Závady na clio III

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
st. Spider
Junior member
Příspěvky: 161
Registrován: ned srp 10, 2008 11:21
Bydliště: Nitra

Re: Závady na clio III

Příspěvek od st. Spider » čtv úno 17, 2011 16:20

Ja som mal podobny problem ked som vymenil povodny koncovy tlmic za ULTER. Ten je trochu inak konstruovany a pri zohriati (roztiahnuti) vyfukoveho systemu drncal o taky jeden plech co pri nom trci. Blitzky to za par sekund vyriesili a bolo:)
CLIO III 2009 Dynamique, 5 dv, 1.2 TCE 74kW (101k)

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Závady na clio III

Příspěvek od septim » pát úno 18, 2011 07:05

st. Spider píše:Ja som mal podobny problem ked som vymenil povodny koncovy tlmic za ULTER. Ten je trochu inak konstruovany a pri zohriati (roztiahnuti) vyfukoveho systemu drncal o taky jeden plech co pri nom trci. Blitzky to za par sekund vyriesili a bolo:)
Mas prosim ta nejaku fotku vyfuku ako ti to pasuje. Ako sa ti zvysila hlucnost, vykon a spotreba po montazi? Policajti?
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Jean ViC » pát úno 18, 2011 07:48

tak uvidime v pondeli jdu do servisu stim, na volnobeh mi to vcera uz neklepalo, ale pri pomale jizde to bylo slyset i pri parkovani... a pak dokonce kdyz jsem zaparkovane auto pohoupal...

jinak v ramci zachovani poradku tady, pokecejme v jinem topicu o tom vyfuku :)
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

poloha69
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř úno 16, 2011 17:54

Re:

Příspěvek od poloha69 » pát úno 18, 2011 11:04

.... Ono pokud auto stojí, tak jde volantem vždycky hůř točit, ale jakmile se kola odvalují, tak není problém a můžeš jet krokem. .... Jedině, kde jsem se pral s volantem, tak byl Zetor a bylo to jen když byl ztuhlý olej v posilovači. Jinak jsem nikdy neměl problém v jakémkoliv autě otočit volantem.
Suhlasim : ) mala som ubohych 60 kilo a tahala ma multikara cez mesto, riadila som Chevrolet Tahoe LT (5.3 1997), tahla ma preto lebo auto bolo nepojazdne a ja som ho musela dostat domov - ukazalo sa ze problem je iba v baterke - kontakty, ale posilnovac mi pocas celeho riadenia NEfungoval, kedze nefungovalo nic. A skuste otocit volantom bez posilnovaca za ryhlosti 5km za hodinu do 90° zakruty na 3,7 tonovom aute - odvtedy uz ziadne riadenie nie je problem (o:
Clio II, 1.2, 2001, andaluzska cervena
.. poradte co kupit nove ..

poloha69
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř úno 16, 2011 17:54

Re: Závady na clio III

Příspěvek od poloha69 » pát úno 18, 2011 11:05

Strasne ma mrzia tie zavady na clio, lebo jedno clio mam od roku 2001 a teraz si chcem kupit dalsie, po precitani si tychto vsetkych prispevkov sa asi obratim k nejakej konkurencii : ( alebo si kupim kolobezku..
Clio II, 1.2, 2001, andaluzska cervena
.. poradte co kupit nove ..

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Závady na clio III

Příspěvek od septim » pát úno 18, 2011 11:34

poloha69 píše:Strasne ma mrzia tie zavady na clio, lebo jedno clio mam od roku 2001 a teraz si chcem kupit dalsie, po precitani si tychto vsetkych prispevkov sa asi obratim k nejakej konkurencii : ( alebo si kupim kolobezku..
Prejdi si kazde forum, vsade su zavady. opel motory, fabia tsi, htp atd

Teraz by som bral clio kombi tce a aspon expresn vybavu alebo este vacsi voz podla penazi a pouzitia auta. Celkovo nie je zzle clio, vsade je nieco. NEmas take auto bez chyb. Mozno japonci, ale zas tam mas 2x taku cenu skoro...
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Uživatelský avatar
Marv_S
Advanced member
Příspěvky: 261
Registrován: úte led 12, 2010 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Marv_S » pát úno 18, 2011 12:13

To máš u každý značky. Všude se něco nemusí povést nebo prostě smůla na kus. Třeba rodiče si kupovali v roce 2001 novou Fabii a byly tam během prvního roku myslím 3 záruční opravy. Já když to shrnu u Clia: Mám ho rok, najeto 20 000 km. Někdy to ráno nestartovalo - vyřešila změna čerpací stanice a je od toho klid, takže nepočítám jako závadu. Chybějící šroubek krytu výfuku - to si vážně myslím, že není žádná tragédie. Ještě jsem si stěžoval, na vibrace na volnoběh - řekli mi, že to za pár tisíc km přejde, až si motor sedne, což se stalo. Takže suma sumárum se dá za závadu považovat jen ten šroubek. Nikdy jsem nebyl fanda francouzskejch aut, ale myslím, že už je to teď více méně jedno, co koupíš a je lepší vybírat podle toho co se ti líbí a v čem se ti dobře jede. U mně osobně padalo v týhle třídě v potaz jen Clio a Polo, ostatní mi příliš neseděli. Polo bylo zbytečně drahý, takže výsledek jasnej...
Clio Expression 1.2/55kW 2010

VLADY
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř kvě 16, 2007 21:45
Bydliště: BA-SK

Re: Závady na clio III

Příspěvek od VLADY » pát úno 18, 2011 17:49

Poprečítavaj si napríklad Mercedes fórum a to sú autá ktoré sa predávajú rádovo za násobky cien našeho Clia a z tých popisovaných závad sa Ti zatočí hlava. A to aj také závady ako prasknuté hlavy valcov, hrdzavenie spodného lemu dverí už počas 2-3 rokov používania alebo praskajúca koženka na sedadlách, tečenie vody cez strešné okno, a pod.
Inak včera som si chcel prepnúť klapku kúrenia, aby mi to fúkalo nielen na predné sklo ale aj na nohy , ale ide mi ten ovládač pretočiť len o cca 45° teda do polohy na nohy, a viac už nie ako keby tam bolo dačo šprajcnuté. Lebo čo sme mali predošlé Clio2 tak tam sa nejak hádali tie ozubené kolá na boku bloku kúrenia...takže dúfam že tu bude taká istá závada že by to konštruktér použil z predošlého typu ....
Clio III-2007,1.2TCE, Rip Curl

st. Spider
Junior member
Příspěvky: 161
Registrován: ned srp 10, 2008 11:21
Bydliště: Nitra

Re: Závady na clio III

Příspěvek od st. Spider » pát úno 18, 2011 19:06

septim píše:
st. Spider píše:Ja som mal podobny problem ked som vymenil povodny koncovy tlmic za ULTER. Ten je trochu inak konstruovany a pri zohriati (roztiahnuti) vyfukoveho systemu drncal o taky jeden plech co pri nom trci. Blitzky to za par sekund vyriesili a bolo:)
Mas prosim ta nejaku fotku vyfuku ako ti to pasuje. Ako sa ti zvysila hlucnost, vykon a spotreba po montazi? Policajti?
Ja som kupoval original podla typu auta. Je certifikovany a ma na sebe aj vyrazene certifikacne cislo, cize ked bude niekto namietat, tak ho poslem nech si lahne pod auto a precita si ho. Pocut ho je, len ked pridavam a aj to len od cca 2500 otacok (taky dunivy zvuk). Pri ustalenej rychlosti je hlucnost rovnaka ako pri seriovom tlmici (ziadna). A vzhladom na to ze zaruka sa nevstahuje na vyfukovy system, tak som si ho prehodil doma v garazi. Inak na slovenskom clio club fore mam vsetky potrebne info, aj s obrazkami a videom.
CLIO III 2009 Dynamique, 5 dv, 1.2 TCE 74kW (101k)

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Jean ViC » úte úno 22, 2011 08:20

Jean ViC píše:Tak a mam dalsi zavadu - muj laicky odhad plech okolo vyfuku, pripadne neco ve spojitosti s vyfukem...
uz okolo 3tis km jsem pri parkovani slysel vrzave zvuky, pri chcipnuti motoru slysitelne asi nejvice...
dneska najeto lehce pres 6 tis. a uz to vrzalo/klepalo pekne pravidelne i na volnobeh...
takze jestli se to neuklidni budu muset do servisu jeste pred planovanou prohlidkou, coz nejsem vubec nadseny :(
Pokusil sem se to nahrat mobilem:
http://www.youtube.com/watch?v=4WNGcm7EW8Q
OPRAVENO:
praskly nejaky drzak plechu nad vyfukem...
pry jsem asi o snih to urval, nejsem si toho vedom, ale je to klidne mozny (takze jsem zaplatil 41kc za ten drzak)... hlavne ze uz je zase ticho :)
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

poloha69
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř úno 16, 2011 17:54

Re: Závady na clio III

Příspěvek od poloha69 » čtv úno 24, 2011 10:21

septim píše: Prejdi si kazde forum, vsade su zavady. opel motory, fabia tsi, htp atd
Teraz by som bral clio kombi tce a aspon expresn vybavu alebo este vacsi voz podla penazi a pouzitia auta. Celkovo nie je zzle clio, vsade je nieco. NEmas take auto bez chyb. Mozno japonci, ale zas tam mas 2x taku cenu skoro...
mozno mas pravdu ale napr. hyundai i30 vyslo v testoch ako najmenej chybove aj som si bola na nom zajazdit.. nasla som dobry link, kde porovnavali megane II a hi30, 30 vyhralo, a teraz je akurat akcia, cize cenou sa moze aj clio schovat : )
Clio II, 1.2, 2001, andaluzska cervena
.. poradte co kupit nove ..

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Závady na clio III

Příspěvek od septim » čtv úno 24, 2011 12:47

V skutočnosti ked som si porovnaval veľkosťou i30 a clio III, vyšlo mi i30 len o máličko väčšie. Dlzka kapoty ma netrapi a kufor je vacsi o nejakych 60L cca, co nie je vela. I30 ma plytky kufor. Ponuka a vyber motorov nie je velka ani tam. 1.2 tce je fajn.
Zalezi na tebe aky mas rozpocet a kolko ti ponuknu cenu na predajni. To mas tak niekto je spokojny a niekto nie. A pozeral som aj ine fora, renault, dacia, skoda, VW vsade nieco riesia a niekto je a nie je spokojny. Zalezi co chces a naco mas a naco to budes pouzivat.
To je najdolezirejsie NAco a Za kolko kupis auto. Od toho sa odvija spokojnost...
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Re: Závady na clio III

Příspěvek od jurajc » čtv úno 24, 2011 15:59

Ako pise Septim naco budes auto vyuzivat a za kolko ho kupis a hlavne co mas vsetko vo vybave.
Velmi sa netes, ze ponukaju v akcii. Poistenie mas mysilim rozdielne 1,2 a 1,4 -1,6 a tak isto havarijne zaplatis z ceny auta kolko skutocnosti sa predava a nie akciovej ceny. Je na kazdom ako sa rozhodne tak Vela stastia.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

rispekt
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: čtv srp 12, 2010 17:58

Re: Závady na clio III

Příspěvek od rispekt » čtv úno 24, 2011 18:22

jedna vec co pisete, a druha vec co sa cloveku paci ;) ak sa mi paci clio, tak si ho kupim aj keby malo byt v rebricku niekde na konci ;))) alebo vyjde v porovnani s hoc akym autom slabsie ;)
Clio 3, 20th 1,2Tce

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Re: Závady na clio III

Příspěvek od jurajc » čtv úno 24, 2011 19:40

Aj to je jedna pravda aj preto som nekupil Fabiu combi :)
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Re: Závady na clio III

Příspěvek od jurajc » stř bře 16, 2011 14:41

Zdravim <>
Tak dnes som bol v servise, kde to uz zacalo byt velmi pocutelne a ani radio nepomahalo :) dat hlasnejsie.
V tejto teme som to uz pisal o co sa jednalo.
Zavada: Na pravej strane strmen ma velku volu a uz aj na lavej ma tendenciu. Po rozhovore sa budu oba vymienat v zaruke. Mozem len pochvalit pristup a ustretovost.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

miloss21
Advanced member
Příspěvky: 260
Registrován: úte črc 07, 2009 07:23

Re: Závady na clio III

Příspěvek od miloss21 » pát bře 18, 2011 07:52

to mas dobre ja keby som prisiel s tymto do servisu do nitry tak by sa vyhovarali na vsetko mozne svine jedny...aj stierace ked som tam bol kupovat tak som im vravel ze chcem nove kvoli tomu ze mi skacu tie povodne po okne a bolo mi povedane ze to mi budu aj nove tak som ich nekupil ze vraj su take iste a vsetky tak skacu.... o par dni na to mi kolega dal svoje starsie tiez clio III pred faceom lebo on menil za nove a tieto stare mu este stierali tak som ich zobral a zaujimave ze tieto idu po okne uplne hladko a potichu ...ty ludia v servisoch autorizovanych nemaju zieadne znalosti v tomto
clio 1.2 55kW/75k ICE modrá extreme metalíza
laguna II 1.9DCi 88kW/120k initiale

Uživatelský avatar
Marv_S
Advanced member
Příspěvky: 261
Registrován: úte led 12, 2010 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Marv_S » čtv bře 24, 2011 07:14

Tak mi preskla asi nějaká žárovička podsvícení ventilace - levá půlka nesvítí, teda trošičku svítí, ale to tam jde jen trocha světla od těch zbylejch. Řešili jste to někdo na záruku? Vím, že to bude pár korun, ale jde mi spíš o princip, po roce je to brzo, nefunkční podsvícení jsem většinou řešil u aut, co měli přes 200 k km. Jinak musím zaťukat, všechno ok, jak má být, jen by to mohlo o trošku míň papat. Jo a okolo 110 km/h mi občas klepe volat, ale to bude asi rozhozený vyvážení, čemuž se fakt nedá divit při těch naprosto tragickejch silnicích. Doufám, že to po přezutí přestane.
Clio Expression 1.2/55kW 2010

Uživatelský avatar
Marv_S
Advanced member
Příspěvky: 261
Registrován: úte led 12, 2010 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Marv_S » čtv bře 24, 2011 07:17

Jo a ještě bych měl dotaz ohledně rádia, jestli nevíte, jak nastavit... Když si pouštím nějaký CD, tak mám na displeji zobrazený Album a číslo, pak track a číslo... Když zmáčknu ten čuček, co je na něm obrázek jakoby nějakýho seznamu a OK, tak se zobrazí název alb a songů. Jenže to po chvílí samo zmizí a je tam zase jen to album... Nevíte, jak nastavit, aby tam byly pořád názvy?
Clio Expression 1.2/55kW 2010

Uživatelský avatar
Marv_S
Advanced member
Příspěvky: 261
Registrován: úte led 12, 2010 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Marv_S » čtv bře 24, 2011 07:28

jurajc píše:Zdravim <>
Tak dnes som bol v servise, kde to uz zacalo byt velmi pocutelne a ani radio nepomahalo :) dat hlasnejsie.
V tejto teme som to uz pisal o co sa jednalo.
Zavada: Na pravej strane strmen ma velku volu a uz aj na lavej ma tendenciu. Po rozhovore sa budu oba vymienat v zaruke. Mozem len pochvalit pristup a ustretovost.
Ruzumím dobře, že to dělá vůle v brzdovém třmenu? :shock:
Clio Expression 1.2/55kW 2010

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Re: Závady na clio III

Příspěvek od jurajc » čtv bře 24, 2011 13:02

Tak dnes vymene. Ano bol to strmen. Auticko zase ide tichucko. :super:

Radio ako pises tam to nejde aspon som sa to nikde nedocital. Iba tak ako pises zatlacis ukaze pesnicku a prepne sa spat.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Uživatelský avatar
Tomlu
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: pát říj 31, 2008 11:21
Bydliště: Kolínsko

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Tomlu » čtv bře 24, 2011 17:22

U autorádia trvale název zobrazit nejde, lze pouze na chvíli tím tlačítkem (u mě je to pětka)
Renault CLIO V 1.0 TCe 67kW Intens - rv. 08/2021
Renault CLIO Grandtour 1.2 TCe 87kW Intens/BOSE - rv. 02/2018, červená flamme, LED Pure Vision, R-link Evolution
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Intens - rv. 03/2015 - R.I.P.
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Expresion - rv. 10/2008 - R.I.P.

Uživatelský avatar
Marv_S
Advanced member
Příspěvky: 261
Registrován: úte led 12, 2010 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Marv_S » čtv bře 24, 2011 17:55

To je teda ale celkem stupidní :roll:
Clio Expression 1.2/55kW 2010

VLADY
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř kvě 16, 2007 21:45
Bydliště: BA-SK

Re: Závady na clio III

Příspěvek od VLADY » sob bře 26, 2011 15:04

Inak celkovo to ich rádio je také nejaké nedomyslené.Jediná výhoda je že mu netreba schovávať predný panel ako pri bežných rádiách . Nie som s ním moc spokojný...(Alebo je asi na vine moja obsluha????) :rolling: ...Ale mne sa napríklad bežne stáva ,že sa mi sekne načítanie MP3 z USB .Najprv som myslel že je to problém USB kľúča a skúšal som ich zopár pomeniť ale v tom nieje problém. A už som aj vyšetril že prečo. Ak prídem do auta a zapnem kľúčom zapalovanie a teda aj rádio sa zapne, lebo ho nevypínam červeným tlačítkom ako by sa to možno malo.Takže potom sa začne načítavanie z MP3 z USB kľúča (kedže to bola posledná funkcia pred vypnutím) a nenechám ho dokončiť načítanie toho USB kľúča a v podstate ho preruším štartovaním , lebo rádio sa na chvíľu vypne počas štartovania, tak sa mi to sekne. A na displeji mi vypíše neviem či presne NO-CD alebo NO-USB ale prepne sa na rozhlasovú stanicua tvári sa že v USBčku nieje nič strčené. Ale ak zapnem kľúčom zapalovanie a počkám až načíta to USBčko a začne hrať MP3ky a až potom začnem štartovať, tak sa len vypne a znova zapne po naštartovaní a hraje bez problémov. Je to len môj problém alebo to robieva každému kto má takéto rádio s USB vstupom v tej krabičke čo je v odkladacom kastlíku pred spolujazdcom? Už som aj uvažoval že tam natiahnem plusku odniekiaľ, kde sa neprerušuje pri štartovaní. Možno by to vyriešilo problém.
Clio III-2007,1.2TCE, Rip Curl

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Závady na clio III

Příspěvek od septim » pát dub 01, 2011 09:11

Vsimol som si ze mam pred startom ked ukaze oil OK o jeden dielik menej oleja. Pozeral som to aj na olejovej mierke a chyba mi cca 2dcl oleja. Mam cca 10,000km po vymene oleja. Mate nieko podobnu skusenost ze by klesal olej po 10tisk km? Pred prvou vymenou 11,000km som mal plny olej a teraz chyba. Auto setrima za studena nevytacam. Este som si vsimol, ze doteraz som mal suchu skrtiacu klapku a hadicu odvetrania klukovej skrine, ale teraz ked som cistil vzduchovy filter som zbadal ze uz su mastne a je tam trochu oleja. Zeby zacinajuci problem s motorom???
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 20 hostů