Vzduchový filtr 1.2 55kW

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Uživatelský avatar
Voci
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: pát črc 23, 2004 00:08
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Vzduchový filtr 1.2 55kW

Příspěvek od Voci » ned črc 18, 2010 22:03

Nemáte někdo zkušenost kde najít a jak vyměnit vzduchový filtr na motoru 1.2 55 kW??? Díky
Renault Megane 2.0 @ 84kW, r.v. 96

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Příspěvek od septim » úte črc 20, 2010 11:57

Cierna plastova "krabica" na motore. Treba uvolnit SK pasku na klapke a potom tahom spodnej casti smerom hore pootocit krabicou asi o 30° aby sa vytiahla zo stuplikov kde je nasadena. Potom potiahnut doprava z klapky, vytiahnut privod vzduchu spod naraznika a vybrat krabicu. Otocit o 180° a zospodu odsrobovat 4 sroby hviezdicova hlava a otvoris a menis filter. Montaz v opacnom poradi. :roll:
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

st. Spider
Junior member
Příspěvky: 161
Registrován: ned srp 10, 2008 11:21
Bydliště: Nitra

Příspěvek od st. Spider » ned črc 25, 2010 08:14

Coooo? :shock: to je na hentych motoroch take komplikovane? ja uvolnim 2 zapadky a vyberem filter ako vceli plast z ula. Cela vymena je u mna otazka 30 s
CLIO III 2009 Dynamique, 5 dv, 1.2 TCE 74kW (101k)

miloss21
Advanced member
Příspěvky: 260
Registrován: úte črc 07, 2009 07:23

Příspěvek od miloss21 » úte srp 17, 2010 06:45

ja by som chcel tiež kupit športovú vložku nech má autičko čistejší vzduch a aby ho malo viac.... budem kupovať jedine športovú vložku od K&N vraj su to najlepšie vzduchove filtre.... niekedy cez týžden sa mrknem kde a ako sa mení ten filter a potom ho budem niekedy objednávať... 8)


SEPTIM pozerám ti podpis a vidim ze si si dal chipnut motor??? Mohol by si mi prosím ťa otom napísať viacej?? Ako ti to teraz jazdí aký má ťah... na kolko ta to chipnutie vyšlo a kde si si to dával a podobne??? Počul som že ked dáš taký jemný chip ako máš ty tak je to pre motor zdravé a má lepšie a pružnejsie vyuzitie uz aj pri malých otáčkach.. co si otom myslíš ty????Sorry za toľko otázok ale velmi ma to zaujíma a Ďakujem za vyčerpávajúcu dlhú odpoved :D :D :D
clio 1.2 55kW/75k ICE modrá extreme metalíza
laguna II 1.9DCi 88kW/120k initiale

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Příspěvek od septim » úte srp 17, 2010 10:38

miloss21 píše:ja by som chcel tiež kupit športovú vložku nech má autičko čistejší vzduch a aby ho malo viac.... budem kupovať jedine športovú vložku od K&N vraj su to najlepšie vzduchove filtre.... niekedy cez týžden sa mrknem kde a ako sa mení ten filter a potom ho budem niekedy objednávať... 8)


SEPTIM pozerám ti podpis a vidim ze si si dal chipnut motor??? Mohol by si mi prosím ťa otom napísať viacej?? Ako ti to teraz jazdí aký má ťah... na kolko ta to chipnutie vyšlo a kde si si to dával a podobne??? Počul som že ked dáš taký jemný chip ako máš ty tak je to pre motor zdravé a má lepšie a pružnejsie vyuzitie uz aj pri malých otáčkach.. co si otom myslíš ty????Sorry za toľko otázok ale velmi ma to zaujíma a Ďakujem za vyčerpávajúcu dlhú odpoved :D :D :D
http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=33933

Keď si prečítaš tento topic, potom sa ma opýtaj znova. Je tam v podstate všetko napísané. Do chipu by som asi šiel znova ale do lpg asi nie. Toto auto sa na to nehodí. Celkovo by som už volil iné, výkonnejšie a väčšie auto. Ale keďže nie sme milionári, tak máme čo máme a potom sa robia takéto polovičné riešenia. Ževraj 55kW verzia sa da chipnut asi na 61-63kW, takže niekto skúste. Mysme dávali robiť do MMracing, lebo oni ako prvy na SK vedia dekodovat nové zakódované RJ zmenené po facelifte. Ak nepotrebuješ bloček da sa dohodnuť, inak cenniková cena, úplne v pohode. Plyn reaguje rýchlejšie spotreba sa nzvýšila, za to s autom sa dá predbiehať, predtým to bolo úpne zbytočné, ten motor bol nad 4000ot mrtvy... :evil:
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů