1,2l, 55 kW

Fkho
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 09, 2015 12:58

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Fkho » čtv lis 12, 2015 01:20

Takže, mám Clio III Grandtour, 1,5dci 63kW (K9K 766), kupovane na konci roka 2009.
Momentálne cca 95tis. km. A závady:

Vyhorená páčka stieračov (podarilo sa mi to opraviť + upraviť tak, aby sa podobnej chybe dalo predísť)
Minulú zimu ma nechalo, keď bolo približne -17°C. Problém vyriešený výmenou palivového filtra. Na starom zrejme nafta v tej zime kryštalizovala.
Menené 2x tyčky stabilizátoru (najprv som použil Monroe, no nevydržali ani rok). teraz TRW. Chcel som vymeniť aj relatívne voľné púzdra priečnej tyče,
no prístup je tam strašný a vytiahnuť tie staré bolo nad moje sily..
Menené tyčky riadenia s axiálnymi čapmi, taktiež čapy riadenia, geometria, menené ľavé rameno.
Z volantu sa šúpe "koženka", čo ma vcelku dosť hnevá..
Vcelku rýchlo strácajú formu tesniace gumy okolo dverí, následkom čoho sa pomaly zvyšuje hlučnosť. Predtým bolo to auto vcelku tiché aj pri rýchlej jazde, no dosť tomu dopomohlo to, že som vytlmil dvere kôli audiu..
Prepájkovával som vadný mikrospínač v ovládači na kľúči.
Na radiacej páke sa začína prejavovať vôľa v "bočnom" smere.
Neviem, či je to závada, ale spracovanie materiálu je dosť chabé - myslím si, že vnútorná kľučka na dverách šoféra a hlava radiacej páky sa opotrebovávajú hodne rýchlo.

No keď tak čítam niektoré príspevky, fakt musím zaklepať, auto doteraz jazdí super. Väčšina vecí sa aj tak prejavila iba teraz, nedávno. Doteraz bez vážnejších problémov, menil som iba náplne, filtre atď. Olej mením po 10 - max 12tis. km vzhľadom na občasné krátke trasy. Podvozok za závadu ani nepovažujem, pri momentálnom stave ciest v okolí sa to dá čakať. Mometálne bude treba vymeniť rozvod, klinový remeň a jeho kladku, začína ju byť počuť.

Vraždil by som, keď musím meniť žiarovku v prednom svetle - hlavne toho človeka, ktorý navrhol uloženie trubiek klímy popri svetle na spolujazdcovej strane.. Preto vie občasná výmena žiarovky hoodne zabaviť, najmä ak má človek veľkú ruku...

No zaráža ma jedna vec, ktorú práve riešim - z doposiaľ nezistených príčin motor začal na voľnobehu občas poklepávať, také ťukanie, po pár min to samo stíchne. Občas je dlhodobo ticho, občas to robí častejšie. Napríklad trasa cca 150km, zastavím na čerpačke a je to ticho, zastavím o 50km ďalej a počuť jemné ťukanie. Pokusne skúsim ešte zmerať tlak mazania, no príčina ešte nieje jasné. Mal niekto podobný problém? A nieje náhodou známe, ktorých motorov sa ešte týkali problematické šálky a ktorých nie?

A všimol som si, že z vnútra vo dverách nieje takmer žiadna povrchovka, niesú ani poriadne nastriekané. Pri tom sa tam zbiera voda spoza bočných líšt cez otvory pod nimi. Rozmýšľam, že by asi bolo vhodné tie vnútrajšky niečím vystriekať, preventívne.

enzo.schifo
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 08, 2015 21:48

Re: Závady na clio III

Příspěvek od enzo.schifo » pát lis 13, 2015 19:53

Mám Renault Clio Grandtour 2009 1.5dci 50kW najeto 207500 km .....pravidelně měním olej ,filtry,rozvody atd.. chci se zeptat,jak často měnit palivovej filtr a co ještě po 200000 kontrolovat aby motor šlapal dál?

maXX_CZ
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pát pro 25, 2015 13:25
Bydliště: JBC

Re: Závady na clio III

Příspěvek od maXX_CZ » pát pro 25, 2015 13:33

Zdravim, chtel bych se zeptat na 1.2 TCe 74kW v cliu.
Auto normalne startuje, drzi otacky, jede, pokud je potreba jen mirna akcelerace, lze jet plynule. Pri potrebe razantni akcelerace motor v oblasti 2-3 tis otacek zacne jakoby "vynechavat" autem lehce trha a samozrejme je zhorsena akcelerace, nicmene nijak vyrazne. Kontrolka motoru bud vubec nereaguje, nebo blika kontrolka "spalin" (sama i po chvili klidne zhasne, jak kdy).
Mel nekdo podobny problem? Za studena je to mirne horsi, ale nic hrozneho. Pokud jedete po rozbitejsi silnici, cukani si skoro ani nevsimnete.
Auto samozrejme pujde na diagnostiku, ale az v lednu, mezitim zkousim stesti tady.
Megane III GT220

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Zefek » pát pro 25, 2015 21:25

Pokud bliká kontrolka spalin, tak špatně zapaluje. Zkontroloval bych okruh zapalování, diagnostika napoví i který válec dělá problémy. Může být i vadná cívka tím, že řj nastaví určitý předstih a cívka pálí dříve nebo později než má a projevit se to může právě jen v určitých otáčkách z důvodu setrvačnosti hoření směsi.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
bicista
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned črc 15, 2012 12:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Závady na clio III

Příspěvek od bicista » ned dub 03, 2016 10:13

Zdar auto mam 4 roky najeto 16tis.
otvirani auta mam na dalku klickem. Pozoroval jsem, ze uz asi baterka v klicku bude slabsi, tak jsem chtel vyzkouset odemykani auta klasicky pres zamek na dverich co
kdyby. Nikdy jsem to pred tim nedelal, tak nevim zda je to rozbite nebo ne, ale kdyz se pokusim otevrit auto pres zamek u ridice, tak odemknu pouze tyto dvere, nedojde k odblokovani ostatnich dveri, tudit nejdou otevrit. Jako by nesel central pres mechanicky zamek. Neni ani slyset to cvaknuti od dveri.
Nevim tedy zda je to normalni, nebo je to rozbite. Mam na aute prodlouzenou zaruky na 4 roky tak bych to chtel priladne stihnout, ale nechci tam jet zbytecne aby mi nerekli ze je to normalni. Kazdopadne je to divny, jak by se zbytek posadky pri poruse klicku dostal do vozu kdyz jdou otevrit jen ridicovi dvere. Jak to funguje Vam ?
Diky
Renault Clio III FL - Grandtour Advantage 1.2/55kw 16V, r.v 2012, Obrázek Obrázek
Jinak klima, ABS, 4x Airbag, radio, kožený volant, posilovač, el.okna a zrcátka.
Cena : 209 000,- s bunusem : Parkovací senzory, koberce a povinná výbava.

sikula
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: stř úno 25, 2009 14:09

Re: Závady na clio III

Příspěvek od sikula » ned dub 03, 2016 10:41

Mechanicky lze skutečně otevřít pouze dveře u řidiče. Ostatní dveře lze otevřít zevnitř páčkou na jednotlivých dveřích. Ale jednodušší je otevřít zbylé dveře včetně zadních a palivové nádrže zasunutím klíčku a dáním do první polohy popřípadě nastartováním a následným stlačením tlačítka na středovém panelu pod rádiem pro uzamykání a odemykání dveří zevnitř.,

Uživatelský avatar
bicista
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned črc 15, 2012 12:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Závady na clio III

Příspěvek od bicista » ned dub 03, 2016 10:56

No jo jenze kdyz mam na zadnich detskou pojistku tak je zevnitr neotevru a zvenku tim oadem zustavaji zablokovane. Zmusim ten zamek na stredovem panelu. Jinak diky ted vim ze nemusim zbytecne vazit cestu do servisu
Renault Clio III FL - Grandtour Advantage 1.2/55kw 16V, r.v 2012, Obrázek Obrázek
Jinak klima, ABS, 4x Airbag, radio, kožený volant, posilovač, el.okna a zrcátka.
Cena : 209 000,- s bunusem : Parkovací senzory, koberce a povinná výbava.

palk
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: ned kvě 20, 2012 00:21

Re: Závady na clio III

Příspěvek od palk » ned dub 10, 2016 22:18

Poslední dobou se mi začalo ozývat z kufru takové mírné popraskávání nebo jako když se něco klepe. Tak jsem to hledal a zjistil, že to asi vrže levý čep zavěšení zadní nápravy. Když autem zahoupu vrže jak staré kanape. :?
Clio Grandtour Advantage, 1,2l, 55 kW

Uživatelský avatar
R11
Člen RCČR
Příspěvky: 623
Registrován: pon úno 18, 2008 16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady na clio III

Příspěvek od R11 » ned dub 10, 2016 22:46

Ze by cep vrzal pri zahoupani... Spis bych to videl na zamek dveri kufru. Delalo mi to taky. Hnusny vrzani az bouchani do kastle zejmena pri prejezdu nerovnosti.
:mrgreen: Jirka :mrgreen:

<> Renault 11 GTL, phase I, 1397 ccm, 49 kW, 5 dv., r. v. 1986 :arrow: foto ZDE
<> Renault Clio III Grandtour, phase II, 1149 ccm, 16V, 55 kW, 5 dv., r. v. 2010

palk
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: ned kvě 20, 2012 00:21

Re: Závady na clio III

Příspěvek od palk » pon dub 11, 2016 20:54

Zkoušeli jsme to i s otevřeným kufrem. Poslouchal jsem pod autem a jde to od toho uložení nápravy. Může to samozřejmě vrzat něco poblíž, ale zhruba tam to je.
Clio Grandtour Advantage, 1,2l, 55 kW

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Re: Závady na clio III

Příspěvek od jurajc » čtv dub 21, 2016 09:57

Predna prava struna dnes som sa zastavil v servise origo 150e :roll:
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Uživatelský avatar
Shenkyy
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: úte dub 03, 2012 20:31
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Shenkyy » pon srp 08, 2016 21:21

Clio III 1.2TCe 2007 po cca 160.000km se mi vysypalo ložisko v převodovce na předlohové hřídeli..dal jsem jinou z vrakáče..k tomu novou spojku, stará měla sice pěkné obložení, ale přužiny byly dost vymlácené. Auto mám asi půl roku, spíš to vypadá, že s tím předchozí majitel jezdil na spotřebu, a hrozně to podtáčel. Jinak co jsem se ptal v Renaultu, tak nikdy neslyšeli, že by u 1.2 odešla převodovka :)
Renault Megane Grandtour III 1.4TCe 96kw
Hyundai Galloper 2.5TD 73kw
Suzuki Samurai 1.3i offroad special
ex Renault Clio III 1.2TCe 74kwRip Curl
ex Renault Megane II 2005, 1.9 dCi 88kw, 270nm.

Vlkec
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: stř kvě 04, 2016 17:50

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Vlkec » stř úno 01, 2017 00:13

Ahoj všem potřebuju radu clio 1.6 rok 2006. Vše začlo tím že přestalo fungovat radio ( nešlo vůbec zapnout). v noci jsem si všiml že mi zůstává svítit středový panel i při zamčeném autě. po odpojení a opětovném připojení baterie už nesvítí. zkontroloval jsem pojistky, vytáhl rádio zkusil jiné nehrálo, vrátil původní vše několik dní v pořádku. ted zase. je problém v radiu? nebo třeba nerozpíná nějaké relé , že svítí ten panel? Díky všem za jakoukoliv radu.

LaRel
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 14, 2014 13:33

Re: Závady na clio III

Příspěvek od LaRel » sob kvě 20, 2017 19:44

Zdravím klubáci, měl bych na vás dotaz. Mám pár týdnů Clio III, motor 1.2 55kW a nevím zda je normální, že teplota motoru mi neustále skáče na "digitálním" palubním počítači ze 2 čárek na 4 čárky a obráceně? Odvodil jsem si, že nejspíše 3 čárky nejsou na displeji a teplota se zvyšuje po 2 čárkách a pokud mi to skáče ze 2 na 4, tak je teplota motoru asi někde na pomezí těchto dvou hodnot. Děkuji za odpověď.
Renault Clio III, 1.2 55kW, 2005 Authentique

zdenekc1
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: stř úno 18, 2015 21:25

Re: Závady na clio III

Příspěvek od zdenekc1 » čtv říj 05, 2017 08:55

Zdravím,
mám Clio III Grandtour 2009, motor benzín 1.2. Dnes se mi vyskytla poprvé závada, ale velmi zvláštní - během jízdy se mi rozsvítila palubovka, jako kdybych startoval, včetně hlášky na displeji - OIL OK a najeté kilometry, potom zase vše zhaslo, jako když nastarujete. Motor ale během tohoto běžel dál a vše bylo po jízdní stránce zcela vpohodě. Závada se potom dále už neopakovala.... a doufám že už ani nebude.

Stalo se tohle ještě někomu???
Vozidlo: Renault Clio Grandtour 2009

josef3
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 01, 2015 09:31

Re: Závady na clio III

Příspěvek od josef3 » sob říj 07, 2017 20:25

Toto se mi také stalo,když jsem se položil mobilní telefon do kapličky k "budíkům".Za jízdy se mi rozsvítili všechny kontrolky jako při startování.Telefon jsem dal hned pryč a zůstala mi svítit kontrolka airbagu. Po vypnutí motoru a opětovném nastartování všechny kontrolky zhasly.Od té doby ( je to asi deset měsíců )žádný podobný problém.
renault clio 3 1.2/16v 55kw(75k)r.v.2011

pecaturboman
Advanced member
Příspěvky: 293
Registrován: pát říj 02, 2015 19:58

Re: Závady na clio III

Příspěvek od pecaturboman » úte kvě 08, 2018 20:45

Zdravím můžete mi říct jestli moje teplota zahřátého motoru je normální ? Měl jsem to o 2 mm níž při starém termostatu a vymnenit jsem ho a je to tak jak je ,nemá to být v prostředku ? 1.5dci mám
https://d19-a.sdn.szn.cz/d_19/c_img_G_R ... .png,10,10

pecaturboman
Advanced member
Příspěvky: 293
Registrován: pát říj 02, 2015 19:58

Re: Závady na clio III

Příspěvek od pecaturboman » úte kvě 15, 2018 23:04

Nikdo neví ? :|

hOOrNeT
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: ned pro 10, 2017 19:48

Re: Závady na clio III

Příspěvek od hOOrNeT » stř kvě 16, 2018 08:25

teplota záleží na zatížení a venkovní teplotě. Pokud ukazateli nevěříš, zkus OBD a aplikaci do telefonu, píše to teplotu hezky po stupních ;-)
Clio III Grandtour facelift 2009; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

pecaturboman
Advanced member
Příspěvky: 293
Registrován: pát říj 02, 2015 19:58

Re: Závady na clio III

Příspěvek od pecaturboman » pát kvě 25, 2018 03:06

A jak ma být ručička na budíku při zahřátém stavu? Přesně v půlce?

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Závady na clio III

Příspěvek od kotasekh » pát kvě 25, 2018 08:10

To je presne ten duvod, proc vyrobci odstranuji ukazatel teploty z budiku... Znovu tedy opakuji - teplota motoru je ovlivnena bambilionem veci, jako treba venkovni teplota, styl jizdy, zatizeni, atd. Nejde rici, kde ma rucicka byt.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

pecaturboman
Advanced member
Příspěvky: 293
Registrován: pát říj 02, 2015 19:58

Re: Závady na clio III

Příspěvek od pecaturboman » pát kvě 25, 2018 19:27

Ok,takže kde je na tom ukazatelu 90 stupňů? Ta prostřední čárka?

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti