Závady na clio III

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
st. Spider
Junior member
Příspěvky: 161
Registrován: ned srp 10, 2008 11:21
Bydliště: Nitra

Re: Závady na clio III

Příspěvek od st. Spider » pát dub 01, 2011 10:45

septim píše:Vsimol som si ze mam pred startom ked ukaze oil OK o jeden dielik menej oleja. Pozeral som to aj na olejovej mierke a chyba mi cca 2dcl oleja. Mam cca 10,000km po vymene oleja. Mate nieko podobnu skusenost ze by klesal olej po 10tisk km? Pred prvou vymenou 11,000km som mal plny olej a teraz chyba. Auto setrima za studena nevytacam. Este som si vsimol, ze doteraz som mal suchu skrtiacu klapku a hadicu odvetrania klukovej skrine, ale teraz ked som cistil vzduchovy filter som zbadal ze uz su mastne a je tam trochu oleja. Zeby zacinajuci problem s motorom???
Trochu oleja v sacom systeme je bezna vec. Pochadza z odvetrania hlavy a su to skondenzovane olejove vypary. Nie je to vobec ziadna zavada, akurat ze bude potrubie mastne. Niektore auta maju seriovo montovany odlucovac oleja, aby im nezasieral sacie potrubie. Inak tento odlucovac sa da kupit v tuningovych shopoch a dodatocne domontovat. Aj ked treba povedat, ze 2 dcl oleja na 10000km je dost, Ale cez odvetranie to uniknut nemohlo, lebo to by si mal fest zasrate od toho oleja. Skus pozriet pod auto, ci nahodou niekde ten olej neunika. Mozes mat napriklad zle nasadeny olejovy filter.
CLIO III 2009 Dynamique, 5 dv, 1.2 TCE 74kW (101k)

amater3
Senior member
Příspěvky: 1737
Registrován: sob bře 14, 2009 21:05
Bydliště: Galanta

Re: Závady na clio III

Příspěvek od amater3 » pát dub 01, 2011 10:51

Keby si si prečítal manuál k autu,tak tam nájdeš takú univerzálnu vetu:Kdybyste však po období záběhu zjistili spotřebu
oleje vyšší než 0,5 litru na 1 000 km,obraťte se na svého zástupce značky.Preto spotreba oleja 0,2l za 10000km je hlboko pod limitom. :oops:
Š 100 - šrot
Š 105 - šrot
Š 120 - šrot
Thalia 1,2 16V Privilege 7/2009 - nyní dcera
Megane GrandCoupe Intens Tce140 2/2023
Obrázek

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Závady na clio III

Příspěvek od septim » pát dub 01, 2011 11:12

Ja viem ze je to velmi nizka spotreba, no zarazilo ma to, ze predtym na 11,000km nebola ziadna a zrazu uz je. Napada ma ze ci mi nahodou pri vymene oleja v servise nenaliali celkom 4L oleja. Je celkom bezne ze nenaleju celkom vsetko z flase, jednak aj casovo to trva kym sa to necha odkvapkat a tak ci preto to nebolo. A tiez aj to ze prvych 11tis bolo vsetko suche a teraz nie je. Ja viem ze je to normalne, len som necakal zmenu uz pri 20,000km na aute. Tak ma to trosku prekvapilo ci to nie je aj na inych cliach. Alebo pripadne ci nie je na pricine to ze mam namontovany KD filter sisku priamo na klapke.
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Jean ViC » pát dub 01, 2011 11:12

kdyz sme u toho oleje a jeho povolene mnozstvi ktere se muze "spalit"
tak u Opel Vectra 2.0 Turbo je to 1l/1000km...
a to by bylo hrozne podle me tak casto dolevat...

0,2l na 10tis km je uplne v poradku...
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Re: Závady na clio III

Příspěvek od jurajc » pát dub 01, 2011 11:26

Olej mam v poriadku, ale ako pises tu hadicu mam tiez od oleja.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Uživatelský avatar
Marv_S
Advanced member
Příspěvky: 261
Registrován: úte led 12, 2010 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Marv_S » stř dub 20, 2011 10:20

Marv_S píše:
jurajc píše:Zdravim <>
Tak dnes som bol v servise, kde to uz zacalo byt velmi pocutelne a ani radio nepomahalo :) dat hlasnejsie.
V tejto teme som to uz pisal o co sa jednalo.
Zavada: Na pravej strane strmen ma velku volu a uz aj na lavej ma tendenciu. Po rozhovore sa budu oba vymienat v zaruke. Mozem len pochvalit pristup a ustretovost.
Ruzumím dobře, že to dělá vůle v brzdovém třmenu? :shock:
Příští týden mi vymění třmeny, tak snad už budu mít taky ticho :)
Naposledy upravil(a) Marv_S dne čtv dub 21, 2011 11:55, celkem upraveno 2 x.
Clio Expression 1.2/55kW 2010

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Re: Závady na clio III

Příspěvek od jurajc » stř dub 20, 2011 12:20

Super mozem potvrdit teraz je to perfektne :t18:
A budu ti davat povodne platnicky, alebo budes vymienat aj tie?
Platnicky su platene. Strmene vymienali v zaruke.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Uživatelský avatar
jajo
Junior member
Příspěvky: 187
Registrován: pát kvě 15, 2009 13:04
Bydliště: Bratislava

Re: Závady na clio III

Příspěvek od jajo » čtv dub 21, 2011 07:54

jurajc píše:Super mozem potvrdit teraz je to perfektne :t18:
A budu ti davat povodne platnicky, alebo budes vymienat aj tie?
Platnicky su platene. Strmene vymienali v zaruke.
Nerozoznam ktory hluk je normal a ktory nie viete mi s tym tiez pomoct, kym mam auto tiez este v zaruke/aspon dufam ze este je v zaruke/?
A mam este jeden problemik, a netusim co s nim, po zime mam cele celne okno pobotkovane od kamienkov, len male poskodenia, ale vyzera to akokeby som si kychol na celne sklo, zial cez polarizacne okuliare to dost vydno. Spravia s tym nieco v renaulte? Mam aj havarijnu ktora mi tiez konci, alebo to umyselne poskodit a prehnat cez havarijnu :roll: ? + Zadny naraznik, niekto sa o mna asi oprel na parkovisku, farba nieje poskodena, ale ked umyjem auto je vydiet, ze lak je popraskany / odraz od auta ma na sebe vodorovne pasiky lame sa odraz/. Co s tym? PS : za gramatiku sa ospravedlnujem.
Clio III facelift 09
R5 uz odpociva v pokoji

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Závady na clio III

Příspěvek od septim » čtv dub 21, 2011 10:32

Tie bodky na okne mam aj ja. Povedia ti ze to nie je reklamacia ale opotrebenie za co vyrobca nemoze. Zadny naraznik mozes skusit cez havarijku ale pri spoluucasti 5000sk ako zvyklo yt ti to niekto prestrieka za 30-40€ a mas pokoj, takze o nicom. Mne napriklad po zime slabo chladi klima sa mi zda, tak neviem co stym. Ale myslim ze aj predtym to v lete nechladilo nejak extra. Holt vsade nieco. Sam neviem co by som si kupil ako ine auto...
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Uživatelský avatar
Marv_S
Advanced member
Příspěvky: 261
Registrován: úte led 12, 2010 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Marv_S » čtv dub 21, 2011 11:51

jajo píše:
jurajc píše:Super mozem potvrdit teraz je to perfektne :t18:
A budu ti davat povodne platnicky, alebo budes vymienat aj tie?
Platnicky su platene. Strmene vymienali v zaruke.
Nerozoznam ktory hluk je normal a ktory nie viete mi s tym tiez pomoct, kym mam auto tiez este v zaruke/aspon dufam ze este je v zaruke/?
A mam este jeden problemik, a netusim co s nim, po zime mam cele celne okno pobotkovane od kamienkov, len male poskodenia, ale vyzera to akokeby som si kychol na celne sklo, zial cez polarizacne okuliare to dost vydno. Spravia s tym nieco v renaulte? Mam aj havarijnu ktora mi tiez konci, alebo to umyselne poskodit a prehnat cez havarijnu :roll: ? + Zadny naraznik, niekto sa o mna asi oprel na parkovisku, farba nieje poskodena, ale ked umyjem auto je vydiet, ze lak je popraskany / odraz od auta ma na sebe vodorovne pasiky lame sa odraz/. Co s tym? PS : za gramatiku sa ospravedlnujem.

Úplně jednoduše. Nejlepší je například nějaka ulice, kde jsou kostky (kočičí hlavy). Rozjeď se třeba na 50 km/h a vyřaď na neutrál. Samozřejmě bude klepat kde co :D Ale stačí lehce přibrzdit a když nějaký klepání zmizí, tak to máš taky rozbitý. Když bude všechno stejný nehledě na to, jestli přibržďuješ nebo ne, tak je to ok. U mě to je vcelku dost poznat, je to velkej rozdíl, když jedu po nerovnostech a přibrzdím...
Clio Expression 1.2/55kW 2010

Uživatelský avatar
Marv_S
Advanced member
Příspěvky: 261
Registrován: úte led 12, 2010 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Marv_S » čtv dub 21, 2011 11:57

Jo a o destičkách nic neříkal a rozhodně je platit nebudu:) Jsem teď ještě dost naštvanej z letních plášťů, po tom, co jsem na ně koukal po přezutí. Jsou sjetý jako po 30 - 40 000 km. Auto má najeto 23 000 Km, z toho min 10 000 bylo na zimákách. Letní maj sjetou víc než polovinu vzorku. Když jsem se domlouval na ty brzdy, ta se na to koukal přijímací technik a říkal, že jsou teda fakt hodně sjetý a může mi nabídnout slevu na nový, haha :) Myslím, že na nich dojedu tuhle sezónu a můžu je vyhodit. Jinak jsou to normálně ty z prvovýroby - Bridgestone B250. A jak mi praskla ta žárovka v podsvícení topení, tak mi samozřejmě poškrábali plasty, když jí měnili a na záruku to nebylo :)
Clio Expression 1.2/55kW 2010

Uživatelský avatar
Marv_S
Advanced member
Příspěvky: 261
Registrován: úte led 12, 2010 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Marv_S » úte dub 26, 2011 15:36

Tak třmeny vyměněný :) Starý mi ukazoval, vůle na nich byla jen trochu, ale to mě vůbec nezajíma, protože teď je krásně ticho a už nic neklepe :)
Clio Expression 1.2/55kW 2010

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Re: Závady na clio III

Příspěvek od jurajc » úte dub 26, 2011 15:42

:t18: ja si teraz tiez uz nestazujem :D
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

cmulik
Starting member
Příspěvky: 43
Registrován: ned bře 29, 2009 12:58

Re: Závady na clio III

Příspěvek od cmulik » čtv kvě 05, 2011 20:31

Tak sa rysuje nový problém s Cliom.Pri pomalých prejazdoch zákrut, sa zo zadnej časti - pravdepodobne od zadného pravého kolesa(???)-ozýva občas taký divný škrípavý až pískavý zvuk a to poriadne nahlas. Normálne akoby sa nejaká časť trela o inú. Divné je, že sa to ozýva v 99% prípadov pri úplne pomalých prejazdoch ostrých zákrut. Pri normálnej rýchlosti je ticho....Brzdy to nie sú, lebo sa to ozýva aj vtedy, ak sa nebrzdí.Nemal niekto v minulosti podobný problém s divným izvukmi od zadných kolies?
Aktualne:
1) Megane III, 1,6 100k, Expresion+vyhrievane sedadla, cierna metaliza
2) ClioIII Gradtour 1,2 Quickshift-Expression, zelena metaliza
Predane:
Suzuki Swift 1,5GS cervena metaliza

Uživatelský avatar
jajo
Junior member
Příspěvky: 187
Registrován: pát kvě 15, 2009 13:04
Bydliště: Bratislava

Re: Závady na clio III

Příspěvek od jajo » pát kvě 06, 2011 07:46

jurajc, marv_s: Ktorý servis ste navštívili? Robili to ihneď na počkanie(cca 2-3hod.?), alebo až na druhé objednanie (po objednaní náhradných dielov).
Prosím poinformujte ma, nechce sa mi chodiť do renaultu ako na klavír, rád by som to promptne vyriešil.
Ďakujem.
PS: Som z BA, uvažoval som nad IDM-CAR MALACKY.
jajo
Clio III facelift 09
R5 uz odpociva v pokoji

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Re: Závady na clio III

Příspěvek od jurajc » pát kvě 06, 2011 09:12

Najprv som tam bol. Pozreli to zistili, ze ano je to vymlatene. Uznali a povedali, ze to vymenia v zaruke. Objednali to. Ked to prislo zavolali ma a urobili to. Za hodinku to bolo vymenene. Inak to je jedno do ktoreho autorizovaneho servisu. Ja som bol tam, kde som auto kupoval.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Václav Šíma
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pon lis 15, 2010 00:00
Bydliště: Nivnice

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Václav Šíma » stř pro 07, 2011 20:11

Vidím, že od jara neměl nikdo s Cliem problém, tak přidám svou zkušenost. Po roce a čtrnácti tisících km začalo jednoho dne clio při rozjezdu cukat, ale pozahřátí se uklidnilo. Za několik km se na displeji objevil klíč a symbol katalizátoru a v textu ,, check emissions", což ukazovalo na lambda sondu. V servisu
byl první dotaz na to, kde kupuji benzin ( u OMV), pak diagnostika a po zvednutí kapoty bylo jasno. Někde( ale ne doma ) mě navštívila kuna a překousala jeden z vodičů k sondě. Takže jsem nakonec rád, že závada nebyla v cliu, ale přišla zvenčí.

Uživatelský avatar
Marv_S
Advanced member
Příspěvky: 261
Registrován: úte led 12, 2010 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Marv_S » čtv pro 08, 2011 10:03

Jojo, kuna se mi taky chodila vyhřívat na kabely. Pořádně jsem to pak vystříkal nějakým sprejem proti nim a je klid. Akorat je to všechno mastný od toho spreje, ale lepší, než překousaný kabely.
Clio Expression 1.2/55kW 2010

pimbal
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 19, 2010 21:55

Re: Závady na clio III

Příspěvek od pimbal » pát pro 30, 2011 22:29

ahojte
ja mám nové clio III kúpené cca 2 mesiace staré a najazdených už 2600km
závada:

1.prevodovka neberie dobre 2 prevodový stupeň
2.nechcelo naštartovať 3x ani netočilo bolo ticho musel som otočiť kľúčom znova
3.svieti AIRBAG že je chyba návšteva servisu
4.vŕzga šoférová sedačka

na porovnanie brat dostal ako náhradné auto také isté clio a tam ide prevodovka v pohode úplne ináč ako na mojom ale sedačka mu vŕzga

3.1.2012 som objednaný do servisu potom dám vedieť ako som dopadol

st. Spider
Junior member
Příspěvky: 161
Registrován: ned srp 10, 2008 11:21
Bydliště: Nitra

Re: Závady na clio III

Příspěvek od st. Spider » sob pro 31, 2011 11:51

to s tym startovanim sa stalo aj mne prave ked bolo nove okolo 5000 km, stalo sa to asi 3x a od vtedy nic. Mozno to suvisi so zabehom, kedy si musi ECU najst idelalne nastavenie (co si myslim ze je blbost, ale je to hadam jedine vysvetlenie)
CLIO III 2009 Dynamique, 5 dv, 1.2 TCE 74kW (101k)

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: Závady na clio III

Příspěvek od Jean ViC » sob pro 31, 2011 11:55

Psal jsem Nekde tady na foru, jak hned druhy den po prijezdu ze salonu se mi taky nepodarilo nastartovat a od te doby ok.
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Závady na clio III

Příspěvek od septim » sob pro 31, 2011 18:18

Ja som bol teraz na vymene oleja, nastaveni rucnej (6E) a pytal som sa na to ze co s tym ked mi ide tazko dvojka a trochu aj 3ka. Tak neda sa nic na paje ladit a treba rozobrat prevodovku!!! Tak som podakoval a nic teda. To by bola otrasna suma... A to mi sla dvojka tazko od nova. :-(
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Uživatelský avatar
abcman
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř úno 18, 2009 21:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady na clio III

Příspěvek od abcman » pon led 02, 2012 08:51

Jo převodovky Renault jsou opravdu ve srovnání třeba s VW tragický. Dvojka mi jde na Cliu taky hůř, ani ne při řazení, ale podřazování. Jo a už se mi párkrát stalo, že se mi zasekla převodovka a nemohl jsem řadičkou vůbec doprava, prostě tam byl blok (a to při běžícím motoru) povolilo to až po prořazení ostatních kvaltů co šly..
Takže u převodovek se mají sódruzi z Billancourtu pořád co učit...
Jinak co se týče závad tak je zima a Clio zase hraje všemi zvuky, za studena zpívá ložisko spojky (a to tak že fest a až do prohřátí motoru), při propružení vrže přední náprava a teď jsem párkrát zaslech písknutí od některého ze zámků, při otevření centrálu.. :lol:
Stav tacho necelých 80 000 km..
R. Clio III, 1.2 TCE, RipCurl2, phase 1

Uživatelský avatar
bodom.lukas
Junior member
Příspěvky: 102
Registrován: pon kvě 16, 2011 17:32
Bydliště: Milevsko

Re: Závady na clio III

Příspěvek od bodom.lukas » pon led 02, 2012 15:27

pimbal píše:ahojte
ja mám nové clio III kúpené cca 2 mesiace staré a najazdených už 2600km
závada:

1.prevodovka neberie dobre 2 prevodový stupeň
2.nechcelo naštartovať 3x ani netočilo bolo ticho musel som otočiť kľúčom znova
3.svieti AIRBAG že je chyba návšteva servisu
4.vŕzga šoférová sedačka

na porovnanie brat dostal ako náhradné auto také isté clio a tam ide prevodovka v pohode úplne ináč ako na mojom ale sedačka mu vŕzga

3.1.2012 som objednaný do servisu potom dám vedieť ako som dopadol

Mě jde taky dvojka špatně řadit, startování za studena bylo taky horší ale změnil jsem benzínku a problém je pryč.Co se týče vrzání soferovi sedačky, nedělá to náhodou ten držák u bezpečnostního pásu?
Renault Clio I 1.2 43KW RN,1997
Renault Clio III 1.2 16V 55KW Expression,2009

pimbal
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 19, 2010 21:55

Re: Závady na clio III

Příspěvek od pimbal » úte led 03, 2012 21:55

Ahojte
takže som bol v servise a:

1.nebrala mi dobre dvojka tak sa to rozobralo a premazala sa kulisa radenia prevodovky a zatiaľ je to OK
2.štartovanie sa neriešilo ak sa to bude prejavovať tak dobehnem zase
3.svietil mi airbag a chyba bola v kontakte pod sedadlom spolujazdca zistili podľa diagnostiky PC
4.sedačka vŕzga treba premazať plast tam vŕzga z boku čo sa nastavuje výška sedadla

ináč ochota bola a je to OK

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů