Spotřeba

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
vlastanemecek
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: čtv led 14, 2010 16:06

Re: Spotřeba

Příspěvek od vlastanemecek » pon bře 19, 2018 18:26

Ahoj renaulťáci,
Koupil jsem si renault clio kombi 1.2 16v 55kw r.v.2012. Rád bych ho nechal přestavět na LPG ? Ale mám strach že to už vůbec nepojede? Zdá se mi že je to auto je tak dost líné na benzín, natož na LPG?
Máte někdo zkušenost s provozem na LPG? Jestli je velký rozdíl výkonu mezi LPG a benzínem?
Před cliem jsem měl Fábii 2 řady 1,9 tdi 77kw a ten rozdíl se nedá srovnat. Ale to bude asi ten problém že jsem se namlsal na silnějším voze?
A také jestli motory renault nemají nějaký problém s pohonem LPG?

hOOrNeT
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: ned pro 10, 2017 19:48

Re: Spotřeba

Příspěvek od hOOrNeT » pon bře 19, 2018 21:49

sám zvažuji přestavbu tohoto motoru, ale v clio III, kde ještě není tolik přiškrcen a jede lépe. Nicméně věci ohledně přestavby budou shodné. Na fóru tu toho o přestavbě tohoto motoru najdeš dost, jezdí jich hodně na LPG. Jen nezapomeň, že je třeba kontrolovat ventilové vůle. Jinak o žádném průseru nevím (standard věci jako čerpadlo když jezdíš pořád na rezervu apod.. ale to jsou obecné problémy)
Clio III Grandtour facelift 2009; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Spotřeba

Příspěvek od kotasekh » úte bře 20, 2018 05:29

Nemuzes srovnavat oturbeny skorodvoulitr s atmosferickou jedenactistovkou. A hlavne naftu s benzinem. S velkou pravdepodobnosti se motor bojis tocit. Pokud se totiz snazis zrychlovat na dvou tisicich otackach, tak se opravdu nic nedeje. K LPG - pokud je vse dobre zabudovano a nastaveno, ubytek vykonu je v ramci dvou tri koniku, nepoznatelne. Jen je pak potreba co 30k km nastavit ventilove vule, pote je provoz na lpg bezproblemovy. A mit v nadrzi minimalne ctvrt, lepe pulku. A tankovat kvalitni benzin, ktery se v nadrzi nezkazi, plus adidiva (VIF). Jo a prestavbu musi delat nekdo, kdo to umi, jakoze opravdu umi, jinak je to pak spise utrpeni ;).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

vlastanemecek
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: čtv led 14, 2010 16:06

Re: Spotřeba

Příspěvek od vlastanemecek » úte bře 20, 2018 18:28

Pro kotasekh,
ahoj,asi jsi mě špatně pochopil ? Já nesrovnávám nesrovnatelné? Jen jsem psal že jsem se ohledné výkonu namlsal na škodovce a clio mi připadá že prostě nejede? Toť vše, mě je jasné že nemůžu porovnávat jablka a hrušky?
Ale jen jsem doufal že to pojede trochu líp?
Jinak moc děkuji za radu s LPG. Jasně že bych si přestavbu nechal dělat v autorizovaném servisu, v žádném případě u někoho v garáži! Máme u nás servis kde se těmito přestavbamí zaobírají už moc let, tak to dám asi k nim, cena asi 21000 Kč

hOOrNeT
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: ned pro 10, 2017 19:48

Re: Spotřeba

Příspěvek od hOOrNeT » úte bře 20, 2018 20:15

včetně flashlube? Podtlak nebo elektronické?
Clio III Grandtour facelift 2009; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Spotřeba

Příspěvek od kotasekh » stř bře 21, 2018 08:30

Flashlube doporucuju. Prodlouzi to interval potreby serizeni ventilovych vuli. I po 60k km byly stale v pohode.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

VCLF_GT
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 01, 2022 20:45

Spotřeba

Příspěvek od VCLF_GT » ned zář 11, 2022 18:40

ZDAR , NAJDU NĚKOHO KDO JEZDI V RENAULT CLIO GT 1,6i .. RÁD BYCH SE POBAVIL ...

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti