Závady na clio III

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Závady na clio III

Příspěvek od septim » úte srp 17, 2010 17:45

Skontrolujte si kryt ventilov pod skrtiacov klapkou, ci vam neunika olej stade. Mne aj bratovi (11.000 km + -) na tom istom mieste je potecena hlava a dekel olejom. Vyjadrenie servisu pri vymene oleja: "Kde Vam to vyteka?" (po presnom popise), nasledovala ukazka na novom aute, potom po cca hodine cakania: "To nie je tesnenie, je to normalne vyparovanie oleja z motora"!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Este som sa nestretol s tym ze by cez plast alebo hlinnik sa vyparoval olej. NEviem o tom, ze by tieto materialy boli priepustne, ale holt clovek sa uci do smrti. Po mojej otazke odkial samoze vyparovat, ked klapka je sucha a odvetranie z klukovej skrine tiez povedal ze nevie,ale je to tak...

Som dost sklamany z doterajsich "vád" nového auta.

Doteraz som reklamoval:
1. hrkotanie vyfuku 3x (neopravene, zavadu som zistil ja)
2. nefunkcny 4. stupen cyklovaca (opravene. vraj to nebolo pokazene)
3. nestartovanie motora 2x (vsetko je OK)
4. presakovanie oleja (je to normalne...!!!)

Ďalej ma trápi:
1. občasné hrkotanie niečoho v palubovke
2. stále ťažšie sa otvárajúce klučky dverí zvonka
3. štartovanie
4. priesak oleja
5. občas motor za studena vynecháva
6. čakám kedy začne po oprave zas hrkotať výfuk

Pridajte aj vy, čo máte za problémy, prípadne čo sa vám ako podarilo vyriešiť. JA som po týchto skúsenostiach z auta za 9000E pomerne sklamaný, no nevedel by som si vybrať teraz niečo nové, pretože všade je niečo a jazdenky sú na bezsenné noci o búraných, stočených, utopených, vylágrovaných autách. Celkovo dnešné autá sú stavané na spotrebu - konzum a nie na výdrž...
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Uživatelský avatar
mephistophele
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: úte led 12, 2010 23:12

Příspěvek od mephistophele » úte srp 17, 2010 22:57

Fúha! Ja mám 10 500 km a zatiaľ nemám nič také,čo by mi robilo vrásky na mojom novom Clio Grandtour. Dúfam,že to tak aj čo najdlhšie zostane!
CLIO Grandtour 1.2 TCE, Ice - 03/2010

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » úte srp 17, 2010 23:29

U mna je tiez zatial naprosta spokojnost. Prehupol som sa cez 12000 km a dufam, ze to bude pokracovat ako doteraz. Odjazdil som dlhsiu cestu k moru a zatial nemame ziadnu vyhradu co by nam vadilo alebo tak ako pises septim mal problemy ako Ty. Raz sa nam prejavilo, ked nam na 2x nastartovalo auto, ale odvtedy nam ide na prvy tuk. To dusenie za studena ma aj kamarat v praci na Fabii a ked to reklamoval povedali mu, aby nechal auto chvilu na volnobeh, aby sa motor zohrial. Pretoze to robieva iba pri studenom motore.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

shamanm
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 30, 2010 07:00
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od shamanm » stř srp 18, 2010 06:34

presne tak to bolo...to som valal oci :shock: aj ja ked mi technik povedal, ze kde to tecie, nech mu to ukazem a valal som zas :shock: ked povedal, ze to je normalne, to su vypary a netreba si to vsimat....nejde mi to do hlavy, ak sa moze nieco vyparovat cez "uzatvoreny" priestor :?: teraz to budeme castejsie sledovat...
Clio 3-2 09, 1.2 chip 80k, priemer 5,4L (pomala jazda) 6L (normalna jazda) [img]http://i10.tinypic.com/2nk1cvk.png[/img]

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Příspěvek od Jean ViC » stř srp 18, 2010 08:20

to vis ze z odvetrani trosku oleje tece... ale treba ja u stareho motoru mam odvetrani oleje spojene hadickou primo do sani... takze jak se to tam spini si asi kazdy domysli sam...
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Majko
Junior member
Příspěvky: 153
Registrován: pát pro 18, 2009 21:16

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Majko » stř srp 18, 2010 10:39

plne súhlasím na nových autách treba chyby odstrániť pretože to ide na linke nejakých 2400 aut za deň takže rýchla výroba, a o tých jazdených je to pravda kúpiš auto za 200 000 a neskôr zistíš že máš vrak.
Závady zatím nemám žiadne


Septim napisal pravdu

jazdenky sú na bezsenné noci o búraných, stočených, utopených, vylágrovaných autách.

Uživatelský avatar
Mikoj
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: sob kvě 02, 2009 15:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikoj » stř srp 18, 2010 15:32

Mne sa prejavuje len to startovanie, vibracie pri volnobehu... V zime som mal problemy s vrzganim v zadnej naprave, z coho sa nakoniec vykluli vrzgajuce panty na zadnych dverach :) . Vycitky mam ale proti servisu, kedze mi po oprave buracky vobec nelicuje predny narazdnik a svetla, mam tam random medzery od 1 do 5mm.
Renault Clio III Phase II 1,2 48kW ICE
[img]http://images.spritmonitor.de/361192.png[/img]

miloss21
Advanced member
Příspěvky: 260
Registrován: úte črc 07, 2009 07:23

Příspěvek od miloss21 » čtv srp 19, 2010 06:31

mne tiez len trochu blbo štartuje nechyti vzdy na prvy krat ale na druhe uz chyti hned.... neviem kvoli comu to je jeden kolega mi poradil nech skusim pri štartovani otvorit nadrz tak to vyskušam lebo niekedy chyti v pohode na prvy krat a niekedy az na ten druhy vždy je to rano ked idem do prace ked je studeny motor... ked auto cez den stoji a idem z prace az o tretej tak startuje bez problemov cize to robi vzdy iba rano pri studenom motore... vyskusam otvorit tu nadrz možno to tak nevie dobre natahat benzin ked to bude to tak urobim dierku do viecka na nadrzi samozrejme do toho vnutorneho co sa otaca... inak mam najazdených uz dobrých 23 000km a zatial velka spokojnost... možno aj z toho dovodu ze sa o to staram a snazim sa ho porobit tak aby bolo dokonale :D preto trochu tuningujem :D
clio 1.2 55kW/75k ICE modrá extreme metalíza
laguna II 1.9DCi 88kW/120k initiale

Uživatelský avatar
Petr346
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: sob čer 06, 2009 07:38
Bydliště: Náchodsko

Příspěvek od Petr346 » čtv srp 19, 2010 12:11

Mám najeto 10450 km a zatím mi jen předevčírem praskla žárovka v předním světle. Naštěstí v levém, tak jsem to celkem v pohodě vyměnil. Jinak zatím vše OK.
Renault Clio Grandtour Expression 1.2 Quickshift 80k 9/2009

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Příspěvek od krt.ecek » čtv srp 19, 2010 12:45

mohl by jsi udělat foto toho oleje :wink:

Již na dvou autech (thalie a megane) jsme toto řešili a pomohlo přetěsnění víka ventilů, takže bych zkusil jiný servis :wink:
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

jesusatan
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: pon črc 28, 2008 13:23

Příspěvek od jesusatan » čtv srp 19, 2010 15:49

30 000 km a docela dost zavad, vse to zacalo pri prehrati vozidla, kdy jsme stali v kolone. Po navstiveni servisu.
1. vymena termostatu
- znova prehrati
2.vymena ventilatoru
3. vymena cerpadla klimatizace
- po vymenach se zacalo auto chovat jinak. hure, syceni pod vozidlem, v motoru atd.
4. vymenani saci hadice
5. testeni vyfuku s katalyzatorem 2x
6. vymena katalyzatoru.
- problem stale trva.., nepocitam takove voloviny ze auto startuje na 2x, cuka se - skace, okynka vzadu se sama stahuji. skripou dvere atd.

miloss21
Advanced member
Příspěvky: 260
Registrován: úte črc 07, 2009 07:23

Příspěvek od miloss21 » pát srp 20, 2010 06:38

ja to mam zatial v poho akurat len na to startovanie co som spominal vyššie.... okna sa aj mne stahovali same ale uz to prestalo (nieviem ako je to mozne) km mam najazdených dost a zatial velka spokojnost.... ale to zalezí aj od kusu... kazde auto je v niecom trochu ine niekde nieco silensjie dotiahli inde zasa nie... ked som menil pruziny na sportove tak som zistil ze zadnu napravu som mal na jednej strane nedotiahnutu a srob som vedel aj rukou vysrobovat...

PS: angelo ak to budeš čítať mohol by si napísat aj ty ako to máš zatial s autom raz este ked sme kupili auta sme zistili ze sme mali zatial vydarene kusy tak by ma zaujimalo ze ci to ide u teba zatial v pohode tak ako u mna :D zatial sa nemozem stazovat klop klop klop :D
clio 1.2 55kW/75k ICE modrá extreme metalíza
laguna II 1.9DCi 88kW/120k initiale

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » pát srp 20, 2010 10:30

Vcera som bol na 400km trase prevazne dialnica. Urobil som si jeden test ohladom palubeho pc a jeho pocitania spotreby. Takze moje zistenie je nasledovne myslim, ze sa to pisalo v Teme o spotrebe. Pred jazdou som si skontroloval pneu dotankoval plnu nadrz vynuloval pc. Po prijazde pozeram na diplay, ze 7,2l/100km. Zbehol som este na pumpu dotankoval zase do plna prepocitam klasickym sposobom spotrebu a tu cucam na to jak puk spotreba 6,46l/100km. A to som sa hral po ceste aj s klimou a pozeral ako krasne stupne spotreba, ked sa zapne. Vacsinou som isiel na tempomate a pozeral som kolko to papa pri 90ke, 120ke a 130ke.
Inak pri tej 130ke + klima to cucalo. :D
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Uživatelský avatar
Miguel
Člen RCČR
Příspěvky: 145
Registrován: pon srp 10, 2009 19:42
Bydliště: Trnová 23

Příspěvek od Miguel » pát srp 20, 2010 12:15

Ale nezapoměň, že se může lišit pistole a odpařovací čidla... Já taknuji u SHELL a tam po vypnutí pistole můžu ještě za 100 kč natankovat a u ARAL to vypne a už mě to dálej nepustí.

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » pát srp 20, 2010 12:19

To mas pravdu, urcite isiel benzin na doraz nato som si dal pozor. Nie je problem urobit znovu test. :lol:
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

djlaco
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 10, 2010 18:16
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od djlaco » ned srp 22, 2010 08:16

tak po roku a 8000 km
problem iba s tym štartovanim. Na volnobehu mam aj ja vibracie tak neviem či to tak ma byt alebo je to ok. Aj vy mate vibracie na volhobehu? Robi to aj ked je zohriaty motor.
BMW 325 105 kW
Clio 1,2 48kW eco

Uživatelský avatar
abcman
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř úno 18, 2009 21:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abcman » ned srp 22, 2010 21:32

No jak vidím tak můžu být ještě rád...
Najeto 45 000 km
A zatím řešeno jen zatékání do vozu zadníma dveřma, vyřešeno v rámci záruky přetěsněním
Jedinej problém ted mam s tím, že pokud se chci rojet hned po nastartování a motor je studenej (tak 15°) tak se ten motor nechová vůbec dobře, kucká, cuká, plynule netáhne.
Ale to už jsem jim v servise říkal a jediný co oni umí je udělat diagnostiku.. takže na to kašlu..
R. Clio III, 1.2 TCE, RipCurl2, phase 1

smoula99
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte kvě 11, 2010 13:56

Příspěvek od smoula99 » pon srp 23, 2010 10:03

jurajc píše:Vcera som bol na 400km trase prevazne dialnica. Urobil som si jeden test ohladom palubeho pc a jeho pocitania spotreby. Takze moje zistenie je nasledovne myslim, ze sa to pisalo v Teme o spotrebe. Pred jazdou som si skontroloval pneu dotankoval plnu nadrz vynuloval pc. Po prijazde pozeram na diplay, ze 7,2l/100km. Zbehol som este na pumpu dotankoval zase do plna prepocitam klasickym sposobom spotrebu a tu cucam na to jak puk spotreba 6,46l/100km. A to som sa hral po ceste aj s klimou a pozeral ako krasne stupne spotreba, ked sa zapne. Vacsinou som isiel na tempomate a pozeral som kolko to papa pri 90ke, 120ke a 130ke.
Inak pri tej 130ke + klima to cucalo. :D
minule, som sa aj ja v tomto "duchu" chcel pozriet na palubny pocitac a... myslim ze nema vyznam prepocitavat palubny pocitac
skusil som vyjazdit co najviac km aby bolo statistika presnejsia. dotankoval som plnu (palubny vynuloval) a... potom znova natankoval. Ked som prepocital, tak to bolo +/- 0.1l co nema vyznam ani uvazovat
no neviem, ci ste si vsimli, ale pal. pc na kolonku spotreba paliva. Cize vobec netreba robit prepocet priemernej spotreby, ale staci sa pozriet na tuto kolonku. No a tu som zistil ze pal. pc mi ukazoval o 0.5l viac ako som aktualne natankoval (a z toho potom prepoctom bude nizsia hodnota ako palubny pc), no ja to pripisujem tomu ze som natankoval rozdielne. Cize je uplne zbytocne prepocitavat pal pc., ak chcete vediet ako tankujete, tak si vynuluj pal. pc a skontroluj kolko ti ukazuje minuteho paliva a kolko si natankoval :) je to velmi rychla kontrola :)

shamanm
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 30, 2010 07:00
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od shamanm » pát srp 27, 2010 08:42

zastavil som sa v inom servise (BA ruzinov) a opytal sa ich na ten olej pod vekom ventilov...jasne ze sa s tym nestretli este, ale chlapik tam sahol a videl, ze ma olejovy prst, tak povedal, ze neriesit, jazdit a pred skoncenim zaruky dojst a vymenit tesnenie :shock: ..aspon lepsi pristup ako v inom servise... :?
Clio 3-2 09, 1.2 chip 80k, priemer 5,4L (pomala jazda) 6L (normalna jazda) [img]http://i10.tinypic.com/2nk1cvk.png[/img]

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Příspěvek od krt.ecek » pát srp 27, 2010 09:05

zajímavé řešení s tím koncem záruky, to by se mi nelíbilo :twisted:

Na druhou stranu, pokud to je u 1,2 podobný jako u 1,4 tak to znamená, že ti budou měnit rozvody a to se vyplatí, když jsem měl najeto 10 000km tak nechtěli, jen řemen...

Ale když tak o tom přemýšlím, tak to nech vyměnit hned, zatlač na ně, aby pak neříkali, že je to běžný při 60 000km :roll:
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Maario
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 23, 2010 01:41
Bydliště: Teplice

1. závady na mém Cliu

Příspěvek od Maario » úte zář 21, 2010 21:49

Na autě mám najeto necelé 3tis km a už na něm musím řešit nemilé závady - docela mě sere, že to u mne ti Frantíci, tak odflákli. Pravdou je, že dvě závady nejsou tak závažné, jedná se o vrzající sedačku řidiče a odchlipování polepu dveří u řidiče (bohužel servis není schopný sehnat kostičku 20th - takže jsme se dohodli pouze o dolepení - jsem zvědav jak to dopadne po zimě). Tou největší a pro mě docela divnou závadou jsou kapky na laku třetích dveří - spodní hrana dveří má několik kapek, kdyby se jedna neodlomila až na kov, asi bych si toho nevšiml, přesto by mne nikdy nenapadalo, že v dnešní době jsou lakýrnické práce takhle nekvalitní. Pro auto jdu v sobotu, tak snad bude OK. Spokojenost s autem zatím přetrvává, přesto jsou menší obavy z dalších závad.
Renault Clio 3 LS 20th 3dv. 1.2 16V 55KW

jesusatan
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: pon črc 28, 2008 13:23

Příspěvek od jesusatan » čtv zář 23, 2010 14:32

prosim o radu, zase se objevila dalsi zavada:
32 tisic najeto
a zrejmne zavzdusnene brzdy. U auta jsem byl zvyklej na ostre brzdy, kdy jsem jenom zavadil a uz jsem mel hlavu na skle ;]. Ale tedka si musim naslapat abych brzdil ;].

projevy pri vypnutem motoru. asi 5x seslapnu brzdu a slysim unikat vzduch a pak uz brzdu nejde seslapnout je tvrda. Po nastartovani pedal povoli. (cimz asi posilovac brzd funguje).

pri jizde lze brzdit, ale pedal je v nizsi poloze a ulne doslapnuti na brzdy je tuhe.

dalsi co pozoruji. Mam zaplej motor - volnobeh a kdyz seslapnu brzdu az na podlahu a necham ji tam tak zniceho nic vyskoci otacky o 100 - 200. Divne. Nevite cim je to zpusobene? Navic pri "absolutnim" okolnim tichu, slysim pod vozem syceni (to uz jsem reklamoval x - krat menili katalyzator aj. a presvedcili me ze je to pry normalni) tak kdyz seslapnu tu brdu tak syceni prestane.

dalsi otazka zvladne odvzdusnit brzdy i klasicky ne-autorizovany servis?
jsou potreba nejaky diagnosticke pristroje? pro pripadne odvzdusneni ABS atd? Ptam se protoze do autorizovaneho Renault uz me nikdo nedostane ;]. Co jine servisy SKODA? udelaji to? diky

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Příspěvek od septim » pát zář 24, 2010 09:47

Skoda asi nie, ale bezny garazovi mechanik ti odvzdusni brzdy aj s ABS! najprv! Tipujem ze ti praskla hadicka podtlaku na posilnovaci, mozno membranka (sycanie) a kolisanie otacok sposobuje nejaka suvislost s tymto a potom ci mas aj dost brzdovky v nadrzke si kontroloval? Skus iny autorizovany servis renault, v inom meste alebo proste druhy reno kedze to mas v zaruke.
Kazde auto sa kazi. Mne zas hlucnejsie pocut prednu napravu akoby som mal vybite capy a zas mi hrkoce vyfuk a u brata nic. Startovanie ako kedy sa mu chce. S tym istym benzinom v nadrzi raz nastartuje hned a inokedy zhasina... Proste nejake drobnosti tam stale su. Ako aj presakovanie oleja na veku ventilov. Podla servisu sa olej vyparuje, to je normalne!!!
Odvetranie klukovej skrine je suche a klapka tiez, tak kde sa odparuje? Cez hlinikovu hlavu????? Inteligenti jedni...
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Masliak
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 20, 2008 09:32
Bydliště: nové zámky

Příspěvek od Masliak » pát říj 29, 2010 03:19

mám najazdené 36000km a zatial všetko v poho až na brzdy ktoré mi po 25000 km začali riadne pískať, prejavuje sa to len niekedy a v servise že to je o.k., že to je choroba auta a ešte jednu chorobu mi diagnostikovali a to rezonancie bočných skiel. ide ma z toho poraziť. ale poradili mi vysoko profesionálne, že ak si pridám volume na rádiu zbavím sa oboch neduhov naraz. tak som ich počúvol a vymenil tie trapné akože repro a poriadne vytlmil dvere a mali pravdu ono to prestalo. :D
CLIO GRANDTOUR 1,2 TCE ICE

Uživatelský avatar
Mikoj
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: sob kvě 02, 2009 15:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikoj » pát říj 29, 2010 10:41

:D , presne tuto techniku pouzivam ja na odstranenie rezonancii, vytlmene dvere, nove repro, radijko Pioneer :D . BTW, jedine co ma kusocek stve je nejake klepotanie zo zadnej casti auta, prejavuje sa to pri pohynani (cuvani) pri urcitych otackach motora. Neviete cim by to mohlo byt? Povedal by som ze vyfuk, mozno ze aj dvere kufra...
Renault Clio III Phase II 1,2 48kW ICE
[img]http://images.spritmonitor.de/361192.png[/img]

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů